Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
08 stycznia 2009 14:22
ja mam pytanie takiej bardziej komputerowe jak zrobic zeby cos bylo w formacie pdf? np mam zeskanowana ksiazke i chce zeby byla w takim formacie?
tez mam pytanie "komputerowe" 😉
czy jesli mam nagrany krotki filmik aparatem i jest on "nie w ta strone" to da sie go jakos obrocic? bo jak chce go obejrzec musze polozyc sie rownolegle do monitora 🤣 krotko mowiac chcialabym obrocic go pionowo, bo poki co jest poziomo 😉
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
08 stycznia 2009 17:26
Solina ja klikam podglad wydruku, a nastepnie opcje zapisz w formacie pdf. ale nie wiem czy u Ciebie bedzie taka sama funkcja.

Arma ja znalazlam taki cennik: Przepisywanie rękopisów lub maszynopisów - 1zł za 1400znaków/ w przeciagu 14dni; 2zł/7dni; 4zł/5dni; 12zł/24h; 14zł/12h
Heh.. Mogłabym mieć taką pracę..  Przepisywanie tekstów na kompa.. To by było coś dla mnie 😉
my_karen   Connemara SeaHorse
08 stycznia 2009 18:05
ciri ja takie filmiki z aparatu obracałam w Windows Movie Make'rze, standardowo w każdym Windowsie chyba jest. Już jakiś czas temu, ale jakbyś miała jakieś problemy moge sie postarać pomoc na pw.
Czy krępuje Was wizyta księdza po kolędzie?
hehe, mnie tak ;D znamy się zazwyczaj na tyle dobrze, że ... nie ma o czym pogadać przez te 15 minut - "o niczym" się nie da, o ważnych sprawach rozmawiamy, jak jest więcej czasu 😂 no i zawsze zaczyna się: ""oooooo, to tyyyy..."  😁
Querido,  umarłabyś z nudów , uwierz mi!! 😉

dzięki Edytka  :kwiatek:
Dzisiaj jadąc do stajni przez las naszło mnie pytanie.

Dlaczego sarny zawsze stojąc obok drogi wbiegają na nia tuż przed samochodem? DLaczego nie uciekają przed autem OD drogi tylko zawsze wskakują prawie na maskę? Jak koń się spłoszy to ucieka OD tego czegoś, a sarny bojąc się nadjeżdżającego samochodu wskakują mu pod koła.
My_karen-dzieki 🙂 pobawie sie Movie Makerem, w razie czego bede prosic o wsparcie na pw 😉
Ciri, wgrywasz filmik do Movie Makera, przeciągasz na pasek i w "efektach" masz "obróć o ... stopni"
Tylko z tego co wiem to czasami strasznie rozciąga film
Dzisiaj jadąc do stajni przez las naszło mnie pytanie.

Dlaczego sarny zawsze stojąc obok drogi wbiegają na nia tuż przed samochodem? DLaczego nie uciekają przed autem OD drogi tylko zawsze wskakują prawie na maskę? Jak koń się spłoszy to ucieka OD tego czegoś, a sarny bojąc się nadjeżdżającego samochodu wskakują mu pod koła.

są oślepione światłami a z racji bardzo rzadkiego kontaktu z człowiekiem nie są w stanie oszacować prędkości samochodu - "myślą" sobie, że to się zbliża z prędkością, którą znają z własnego życia.
sarny nie wbiegają wprost pod samochód - wchodzą losowo na jezdnię, a jak już jest wypadek, to widać skutki i się to bardziej zapamiętuje.
[quote author=Laguna link=topic=20.msg142195#msg142195 date=1231445841]
Dzisiaj jadąc do stajni przez las naszło mnie pytanie.

Dlaczego sarny zawsze stojąc obok drogi wbiegają na nia tuż przed samochodem? DLaczego nie uciekają przed autem OD drogi tylko zawsze wskakują prawie na maskę? Jak koń się spłoszy to ucieka OD tego czegoś, a sarny bojąc się nadjeżdżającego samochodu wskakują mu pod koła.

są oślepione światłami a z racji bardzo rzadkiego kontaktu z człowiekiem nie są w stanie oszacować prędkości samochodu - "myślą" sobie, że to się zbliża z prędkością, którą znają z własnego życia.
sarny nie wbiegają wprost pod samochód - wchodzą losowo na jezdnię, a jak już jest wypadek, to widać skutki i się to bardziej zapamiętuje.
[/quote]

Ale to nadal nie tłumaczy tego co jest dla mnie niezrozumiałe: dlaczego nie uciekają OD samochodu w las, a W stronę samochodu na jezdnię. Zupełnie inaczej by zrobił koń.
Ale to nadal nie tłumaczy tego co jest dla mnie niezrozumiałe: dlaczego nie uciekają OD samochodu w las, a W stronę samochodu na jezdnię. Zupełnie inaczej by zrobił koń.

nie sądzę - gdybyś puściła konie samopas do lasu, to też by część z nich wpadła pod samochód.
po prostu światła + duża prędkość utrudniają im orientację.
spotkałem kilka dzikich zwierząt na trasie i część uciekła w las, część na ulicę.
To pytanie mi się nasunęło, bo obecnie do stajni jadę ok 7 km leśną drogą (nie asfaltówka, a gruntowa ścieżka gdzie samochód jedzie raz na "ruski rok"😉. I ciągle spotykam tam sarny.

Z racji jakości drogi i strachu o amortyzatory auta (straszne dziury) nie jeżdżę tamtedy szybciej niż 30-40 km/h.
I zawsze jak z daleka widzę sarny przy drodze to zauważyłam, że stoją, bacznie obserwują, czekają aż się samochód zbliży, po czym wskakują na drogę. A przy mojej prędkości są w stanie na pewno dobrze wywnioskować co i jak.
a ja mam po raz kolejny mam pytanko językowe:
THE SADDLE SHOWS SIGNS OF WEAR AND REPAIR AND COULD USE A GOOD CLEANING. THE TREE IS SOUND ON THIS SADDLE BUT BECAUSE OF ITS CONDITION IT SELLS AS IS.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
09 stycznia 2009 09:00
Po siodle widać oznaki, że było używane i naprawiane, oraz przydałoby mu się porządne wyczyszczenie. Terlica jest w porządku, ale ze względu na jego stan sprzedaję ja takim jakie jest.
Koniczka 👍 🙇

bałem się, że to "sound on this saddle" będzie oznaczało, że terlica jest pęknięta, że ją słychać...
wielkie dzięki :kwiatek:
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
09 stycznia 2009 09:26
Sound oznacza, że wszystko z czymś jest w porządku 🙂 np jak koń jest sound to znaczy, że nie jest kulawy 🙂
I zawsze jak z daleka widzę sarny przy drodze to zauważyłam, że stoją, bacznie obserwują, czekają aż się samochód zbliży, po czym wskakują na drogę.

My zawsze się śmiejemy w takich przypadkach, że sarny czekają, aż im ktoś drogę oświetli  😉
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
09 stycznia 2009 10:14
Dzisiaj jadąc do stajni przez las naszło mnie pytanie.

Dlaczego sarny zawsze stojąc obok drogi wbiegają na nia tuż przed samochodem? DLaczego nie uciekają przed autem OD drogi tylko zawsze wskakują prawie na maskę? Jak koń się spłoszy to ucieka OD tego czegoś, a sarny bojąc się nadjeżdżającego samochodu wskakują mu pod koła.


mi lesniczy wyjasnil to tak ze srany wybiegaja na droge bo biegna do swiatla tam gdzie jest widno dlatego tak czesto wybiegaja na droge.

jesli boisz sie ze kiedys sarna wpadnie na twoje auto, (moja kuzynke tak staranowala mimo ze stanela autem w sekundzie w miejscu to i tak sarna obila jej sie w panice o auto) sa takie specjalne gwizdki male ktore sie przykleja na zderzak sa bardzo male kiedy sie jedzie wydaje dzwieki odstraszajace wszystkie lesne stworzenia
sa takie specjalne gwizdki male ktore sie przykleja na zderzak sa bardzo male kiedy sie jedzie wydaje dzwieki odstraszajace wszystkie lesne stworzenia
Chętnie dowiedziałabym się więcej o czymś takim. Skąd to się bierze?
jakiś czas temu na tvn turbo w programie gadżet lab był test tego g... Nie dajcie się nabrać, to nie działa
Mi sarna wrąbała się w bok samochodu - poczekała aż przejadę kawałek i wtedy skoczyła - dokładnie jakby we mnie - w kierowcę 🙁 dobrze że nie trafiła w szybę tylko w blachę i lusterko.. niestety sarenka zginęła .. a nie jechałam szybko bo z daleka widziałam że stoi z boku i się przygląda. Także teoria ze światłami też nie do końca prawdziwa, bo ona skoczyła jak już światła ją minęły.. Może myślała że to "coś" już sobie poszło?
Czy ktoś wie skąd można ściągnąć, albo przynajmniej w necie pooglądać serial "Tata, a Marcin powiedział"?? Albo może ktoś ma zachomikowane na dysku jakieś odcinki?
Lotnaa   I'm lovin it! :)
09 stycznia 2009 14:33
Pytanie rowerowe.
Czy do takiego przeciętnego roweru "górskiego" z grubymi oponami można założyć opony bardziej miejskie (bez wymiany samych kół, tzn tych metalowych części)?
Jeżdżenie po asfalcie w tych "koturnach" mnie zabija  :/
Pytanie rowerowe.
Czy do takiego przeciętnego roweru "górskiego" z grubymi oponami można założyć opony bardziej miejskie (bez wymiany samych kół, tzn tych metalowych części)?
Jeżdżenie po asfalcie w tych "koturnach" mnie zabija  :/

tak można, ale tej samej średnicy (z reguły 26''😉 - te jeszcze bardziej miejskie mają 28'' i wtedy jest jeszcze łatwiej.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
09 stycznia 2009 15:24
sql, to super, dzięki  :kwiatek: Wiem, że muszą być tej samej średnicy, zastanawiałam się tylko, czy moje obręcze nie są na tyle szerokie, że inne opony nie będą pasować.

W takim razie muszę się pofatygować do sklepu. Pewnie amortyzowany rower górski będzie wyglądał idiotycznie na wąskich oponach, ale na tych pod górkę na asfalcie już nie mogę ujechać.
sql, to super, dzięki  :kwiatek: Wiem, że muszą być tej samej średnicy, zastanawiałam się tylko, czy moje obręcze nie są na tyle szerokie, że inne opony nie będą pasować.
nie wiem jak szerokie masz te obręcze, ale downhillowego roweru na miejski i tak nie przerobisz ;P.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
09 stycznia 2009 15:37
Nie mam pojęcia jaki mam obręcze  😉 Pojadę się mądrego pana w sklepie zapytać.
Dzięki!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się