Koniki polskie

A do nas jutro przyjeżdża wet. Trzymajcie kciuki 🙂

Póki co zaczęliśmy wychodzić na krótkie spacerki stępem. Noga nie boli. Nakostniaki są jakie były.
Za to ogólnie J wygląda jak siedem nieszczęść. Pod względem psychicznym i fizycznym.
Wracamy do gry!  🏇
Jasnowata, a nie mówiłam? 🤬

To kiedy widzimy się na zawodach :P?
Noooo, zobaczymy. W lipcu chyba jeszcze nie, ale w sierpniu... 😉
Jasnowata, co jest w sierpniu?
Obczajałam program P-10R czy jakoś tak i myślę, że z Horsem dalibyśmy radę go pojechać ;D.
Ja z utęsknieniem licze na uj u nas w fmg 🙂
Jedzcie P10, jedzcie. 🙂 ja nie jade w lipcu, bo pewnie nie ogarniemy sie do poziomu N, a nizszej klasy nie mam ochoty na nim jechac 😉
Jasnowata, no może pojedziemy, o ile będzie miał mi kto konia zawieźć...
Alicja_8   Z pasja...z miłością...
26 czerwca 2012 21:11
Nasz konik polski Gałgan taki skoczek:




Wybaczcie że czarno białe (zdjęcia robione do albumu)
LatentPony   Pretty Little Pony :)
27 czerwca 2012 20:26
Dawno mnie tu nie było, a w tym czasie Lol skończył 7 lat 🙂

Urodzinowy tort:




Pastwiskowe wygłupy:


I praca, praca, praca 🙂




jak to sie dzieje ze on taki wylaszczony choć tyle trawy ma?
całą dobe ma do niej dostęp czy tylko chwile w ciągu dnia? dostaje coś jeszcze?

moje na samej trawie ...i to nie tak wielkiej, a tłuste są że aż handlarze się ślinia ;]

koniczka jeszcze fajnie wygląda -karczycho ma, szyjsko, zbita jak napakowany ogier andaluzyjski 😉
ale wałaszek aż brzydki jest 🙁 taka kupa tłuszczu ...i to luzna, brzuch wisi jak na wyzrebieniu (tak z tyłu) ....nie no kiepsko... moze jeszcze ma czas zmężnieć (3- 4 lata ma?) no ale..i juz nawet nei skacze tak jak kiedyś (tzn przez płoty) - za ciężki i weny brak ;]
horse_art, to na prawdę zależy od konika, u nas wszystkie karmione tak samo - siano, trawa, zimą siano, zboże, warzywa i jedna klacz jest gruba, druga 'normalna', a trzecia chudzielec...
LatentPony   Pretty Little Pony :)
28 czerwca 2012 05:57
Rano dostaje siano + paszę treściwą (wysłodki buraczane z otrębami pszennymi, słonecznikiem, siemieniem lnianym i biotyną).
Od 9 do 16 jest na trawie (takiej jak na zdjęciu).
Od 16 do 19 jest na ziemistym padoku z przebłyskami trawy, zawsze coś sobie skubnie.
Wraca do boksu na kolację i dostaje siano + paszę treściwą (wysłodki buraczane z otrębami pszennymi, słonecznikiem, siemieniem lnianym i biotyną).

Do tego wiadomo, że jakieś marcheweczki, buraczki i suchy chleb 🙂

Mój też ma tendencję do tycia. Wygląda teraz bardzo dobrze, ponieważ pracuje naprawdę solidnie 6 razy w tygodniu. Paszy treściwej dostaje około 2 kg dziennie.

Jutro wyjeżdżam na dwa tygodnie i niestety Kucyk będzie stał na pastwisku i padoku i nic nie robił. Z tej okazji przerzucam go na niskoenergetyczne i niskobiałkowe musli: http://atos.sklep.pl/?p=productsMore&iProduct=1039&sName=epona-musli-irish-cooler-20-kg

Na koniec dodam jeszcze nasze skoki w korytarzu - całe 120 cm 🙂




Edit:
Nie wiem, czy już kiedyś wstawiałam... Takiego go poznałam (na zdjęciach ten drugi, z pasmem jasnej grzywy):
ah..."moje" sa jeszcze bardziej tłuste 🙁
a żarci anei dostaja - tylko łąka otwarta i suchy chleb (pare kromek+ więcej jak sie włamią do schowka)
zimą dostawały oczywiscie siano (ale nei duzo, zn slabe jest cigle, pysznego tak 1/3 kostki) i  troszke owsa z suszem z traw. poprzedneij zimy jak pakowały siano non stop brzochy mialy do ziemi rozepchane. teraz są niesamowicie tłuste ale bez takiego bebzona ;]

eh...czyli chyba o prace chodzi...bo moje to nic nierobią...max 3x w tyg cos troche pobiegają (+to co same sobie dawkują)

edit: a może to dlatego że one pochodzą z rezerwatu?
tam były niedożywione, każdą zbedna kalorie odkładały - bo tak były zakodowane. jak przyszły tu - wiecej jedzenia, lepsze no i nie ma na co energii  tyle tracić ...wiec odłozyły...i tak już zostało...
LatentPony   Pretty Little Pony :)
28 czerwca 2012 08:37
Myślę, że jednak kwestia pracy 🙂

Mój jak go poznałam wyglądał tak jak na zdjęciu powyżej. Potem postanowiono go odchudzić... I kupiłam takiego konia. Moim zdaniem, jak na konika polskiego był on zdecydowanie za chudy. Było widać żebra i miednicę...



Obecnie myślę, że koń jest w doskonałej kondycji. Wygląda dobrze, nie jest ani za gruby, ani za chudy, żadnych kości nie widać (a nawet wyczuć ciężko), ale za to ma mięśnie tam, gdzie powinien. A sierść to mu się nigdy w życiu tak nie błyszczała  😅
moim to nawet na rtg pewnie by kosci nie było widać  😁

sądziłąm że wszystkie kn są takie - bo takie tylko widywałam (no może nie aż tak, ale tłuste, nawet brzózkowa 20 kilkuletnia, schorowana ruda jest nadal okrąglutka), nawte mojego młp zatuczyły...a sądziłam że on taki suchy i tkanki tłuszcozwej poprostu mieć nei może... a tu siup. tłuszcz i brzuch jak w ciąży.
ale gdy pojechałam szkolić kn z rezerwatu (inny niż ten z którego są moje) zobaczyłam kregosłupy... brzuchy nawet były...ale takie napchane. zero tłuszczu (mięsnie pomijam bo skąd). zrebak był tak chudy ze nie wierzyłam co widze. a sa odrobaczane, na pastwiskach...(służą do wyżerania trzciny) a źrebak stał w stajni po brzuch w sianie...

obawiam się, że jesli swoim zamkne łąke to albo i ta na nia wyskoczą (w końcu dla mlodego żaden płot nie jest przeszkodą jak ma motywacje) albo zjedzą .....kury np 😉))
tacy my , zabieramy się za konkretną pracę  😉
Alicja_8   Z pasja...z miłością...
29 czerwca 2012 08:24
Nasz Gałgan po kastracji wraca do stada 🙂 Minął już ponad miesiąc i rudy jak widać wygląda "kwitnąco" 😀



Ale ten nasz temat cichutki 🙄

Alicja_8 Fajny ten Gałgan. Taki... 'coś innego'  😉

i tacy my.
Cześć ! Baaardzo dawno nas tu nie było...
Ktoś kiedyś, bodajże na 22 stronie pisał jak to konik potrafi być szczupły jak chce  😀



Na tym zdjęciu już nie wygląda tak szczupło, są z tej samej sesji. Wynika z tego, że na pierwszym zdjęciu troche udawał



Ogólnie te zdjęcia nie są aktualne, muszę się ogarnąć i coś popstrykać.
ale wątek ucichł.
dodam trochę naszych nowości  🙂
Świeto Konika Polskiego - 17-18 sierpnia w Wojnowie. Wybiera się ktoś?
A w którym województwie to Wojnowo ?
moj kn  😉



A w którym województwie to Wojnowo ?


17-18.08.2012r. – Święto Konika Polskiego w Wojnowie (k. Rucianego Nidy): Wszechstronny Konkurs Konika Polskiego, Memoriał Prof. Tadeusza Vetulaniego

w sensie Warmińsko-Mazurskie  :kwiatek:
Dlaczego wszystkie konikowe imprezy są tak daleko ode mnie?

galopada_, ale fajnie 🙂. Szkoda, że my nie mamy miejsca na pływanie z końmi.
galopada - to czysty kn?
horse_art tak. Rodzice i dziadkowie na zmianękn i k.biłgorajski czyli bardziej szlachetna wersja kn
Dlaczego wszystkie konikowe imprezy są tak daleko ode mnie?





również ubolewam 🙂

najbliżej będzie Jasło - 8-9 września piknik z kn
będę z kłyżowskimi kn-ami  🏇

ktoś się wybiera?
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
06 sierpnia 2012 15:43
oj...z wielkim sentymentem czytam ten watek, przeciez na konikach polskich w przegorzalach po krakowem na AR - uczyłam sie jeżdzic no i teraz powoli zaczynam sie rozgladać za jakims kn dla siebie 😀
doradzi ktos i podpowie jak tam z rodowodami?  :kwiatek:
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
08 sierpnia 2012 08:33
Świeto Konika Polskiego - 17-18 sierpnia w Wojnowie. Wybiera się ktoś?

ja 🙂
niestety nie z koniem ,bo nie mam kp , tylko hc. ale  na pewno przyjadę  z aparatem 🙂
więc  jak ktos bedzie  chciał jakies  zdjęcia  to mówcie , będę w swojej firmowej koszulce , z logo huculskiej ostoi 🙂
nie gryze , mozna podchodzic 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się