Kuce - wszystko o

ja miałam dziś trochę czasu więc pofociłam Poniusia 🙂
Time, ale ma słodkie loczki na grzywce 🙂.
rozwalił szatan warkoczyka :P
Lalusiowa też opcja, dzięki 😀
Time jak zwykle slicznusi  😍

ja mam kilka z Gumojazdy, tak sredniawo wtedy chodzila, ja zreszta tez  🤣

przydałby mi się pożądny trening ujeżdżeniowy...






sory za spamik ilością 😉
Kayra   Kucusiowy wariat :P
05 czerwca 2012 21:44
Dziewczyny, dziękuję za miłe słowa 😀
Time, Ty wiesz co ja sądzę o Twoim maleństwie, cuuuudo  💘

To ja się jeszcze wkleję z kucem takie portretowe, hehe 🙂

Boże, ale się odzwyczaiłam od maluszków. Świetnie wyglądają Wasze pociechy 😀
Dziś przestaję się udzielać w tym wątku, gdyż nie będę miała z nim niestety nic już wspólnego 🙁. Kucyk wyjechał dziś do Gdywa, szkoda że się tak późno dowiedziałam, może dałabym radę się jesczcze z nim pożegnać... No cóż, było to piękne 7 miesięcy w moim życiu, a kucyk wyjeżdża na zasłużone wakacje.
Nasze początki

Pierwsza jazda na polu

Nasza ostatnia wspólna jazda


Oczywiście tego wątku nie opuszczam na dobre gdyż mam zamiar zaglądać tu by śledzić Wasze koniska i postępy 😀
brunatna wielka szkoda, ale kawał dobrej roboty wykonaliście 🙂

edit: jeszcze 2 koreczkowe kucysie


wilczyk - ANKA! 😍
brunatna - fajnie razem wyglądaliście 🙂

edit: z ostatnich skoków i kilka świeżych fotek:
Dziadziuś z kozami z dzisiaj 🙂...Śliczne te wasze maluchy 😍
jakiej grubości wasze maluchy mają wędzidła? potrzebuję czegoś absolutnie maleńkiego na kuca walijskiego i zastanawiam się jak małe to może być. Długość to 10, ale szerokość?? 18mm nie będzie za duże? pychol maksymalnie malusi, moja pięść jest większa od niego  😉
ostatnio mnie dylematy dopadaja... niby chce pracowac z kucem, fajna jest, coraz lepsza itp. a z drugiej strony jestem na nia o milion cm. za duza (50 cm różnicy  😵 ) i nie wiem czy po zawodach, jesli dobrze pojdzie nie zakoncze wspolpracy z nia, bede chyba szukac jakiegos sensownego dzieciaka. a z drugiej strony to jest kon po przejsciach, ktory nie nadaje sie do nauki jazdy tym bardziej skokow, wiec nie chce jej tak zostawiac, zeby znowu, nie bylo kuca mordercy... no kurde no nie wiem...  😵
Ronin.   Każdy orze jak może.
11 czerwca 2012 20:20
Czy ktoś z posiadaczy kucyka wie gdzie można tanio zakupić derkę stajenną (kuc ma 137 cm) i ochraniacze transportowe ?  :kwiatek:
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
11 czerwca 2012 20:28
Ja polecam ivett Caball Akcesoria jeździeckie. Robi na prawdę super wytrzymałe dery 🙂 od koloru do wyboru 🙂
Kayra   Kucusiowy wariat :P
11 czerwca 2012 20:40
_kate, ja mam najzwyklejsze dla walijczyka, plastikowe 🙂 http://www.gnl.pl/wedzidlo-pojedynczo-lamane-pfiff-pony-p-9773.html tu jest malutkie i cieniutkie.

To ja się teraz pochwalę, w sobote i niedziele jechałam pierwsze zawody na kucu. Był super, niczego się nie bał (poza białymi krzesełkami). Przejazdy wszystkie na zero, bez zatrzymań. Koń ideał 🙂



Przepraszam, że foto takie od pupy strony 😉


Kayra - zajebisty jest  😍 😍 😍 😍 😍
Kayra   Kucusiowy wariat :P
13 czerwca 2012 10:27
Time, dziękuję! Na prawdę był świetny 🙂 Dawaj jakieś fotki swojej białej kulki!
Time   nieee!!! Nie dodawaj, bo napatrzeć się nie można i aż ślinka cieknie na wasz widok  😵 

Za to ja po niedzieli dodam zdjęcia mojego nowego nabytku  🙄 , kupuję fiorda więc dołączy do grona kucy moja kremowa kulka 😀
A moja i Kucyka droga chyba się rozejdzie...czego nie zniosę. Babka która jest jego właścicielką postanowiła Go sprzedać. Jedyne co mnie jakoś podnosi na duchu to, to że mam pierwszeństwo do jego kupna. Ale co może zdziałać 15letnia dziewczyna.. Jedynie błagać rodziców.  🙁

A teraz pozytyw z negatywem. Byliśmy ostatnio w terenie ja, Kucorek i....biegł za sami mój pies. Nie był to dobry pomysł. Wbiegał w pole i 'od tak' wybiegał z niego z niewiarygodną prędkością i płoszył Gumola. Pod koniec terenu wbiegł w pole i wypłoszył... Stado sarenek które przegalopowało przez dróżkę jakieś 15m ode mnie. Już nigdy więcej psa w teren. Nigdy.
Daje jakieś stare zdjęcie takie 'od dupy strony'  🏇
Kayra jest BOSKI  😍
NoNou mi zostaly dokladnie 4 dni wspolpracy z Gumą 🙁
Czyli nie tylko ja się 'rozstaje' z konopiastym..
niestety 🙁 w sensie nie tak 100 % tylko bede do niej przyjezdzac rzadziej i nie bede na nia siadac wiec takie 40 % pracy 😉
A u mnie zależy co postanowią rodzice, jeśli będą na 'nie' to kuc będzie sprzedany gdzieś w Polskę.. 🙁 I raczej nie będę do niego przyjeżdżać...
Ja też musiałam zrezygnować z jazdy na kucyku 🙂 za duża jestem,ale pozostaje jeszcze natural i praca z ziemi. Po dwu letniej przerwie kucyka wsiadł na niego młody,całkiem nie źle sobie radzi 🙂 pomimo że kilka razy spadł to żyje i się nie poddaje 🙂 Ogólnie całkiem fajnie razem wyglądają. Szarko jest troche trudnym kucem,a młody dopiero zaczyna,ale jest OK.
Jiska nie sadzałabym dzieciaka na kucyka, który jak napisałaś 2 lata nie chodził, bez kasku...  🙄i jeszcze piszesz, że parę razy spadł. kup mu kask 😉

edit: żeby nie było, że ja zła nie dobra. po prostu jak widzę taki obrazek, to aż coś mi się dzieje. napisałam to bez żadnych zgryźliwości, ani nic. luz 🙂
Spoko rozumiem kask ma i jeździ w toczku cały czas a kucyk w tej przerwie chodził sporadycznie na lonży,ale wiadomo ryzyko jest. Moze to nie jest tłumaczenie i i tak powinien mieć toczek,ale to był stęp po jeździe na lonży a,że toczku nie miałam ze sobą a młody uparł się,że chce zdjęcie tylko to pozwoliłam na to,wiem nie powinnam 🙂
To ja przypomnę moje stajenne mikrusy Fernando 117cm



I poniaczki obie niecałe 140cm
Fiona




i Maja


aszka Fernando i Fiona! cudaaaa! twoje, czy twoich podopiecznych małych jeźdźców?
exploited, Fernando to własność 8 latki która aktualnie leczy złamaniem ręki (ale spowodowanej upadkiem z huśtawki nie z konia)
A Fiona to koń wujka ale jak mój bo się nimi zajmuję.
aszka świetne stado, zwłaszcza mały  😍

aż nie wierzę, że zostały nam tylko 3 dni razem 🙁 ale strój na pożegnalne zawody juz mamy 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się