Czy cos Ci to movie? [Dla filmoznawców i nie tylko]

Hamlet?
tak🙂
[img]http://desmond.imageshack.us/Himg252/scaled.php?server=252&filename=aaafs.jpg&res=landing[/img]

edit. dobrze wkleiłam. Wydaje mi się, że nietrudne  😉
szukam tytułu filmu.
tragi-komedia . francuski (tak mi sie wydaje, moze wloski) główną rolę - narratora przy okazji, lekkiego wariata. wydawało mi się że to "bella vita" - ale to nie to , choć tematyka podobna. e holokaust, do malego miasteczka dochodzi wiadomość, że wszyscy zydzi mają zostać wysłami pociągami do obozów. ale mieszkańcy wpadają na pomysł. kupują pociąg, przemalowuja go na niemiecki, polowa z nich przebiera się za niemców, połowa żydów..i ruszają sami udając ze zostali deportowani - żeby uciec, wyjac gdzies(?) tym pociagiem. kupa perypetii i pokazywania biurokracji i potęgi stopnia na mundurze. jak mają jakąś  kontrole czy coś to szwaczki szybko szyja mundury o wyższym stopniu i ubrani w nich udajacy oficerow wydają rozkazy ty kontrolujacym ... wsztsko idzie idelanie....
na koniec okazuje się jednak, że była to tylko fantazja tego wariata i wszyscy skończyli w obozie naprawde....
co to za tytuł?
Heval Requiem dla snu?
grzesiek tak. mówiłam, że prościutkie  🙂
Nigna   Warto mieć marzenia...
04 czerwca 2012 22:17
horse_art: nie znam tytułu ale jak sie dowiesz byłabym wdzięczna za informacje co to za film, bo zapowiada sie dobrze ; )
horse_art, Pociąg życia
o własnie ! dziekuje!
przekopywlam jeszcze w miedzy czasie ciocie wiki w kategorii filmy o holokauscie i tez wlansie ten po tytule podejrzewalam 😉
no sprawdzilam - to ten. klimat jak u Benigniego (lacznie z zakończeniem, nie typowym banalnym happy-endem), nawet wydawało mi sie, ze to jego😉 doskonale pokazuje ludzką nature.... polecam !

ogurek - kojarzysz może inne folmy tego autora? też warte uwagi?

z takich jest jeszcze hym... usunieto mi z dysku przy formacie 🙁
tez czarna, tragi komedia, paroodia
zydowski reżyser, tytuł chyba "mein fuhrer" - na polski jakoś dziwnie przerobione, to opowiadana przez zyda historia - hitler ma kryzys emocjonalny, kryzys wladzy i emocjonalny, wojna nie idzie,  jemu nie idzie, zdziecinniały nieudacznik... goebels i reszta wpadają na pomysł jak go zmotywować. jako nauczyciela, terapeute zatrudniają (wyciągają z osroka wczasowego zaksen-hausen) słynnego żydowskiego aktora, + bo jak go będzie nienawidził to bardziej się zmobilizuje. wszystko idzie dobrze, ale w miedzyczasie współpracownicy planują zamach na fuhrera tak żeby oskarżyć o to żyda...
pieknie pokazane absurdy biurokracji i propagandy.
pare jest "przesadzonych" motywów, ale ogólnie - bardzo polecam, idea, teksty ...swietny.
cieciorka   kocioł bałkański
05 czerwca 2012 08:57
horse_art, jak znasz tytuł to wpisuj w wyszukiwarkę i dodawaj imdb lub filmweb. A tak nawiasem, to wydaje mi się, że wbrew pozorom wątek kinowy, do takich pytań właściwszy 🙂
http://www.filmweb.pl/Adolf.H.Ja.Wam.Pokaze
No to wstawiam 😉

cieciorka - sadzilam ze to wlasnie watek o filmach, takze oceny, a nie tylko zagadki jaki to film...  😡
cieciorka   kocioł bałkański
10 czerwca 2012 21:19
Zagadki Grzesia nikt nie zgadł, podpowiedzi brak, wrzucam zatem nową:
cieciorka   kocioł bałkański
13 czerwca 2012 09:13
Nikt nic też?
film z 2005, u nas 2007, naszych sąsiadów
ja wiem! Ja wiem! Już po zdjęciu nr 1 coś mi świtało 😉
Szczęście 🙂
Wstawiam, bo sprawdziłam.
Ale że Andrzej Seweryn i Zbigniew Zapasiewicz nic Wam nie mówią? No ej  👀
"Bez znieczulenia"?  😉
Pewnie 🙂
ja takie proste te filmy bo nigdy nic trudnego mi do głowy nie przyjdzie akurat, muszę sobie zawczasu jakąś listę zrobić  😁

w stronę morza?
oczy julii

na 10000% więc wrzucam  🙂

madmaddie   Życie to jednak strata jest
14 czerwca 2012 19:04
Forrest Gump
oczywiście  😉
madmaddie   Życie to jednak strata jest
14 czerwca 2012 19:14

Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
14 czerwca 2012 19:34
Adrenalina 2. Pod napięciem
hmmm, Crank? 2?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
14 czerwca 2012 19:39
tak, Adrenalina, Constantia była pierwsza 🙂
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
14 czerwca 2012 19:50
Hanna
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
14 czerwca 2012 20:09
Brawo 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się