Kącik Rekreanta cz. V (rok 2012)

konwalia
wilcze zeby bola? jak to? masz na mysli ze nie wyrwane?
tulipan
przeorytety sie zmieniaja, ale z jezdziectwa ciezko sie wyleczyc. Pewnie zawitasz i tak do nas  🙂😉 
deborah
wato bylo przebierac i ogladac tyle koni, jak na 15 raz pod siodlem to super chodzi  😉
xxagaxx
o niee, nie rob mu tego - ujezdzenie jest nudne jak flaki z olejem  😀iabeł: 😀iabeł: jesli sie odpali na plasko to uderzaj w western, w ten taki lagodniejszy bez beczek  😉

wątek zamknięty
rewir może po prostu deborah jest człowiekiem spokojnym, dojrzałym i rozumiejącym jeździectwo także jako pasję ludzi niekoniecznie tak wykształconych i szeroko rozumiejących pojęcia jak Ty? Ja też wielokrotnie tłumaczyłam, dlaczego mój koń chodził WKKW, a teraz chodzi ujeżdżenie, i ludzie nadal nie rozumieją, a do gardeł im się nie rzucam.

Demonowa nie wymagam od tego konia ciągu, lotnej zmiany nogi, zebrania czy piruetu w galopie. Piszę o rzeczy którą widać, i którą mam prawo skomentować, i dla mnie nie jest to efekt nie wiedzy. Przytaczałam jeden przykład wcześniej - widywałam 3 i 4 latki chodzące z głową wyżej, nikt ich do tego nie zmuszał, jest to sprawa dla konia indywidualna, więc niewiedzą jest raczej Wasze upieranie się przy tym, że 3 latek to taki głupi gówniarz, który tylko skręcić i zatrzymać się umie - czy też raczej, ma umieć.
Poza tym jest to koń deborah i jeśli już dyskusja powinna toczyć się między mną a nią.
Na tym kończę tą kwiecistą dyskusję, Was również proszę o to samo 😉

EDIT
No i dodam jeszcze, żeby rozwiać wątpliwości wszelakie - jak już pisałam, koń bardzo mi się podoba i określam go, w myślach czy też na piśmie, przymiotnikami jak: "piękny, świetny" itd.
Deborah gratuluję, życzę wszystkiego najlepszego i trzymam kciuki za tą nową re-voltową parę 😉
wątek zamknięty
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
07 czerwca 2012 22:41
xxmalinaxx tym bardziej że Deb napisała pare postów wyżej że jest świadoma tego jak pracuje jej koń . Więc po co się czepiać jak osoba o tym wie  🤔wirek: 🤔wirek:

jest może 15 raz pod siodłem. póki co pracujemy nad ruchem naprzód. jest bardzo delikatny w buzi i ma tendencję do chowania się za wędzidło.. póki co jesteśmy na etapie wydłużenia i obniżenia szyi na lonży. pod siodłem to już deko trudniej przychodzi


rewir,Demonowa dobrze mówicie! 🙂


edit: ort.
wątek zamknięty
juliadna to jest forum. Tu każdy może powiedzieć co chce.
Gdzie widzisz problem?
Nie obraziłam nikogo. Nie używałam wulgarnych słów. Nie prowokowałam również - no, poza prowokacją do jałowej dyskusji.
Gdzie jest problem, pytam? 😉
wątek zamknięty
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
07 czerwca 2012 22:47
xxmalinaxx też wyraziłam swoje zdanie, nie można?  😫
wątek zamknięty
xxmalinaxx, podziwiam w takim razie Twoje zaufanie do wetów, mi po kilku incydentach w tym stylu zdecydowanie przeszło i myślę, że dobrze na tym wyszłam 🙂

deborah, jest czadowy po prostu 😜 Fantastyczny koń, absolutnie w moim typie 😀 Jak dla mnie, możesz wrzucać dowolne ilości zdjęć do każdego wątku 🍴

Co do chowania - no i po raz pierdyenty można tłumaczyć, żeby odpimpać się od skupiania na końskiej głowie. Szczególnie u młodego konia - a niech sobie szuka miejsca, chowanie się jest normalne. Młodziaki nie mają ani tyle siły, ani równowagi, żeby zasuwać w żuciu. Nawet teraz jak patrzę po karym, na pierwszych jazdach zdarzało mu się zawinąć na parę kroków w rolkurę o takim stopniu, że mógłby być dumą narodową Holandii 😁 Nie robiłam z tym nic, i chwilę potem się równo oparł, a dopiero kolejnym krokiem była możliwość wydłużenia / opuszczenia szyi. Młody koń ma zasuwać do przodu, być rytmiczny, szybko reagować, pchać się dupskiem i przepuszczać napęd przez plecy, a z głową niech sobie robi, co mu się podoba, byle się nie usztywniał i nie blokował.
Dopiero co popłakiwałam w wątku ogłoszeniowym o komentowaniu "zrolowanego, złapanego z ryj konisia, któremu się niszczy jego cudny naturalny ruch" a tu w KR to samo...

tulipan, bardzo fajna retrospektywa, musi być fajnie móc tak spojrzeć sobie z dystansu wstecz 🙂 Ja na chwilę obecną nie wyobrażam sobie dnia bez koni, naprawdę ciężko mi się zebrać, żeby chociaż ruszyć się gdzieś na weekend i chłopaków zostawić 😉 Za duża w tym przygoda na co dzień i za szybko się wszystko zmienia, żeby się nie dać w to zaangażować bez reszty. Chociaż nie powiem, teraz mam sporo koni do jeżdżenia i tak skrupulatnie i sumiennie wszystkie codziennie ruszyć, zadbać o nie, o sprzęt - to niezły kierat 😀iabeł:
Więc dziś w ramach rekreacji część szkap poszła na spacer do lasu (a w roli rajtra wystąpił mój facet, ha), a część popracowała, na przykład tak 😜



wątek zamknięty
juliadna można, tylko że akurat Twoja wypowiedź nie wniosła za wiele do tej dyskusji, całej ogólnie rzecz biorąc dość bezcelowej, i niewiele rozwiązań przyniosła 😉 Poza nagonką na mnie, że jestem zua i nietaka.

quanta fakt faktem, zaufanie mam, w każdym razie - obyś i Ty go nabrała, żadnych więcej złych doświadczeń!  :kwiatek: Wstaw więcej Skwara, miło się patrzy.

EDIT
Swoją drogą, kto powiedział, że schowany to samo co zrolowany? Dla mnie nie  😁
wątek zamknięty
tulipan, piękna, wzruszająca historia, naprawdę! przeczytałam od początku do końca i obejrzałam każde zdjęcie 😉
Trzymam kciuki, żeby Ci się życie ułożyło tak jak sobie wymarzysz :kwiatek:

Quanta, móóój by najchętnie chodził w żuciu! Bardzo łatwo wypuszcza/wypuszczało sie go w dół - już przy zajazdce to pokazał. Gorzej z podniesieniem. Cóż... coś za coś 😉

A oko lepiej, dziękuję że pytasz. Na tyle lepiej, ze oczywiście NIE WYTRZYMAŁAM i pojechałam do stajni.
I ta ram tam tam! Wrzuciliśmy dziś dwójkę! Oczywiście Konieczko pokazywał non-stop co w ogóle o tym wszystkim sądzi. Już w stępie brykał, ale jak zaczęliśmy szalone 5 minut kłusa to deczko go poniosło 😀 Wszystko wysiedziałam, ale czuję plecy 😵

W każdym razie TFU TFU TFU nie wyczułam nieregularności. Niestety barany i kwiki utrudniały nieco ocenę, ale może następnym razem będzie nieco spokojniej.
Jutro muszę sobie konia odpuścić niestety, bo z uwagi na mecz nie dojadę (jadąc do stajni przejeżdżam obok St. Narodowego), ale w sobotę wojujemy dalej 🏇
wątek zamknięty
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
07 czerwca 2012 23:10
Uwaga! To juz dzisiaj 🏇 Pierwszy spacer 5 minutowy Groty w ręce 😅
Wet mówi że jak dalej tak ładnie będzie sie goić to za tydzień można już będzie wsiadać 🏇
wątek zamknięty
amnestria właśnie przypomniałaś mi, że jutro wracam do Poznania, a tam... Euro  😵 Mieszkam 500 m od stadionu...
Mimo to nadal mam nadzieję, że w weekend jakoś przedrę się do konia.

Zairka super wieści! 😀
wątek zamknięty
xxmalinaxx haha super to brzmi - "wracam do domu, a tam Euro" 😂 (jadę do szkoły, a tam.. Euro; otwieram lodówkę, a tam.. Euro! :hihi🙂
Pewnie Ci się uda, ja bym próbowała jechać do stajni jutro, gdyby nie to, że pracuję i jestem mocno ograniczona czasowo 🙁

Ale co się odwlecze... 😀iabeł:

Zairka o! rewelacja!  😀
wątek zamknięty
Bo tak to trochę jest 😉
Wszędzie w Polsce pełno tego Euro, w Poznaniu ruszyć się nie da, żeby nie napatoczyć się na flagi, plakaty, budowy, itd...
Ja osobiście mam dość zamieszania 😉
wątek zamknięty
Klami tak, imię na E, bo od matki. 😉 Bardzo fajne przejazdy, może i takie ostrożne, ale baaaaaaaaardzo fajnie się patrzy na Waszą parę! 😉
tulipan jeeej niesamowita historia! 😉 powodzenia w podejmowaniu trudnych decyzji!
deb jest świetny!!!  😜
Aravey ale z niego maszyna jest!!!  😜
Magdzior powodzenia z Reszką!!! 😉 najważniejsze, że masz możliwość powrotu do niej!
juliadna pełen relax z Czekiem! 😉
Zairka trzymam kciuki na szybki come back Groty!!! 😉

Co do źrebola, to myślę, że zostanie gniady, jest baardzo silny, a matka dzielnie broni go. 😉 Imienia na razie nie ma, ale myślę, wciąż nad tym. 😉
Tutaj już w całej krasie, na stojąco:


No i chciałam podziękować, za wszystkie kciuki za mój dzisiejszy debiut w L-ce, zadziałały, przejechałam na czysto cały parkur, nawet podobało mi się jeśli chodzi o moją technikę. 😉 Wysokości były trochę zaniżone, ale L- ka to była. 😉 Bardzo jestem zadowolona z konia, bo na serio mega fajnie mi się prowadził, luźny, lekki i z dwa razy wyratował mnie z opresji. 😉 Bardzo fajny konik. 😉 A za tydzień jedziemy na pierwsze zawody wyjazdowe, więc też kciuki się przydadzą. 😉 LL także na czysto, więc generalnie jestem z nas mega dumna! 😉
rozprężalnia:

okserek:

i po dekoracji:
wątek zamknięty
Arimona niestety tak, będziemy jakoś nie długo wyrywać
gryglodor maluch jest przepiękny! Nie mogę się na niego napatrzeć  😍

a oto, co Hadżik sądzi o chodzeniu pode mną 😉
wątek zamknięty
konwalia, eee? to może dlatego koń wchodzi taki wkurzony 🤔 w zasadzie to mu się nie dziwię... A nie możesz haka założyć do czasu aż wyrwiecie? Albo odpuścić sobie jazdę? (choć ja bym wybrała 1wszą opcję).
wątek zamknięty
Zairka Oj zbiera Grocia siły w boksie na te spacerkI😀

Mnie koń zaskakuje z jazdy na jazde.Dzisiaj był genialny, w ogole zastanawiam sie czy ten koń ma jakieś wady 😉
wątek zamknięty
deborah   koń by się uśmiał...
08 czerwca 2012 07:39
ależ dyskusję wywołałam. nie będę się powtarzać. poza tym powyżej napisano już wszystko. Mam nadzieję z radością wstawiać zdjęcia z koniem o coraz dłuższej i bardziej okrągłej szyi. póki co cieszę się kłusem i galopem i jaram jak dziecko jak uda mi się zrobić volte w stępie.

quantanamera, Skwarek jak zwykle piękny. Widzę że muflona zastąpiło coś bardziej cywilizowanego 😉 wciąż uważam że powinnaś jakieś dziczą pachnące zdjęcia zrobić sobie na Skwarożku przy okazji tego futra 😉


własnie a propos wilczych. usuwać od razu czy czekać aż zaczną przeszkadzać?

Arimona nie mogę przestać się uśmiechać z tego powodu ..
wątek zamknięty
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
08 czerwca 2012 07:54
deborah, ja bym rwała od razu, bo jak zaczną przeszkadzać to koń może się zdążyć zrazić trochę do wędzidła i nabawić nieładnych nawyków, a po co to komu? BTW - Gratuluję młodziana, jest szał! 🙂
wątek zamknięty
deborah   koń by się uśmiał...
08 czerwca 2012 07:55
Koniczka, Dziękuję 🙂 jak długo goi się rana po usunięciu?
wątek zamknięty
deborah, jak dobrze pamiętam to Pamir po wyrywaniu wilczaka miał mieć jakoś tydzień, albo dwa bez wędzidła.
wątek zamknięty
Livia   ...z innego świata
08 czerwca 2012 08:02
To chyba zależy od umiejscowienia, mój po wyrwaniu miał zalecone tylko 3 dni przerwy od wędzidła, profilaktycznie zrobiłam tydzień 🙂
wątek zamknięty
deborah   koń by się uśmiał...
08 czerwca 2012 08:04
dwa tygodnie ten najgorszy scenariusz na tym etapie to dla nas wieczność.. Skonsultuję z wetem . Dzięki dziewczyny
wątek zamknięty
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
08 czerwca 2012 08:07
Z drugiej strony lepiej sprawę załatwić na samym początku i mieć z głowy.
wątek zamknięty
deborah   koń by się uśmiał...
08 czerwca 2012 08:10
Koniczka, prawda. na tą chwilę nie przeszkadza, ale tak jak mówisz lepiej nie czekać aż zacznie boleć i zrazi się do wędzidła..
wątek zamknięty
Czy ktoś z revoltowiczow stacjonuje moze w stajni poczernin albo w okolicach? Jestem tu razem z szefem i konmi przez tydzień i chetnie bym kogos spotkala 🙂
wątek zamknięty
juliadna ja też uwielbiam was oglądać  🙂
xxagaxx może i tak, ale z zachowania to wieczny dzieciak  😀
gryglodor dzięki 🙂 a źrebol jest cudowny  😍

To jeszcze taki Crasher:

wątek zamknięty
deborah, w przyszłym tygodniu już się przesiadam na zwykłe czapraki 😀 Nareszcie! 😁 Skwarek porósł 😉

A wilczaki bym rwała od razu, jak Karol przyjechał do mnie, to miał tydzień na aklimatyzację i pierwsza rzecz, którą zrobiliśmy, to przegląd zębów i rwanie wilczych kłów, czy raczej kiełków, bo były malutkie, nie przeszkadzały póki co, a i tak wcześniej czy później trzeba by było usuwać. Lepiej mieć z głowy, u mnie też wet zalecił 3 dni bez kiełznania, odczekałam tydzień, lonżując małego na kawecanie.
wątek zamknięty
amnestria zalecenie weterynarza,że jeszcze przed transportem do kliniki ma chodzić pod jeźdźcem. był pomysł o haku, ale nie mam swojego w dobrym rozm, sklepy jeździeckie pozamykane...
wątek zamknięty
Klami dobrze, że Ogrowi się czaszka uspokoiła. Jaki on jest piękny  😜
darolga ale Korabski się wyrobił! I przestań gadać głupoty! Na mojej twarzy zawsze kiedy Was widzę pojawia się uśmiech i nadzieja, że też kiedyś będę miała takiego Korabskiego 😉
gryglodor super maleństwo  😅 Oby się dobrze chował!
deborah piękne jest to Twoje nowe stworzenie!
Arimona Mam nadzieję że będzie fajny i mój niecny plan wypali, aczkolwiek na nic się nie nastawiam  😉  A Młody stoi w Budach Michałowskich i jestem u niego 4-5 razy w tygodniu. I to nie jest kolejny z "moich wieśniaków" tylko jak na razie koń, którego dostałam do zajazdki. Co będzie później pokaże czas 😉
A Was z tymi kontuzjami to normalnie ktoś zaczarował. Zdrowiejcie szybko!
Tulipan piękna historia. Ja jednak myślę, że prędzej czy później wrócisz. Od koni nie da się ot tak odejść 😉
Aravey bardzo fajnie wyglądacie 😉 ahh jak ja dawno nie skakałam  🙄
Magdzior skoro tak czujesz, to tak musi być 🙂 Gdybym mogła to nadal jeździłabym Rożalda, ale niestety to się już nie stanie 🙁 Życzę Ci powodzenia w dalszej pracy z Reszką!

Uff, a ja mam nowe wiadomości z frontu  😀 Siedziałam już na Derym. Jak się okazuje, nie taki on straszny, jak mi wszyscy mówili. W stajni wszyscy zdziwieni, jak to nie spadłam, jak to ze mną nie ruszył, jak to był spokojny  😉 A ten koń doskonale mi pokazuje, jak był "zajeżdżany" Jak na razie nie zapeszając, wszystko idzie ku dobremu 🙂 Dzisiaj chłopak ma wolne, niech sobie wszystko poukłada w głowie. I taki oto krótki filmik. Lonżująca, forumowa zduśka uwieczniła to wydarzenie 😀


A jako, że w środę odwiedziła nas również Cordkowa  :kwiatek: to mam masę zdjęć 🙂



Pozdrawiamy 🙂
wątek zamknięty
deb, super młody sie prezentuje. Musze któregos dnia znalezc czas i was tam odwiedzić. 😉

Aravey, fajnie siedzisz na skoku. 😉

Magdzior, o, mio was ponownie widziec razem. A nie miaas czegos modego gdzies po drodze ?? zy mi sie coś uroiło?

xxmalinaxx, dziekuje. Staramy sie. Mam nadzieje, że za chwile bedziemy sie już brac za zdecydowanie wyższe parkury. 😉

amnestria, a to gagatek z tego Duszka. Powodzenia w takim razie zycze, bo wygląda na to, że wasza rehabilitacja bedzie wesoła.

gryglodor, dziekuje !! Gratuluje udanych startów !! Dobry poczatek, oby tak dalej !!

Maka dzieki. Na razie mózg łogra funkcjonuje bez zarzutu. Do tego pracuje obenie taaaaaaaak  😜 Az boje sie, że jest za pieknie.
Fajnie, że robicie z młodym postepy, jeszcze bedziesz miała z niego fajnego rumaka. 😉
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.