konie małopolskie

konwalia, gratulacje i powodzenia! 😉
huzarova dziękuję 😉 teraz tylko sie modlę żeby umiał skorzystać z poidła, no ale nie raz mu już pokazałam, mam nadzieję, że załapał.
edit - załapał 😉
cieciorka   kocioł bałkański
02 czerwca 2012 21:41
[quote author=Karla🙂 link=topic=98.msg1418393#msg1418393 date=1338663222]
oldenburgi to protoplasci slazakow, a sam Oldenburg uwazany jest za kolebke tej rasy wiec to nie uszlachetnianie ino powrot do korzeni😉
tak czy tak mieszance sl plus malopolak mowie glosno nie, wole kazda rase czysciutka🙂
[/quote]
ale oldenburgi się szybciej uwspółcześniły, więc to jakby nowa jakość :]
konwalia gratuluje ,piękny koń i witamy w małopolakach  😍 
galopada_   małoPolskie ;)
03 czerwca 2012 06:22
konwalia zobaczycz - małopolaki uzależniają  😁 mam nadzieję, że chip w takim miejscu, że nie grozi kulawizną i jakimiś problemami? czy chcesz operować?
montana, 🙇 dzięki za bardzo... interesujące zdjęcia. Serio, już dawno takiego pokraka nie widziałam 👍
galopada_   małoPolskie ;)
11 czerwca 2012 12:28
na razie zdjęcia z pokazow specjalnych:

Paweł Jachymek i Wicher



i ogiery

Irches





El Bonillo




Sentender

galopada_, co to za Wicher? To jest hodowli Sk Ochaby Wicher II ?
te jest WICHER GB wał.\m\gn.\Talon m\Wiagra GB\2004\POL\
😉
galopada_   małoPolskie ;)
11 czerwca 2012 17:21
http://www.photoblog.pl/ewaih/125147562/wicher.html

a tu jeszcze piękne (i pokazujące rozmiary przeszkody) zdjęcie Ewy Imielskiej-Hebdy  😍
Ojej, nie widziałam, że jest wątek małopolaków 🙂😉)
Moja ukochana rasa, szkoda, że często tak pobłażliwie traktowana w "wielkim sporcie"! Może dla koni to lepiej 😉
Ja i mój przedszkolak- Milton [od Morfiny po Jurandzie, hod. braci Łój], mam go od półrocznego źrebola i dopiero zaczynamy pracę 🙂

Orzeszkowa, mój Czardasz (GALERIA) to nieudokumentowany młp/śl, i cóż, jedyne co mogę dobrego o nim powiedzieć obiektywnie na plus, to że jest to niesamowicie zrównoważony koń, bardzo łatwy do utrzymania w dobrej kondycji (cieszącej oko 😉 ) i o dobrym zdrowiu (+zaskakująco dobry wydolnościowo, jak na tak ciężkiego konia). Zwykło się mawiać w jednej stajni o nim, że: "Betoniary diabli nie wezmą!", w aktualnej mówią, że to koń-armata 😉 Jest zrównoważony jak przeciętny ślązak w starym typie, zdrowy jak stary dobry małopolak, im łatwy do utrzymania jak obie te rasy.

I tyle z plusów.

Reszta do dramat w kilku aktach: leniwy, długi, ciężki, nisko zawieszony, ciężko ujechać, ciężko wygiąć, silny jak ślązak (albo jak wołu), inteligentny i "szybki myślą" jak małpolak. Ani do skoków (bo skakać wyżej niż 1m strach przy tej masie), ani do ujeżdżenia (ruchu brak), do bryczki? Pewnie, ale to nie to forum i nie ten właściciel. Dobry koń rekreacyjny, wybitny koń spacerowo-terenowy. Nic więcej 😉

Pozdrawiamy  😉
te jest WICHER GB wał.\m\gn.\Talon m\Wiagra GB\2004\POL\
😉

Bardzo mi się ten koń podobał - taaakie serce, niesamowicie waleczny i chętny do pracy  😍
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
11 czerwca 2012 17:58
Sierra, w życiu bym go o młp nie posądziła.  😁 Chociaż przez ponad rok miałam do jazdy sp, gdzie mamusia była śląska, a tatuś folblut. I tego folbluta ni jak nie mogłam się doszukać, bo ślązak był pełną gębą.
galopada_   małoPolskie ;)
11 czerwca 2012 17:59
jeszcze małopolak z pokazu west

Bohunek i Ewcia!!!nasza voltowa🙂😉)
Wiwiana   szaman fanatyk
11 czerwca 2012 18:51
Wicher nie jest młp, jego matka Wiagra po Witalis oo jest wpisana do ksiąg jako kuc.
furmanka   zawsze pod górkę...
11 czerwca 2012 21:58
Sierra, miałam przyjemność kiedyś wozić tyłek na wałachu xo/śl .  🙂. Mój ideał  💘.  Był jak nie przymierzając "ruska stal"  😁



Po raz drugi w tym wątku ( obecnie 2,5 miesięczny już  😉) Piotruś Pan - świeżo "zaczipowany" i opisany :
po Winner?
furmanka   zawsze pod górkę...
11 czerwca 2012 22:20
Przez jedno "n"  😉
ale dałam ciała 😡

A matka?
furmanka   zawsze pod górkę...
11 czerwca 2012 22:26
a musisz koniecznie pytać o matkę  😡 🙄    [sub]Pysia[/sub] po Emir 
ładny źrebak 🙂
Matka imo ważniejsza od ojca. Bardzo fajny źrebak, szybciutko Ci futerko gubi 🙂
Galopada_ a masz zdjęcia Wichra jak leżał na plecach z wyciągniętymi tylnymi nogami?
Z perspektywy Twoich zdjęć wnioskuję że siedziałyśmy pod tym samym namiotem
galopada_   małoPolskie ;)
12 czerwca 2012 07:48
cieciorka   kocioł bałkański
12 czerwca 2012 07:58
wow, niesforne owijki
galopada_   małoPolskie ;)
12 czerwca 2012 07:59
no się trochę zbuntowały  😉

edit. Bonillo zrobił na mnie b. duże wrażenie. Nie mogłam wzroku oderwać  😜 😜 😜 ( tak samo jak zawsze od Berlina  😁 )

bardzo na + także Irches bo o Dioklesie i Dionizosie to mowic nie musze 😉)
O mamo dopiero teraz zobaczyłam. Czy to naprawde takie trudne, żeby je zawinąć tak, żeby się nie rozwinęły ?  😵
galopada_   małoPolskie ;)
12 czerwca 2012 08:05
od początku jakos dziwnie rzepy odstawały jakby ta jedna część była za krótka
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się