Dzisiaj na obiad ...

To i ja 😀 Chociaż za każdym razem jak przechodzę obok warzywniaka mówię sobie, że już następnym razem kupię i spróbuję!
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
12 czerwca 2012 20:19
I ja! i ja tez! A tez bym chciala 😉

U mnie gotowany kalafiorek polany buleczka, jajko sadzone i frytki- czyli obiad w 15 minut 😉
Wczoraj risotto z kurkami 🙂
a ja ostatnio zmajstrowalam szparagi z sosem balsamicznym, swieze na cieplo mniam 😀
a wczoraj przez was popelnilam kopytka 😀
trzynastka   In love with the ordinary
13 czerwca 2012 16:07
co mogę zrobić ze schabu żeby znowu nie były to schabowe? 🙂
Nine możesz zrobić bitki wieprzowe z "sosem do bitek" Winiary bardzo smaczne, szybkie i proste, albo takie kieszonki - nadziewane startymi i podsmażonymi pieczarkami i żółtym serem.

U mnie dziś polewka, młode pyrki, bitki wieprzowe  😁 i mizeria
Kami   kasztan z gwiazdką
13 czerwca 2012 17:01
Nine możesz też nadziać suszonymi śliwkami, albo morelami i zrobić w piekarniku - gdzieś w wątku o przepisach wstawiałam  🙂
trzynastka   In love with the ordinary
13 czerwca 2012 18:02
Kami - niestety mam je już poporcjowane :/
Kopyciak- podsmazyc i zalać sosem ? 😉
Nine, a zrobić sos śmietanowo-czosnkowo-ziołowy i upiec? zrobiłam kiedyś podobnie z piersią kurczaka, ale wiadomo, to nie jest wymagające mięso xD ^^Moja mama jakoś w mleku też robi, ale nie mam przepisu.
Nine ponieważ to danie dla "ambitnych inaczej"  😁 przepis jest na opakowaniu, ale generalnie rozbijasz mięsko, jeśli masz duże kawałki to polecam pokroić je "przez pół", solisz, pieprzysz, oprószasz majerankiem i mąką i króciutko smażysz, potem zalewasz sosem, gotujesz ze trzy minuty i gotowe  😜 Uprzedzam, że to najlepszy sos z torebki, na jaki w życiu trafiłam. Najlepsze do tego 'pure" ziemniaczane- z młodych pyrek  😜
Aż mi ślinka cieknie i się głodna zrobiłam na te wasze obiadki  😵
Było gdzieś tutaj jak zrobić SZYBKO kopytka ? Jakoś jestem ślepa i przepisu nie widzę  🤬
Kami   kasztan z gwiazdką
15 czerwca 2012 16:34
Ja od rana miałam szaloną ochotę na rybkę, więc dzisiaj było dzwonko z łososia i zielone szparagi z beszamelem  😜
Tia - ugotowane wczesniej ziemniaki rozciapac widelcem albo zemlec przez maszynke, na kilo ziemniakow 2 szklanki maki dodac, 2 lyzki aki ziemniaczanej, 2 jajka, zagniesc, utoczyc walek, pokroic na kopytka i do gara na wrzatek 😉
Dzięki wielkie, zabieram się do roboty ^^
Dzisiaj: kolorowy makaron, posypany serem ala parmezan, polane pestem ze świeżej bazylii zmiksowanej z oliwą +suszone pomidory i małe mozzarelki 😀
U mnie dzisiaj piers z kurczaka, brokuly i kluski albo gniecione ziemniaki, zalezy od tego, ile czasu bedzie w poludnie.  😀
Chodzi za mna krupnik, chyba zrobie jutro, bede miec na 3 dni 😉
Macie jakieś pomysły na dziczyznę? Już mi się znudził gulasz i kotlety mielone z dzika, a jeszcze 3/4 zamrażalnika mięsa mam.
O bleeee....  🤣 A jakieś zapiekanki? A dziczyzna w cieście francuskim? A klopsy? Szaszłyki?
Kiedyś robiłam mięso w czerwonym winie, może dziczyzna by do tego pasowała...
dziczyzna bedzie swietna ze sliwkami pieczona i z ciemnym sosem 🙂😉))
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
18 czerwca 2012 14:18
Podoga taka 'nie miesowa', cos lekkiego by sie zdalo. I wymyslilam - muffinki wytrawne z suszonymi pomidorami i feta. Wlasnie wyszly z piekarnika i pachna super. Ciekawe czy jadalne 😉
ovca   Per aspera donikąd
18 czerwca 2012 14:21
Muszelki conchiglioni ze szpinakiem i fetą zapiekane na pomidorach  😜
Pierogi z truskawkami, z jogurtem naturalnym, "posypane" borówkami.  😍
Kami   kasztan z gwiazdką
18 czerwca 2012 17:30
Ryż z truskawkami - na większą inwencję nie było mnie dzisiaj stać  😁
U mnie dzisiaj McDonald's 🤬 Zrobiłam sobie wczoraj makaron z jajkiem, parówką, cebulą, kukurydzą, papryką i pomidorami, zapieczone z serem. Miałam porcję na dwa dni, dla mnie i dla J. to się okazało, że mi KTOŚ się dobrał do lodówki i bezczelnie zeżarł obiad na dzisiaj 😤
Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
18 czerwca 2012 19:15
Horciakowa, wyglądają bardzo apetycznie... aż wstyd się przyznać, ale nigdy nie jadłam szparagów heh  😡
dzięki 🙂

U mnie dzisiaj zupa ze świeżego szczawiu, z jajkiem i do tego smażone ziemniaczki.
Ja dziś ryż z cukinią, pieczarkami i cebulą (wszystko wymieszane razem) - pycha😀
salatka: kalafior, ryz, kurczak smazony, kukurydza 😉
Zostało mi z grilla dużo pieczarek i cukini - surowych. Co można by z tego zrobić i żeby to nie była zapiekanka/danie z piekarnika bo już nie mogę patrzeć na piekarnik :-) ?
Może jakąś zupę?
Gllosia zaciekawiłaś mnie, jak to zrobiłaś? :-)




przylaczam sie do pytabia Gwash 🙂
a może jakiś gulasz z kurczakiem? Podsmażyć, dodać pomidory z puszki, sól pieprz i do gara 🙂
Chociazby sos do spaghetti 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się