żel, żele, podkładka, podkładki, futerko pod siodło

Co do glutów - ja lubię jak się lepi - łatwiej mi wtedy go ułożyć na koniu bo tak nie zjeżdża, a zakładam go bezpośrednio na grzbiet. Dlatego zazwyczaj po jeździe spłukuję go wodą z mydłem 🙂.
xxagaxx, nie jestem pewna, czy siodło pozwala. Mam siodło nie do końca dopasowane do konia (bardzo chciałabym je zmienić i się do tego przymierzam, ale na razie sytuacja mi na to nie pozwala) i jeżdżę z korekcyjnym Mattesem dopychanym na przodzie, nie pamiętam ile wkładek, chyba 1-2 i pod kłębem jest spocona. Tył niestety nadal jest w powietrzu, mimo że Mattes jest dopchany maksymalnie (nad czym pracuję). Dlatego też w sumie wolałabym usunąć jakieś wkładki z przodu i wsadzić cieńszy żel, niż wywalać całą podkładkę i wsadzać gruby żel, odbierając sobie możliwość dalszego kombinowania z tyłem bez Mattesa.
Z drugiej strony, jeśli cienki żel ma nie dać pożądanego efektu, to chyba nie mam innego wyjścia niż kupić grubszy i kombinować dalej z siodłem.
Akton niestety odpada, nie ta półka cenowa. Szukam żelu do max. 150 zł, nówki lub używanego.

Mam nadzieję, że ktoś coś zrozumiał z mojego elaboratu.

edit: po przemyśleniu uzupełniłam post
Potrzebuję rady. Szukam dobrego żelu, który podniesie mi tył siodła, ale i gdzie mnie cena nie zabije.  😉
Ja sobie zrobiłam rakietę z gluta
A nie szkoda ci było tego żelu ?  🤣 
Trochę..ale bardziej szkoda końskich pleców.  😉

Teraz mam sam żel pod tył

A który naprawdę warto kupić? Bo nie chcę nabyć badziewia.
Jest np. taka: http://allegro.pl/podkladka-zel-pod-siodlo-na-tyl-hh-i2407674330.html

Tania, ale nie wiem, co z żywotnością jak i funkcjonalnością.

http://www.okser.pl/horze-podkladka-zelowa-na-tyl-p-6960.html
Albo to...

Być., wydaje mi sie, ze w przypadku podkladki pod tyl wlasciwosci amortyzujace sa drugorzedne, i najwazniejsze jest podniesienie. mysle, ze spokojnie mozesz kupic tansza.
Bardzo dziękuję.  😉
Być, ja mam ten Horze i sobie chwale  😉
Miał ktoś pad anti-slip eskadrona? chciałabym wiedzieć , czy on się tak ładnie dopasowuje do grzbietu jak glut? czy jest bardziej jak te grube podkładki żelowe?
Palemka Anti-slip tylko zapobiega ześlizgiwaniu się siodła, taka cienka gąbka. Glut zdecydowanie lepiej się dopasowuje i amortyzuje.  😀
Dramka dzięki :kwiatek:

Tylko że ta eskadrona jest z jakiejś dziurkowanej gumy, a nie z pianki 🤔
palemka, to jest taki cieniutki krateczkowany glucik.
On mi bardziej przypomina piankę niż gluta..
A w opisie sklepowym znalazłam ze to guma... 🤔
hmm można to porównać do materiału którym sa ochraniacze eskadron wyłożone. Taka pianka-guma  🤣
Zastanawia mnie tylko to, czy skoro to nie ma takiego anatomicznego kształty jak glut, to czy po włożeniu na konia "obleje" grzebiet, czy będzie sobie leżało i czekało aż je przyłożę siodłem ❓
Nigna   Warto mieć marzenia...
20 czerwca 2012 14:47
palemka To jest guma , mogę zrobić Ci zdjęcie na grzbiecie konia ; ) Pewne jest to że po założeniu na niego siodła dopasuje sie. Ale jako że ma kształt bardziej "kartki papieru" nie obleje końskiego grzbietu tym bardziej że jest bardzo leciutki. Tak swoją drogą moim zdaniem także po cześci amortyzuje , siwa wydawała sie być bardziej zadowolona z niego niż z gluta... Na szczęście mogę pozbyć się i tego i tego niedługo : D
Nigna to zrób mi fotkę, mo moja wyobraźnia nie ogarnia tego 😁 Bedę Ci ogromnie wdzięczna :kwiatek: Moze byc na priv 😉
ma ktoś może zdjęcie z korygowania za szerokiego siodła za pomocą podkładki acavallo pod przód? w sensie zdj bez podkładki i z podkładką.
Mój Passier pojechał do p.Bogdana na poszerzenie "na zaś" [dla młodziaka] i będę musiała na razie coś podkładać, a pożyczyć w stajni "poglądowo"mogę tylko zwykłego "równomiernego" mattesa.
Dobra, co polecacie na mój problem - Pani Wet kazała nam kupić szersze siodło i włożyć pod nie coś co będzie mocno amortyzowało - powiedziała, że może być to np futro i dodatkowo jakiś żel.

Mam futro Mattes Correction System, tylko co do tego dokupić?

edit - faktycznie, trochę źle ujęłam to w słowa - mam kupić siodło za szerokie na konia, takie, żeby zmieścił mi się ten żel i futro.
Pod futro musisz mieć za szerokie siodło.
Dramka, Pani Wet kazała nam kupić szersze siodło i włożyć pod nie coś co będzie mocno amortyzowało


Nirv, zel fouganzy, jest mega gruby i wyglada na dobrze amortyzujacy.
gruby żel+futro?

chyba najlepiej amortyzuje futro
chyba lepiej amortyzuje jednak żel
caroline  dawno temu  wklejała badania na ten temat, lepiej amortyzuje naturalne futro.
dla moich pleców  jest lepszy żel i to moje własne badania 😂
Tylko mowa o plecach konia, nie twoich  😉


Ma być właśnie szersze siodło i mam włożyć pod nie więcej, w związku z problemami plecowymi mojego konia.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się