Maści i odmiany

ekuss   Töltem przez życie
11 czerwca 2012 21:58
Wygrzebane 😀 Biały ogonek:



Jakbym 10 lat temu na takiego trafila, to bym nie puscila - zawsze mi sie marzyl ciemny kon o jasnym ogonie
Ale świetny hehe  😍 😍 😍
Voltowiczki, proszę o pomoc, jakiej maści wg Was jest ten koń:

CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
15 czerwca 2012 17:44
Altiria jak dla mnie tarant.
Zawsze rozbrajała mnie ta szara grzywka  😍
Moim zdaniem też tarant 🙂


A co do grzywki, to wstaw całego konia, bo tak to trochę nie rozumiem o co z nią chodzi  🤔wirek:
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
15 czerwca 2012 17:53
Tarant jak nic, myślałam że chodzi o bardziej specyficzną nazwę np. gniadotarantowaty 👀
Tia o grzywkę chodzi, i o ogon. Niegdyś były one takie jak na załączonych zdjęciach, a na starość zrobiły się siwiuteńkie  😉
CzarownicaSa, Tia, to, że to jest tarant, to ja się sama domyśliłam.  😉  Tylko jaki? Gniady, kasztanowaty? A może to ten szalony 'czapraczno-tarantowaty'?  🤔
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
15 czerwca 2012 18:13
Bułano- tarantowaty?  🤔
emptyline   Big Milk Straciatella
15 czerwca 2012 19:16
Czapraczny to on w ogóle nie jest. Dla mnie zwykły gniado-tarantowaty pleśniejący. :P Edzia pewnie zna konkretną nazwę tej odmiany. 🙂
To i ja się pochwale nowym nabytkiem!
edzia69   Kolorowe jest piękne!
15 czerwca 2012 20:20
Ja bym go nazwała gniado-czapraczno tarantowatym w siwiźnie z plamami lamparta.
Warta piękny tarant! Podasz pochodzenie?
Z pochodzeniem walczymy żeby odzyskać.ale marnie to widzę.Matka tarantka (padła po porodzie)Barka po Kunszt ojciec Czeremosz po Dawidoff,klaczka 5 lat
edzia69   Kolorowe jest piękne!
15 czerwca 2012 20:35
Jak padła to szanse na papier zerowe.. Ładny koń i tata o niezłym rodowodzie!
Pursat   Абсолют чистой крови
17 czerwca 2012 13:42
A to? Kobyła ma wpisaną maść ciemno-jelenią, ale nigdy nie widziałam takiego odcienia tej maści. Wygląda jak kasztan... Ojciec był kary (o: kary, m: jelenia), matka gniada (o: jeleni, m: gniada):



Źrebię jest po izabelowatym ogierze.
edzia69   Kolorowe jest piękne!
17 czerwca 2012 15:29
Pursat Twoja kobyła jest smokyblack. Ma gen izabelowaty i kary, dlatego ani kara, ani siaka, a dała źrebaka z podwójnym genem cremowym. Możliwe,że cremello, ale może być i smokycream lub perlino.Nasi inspektorzy pojęcia nie mają jak takie konie opisywać.
Nasz rudzielec ma już prawie rok,przypominamy się z odmiankami bo teraz fajnie widać.
Pursat   Абсолют чистой крови
17 czerwca 2012 15:43
edzia69, dzięki! :kwiatek:
emptyline   Big Milk Straciatella
17 czerwca 2012 16:07
Watra, boski. Jak mu na imię?
Watra, Śliczny ten rudy! Co mu w paszport wpisali? Srokacz? 🙂 Tarantka z resztą też niczego sobie!
Rudy na imię ma Partyzant,w paszporcie kasztan,matka kara ,ojciec rudy i taki pomazaniec wyszedł.A tarantka fajna,nam też się podoba 💘
emptyline   Big Milk Straciatella
17 czerwca 2012 19:37
Ach, to już go pamiętam. Cudo rośnie. 🙂

A to co za maść? Przepiękny.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
17 czerwca 2012 20:06
Wygląda jak kasztan tylko że z cream 😍
... ale przecież kasztan z "creme" to nic innego jak maść izabelowata, a ten raczej nie jest maści izabelowatej. Bardziej bym obstawiała szampańską.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
18 czerwca 2012 06:29
Falabana, ja się na genetyce nie znam, dla mnie wyglada jak mieszanka tych dwóch maści- kaszatan ale rozjaśniony i do tego ten różowy pysk 😜
A mi sie wydawalo, ze to jakis bulanek (srebrny?)
emptyline   Big Milk Straciatella
18 czerwca 2012 07:46
Champagne chyba najbardziej trafiony. Srebrny miałby jasną grzywa, podejżewam.

Przy okazji znalazłam takiego:
Maść szampańska charakteryzuje się podobno tym, że konie mają takie ciemne kropeczki przy nosie, oczach, wymionach (mimo, że skóra jest jasna). Trochę jak u tarantów. Szkoda, że tam u tego konia nie widać za specjalnie czy ma jakieś kropki.

Watra, O, ciekawe, byłam pewna, że wpiszą mu maść srokatą. Choć w sumie... skoro po rodzicach się srokatości nie spodziewali. 🤔
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się