Kącik Rekreanta cz. V (rok 2012)

Zu - nie w samej stolycy 😉 Bedziemy stacjonowac na wsi ;p kilka km za Warka 😉
wątek zamknięty
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
15 czerwca 2012 21:07
Angeel ale fajnie  😀
faith, super się usadziłaś, na tych 2 ostatnich zupełnie inaczej Ci noga leży!
wątek zamknięty
hehehehe, dzieki Zu, tyleeeee laaaat w koncu🙂
wątek zamknięty
grygolodor ale super maluuuch! Niech się dobrze chowa!
tulipan super że Rudy zostaje! Powodzenia w dalszej współpracy! Tego nie da się ot tak zostawić  😀
Zairka 😅 Super! A 3 miesiące miną ci w moment 😉
Strucelka super szport kucyk 🙂 Dobrze, że w tym wszystkim masz kucyka pocieszacza. Trzymaj się  :kwiatek:
xxmalinaxx trzymam kciuki za Biały Bór  🙂
xxagaxx Super wyglądacie z Edkiem jak na rozruch 🙂


A ja już jeżdżę na młodziaku  💃 Wszystko idzie jak po maśle, i "koń morderca" jeszcze ani razu mnie nie próbował zamordować 😀 Nawet mam kilka fotek z dzisiaj





Ale to jeździectwo jest fajne. I mimo że mam wielkiego garba na plecach i ogólnie siedzę jak pierdoła, to cieszę się, że znowu jeżdżę  🤣
wątek zamknięty
Angeel, a co z Murkiem sie dzieje ?? Gdzies mi chyba umkneło. ?? 🙁

faith, ech, ile wspomnień !! Wspaniała opowieść obrazkowa.

Mąka, o prosze. Czyli jednak kon morderca nie musi taki byc jak zabiera sie za konia człowiek, który wie co robi i dlaczego. Super !!!



A my tak niesmiało sie przypominamy... 😉







No i jajeczny potwór w swoim zywiole.

wątek zamknięty
Mąka - wyglada na dosc ogarnietego, a nie na "konia morderce" :P Przypomina mi troche Dragona Raven i ich wspolne poczatki 😉 Powodzenia w pracy z mlodziakiem.
Klami - fajnie wygladacie w pracy, ale ostatnie foto mi sie najbardziej podoba 🙂 Takie.... ogierrrraste :P hehehe 😉 A no Murek sie troche posypal zdrowotnie. Kilka czynnikow sie nalozylo - solidny trening skokowy, zle podloze na hali, prawdopodobnie zle siodlo no i bum, poszly plecy i nogi. O tyle o ile z plecami jest juz ok, bo kon zupelnie juz przestal reagowac na nacisk (wczesniej sie spinal i az uginal), to z nogami bedzie wiecej zabawy, bo jak wszyscy wiedza wszem i wobec, sciegna sie dluga "naprawiaja" 😉
xxagaxx - jaki wet was prowadzi ?
wątek zamknięty
Precelek dzięki ;D

Magdzior :kwiatek: ale masz fajnie z tą wodą 😀 Ja tak tęsknię za stajnią blisko morza 🙁

Mąka kawał faceta z tego twojego młodziaka!!

Klami
łogr i te różoffe wędzidło 😀😀 Uwielbiam go xD

Angeel ten na którego się zawsze wieki czeka 😉 ale IMO najlepszy, dr. Golonka. I nic nie mów o ścięgnach... żeby wam się tylko naprawiły!
wątek zamknięty
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
15 czerwca 2012 22:56
Precelek, Aga cieszę się że Wasze pociechy zdrowieją 🙂 Brakowało mi zdjęć Ediego 🙂 do nas Dr. Golonka w przyszłym tyg przyjedzie na kontrole 🙂
Zairka ale historia! Niesamowita  💘 Powodzenia 🙂
Mąka ooo 😀 ale fajnie! Nie wygląda na żadnego morderce 🙂
Klami ostatnie  😜
faith ale zmiany 😀 Powodzonka w dalszej edukacji i przyjemności z jazdy 🙂
wątek zamknięty
aga - tak wlasnie podejrzewalam ze on 😉 W takim razie - mozemy sobie piatke przybic. Zdrowka 😉
wątek zamknięty
Dziewczyny bardzo dziękuję za wsparcie  :kwiatek: Mam nadzieję, że będzie dokładnie tak, jak piszecie…
Magdzior fajnie, że Wam się udało  🙂 Czyli rozumiem, że w tym czasie gdy nie jeździłaś na Reszce, cały czas miałaś kontakt z końmi?


Libella, ja podobną decyzję podjęłam w temacie Szoguna pół roku temu. Dziś nie żałuję, mam konia który daje mi możliwości rozwoju. Szogun ma się dobrze, spełnia się w rekreacji, całe dnie spędza na padokach i czasami uczy dzieci 🙂
ciesze się że miałam taką możliwość i że trafił do dobrego domu.
Nasze reakcje zależą od nas samych więc sama musisz to w głowie poukładać 🙂 powodzenia życzę 🙂

Deb mam nadzieję, że za jakiś czas będę mogła skopiować to, co napisałaś i się pod tym podpisać 😉 Przypomnij (bo jakoś mi to umknęło ) czy rozstanie z Szogunem było spowodowane jego możliwościami/zdrowiem czy jakieś inne czynniki?

Domcia406
mam nadzieję, że taki przewrót nastąpi 😉 Czyli wygląda na to, że nie jestem osamotniona w tej kwestii i sporo Voltowiczów miało podobne doświadczenia…

Faith rewelacyjne wspomnienia! Fajnie tak sobie zrobić wycieczkę po swoich początkach 🙂
Mąka niezły byk, chyba wielki jest, co?  😜
wątek zamknięty
Libella tak byłam instruktorem gdzie indziej i w sumie miałam okazję pojeździc i na gorszych i sporo lepszych od niej koniach fajny to był czas, ale czegoś mi brakowało🙂
wątek zamknięty
deborah   koń by się uśmiał...
16 czerwca 2012 09:30
Libella, w zasadzie jedno i drugie po trochu. To naprawdę dobry koń ale jego warunki fizyczne nie predysponowały go do skoków. Moje ambicje powodowały kontuzje, skończyło się na dość poważnej. żałuję tylko że tak długo zwlekałam. ale może tak miało być..
wątek zamknięty
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
16 czerwca 2012 09:59
faith, Ale to różnica pomiędzy dwoma ostatnimi zrobiła na mnie takie wrażenie 🙂
wątek zamknięty
Zairka Strasznie, strasznie się cieszę, że Zair wraca. Tęskniłam za jego niepokojącym spojrzeniem i nietuzinkową urodą. Szczerze i napradę. Przezajebista - że tak powiem 😉 - wiadomość!!!

Magdzior, z niektórych koni się nie wyrasta ani mentalnie ani umiejętnościami. Do niektórych się dorasta, choćby to były jedynie rekreacyjne śrupy (bez urazy, bo oczywiście nie mówię o Reszce a o swoim Hrabim Kluską). Pozdrawiamy z Czardaszem bardzo Ciepło  :kwiatek:
wątek zamknięty
Zu ach! a to w takim razie dziekuje  😡 bardzo mi milo 🙂 moze to dlatego ze zaczelam w koncu jezdzic 'brzuchem' a nie tylkiem 🙂😉)
Libella bardzo dziekuje, tak mi sie sentymentalne wspomnienia wlaczyly 🙂😉)
Klami  :kwiatek: fajne sa takie podroze we wspomnienia 🙂😉) Ale twoj ogor to zjawiskowo wyglada, jak wielka pilka z miesni  💘
Maka o jaki on fajny! w zyciu bym nie powiedziala ze zdjec ze mlodzik i to morderca 😀
juliadna nie dziekuje i odpukaj zeby nie zapeszyc  :kwiatek:
Magdzior chyba zawsze bedziesz mi sie kojarzyc z Reszka, widac jaka ci to sprawia radosc🙂😉))
wątek zamknięty
Mąka, super! Tylko nie wiem z której strony z niego taki byk:p. Duża to on ma tylko głowę🙂 mam nadzieję ze też zaraz uruchomię balu i przyjedziesz do nas na jakieś foty🙂
wątek zamknięty
Klami, wyglądacie super, a ostatnie zdjęcie jest słodkie  😍  , kto by pomyślał że to ogr
Sierra, co tam u Was?
xxagaxx, daj więcej zdjęć z tego rozruchu.... lubię Waszą parę  😀
Strucelka, pewnie że pamiętamy szport kucyka 🙂 miło Was widzieć  😀
xxmalinaxx, super wiadomość  😅  , trzymam kciuki i pracujcie dalej, czekam na fotorelacje lub filmik z zawodów 😀
wątek zamknięty
Fantazja Nie wiele. W każdym razie jeździecko 😉 Koń znowu mi koszmarnie utył odkąd wyszedł na trawę, nie dostaje treściwego a granulat witaminowy jedynie, i ponieważ ma obcięte siano o 1/3 (kórego i tak nie dojada, taki jest napompowany trawą  🙄 🤬 ). Ja w szkole mam armagedon (ostatni miesiąc dziennych studiów magisterskich, czyli walka o absolutorium 😉 ), do tego praca, dom, pies... jestem u niego cztery razy w tygodniu, jeździmy lekko, spacerowo. Hrabia Kluska błyszczy się, ma jabca, i doskonały humor, bo dzięki Green Grassowi został wałachem haremowym. Tzn. on myśli, że jest ogierem haremowym, a my nie mamy sumienia powiedzieć mu, że jest przecież od dawna wykastrowany 😂 Rży do swoich dziewczyn, broni je przed wałachami i ogierem zza płotów, jak któraś jest odłączana ze stada rży. Ma swoją dziewczynę (faworytę), ale reszta chętnie otacza go wianuszkiem, i każdej zawsze poświęci chwilę. Nie wiem co zrobię, jak naprawdę zacznie się ogierzyć, chyba będę musiała wykastrować go jeszcze raz? Albo przynajmniej zasymulować taki zabieg 😉  🤣 Jeździecko zmieniliśmy siodło ujeżdżeniowe, i koń wydaje się być bardzo zadowolony, ja też nie narzekam. Śmieszy jednak fakt, że dryfujemy w stronę westernu (gimnastyki westernowej, dokładnie) i w ramach ćwiczeń wszystko wykonujemy w klasycznym, ujeżdżeniowym sprzęcie. Ale koniowi pasuje taka forma gimnastyki, więc czemu nie? Pomysł narodził się, po jego ostatnich problemach zdrowotnych (jak mu pomóc, jakie warunki zapewnić, jak jeździć), które na szczęście okazały się nie tak groźne jak to wyglądało na początku. Ale co się najadłam strachu, to tylko ja wiem. To były koszmarne dwa tygodnie z mojego życia. Na szczęście nasz wet jak zwykle stanął na wysokości zadania i po strachu nie ma śladu. Zostało tylko dużo przemyśleń, określiłam dla nas nowe cele. I będę nudna do bólu, ale jak patrzę na tego konia, to czuje spokój. To jest mój koń, moje życie, los rozdaje karty ale to ja kontroluję tą partię.

I - niestety - w ostatnim czasie umarły marzenia o drugim "normalnym" koniu kiedyś. Jezdnym, wysokim, utalentowanym, "do przodu". Dowiedziałam się, że Czardasz ma półsiostrę i sam diabeł mnie podkusił gdy postanowiłam ją zobaczyć. Jak mi ją wyprowadzono miałam deja vu, czas stanął a ja zobaczyłam mojego półtorarocznego Czardasza: ta sama stajnia, to samo podwórko, mój koń. Mózg spanikował a serce dosłownie zawyło z bólu, historia nie do opisania... i teraz już wiem, że jeżeli kiedykolwiek nadarzy się okazja, decyzja zapadnie, możliwości finansowe będą, zanim obejrzę jakiegoś konia odszukam ją. Małą Czardaszkę, siostrę-miniaturę mojego Życia. Klona...

I choć obiecywałam sobie, że nie będę zbawiać świata, że "odrobiłam pańszczyznę" Czardaszem, to jednak serce nie sługa. Nie jestem coraz młodsza, czasu nie mam coraz więcej, może kolejny konik rekreacyjny to właśnie moje przeznaczenie? 😉

Rozpisałam się i znikam.

Pozdrawiam wszystkich  :kwiatek: 
wątek zamknięty
kujka   new better life mode: on
16 czerwca 2012 12:23
Sierra, masz jakies foto Czardaszki? jak sie nazywa? tez jest po NNie, czy to jakis znany Ci ogier?
no i bardzo jestem ciekawa tych westowych wygibasow, napisz cos koniecznie! i wpadaj czesciej! 😉
wątek zamknięty
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
16 czerwca 2012 12:24
Sierra, Nie znikaj, uwielbiam Cię czytać! :kwiatek:
wątek zamknięty
Sierra, i jeszcze chwila i zobaczę Was w sprzęcie west 😉 ale to nawet nie jest zły pomysł 😀
a co tam u Was za problem zdrowotny był?
no tak, zapomniałam że szkołę masz jeszcze i czasu brak
a zdjęć new pewnie brak  🤬
wątek zamknięty
cieciorka   kocioł bałkański
16 czerwca 2012 12:31
Sierra, kup siostrę, a potem zrobimy zrzutkę na bryczkę 🙂
wątek zamknięty
Anderia   Całe życie gniade
16 czerwca 2012 13:19
Zairka to jeszcze raz gratulacje, wrzesień naprawdę szybko nadejdzie - wakacje zawsze mkną jak szalone  😉
Klami kurczę, na tego Ogra to się napatrzeć nie można. Piękne zwierzę, jest w super kondycji i to spojrzenie  😀
Mąka no widzisz, nie taki diabeł straszny jak go malują! Wygląda jakby chodził pod siodłem od zawsze  🙂
Magdzior też się cieszę że wracasz do Resi, jesteście kolejną re-voltową parą która mi się zakodowała i która istnieć po prostu musi.
faith trzymam kciuki za dalszy rozwój 🙂 Fajna taka foto-retrospekcja.
Muszę się pochwalić, że... umiem L-8  😅 Wystarczyło dwa dni je pojeździć i perfecto. W praktyce też wychodzi całkiem nieźle, o ile wczoraj Dzion miał trochę inną koncepcję niż ja na przekątne w galopie (czyt. dzida, heja i na łeb na szyję zamiast galopu roboczego 😉), tak dziś tempo ustalałam ja i nie miałam wyrywanych rąk. Koła nam wychodzą I-D-E-A-L-N-E, taki super jest w prowadzeniu. Jeśli ten koń z dnia na dzień zamierza chodzić lepiej to normalnie pomnik mu zbuduję  😍
Z Kulkiem też mi dobrze idzie, mamy trochę niebrzydkich lustrzankowych fot z wczoraj, więc czekam na pendrive'a i jak tylko go dostanę zarzucę Kącik  😀
wątek zamknięty
wczoraj minął tydzień od kiedy Pola przyjechała do Warszawy, decyzję podjęłam bardzo szybko,przyspieszył ją tylko grant i powiem Wam, że nie żałuję! Posiadanie konia w odległości mniejszej niż 15km od domu,dojazd 12-14minut autem, możliwość dojazdu autobusem, milion dwieście udogodnień,pomoc ze strony właścicieli, obsługi...cisza,spokój-zero agresji do konia,do mnie z otoczenia, koniec dialogów tego nie ma ,to kup,tamto zrób, to by się przydało i oceniania, że ktoś mnie "wyciągnął" z czarnej dupy jeździeckiej, a po roku pracy z trudnym,wymagającym koniem zero postępów,uwstecznienie itp. ehh no mówię Wam,wreszcie mam fun z posiadania konia, wreszcie wiem jakie są prawdziwe możliwości tego konia,wreszcie mam spokojną głowę, wracam do domu o przyzwoitej godzinie, z uczelni mam blisko,z domu mam blisko, nawet z pracy mam blisko...u  konia jestem praktycznie codziennie. Takie drobiazgi a cieszą, a Pola? Pola się bardzo uspokoiła,zrobiła się kocia w ruchu,przylepka w obsłudze, aktywna na jeździe-czasem ma foszka,ot żywe zwierzę, a ja wreszcie wsiadam i zsiadam z konia z bananem naryjku, a koń pod siodłem gumowy,nieprzywoicie gumowy-aż strach siedzieć, bo jak zrobi koci grzbiet w dodaniu w galopie to....jest pięknie🙂

to co ona dzis wyprawiala 😵


Zairka wiesz, zejak siedzialam w Starogardzie,  to snilo mi sie, ze paslas jakiegos siwka kolo stajni gdzie stala Pola, ale tak kurcze czemu Zair w Starogardzie?
Sierra...mhm mam podobny problem, siostra Poli czeka...to nic, ze jest mala i kasztanka...no czeka i tyle...
wątek zamknięty
ale  zapitala 🙂 bardzo ładna🙂
a my po 1 dniu kryzysowym już w porządku 🙂 i wiem, że go nigdy go nie sprzedam, nie ma takiej opcji, bo jest  tak specyficzny koń , znam go na wylot i nie wyobrażam sobie, żebym przyjechała do stajni i go nie było 😲
buty przymierzone cavallo sport - testujemy 2 tyg  i zobaczymy, bo odkąd od 1,5 mca ma pełno ruchu od rana do wieczora to nagle przody które stały w miejscu i miały pełno podpórek - ruszyły się straszliwie, podporki odpadły i kopytka zmieniają się w zastraszającym pozytywnym tempie

pozdrawiamy🙂
wątek zamknięty
Klami jestem twoją fanką. Strasznie mi się oboje podobacie 😍
wątek zamknięty
Gosic dzięki  :kwiatek:
faith fajne wspomnienie 😀 Też muszę kiedyś zebrać się i wszystko podsumować.
Mąka trzymaj mocno! 😀 Młodziak super wygląda 😀
Fantazja coś na pewno będzie 😉

No ja dzisiaj miałam bunt antyliterkowy na czworoboku, nie spodobały się Muskatowi literki, które widzi prawie codziennie od pół roku  🤔wirek:
I znowu śmieszna sytuacja, kiedy ja "z góry" czuję, że mam go zapartego na wszystkie świata strony, a siedzące obok koleżanki twierdzą, że wygląda wspaniale... Ach, te małopolaczki.  😵
wątek zamknięty
Angeel, o kurcze. To niedobrze. Jestes pewna, że sciegno jak rozumiem ?? Pytam, bo pisałas o kolejnych niejasnościach z diagnozami wetów. ?

xxagaxx, 😉

juliadna, hehe. NA ostatnim taki bardzo ogierowaty, no nie ? 😉

faith, dziekujemy. 😉

Fantazja, dziekujemy. 😉 Hehe... bo taki juz ten mój jajeczny potwór jest. Taka przytulanka kochana. Czasami mu tylko nabiał sie uruchomi, ale to raczej w robocie, nie luzem / w obejsciu.

Anderia, dziekujemy bardzo. 😉

demon,  😡 Dziekujemy.  😡
wątek zamknięty
Klami - niejasnosci w zasadzie bardziej w kwestii grzbietu. Przyjechala jedna wetka, pomacala i orzekla ze na bank sciegna ruszone, zeby smarowac mascia z heparyna i przeciwzapalna na zmiane i zawolac kogos z USG. Po 2 tyg przyjechal inny wet, zrobil USG i powiedzial ze widac, ze nogi po przejsciach, ale nic nowego nie widac, a ze nogami macha przy nacisku to ze histeryk nadwrazliwy i mam jezdzic. No wiec zupelnie rozne diagnozy. Ale doszlismy z wetka do wniosku, ze nowych uszkodzen nie widac na USG, poniewaz wszystko sie wchlonelo przez stosowanie tej masci. A uraz i tak jest.
wątek zamknięty
Arivle jak tam 1szy dzień zawodów?  👀
Strucelka Belfast wygląda świetnie! kiedy coś startujecie? 😉
Precelek trzymam kciuki za zdrowie Bohuna, trzymajcie się!  :kwiatek:
Zairka pełen czad z Zajkiem! spoko, wytrzymasz, to tylko 3 miesiące!
Faith fajna retrospekcja, turnus '09, musiałyśmy się minąć, Demeterka- mój ulubioony koń swego czasu  😉
Klami to jest NIESAMOWITE, że na każdym zdjęciu wychodzicie obłędnie!  😜 wrzuć coś jeszcze!
Sierra wrzuć jakiegoś Hrabiego, dawno Was nie widziałam! 😉

a my z Rudym dorobiliśmy się pierwszych, czerwcowych zdjęć 🙂 ostatnio naprawdę, naprawdę fajnie chodzi i coraz poważniej myślę o jakiś zawodach  😉



pozdrawiamy! 😉
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.