W górach jest wszystko, co kocham - wątek dla łazikantów

W takie 35 l na ile dni się spakujesz?
Myślę, że na te 3 dni to spokojnie. Nie muszę zabierać śpiwora ani karimaty, jedzenia dużo też nie, bo będe jeść w schronisku. Same potrzebne rzeczy wezmę, ciuchy i suchy prowiant. Na oko jak ogladałam plecaki to ten 35 L wydawał mi się najakuratniejszy na te 3 dni, ale jak to będzie to sama zobaczę po wyprawie, ona zweryfikuje wszystko 😁
kijkom mowie zdecydowane tak! przy duzej ilosci lazenia zdecydowanie odciazaja przede wszystkim kregoslup i naprawde czuc duza roznice w ciele. Jedyne co to nie polecam kijkow z amortyzacja bo tylko brzecza a specjalnej roznicy miedzy zwyklymi a zamortyzowanymi nie widze 🙂

fajny plecak kupilas! 🙂
Lotnaa   I'm lovin it! :)
17 czerwca 2012 21:22
Ja mam kijki firmy Spokey, dałam chyba ok 120 zł ale raczej nie polecam, chyba można coś lepszego za taką cenę znaleźć.
Poważnie zastanawiam się nad Fizan Compact. Opinie bardzo różne, ale psują się głównie mężczyznom 2x większym i cięższym ode mnie. Więc raczej przy moich skromnych 50 kg nie powinny się połamać czy powyginać szybko.  😁 A w swojej kategorii cenowej wydają się być jedną z lepszych propozycji. A przy okazji znalazłam ofertę z plecakiem odpowiedniej wielkości dla mnie więc tym bardziej mnie przekonują 😁
Przepraszam za post pod postem.
Właśnie do mnie idą z okazji urodzin i zbliżającej się rocznicy od chłopaka  😜
Może znacie coś godnego polecenia na nocleg w Zakopanem?  👀 Jakieś miejsce nie koniecznie w centrum, żeby byla cisza i spokój i szlaki w poblizu. No i jakoś tak tanio oczywiście. Szukam czegoś niedużego, zeby nie byl to wielki ośrodek z mnóstwem turystów, raczej chodzi mi po głowie coś w stylu chaty góralskiej z pokojami do wynajęcia 🙂
Ada   harder. better. faster. stronger.
29 czerwca 2012 22:00
Chciałabym kupić śpiwór. Niestety mój już umarł, a we wtorek wyjeżdżam na Opener'a.
Czy może ktoś polecić jakiś w cenie około 100zł, może być ponad. Widzę że na allegro w tej cenie jest spory wybór.
Jakie firmy są godne polecenia i na co zwracać uwagę przy wyborze?

:kwiatek:
taki fajny filmik wrzucili na oneta 🙂 Bieszczady, ach Bieszczady!!!

http://przewodnik.onet.pl/polska/filmy/bieszczady-w-38-godzin,1,5206391,artykul.html
ja tam  wolę Tatry 😎

widać zdjęcie?
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
03 września 2012 13:40
Horsiaa widać  💘

Bieszczady już w sobotę! eh eh, nie mogę się doczekać  😉
Lotnaa   I'm lovin it! :)
03 września 2012 19:17
Horsiaa, gdzie to? 😍 Tatry, a w tym sezonie chyba już tam nie dotrę 🙁
Skrajna Turnia w drodze na Przełęcz Świnicką z Kasprowego 😉 świetny szlak widokowo 😜
Lotnaa   I'm lovin it! :)
03 września 2012 20:13
Horsiaa, mmm, właśnie tam chciałam być w tym roku, a dalej - Orla. Niestety, może za rok.
Tymczasem mam ogromą nadzieję zabaczyć choć odrobinę Pirenejów...
Ja napiszę co prawda nie o plecakach czy kijkach trekingowych... tylko gdzie ostatnio byłam.. kilka dni nad jeziorem Solińskim... chciałam jechać w góry..chciałam jechać na mazury i mój luby zabrał mnie nad Solinę i to był strzał w 10. Dla mnie cudownie i prześlicznie. Wystarczy odjechać 10 km od Polańczyka wynająć kajak i wypłynąć w totalną głuszę, zero ludzi, zero hałasu...
a ja wole moja mame..  😎 pierdu pierdu 😉
cieciorka   kocioł bałkański
06 września 2012 22:21
Gdzie w polskie góry? Żeby nie było jak na zadupiu, dało się pojeździć i jednocześnie nie wyprało kieszeni? Była któraś w górach na sylwestra?
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
06 września 2012 22:25
cieciorka pojeździć w sensie że na koniach, nartach czy co? Jeśli na nartach, to polecam Krynicę Zdrój 😉
cieciorka   kocioł bałkański
06 września 2012 22:44
na nartach 🙂
Jadę 16 września w Tatry, zatrzymuję się w Poroninie Tatrzańskiej. Jakie szlaki dziewczyny polecacie/miejsca do odwiedzenia? Jadę z chłopakiem i raczej tak nie jesteśmy zbytnio obeznani z szlakach.
Cieciorka ja byłam w Zakopcu na sylwestra, ale to jakieś 4-5 lat temu  😉
cieciorka   kocioł bałkański
07 września 2012 11:45
baffinka, ale byłaś w hotelu który organizował bal, czy imprezę sama sobie robiłaś? Strasznie bym chciała do zakopca, bo NIGDY nie byłam, ale tam chyba najdrozej, nie?
W nasze góry zwykle jeździłam maszerować, na nartach nie pamiętam kiedy ostatni raz byłam...
Lotnaa   I'm lovin it! :)
07 września 2012 12:18
Jak dla mnie samo Zakopane jest mało ciekawe. Oczywiście zależy kto co lubi, ale w wakację wolałabym właśnie uciec od miasta, a nie jechać do krainy kiczu i mega zawyżonych cen...
cieciorka   kocioł bałkański
07 września 2012 12:38
Tego się właśnie obawiam. Cen i kiczu dla turystów. Nie, tym razem nie chcę uciekać od cywilizacji, ale zbankrutować też nie chcę.
mi sie Zakopane zima bardzo podobalo, sr.. pies turystow bo sie jest jednym z nich, tylko ze faktycznie trzeba sie liczyc z drozyzna i tak naprawde z marnymi stokami. Lepiej chyba na Slowacje pojechac.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
07 września 2012 17:18
W okolicach Zakopca polecam Małe Ciche- malutka, urokliwa miejscowość, cisza i spokój, niskie ceny, a do Zakopanego kilka kilometrów jak ktoś ma ochotę na więcej cywilizacji  😉
Polecam miejscowości Krościenko i Czorsztyn. Cudowne miejsca, bacówka pod chata gdzie wynajmowaliśmy pokój, piękne krajobrazy i świeże powietrze. Obok Dunajec, możliwość spływu-coś świetnego.
cieciorka   kocioł bałkański
07 września 2012 19:50
Może rzeczywiście na Słowację lepiej... albo kawałek od cywilizacji, o ile jest bus pomiędzy miejscowościami.
Czy w ogóle mamy miejsca gdzie jest faktycznie fajna siatka szlaków?
Lotnaa   I'm lovin it! :)
07 września 2012 20:01
cieciorka, w Tatrach Słowackich szlaków jest cała masa, przy tym nie ma dzikich tłumów i mniej tam panienek skaczących po skałach w japonkach 😉 Ja kiedyś spędziłam kilka dni w Chacie Zamkowskiego (http://www.zamka.sk/), miejsc w pokojach nie było i spaliśmy na materacach na poddaszu. Super wspominam ten wyjazd - bardzo dobry punkt wypadowy, i nie trzeba było tracić czasu na dojazdy busami na początek szlaków.
cieciorka   kocioł bałkański
07 września 2012 20:09
Ciężko znaleźć mapki z trasami...







http://www.sudetylift.com.pl/panorama1.swf



http://www.nanarty.agrowczasy.com/zakopanenarty.htm
jak porównam to z tym:

to ech....

Lotnaa, masz mapy do nartostrad?
Dziwne, że u nich zima jest nie w sezonie, chyba że źle zrozumiałam 🙂

To jeszcze zapytam, jakie są ceny za karnet i na ile stoków obowiązują? Czy w PL są skibusy czy trzeba drałować lub mieć samochód?
Zastanawiam się, czy nie najsensowniej nocować w pensjonacie z aneksem kuchennym, żeby samemu posiłki robić. Polecicie jakieś?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się