Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska

maison   Wiara i wytrwałość to klucz do spełnienia marzeń!
27 maja 2012 09:49
Polecam Panią Ewę, z dojazdem nie ma problemu i cenowo wydaje się być przystępna 🙂 jak chcesz to dam Ci namiary tylko wieczorekiem  😉
Kami   kasztan z gwiazdką
31 maja 2012 19:21
Muszę się z Wami podzielić moimi dzisiejszymi spostrzeżeniami... Byłam w stajni z przyjaciółką zrobić jej fotoreportaż z jazdy. Jazda rekreacyjna 3-osobowa na ujeżdżalni. W pewnym momencie wjechał właściciel stajni na swoim koniu i rozpoczął trening. Pomijam fakt, że miał do dyspozycji trzy inne ujeżdżalnie, żeby sobie w spokoju pojeździć, a nie przeszkadzać rekreacji. Facet kompletnie nie zwracał uwagi na słabszych jeźdźców, zajeżdżał drogę, nie ustępował ściany, dojeżdżał do koni powodując kulenie uszu i niebezpieczne sytuacje. Ale to wszystko pikuś przy tym co zrobił w galopie - wjeżdżał przed nos innego konia, który zaczynał go ścigać z zębami, na co szanowny właściciel poganiał swojego rumaka i uciekał. Można się domyślić, że powodowało to wyścigi, instruktorka nie wiedziała już co robić i jak kierować jazdą, żeby uniknąć jakiegoś nieszczęścia, bo panu ewidentnie sprawiało to frajdę  🤔wirek: Nie mogę sobie wytłumaczyć racjonalnie, jak ktoś kto (chyba) zna się dobrze na koniach, prowadzi stajnię i dobrze jeździ, może prowokować takie sytuacje, stwarzające zagrożenie dla zdrowia i życia koni i jeźdźców  👿 Gdybym siedziała na koniu pewnie nie omieszkałabym panu zwrócić uwagę, ale że byłam "pieszo" to się nie odzywałam. Teraz trochę sobie pluję w brodę, ale obawiam się, że żadne upomnienia klienta/widza/gościa nie zmienią zachowania pana na włościach  🍴 Co byście zrobiły na moim miejscu?
Omijały tą stajnię 😉

Ponoć jak się umie jeździć to rekreacja nie przeszkadza. Ale to trochę inna sytuacja. Nie wiem dziwne  🤔wirek:

Kto do Facimiecha w przyszły weekend  😀 😀 ?
Kami   kasztan z gwiazdką
31 maja 2012 20:42
Chwilowo lepszej alternatywy nie ma  😉 A rekreacja panu chyba tylko urozmaicała trening  😎

Przyszły weekend mam wolny, to jeśli pogoda dopisze to chętnie się wybiorę na zawody z aparatem  😅 Jeśli pojadę, to będę mieć trzy wolne miejsca w aucie z Ruczaju  🙂
maison   Wiara i wytrwałość to klucz do spełnienia marzeń!
31 maja 2012 20:43
Pan trenował po prostu przed zawodami, jazdę na rozprężalni 😉
Kami   kasztan z gwiazdką
31 maja 2012 21:33
No nie spojrzałam na to z tej strony  😁
Kami hahahahahaha znam to na bank mówisz o Zabierzowie 🙂😉 ja mam tak na codzień 🙂
Kami   kasztan z gwiazdką
01 czerwca 2012 11:27
No nie chciałam być tak bezpośrednia  😉 ja to zobaczyłam po raz pierwszy - chyba miałam zawsze szczęście....
A ja wam dorzucę, że widać takie sytuacje to się tam zdarzają od ładnych kilku lat 😉
maison, poproszę o namiary - może być na pw - i jakiś orientacyjny koszt golenia i dojazdu :kwiatek:
Krakusy, szukam zdjęć konia Rox (Roks?), startującego ostatnio w Facimiechu - poratujecie?

przepraszam za posta pod postem, ale temat zupełnie inny 😉
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
03 czerwca 2012 11:11
taki siwy? to koń Magdy Helci 😉 chcesz sie z nia skontaktować?
duunia, dlaczego by nie? Interesuje mnie dosyć nietypowe pochodzenie tego konia, stąd chętnie obejrzę więcej zdjęć i dowiem się, jak się sprawdza w jeździe 😉
maison   Wiara i wytrwałość to klucz do spełnienia marzeń!
04 czerwca 2012 18:16
Sprawdza się bardzo dobrze 😀
A o pochodzeniu nic nie wiem .
galopada_   małoPolskie ;)
05 czerwca 2012 09:30
czy ktoś stoi w Nawojowej Górze?  :kwiatek: (nie jestem pewna pierwszej częsci nazwy  😡 )
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
05 czerwca 2012 18:11
galopada_ napewno nie, bo to kameralna stajenka 🙂
Ale właściciele są moimi dobrymi znajomymi od lat. Pewnie będziesz chciała mieć oko na swojego podopiecznego, którego kupili? 🙂 (facebook nie śpi :hihi🙂
Moze ktos slyszal/wie cos na temat ewentualnego wolontariatu podczas OOM?
Wiem, ze w sierpniu zeszlego roku u Szarych podczas ZO w skokach szukano wolontariuszy, ale sie nie zalapalam, dlatego pytam  😉
Wydaje mi się że na każdych zawodach wolontariat jest mile widziany, w tej kwestii najlepiej napisać na maila Szarych, ale sądzę że chętnie przyjmą pomoc  😀
jedzie ktoś focić do Facimiecha na WKKW? 🙂
Ja planuje być na pewno na skokach i krosie w Facimiechu, może i na ujeżdżeniu więc w miarę możliwości będę focić, choć dalej nie mam teleobiektywu więc raczej szału nie będzie.
galopada_   małoPolskie ;)
06 czerwca 2012 06:27
Strucelka to nie oni kupili tylko właściciel go tam trzyma  🙂 bywasz tam czasem?
wybiera sie ktoś do Swoszowic w ten weekend?
marikaa, Zależy w jakim sensie pytasz 😉 ja startuję i mogę porobić parę fotek 😉
oo to może się załapiemy przypadkiem na jakąś fotke🙂  zastanawiam się czy będzie dużo koni w konkursach pucharowych, bo próbuje sie doliczyć godziny rozpoczęcia regionalek.
Marikaa a w czym startujecie? 🙂 bo ja chyba będę z aparatem
w ten weekend są Swoszowice???
  w kal MZJ dopiero 23-24.06...
coś sie zmieniło i kalendarz nieaktualny?
Wtedy są ujeżdżeniówki, dziewczyny mówią o skokach.
Krakusy, kojarzy ktoś stajnię w Pychowicach i jest w stanie podać jakiekolwiek namiary na nią? 👀
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
08 czerwca 2012 15:44
galopada_ ostatnio nie, bo pochłonęła mnie uczelnia i życie 😁 ale zamierzam ich niebawem odwiedzić 😉
brunatna L regionalną 🏇 jak sie natkniesz na Zefira to my🙂 zdjecia zawsze mile widziane :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się