Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska

Może ktoś poleci jakąś fajną stajnię, w okolicy do ok 20 km od Niepołomic. Interesuje nas pensjonat lub coś do dzierżawy. Może ktoś słyszał o kimś kto myśli o wydzierżawieniu stajni. Potrzebuję miejsca na 6, opcjonalnie cztery konie.

Zbieram tez chętnie opinie o Targowisku, Włosani. Może ktoś coś jeszcze poleci?.

kjolimpia - wyprowadzacie się z niepołomic?
nie wiecie może gdzie mogłabym naprawić sobie sztyblety ?
Focił ktoś dzisiaj na konkursach pucharowych w Swoszowicach ?  👀 I czy ewentualnie jest taka osóbka, która jutro będzie focić na nich ?
Gdzie znajduję się Międzyszkolny Klub Sportowy? na stronie PZJ jest napisane, że na Centrum C, wydaję mi się, że tam żadnej stajni nie ma?
[[a]]http://pzj.pl/modules/zestawienia/zaw_klu.php?klubID=70&klubNaz=Mi%C4%99dzyszkolny%20Klub%20Sportowy[[a]]
Jagdalenka każdy dobry szewc Ci naprawi, a z tego co wiem do końskiego sprzętu jest polecany pan z Ruczaju nieopodal KKJ 😉
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
09 czerwca 2012 20:34
Focił ktoś dzisiaj na konkursach pucharowych w Swoszowicach ?  👀 I czy ewentualnie jest taka osóbka, która jutro będzie focić na nich ?


napisz do p Jurka biuro@westcar.com.pl , nie wiem czy jutro bedzie ale robi ładne zdjecia które potem można zakupić 😉
kjolimpia - wyprowadzacie się z niepołomic?


No niestety, ale przedstawiono nam nową umowę, której nikt normalny nie jest w stanie podpisać.

W tym momencie w Niepołomicach zostaje trzy konie pensjonatowe(nie wiem czy jeden z nich też nie jest już na wypowiedzeniu), pięć rekreacyjnych i cztery z hipoterapii.



wolne boksy się zapełnią pewnie 🙂
ushia   It's a kind o'magic
10 czerwca 2012 13:44
Focił ktoś dzisiaj na konkursach pucharowych w Swoszowicach ?  👀 I czy ewentualnie jest taka osóbka, która jutro będzie focić na nich ?

Dzisiaj obfocony finał złotej rundy, LL i kawałek L, wczoraj chyba P i N, jak coś z tego Cię interesuje daj znac, skieruję Cię do focacej 😉

Swoją drogą, zwykle jeździłam na konkursy od P w górę, dzisiaj tak się złozyło że byłam na tych pierwszych i powiem Wam, ze chyba przerzucę się na stałe. N, C niby fajnie, ale dręęęęętwo! A tu ludki sobie pomykały lepiej czy gorzej, ale za to miały z tego zaciesz.
A juz mega pozytywna była dziewczyna która zajęła drugie miejsce w rundzie złotej. Naprawdę aż miło było patrzeć 🙂

Gum - ale siedziba klubu nie musi byc stajnią 😉
nie wiecie może gdzie mogłabym naprawić sobie sztyblety ?


szewc na alejach, na przeciwko Radia Kraków (przystanek autobusowy Grottgera) obok sprzętu AGD. Naprawia mi sztyblety i sztylpy od lat, robi wszystko, nawet niemożliwe naprawy, fajnie konserwuje buty przed wodą (trenerka w starych oficerkach przez niego konserwowanych może wejść do wody i nie przemakają). Ceny bardzo przystępne, wręcz niewielkie. Jedyny mankament to czas naprawy, niby wyznacza nie za długi, ale niestety trzeba się przypominać, bo czasem potrafi 2tyg później zrobić :P
galopada_   małoPolskie ;)
10 czerwca 2012 20:19
Strucelka to mam nadzieje ze sie dowiesz co tam u Jureczka  :kwiatek:
Doma   Folbluciki folbluciki folbluciki :)
10 czerwca 2012 21:40
ushia a udało CI się złapać może Largo w złotej rundzie od nas z Zielonej?
jakby ktoś miał zdjęcia naszych zawodników ze Stajni Na Zielonej, to będę bardzo wdzięczna 🙂
Dava   kiss kiss bang bang
10 czerwca 2012 22:00
Jak zawody w Facimiechu? opowiadajcie coś  🙂 Mnie się nie udało wybrać z aparatem  😤
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
10 czerwca 2012 22:14
sorry,że wyskoczę jak Filip z Konopi,ale podziwiam zdjęcia Davy na fb i muszę o to zapytać... ile kosztuje pensjonat w KJ Szary? no przepięknie tam jest!
1200zł ? Czy więcej już?

Zawody fajne, ale krosy L i LL trudne, a i w P wieeele elimek zwłaszcza na wodzie.
W Facimiechu super, tzn ja tym razem bardziej w roli fotografai i widza wiec fajnie sobie było na luzie przejść trasę, ale faktycznie tak jak pisze Zorilla LL i L stosunkowo trudne, choć z drugiej strony w koncu to eliminacje OOM były również. We wszystkich klaach wiele problemów było na przeszkodzie wodnej bardzo ładnej z resztą i ciekawej dla widza, zaś w LL chyba najbardziej selektywna była kłoda na górce przed wjazdem do wody. Teren ogromny, dużo miejsca do galopowania🙂 Tak więc z mojej strony za organizację zawodów duuży plus🙂


Zdjęć porobiłam sporo, może na początek troszkę terenu i przeszkód:

wspomniany kompleks wodny:







i na początek coś z LL:


i L:




Ktoś pensjonat nadal 1200/mies, nic się nie zmieniło. A widoki piękne, bo stajnia na górce, miejsce bardzo ładne, plus to, że Dava robi świetne zdjęcia - to zestaw czynników  🤣

Magdzior zdjęcia super. Więcej! A wyniki po 3 próbach ktoś widział?
Magrat właśnie ani widu, ani słychu, bo też ciekawa jestem 😉
Jak będą to pewnie najpierw na stronie Facimiecha i  na MZJ.
Dava   kiss kiss bang bang
11 czerwca 2012 10:10
No teraz to się zawstydziłam  😡
Dziękuje Ktoś, Magrat  :kwiatek:

Obiecuję sobie już od dłuższego czasu, że wezmę aparat i zrobię taką wirtualną wycieczkę po stajni  🤣
Kosztuję 1200zł w tym mamy: karmienie koni 3razy dziennie, codziennie sprzątane w boksach, wypuszczanie koni do karuzeli albo na padok, 2hale, 2kryte lonżowniki , 2ujeżdżalnie zewnętrzne (wszystko z odpowiednim podłożem) itd 😉 więcej na stronie bo nie chce tu zanudzać 😀

Widoki mamy szałowe bo wszystko na górce  🤣

Wrzucam jednego Lolka




aaaa Fabapi gratuluję crossu. Jest super  😜
Dava, a to nie jest tak, że za padoki to trzeba jeszcze dopłacać? Od zawsze słyszałam taką śpiewkę, pytam z czystej ciekawości 😉
No i chodzi mi o taki padok padok gdzie koń może nogami machać, a nie te boksowe ,, balkoniki" 4metrowe 😉
Alaska za padok jest dodatkowa, jednorazowa opłata.
Dava   kiss kiss bang bang
11 czerwca 2012 10:59
Już to kiedyś pisałam. Są padoki ogólnodostępne, dla wszystkich (mówię o tych z trawą) i padoki które można sobie wydzierżawić (1tys.zł na 2lata). Na te pierwsze każdy może puścić konia kiedy chce, a te drugie są przypisane konkretnym koniom i właścicielom (oni sobie tym rozporządzają).

Spoko, ja po pierwszych zawodach u Nas dowiedziałam się, że za korzystanie z hali się płaci i laska (jakaś obca osoba) gotowa była iść ze mną na noże o to  🤣 Więc generalnie nic mnie nie dziwi  😀iabeł:

Kolebka  🙂
Stajnia u Szarych fajna, ale gdybym szukała stajni z podobnymi warunkami, to wybrałabym Facimiech. Te przestrzenie koło wałów jednak robią swoje 🙂
A gdy chcę, żeby koń normalnie wychodził codziennie i stajenny go wypuszczał i sprowadzał, jak nie ma właściciela to są wtedy ,,te pierwsze" czy ,, te drugie" płatne extra ? Przepraszam, ale zawsze to było dla mnie zagadką i już dużo historii o tym słyszałam 😉


Izydorex chyba bym wybrała podobnie jak Ty 😉
Cariotka   płomienna pasja
11 czerwca 2012 11:09
kjkolimpia wiem że kiedyś na dole w Wiatowicach była stajnia do wydzierżawienia🙂 a nie wprowadzacie się do siebie?
Dava   kiss kiss bang bang
11 czerwca 2012 12:28
A gdy chcę, żeby koń normalnie wychodził codziennie i stajenny go wypuszczał i sprowadzał, jak nie ma właściciela to są wtedy ,,te pierwsze" czy ,, te drugie" płatne extra ? Przepraszam, ale zawsze to było dla mnie zagadką i już dużo historii o tym słyszałam 😉



O jaaaa to znowu wytłumaczę.
Normalnie konie wychodzą do karuzeli albo na padok. Jeśli chcesz żeby Twój koń szedł na padok to mówisz, że zamiast karuzeli chodzi na padok. Wypuszczają go stajenni i oni go przyprowadzają czy jesteś w stajni czy nie (tak samo jak konie do karuzeli wyprowadzają i sprowadzają bez właścicieli).
Jeśli masz padok dzierżawiony to idzie na ten, jeśli nie masz takowego to idzie na padoki 'ogólne' dostępne dla wszystkich.

Proste nie?  🤣

żaczkowa   gone with the wind
11 czerwca 2012 12:31
izydorex, a mnie się właśnie wydaje, że będzie fajnie w Facimiechu do pierwszej powodzi 🙁
Dava   kiss kiss bang bang
11 czerwca 2012 12:34
[quote author=żaczkowa link=topic=196.msg1426528#msg1426528 date=1339414288]
izydorex, a mnie się właśnie wydaje, że będzie fajnie w Facimiechu do pierwszej powodzi 🙁
[/quote]

Ale co, że przez te wały coś przecieknie? A były jakieś problemy z tym terenem podczas powodzi?

żaczkowa   gone with the wind
11 czerwca 2012 12:36
Dava, o tym nic mi nie wiadomo, ale byłam w stajni położonej tuż przy wale podczas ostatnich powodzi i bałabym się 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się