Zachodniopomorscy re-voltowicze:)

horse_art proponuję porozwieszać na forach (wirtualnie) i w sklepach (namacalnie) ogłoszenia
Od wielu lat pomagają mi luzacy... i szczerze pisząc znalezienie porządnego (w znaczeniu takiego, który się przejmuje i nie znika z dnia na dzień) graniczy z cudem... Do mnie wróciła w tym roku moja "stara" (stażem!!) luzaczka, która odeszła na prawie 2 lata z powodów osobistych. Wróciła m.in dzięki re-volcie  :kwiatek:. Przez te 2 lata nie było nikogo rozsądnego na stałe (nie licząc krótkiego epizodu z dobrą kumpelą, która po owym epizodzie wróciła do sportu ale od początku układ był tymczasowy)... Na prawdę u nas znaleźć kogoś, kto chciałby jeździć i pomóc w zamian za treningi, starty itp - graniczy z cudem niestety :-( A do mnie dojazd z miasta rewelacyjny - pastwiska mam jakieś 5 m od granicy Szczecina, z centrum jedzie się ze 20 - 25 min max itd itp...
Przy okazji mi również przydałby się ktoś na 2-3 dni w tygodniu (poniedziałek - środa)... ;-)
dzieki, tak wiem że i ty masz z tym problemy 😉
do mnie od przystanku tali sam kawalek jak do ciebe...
ale to już nei chodzi o dojazd, odleglość tylko właśnie chęci i odpowiedizlność...
mam 2 projekty 1 za drugim, caly ten tydzien ez latam z wywieszonym ozorem od komputere do urzedów przez sklepy i znow do kompa... od switu do nocy i padam na ryj..no nie mma kiedy pojechac do konia. a trzeba...
paniusia się zobowiązała i olała (nawet nie napisala sms! - bo jakąś chorobe itd rozumiem..ale zeby nie dać znać?!)

dlatego bardoz potrzebuje... a dużo dzieciarów nawet chce - ale się ze mna w teren przejechać ... jak im pasuje. jak z trenerem (znaczy ze mną 😉 )bo w tygodniu szkola, bo rodzice nie dadzą.  ja już generalnie towarzysza nie potrzebuje. potrzebuje kogoś kto tą godzinke czy 1,5 polonżuje. za  to włąsnie moge zabrać w piekne tereny itd ...

kwestia "chcenia" - bo brać kazdy umie - ale żeby troche poświecić i np po pracy szkole "zmarnować" te pol godziny na dojazd i postać na słońcu zamiast klikać po necie ....
za duże poświecenie - ale potem, jest płacz ż enie mają konia, nie mają kasy żeby płacić klikadziesiąt zl za godz czy kilkaset za szkolenie, rajd  .... a można miec  wlasnie za to przyjechanie w tygodniu..

w sklepach - dobra myśl... tylko niewiele czasu zostało 🙁 18-tego wyjeżdzam w trase już ...
jakbym wiedziedziala ze ta dziewczyna mnie tak brzydko załatwi miałabym spokojnie czas.... a tak - już tydzień z glowy (w ogole w tym się nei zjawiła)... a miala być cześciej bo i w poprzednim nawaliła...

cholera...bedąc w jej wieku - 18/19 jezdzilam do stajni na pol godziny - z Zamku do Trzeszczyna, bo miałam okienka między lekcjami tak, że dojazd w tę i z powrotem włąsnie tyle mi na stajne zostawiał.... i jezdziłam...bo czyłam się zobowiązana... choć z nikim się nawet nei umawiałam...


sorki za wywody, ale jestem poprostu załamana postawą obecnych miejscowych "koniarzy" (celowo w " " )  🙇
Kobitki -ja od 3 lat nie mogę znaleźć kogokolwiek - nawet słabo jeżdżącego, żeby go douczyć. Czy w zamian za jazdy  czy nawet tańszy pensjonat dla konia. Nawet jeśli przyjeżdżałby tylko w weekendy. I do pomocy typu: przelonżować, wyczyścić sprzęt, zagrabić przed stajnią - żadna cięzka praca, a chętnych nie ma 🙁
a tyle osób narzeka że by chciało jeździć ale kasy nie mają ...
albo choć "przebywać z końmi"

jak za darmo (bo przecież czyszczenie, przygotowanie itd - to i tak się robi w ramach jazdy za ktora sie normalnie placi, dzierzawiac konia też się lonżuje, czyści itd, itp)
to nie ma chętnych ....
kasy nei mają , za darmo nie chcą....
kurcze...my mamy naprawdę dobre konie na jakich w rekreacji gdzieś tam w ośrodku w rekreacji nawet za kase się nie pojeździ....

no cycki opadają...



Gillian na pewno nie pensjonatowe. A jakie to to jest kwestia dogadania. Konik jedynie co to miałby dostawać sianka i jak najdłużej być padokowany.
Sonkowa, z tym że sianko to największy koszt w utrzymaniu konia... (taka mała dygresja)
Gillian   four letter word
23 marca 2012 19:42
Sonkowa, ano to nie, bo koszt 500zł. Ale stajnia dla malucha fajna, duże pastwiska, super opieka i czysto 🙂
No niby tak , ale właścicielka za konia nigdy nie płaciła i niestety wyszło jak wyszło i póki co nie ma tym 500zł miesięcznie żeby miesięcznie płacić..


Jakbyście usłyszeli o takiej stajence to dajcie znać. Może to być nawet u jakiegoś gospodarza. Z góry dziękuję.  :kwiatek:
Gillian   four letter word
24 marca 2012 08:56
będzie ciężko 🙁

W Kukinii, za Eranią jakiś pan ma duże stado koni zimnokrwistych, chodzą po ogromnej łące. Może tam by się dało?  👀
zielona_stajnia pisałyśmy na innym forum dzisiaj  🙂
Ja rozważę przyjazd bardzo chętnie 🙂  U mnie największym problemem będzie dojazd, ale może do wakacji samochód do nas wróci. A do tego co jakiś czas jeździmy do Nadarzyc obok Bornego Sulinowa, wiec może akurat by mnie podrzucili 🙂 
Znacie może jakiegoś dobrego kowala w okolicach Kołobrzegu?
Poszukaj w wątku o kowalach, jest tam kilka namiarów
Gillian   four letter word
15 czerwca 2012 11:01
Sonkowa, brak 🙂
Gillian A skąd ty ściągasz?
Gillian   four letter word
15 czerwca 2012 14:48
ja robię sama, dałam szansę i Kowerskiemu i Laukowi, niestety po pierwszym koń był dwa tygodnie kulawy (niewątpliwa specjalność tego pana) a po drugim kopyta były zrobione dobrze ale zbyt oszczędnie i obłamywały się, przerastały. Mój koń potrzebuje werkowania częściej niż inne, więc nie miałam wyjścia tylko nauczyć się werkowania naturalnego i działać 😉
Ja kuję go i niestety sama tego nie zrobię.. A ciągłego latania po padokach w poszukiwaniu podków mam dosyć... Już nie mówiąc o ciągłych telefonach do kowala aby mógł mu ją założyć i koń stoi 3 dni bo nigdy nie ma czasu.. Na początku myślałam, że z Sonkiem jest coś nie tak, ale jak co chwilę kolejna osoba robi wyprawę w poszukiwaniu podkowy to to chyba normalne nie jest..
Gillian   four letter word
16 czerwca 2012 14:38
rozkuj... będzie po kłopocie 🙂 kto Ci go robi teraz?
wysyłam PW.
Odkopuję wątek (bo znalazłam w tej otchłani), jako że i ja z zachodniopomorskiego, Szczecin.  🤣
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
09 sierpnia 2012 19:25
O proszę, kolejna osóbka w naszym gronie 🙂
Chodźcie wszyscy na jakieś re-voltowe spotkanko. 😎
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
09 sierpnia 2012 19:34
Nie jest to głupi pomysł 🙂
pisze sie, tylko slabo u mnie z czasem🙂
Ja dopiero w październiku będę na stałe w Szczecinie, albo od połowy września. Lato spędzam w Nowogardzie.  🙂 Ale ogólnie jestem za.
nie ma nikt czasem jakies nieprzepartej ochoty pojechac ze mna do stajni w niedziele?😉
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
10 sierpnia 2012 14:41
Faith - dobrze wiesz, że ja, ale z naszym sptokaniem to... jak nie urok to sr*czka... Nie mam sprzętu. Jeden umarł, a drugi dopiero się zamawia 🙁
Martva ale pociesze cie, mam juz dodatkowy klucz do siodlarni  😎
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
10 sierpnia 2012 15:40
Haha to mi pozostaje tylko zakupić aparat i wreszcie się do Was wybrać  😁
Taki tam detal, no naprawde 😁 przy okazji, wlasnie jade po swoja zagubiona paczke na dworcowa,jak wam sie nasza nowa brama portowa podoba?😉
Skończyli już całkowicie remont? 👀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się