strzyżenie / golenie koni

Mój juz stał w padokówce na polarze, ale dzis zdecydowanie przebrany w lekką zimówke 240 g.
No ja dzisiaj się upewniłam, że decyzja była dobra 😀 Lodowato, grad, ulewy... Matko, apokalipsa. I mogę pochwalić derkę padokową Masty, bo koń stał z pół godziny w niej w mega deszczu, dera cała jak szmata z góry, a pod spodem suchutka i cieplutka. Uff.
Ha, ja wieczorem wczoraj zostałam tknięta palcem opatrzności i przebrałam w dobrze sprane 300g, i dziś mi się dusza w pracy radowała, że Piorkowi ciepło w stajni 🙂
Mój odkąd było te 20 stopni stoi w padokowej na polarze, stajnia ciepła i jest pod nią cieplutki, a w te cieplejsze dni też się pod nią nie spocił. Golony w styczniu, juz odrósł na letnią sierść.
ash   Sukces jest koloru blond....
12 kwietnia 2012 10:09
Dziewczyny czy mogę teraz "dogolić" konia ❓
Kary był golony na początku roku w medium trace clip.
Nie mogę dojść do ładu z resztą nieogoloną 😵 Jestem alergikiem i nie mam siły już przy czyszczeniu.
Ash myśle, ze tak. Moja kuzynka ma konia w Stanach i tam konie gołą cały rok. Jak widać, im to nie szkodzi 🙂 ja tez w sumie niedawno ogolilam swoją, bo już się nie dało wytrzymać z zimowymi włosami.

W ogóle jak jest wiatr, to mój koń wraca z padoku z opuchnietymi węzłami. Lekarz powiedział, ze to od przewiania. Po parudziesięciu minutach w boksie opuchlizna znika. Koń wychodzi na padok w 150 gr, jest cieplutka. Myślicie, że powinnam jej sprawić kaptur?
Spróbuj z kapturem, czemy nie?
Ash myśle, ze tak. Moja kuzynka ma konia w Stanach i tam konie gołą cały rok. Jak widać, im to nie szkodzi 🙂

Ja jednego swojego też golę cały rok, zupełnie mu nie szkodzi 😉 Nigdy jeszcze się nam nie zaziębił.
joakul Tak z ciekawości, czemu golisz cały rok? Twój koń ma taką długą sierść? Bo np w stanach to mają hopla na tym punkcie ze względów estetycznych. Według nich koń tak ładniej wygląda. Do stajni, gdzie kuzynka miała konia, przed każdymi zawodami przyjeżdżała pani, która goliła i czesała konie. (Oczywiście pięknie za to kasując  :hihi🙂 W dodatku tam golą wszystko co się da- łącznie z włosami czuciowymi przy pysku, oraz włosy w środku uszu  🤔
Mój jako 6 latek został przywieziony z Niemiec, a tam właśnie golili go cały rok. No i po prostu to kontynuuję ( przez pierwsze lato w Polsce zarósł mi jak mamut).  Co prawda  zazwyczaj golę go bez nóg ale zdaje to egzamin 😉 U nas w stajni też kiedyś babeczka goliła swoje konie razem z włosami czuciowymi, zostawiała tylko takie 'kółeczka' dookoła oczu... No ale to takie konie do wysokiego sportu.
Aaa🙂 ja czytałam kiedyś o koniach andaluzyjskich. Podobno jak zostaną sprowadzone do Polski w okresie lata, to też tak zarastają, że trzeba je golić.


jakie podobają Wam się wzorki na zadzie ? ja znalazłam coś niespotykane 😀
Świetny ten wzorek.
Mi najbardziej podobają się takie tradycyjne czyli serduszko, motylek czy literka imienia 😀
ekuss   Töltem przez życie
26 maja 2012 20:44
Dzisiejszy zakup 🙂 Golarka Icefarm -jest bardzo mocna,bo ma aż 320W, ale dlatego,że można nią strzyc również owce (teraz ma właśnie ostrze na wełnę,ale mam też końskie tylko dzisiaj muszę zmienić) ,więc mam nadzieję,że mi długo posłuży 🙂 Jutro będzie próba na rudej 😀




Relacja z wczoraj:


masakra-ja zostałam przygnieciona x razy do boksu, rozwaliła kantar i uwiąz i się wywaliła... więc hmmm raczej prędko dogolona nie będzie- jutro znowu kilka godzin bd stopniowo podchodzić i włączać golarkę,bo było dobrze dopóki nikt nie wszedł do stajni i byłyśmy same... potem już się tak najarała,że nawet jak golarka była dawno spakowana,a ją tylko uwiązałam to stawała dęba :/


I z dzisiaj:



haha udało się 😀
Najpierw podchodziłam po kroku z maszynką coraz bliżej, dawałam jakieś ciastko,jabłko. Potem wyłączyłam, wzięłam konia na trawkę. Znowu do stajni, podchodziłam po woli do lewego boku, przystawiłam-zaczęłam golić,a Frigg takie łooo-to nie gryzie?! I stała spokojnie 🙂 Potem znowu przerwa, mały spacerek i znowu z drugiej strony. Trochę się bała,ale jakoś ogoliłam. Znowu przerwa i zabrałam się za klatę. To było najgorsze,ale jakoś dałam radę. Niestety zacięłam ją,bo stanęła mi dęba -.- Ale i tak w porównaniu z tym co wczoraj to miodzio 😀 Krzywo,bo krzywo,ale ważne,że się tak nie poci,a poprawiać nie miałam już sił i Frigg chyba też 🙂
Tak trochę z przymrużeniem oka 😉 My się tu wkręcamy we wzorki na zadach, szachownice, króliczki Playboya czy inne podkówki, a tymczasem na sierści można naprawdę zaszaleć 😁







cieciorka   kocioł bałkański
31 maja 2012 23:07
wow! rewelacha!  😲 👍
Toż to jest już sztuka!
ciekawe ile czasu im to zajęło 🙂
Wow !!! Cudowne
Na koniach się całościowe wzorki nie przyjmą, chociaż gdyby tak Skwarka w jodełkę 🤣 Naprawdę podziwiam kunszt - te wielbłądy to takie ze zwykłego targu, pokazywane przez zwykłych pasterzy. Robią wrażenie - ciekawe, czy taki wzór powstaje z jakiegoś wcześniejszego planu (szablonu i tak na tak dużej powierzchni nie da rady wykorzystać), czy to taka improwizacja na żywo?
Ekuss dobrze, że się tak szybko przyzwycziła. Moja byla w zimie golona, przyjechał lekarz, dal jej uspokajacza i nic. Dostala maksymalną dawkę, i dalej nic- 4 osoby ją musiału trzymać. Już nigdy więcej golona nie będzie... Za to druga- anioł. Jak ją goliliśmy po raz pierwszy, to nawet nie drgnęła. Twoja to ma nieźłe futro! Zawsze taka owłosiona?
Moja kobyła tez w zime pierwszy raz golona i stała super,mimo ze charakterek ma 😀
bałysmy sie ze bedzie fisiowac,a tu nas mile zaskoczyla😉
Na koniach się całościowe wzorki nie przyjmą, chociaż gdyby tak Skwarka w jodełkę

nie w jodełkę tylko w takie kryształy jak na etui do iphone'ow😉
ekuss   Töltem przez życie
01 czerwca 2012 22:34
Pierwszego dnia to myślałam,że wywalę golarkę przez okno razem z koniem... normalnie nie wiedziałam,że mój koń potrafi robić lewadę hahaha  na drugi dzień byłam baaardzo cierpliwa. Może się komuś przyda, więc opiszę krok po kroku:

1. Przez ok godz: stanęłam jakoś 2 m od konia, włączyłam golarkę-jak się uspokoiła,bądź wyciągnęła szyję by zobaczyć co to- to wyłączyłam. Potem jeden krok w stronę konia (aha-najpierw stałam tyłem,potem się powoli odwracałam i dopiero wtedy wyłączałam maszynę), no i tak coraz bliżej krok po kroku. Jak doszłam do poziomu konia,ale stałam przy boksach- tak 1-1,5 m od niej- to wtedy podchodziłam bokiem. I tak samo-powolutku. Później jak już dotarłam do konia to cały czas miałam włączoną, stałam koło niej,ale rozluźniona, patrzyłam sobie przez drzwi na zewnątrz i udawałam,że nie widzę Frigg.
2. Jak się uspokoiła to zaczęłam głaskać ręką, wyłączyłam maszynkę i głaskałam maszynką.
3. Znowu włączyłam maszynkę, w tym samym czasie czesałam szczotką.
4. Przybliżyłam włączoną maszynkę do konia, cały czas czesałam lub głaskałam.
5. Zaczęłam golić i nagle Frigg stwierdziła,że to jej nie gryzie tylko głaszcze ,podparła nogę i się rozluźniła,a ja cały lewy bok ,szyję i kawałek klaty za ten czas ogoliłam.
6. Przerwa ( wyczyścić maszynkę, naoliwić ), konia wzięłam na 2 min spacerek przy stajni, trochę na trawkę, wróciłam do stajni.
7. Powtórzyłam pkt. 3,4 i 5 przy prawym boku.
8. Znowu tak jak w pkt. 6
9. Tak jak w pkt.7,ale po poprawieniu prawego boku, zaczęłam ,,zapuszczać się" w obręb klaty i szyi (pod spodem). Powolutku, mówiąc do konia i trzymając za kantar ogoliłam.
10. Nagroda w postaci musli+chleba, poklepanie, poczekanie 3 min aż ochłonie, wypuszczenie w nagrodę na padok.

Moja rada: zauważyłam,że lepiej jest uwiązać konia luźno,żeby mógł zrobić swobodnie krok w przód, tył czy w bok,a kiedy stoi to żeby uwiązy po obu stronach (wiązałam na środku korytarza) zwisały lekko-wtedy koń nie czuje się taki osaczony- tak jakby był w pułapce.
Planuję wygolić swojemu coś na zadku, macie jakieś pomysły ?
Imię konia to Wicher, może skojarzycie coś z imieniem ? :P
Serduszko planowałam, ale to takie trochę przereklamowane ;p W najgorszym wypadku właśnie je wygolę, ale może macie jakies pomysły ? 🙂   Dodam, że konik to fiord.


edit. Pokiełbasiło się zdjęcie  😵
chmurkę lub podmuch wiatru taki jak w kreskówkach  😉


Słuchajcie, gdzie dać do ostrzenia noże Moster Avalon - je się w ogóle ostrzy, czy trzeba nowe kupować?  :kwiatek:
Gdzie naostrzyć noże heinigera w Warszawie? Zawsze to robię w domu ale pilnie muszę je oddać w poniedziałek. Bardzo proszę o namiary  :kwiatek:
hej. Czy używał ktoś z Was tą maszynkę http://www.basspolska.com/maszynka-do-strzyzenia-psow-35w.html mam szansę ją kupić osoba ktora golila nia konie byla zadowolona natomiast ja mam mieszane uczucia...
salto piccolo, szlif na placu Trzech Krzyży
salto piccolo, szlif na placu Trzech Krzyży

Tak ściślej Książęca 6
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się