Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)

madmaddie   Życie to jednak strata jest
19 czerwca 2012 17:47
i pokrzywa, skrzyp
Krupnik, badania krwi 😉

Czego efektem moga byc wypadajace wlosy? Wprawdzie mam stwierdzona anemie, ale nie sadzilam, ze to mogloby miec zwiazek.

i pokrzywa, skrzyp

W jakiej formie? ;>
W formie herbat, można w aptece kupić. A pokrzywa na anemię jak znalazł
Hm, sprobuje. Dzieki.  :kwiatek:
Dla posiadaczek Androidów (a może i iOSów?) polecam aplikację KWC, o ile jej jeszcze nie macie. Bomba!
a mnie trafia... od kiedy odstawiłam tabletki anty włosy mi lecą 😵
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
19 czerwca 2012 20:01
Mnie też strasznie lecą ostatnio!  👿 Byłam chora w pierwszym tygodniu czerwca bardzo, gorączka 40 stopni itd. potem dużo stresu z zaliczeniami i włosy lecą jak szalone. Przy tym wszystkim podrażniłam czymś skalp, albo isaną albo szamponem z SLS, wydaje mi się, że jednak Isana jest sprawcą ale trudno mi powiedzieć w tych okolicznościach. Ale w każdym razie włosy wypadają tak, że aż zaczynam się martwić. Co nie przejadę włosów ręką to wyjmóję od 1 do nawet 5 włosów!  😕
aż zaczęłam rozważać ścięcie - mam sporo babyhair, może zacznę wyglądać jak człowiek jak odpowiednio urosną. koński ogon zamienił się w smętny szczurzy ogonek 🙁
no i duuużo mniej kosmetyków będzie szło 😀iabeł:
Mnie tez kusi wizja sciecia, bo momentalnie to siano, nie wlosy. Ale kurcze wiem, jak bardzo je kocham.  😁 Zawsze chcialam miec dlugie wlosy, no a teraz moge nazwac je takimi na wpol dlugimi.
Najwyzszy czas sie przejsc do fryzjera podciac chociaz koncowki, ale szkoda mi kazdego centymetra.  👀
Olej lniany - zdecydowanie jak dotąd faworyt na moich włosach o niskiej porowatości. Włosy są takie pełne, gładkie, sprężyste  😅 Dodatkowo podoba mi się jego zapach i piękny złocisty kolor. Wystarczy olej na noc, rano mycie prostym SLESem i Isana babassu na koniec. Szał ciał  😍
Dziewczyny, a macie jakieś dobre sposoby na łupież?  🤔
Nie mogę się pozbyć od dłuższego czasu....Włosy staram sie myć w miarę delikatnymi szamponami (BD, Alterra), używałam też aptecznych, ale bywa lepiej chwilowo i potem łupież znowu się pojawia :/ Już nie wiem co mam robić, macie jakieś sprawdzone sposoby?
No skoro łupież pojawia się także po delikatnych szamponach, to raczej nie jest kwestia podrażnienia/przesuszenia skóry głowy, tylko choroba. Łupież jest chorobą skóry i leczy się ją lekami, nie szamponem z rossmana 😉
Chyba, że masz jakieś braki mineralno-witaminowe... pokrzywa+skrzyp i drożdże, to taki mocny zestaw na skórę i włosy.
Do dermatologa marsz. Lekarz potwierdzi lub wykluczy łupież. Może być też tak, że masz bardzo wrażliwą skórę głowy i jest przesuszona
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
20 czerwca 2012 10:31
Maska z alterry + lyzka oliwi z oliwek, potem mycie jak zawsze (tylko szampon BD poszedl w kat na korzysc mleczka BD fur mama) i wlosy dzis o niebo lepsze! gladkie, miekkie, blyszczace, nic a nic sie nie pusza. Jeszcze nie 'wow', ale w porownaniu z dramatem sprzed kilku dni i tak jest niezle 🙂

I teraz pytanie- jesli myje wlosy 2x w tyg. to system raz olejowanie, raz maska bedzie ok? chyba powinno sie sprawdzic.
I od razu pytanie drugie- oprocz tej alterry z granatem, jaka inna maska? najlepiej, zeby bylo ja mozna kupic w rossmannie 😉
Mija już tydzień jak odstawilam silikony i 5 dni jak SLSy 😉
Myję obecnie BD fur mamma, odzywka Joanna z apteczki babuni ze skrzypem
kupilam szampon Alterry z kofeiną  - ma SLS, żeby raz w tyg domyć kudły porządnie
Do tego piję tran (bleh!) i kupiłam tabletki skrzyp+pokrzywa+drożdze
taaak wiem, że lepiej by było gdybym piła takie naturalne ale nie mam czasu na to, a tabletki cyk pyk i juz 😉
I albo sobie wmawiam albo faktycznie tak jest ale mniej mi tych kudłow wypada  🙇 I nie przetłuszczają sie tez tak hardcorowo jak wczesniej. nawet zrobiłam test z niemyciem 2 dni - warunki extreem: upał kurz, czapeczka z daszkiem ciągle uzywana i na 2gi dzień włosy moze nie były hiper świeże ale tez nie straszyłam jakos wybitnie 😉
Musze jeszcze olejowanie wprowadzić - tylko kompletnie czasowo nie wiem kiedy by to robić...
Olejowanie akurat nie zabiera czasu🙂 nakladasz olej wieczorem co zajmuje pare minut,rano normalnie zmywasz i wsio🙂
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
20 czerwca 2012 18:19
Szafirowa, możesz przy jednym myciu i olejować i nakładać maskę 🙂
a ja sie zastanawiam co zrobić żeby moje włosy nie falowały się tylko od spodu ale na całej długości...
Może macie jakiś pomysł?
nie wiem co z tym fantem zrobić...
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
20 czerwca 2012 18:45
Nuna, traktuj jak kręcone i używaj produktów do stylizacji loków i wal, np. żel lniany. Myślę, że z czasem zaczną bardziej falować 🙂
A macie jakieś sposoby na jak najmniej inwazyjne prostowanie, albo możecie mi podesłać linka do tego typu blogów? Nie chcę niszczyć włosów i dbam o nie bardzo od dłuższego czasu, ale nie jestem w stanie zaakceptować ich 'kształtu'. Mają być proste. I już.
żel lniany? cóż to i gdzie można dostać?
ja mam kręcone włosy a co za tym idzie suche i puszące sie, jest ich tyle ze prostowanie zajmuje mi 45 minut do  godziny... najlepsze jest to ze za każdym razem musze je myc innym szamponem i nanosić inna odżywkę bo jak użyje tej samej to robią sie szorstkie i sztywne🙁
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
21 czerwca 2012 09:27
Dziewczyny, najmniej inwazyjne dla włosów prostowanie to prostowanie kreatynowe. Poczytajcie sobie w internecie co i jak. Niestety po takim zabiegu o włosy trzeba dbać jeszcze bardziej i unikać w produktach składników takich jak siarczany czy sól, ale efekt przynajmniej jest na dłuższy czas 🙂
Sylwiaj, żel lniany robisz  w domu sama z siemienia lnianego było już nie raz o tym w tym wątku, chyba nawet na tej stronie. Glut lniany inaczej poprostu 🙂 A włosów nie prostuj i zacznij stosować CG to będziesz miała piękne loki i na pewno mniej wybredne!
o proszę🙂 pomysł fajny i z pewnoscia go wtpróbuje hehe zwłaszcza jak młodemu bede mesz robiła😀
co to jest to CG?
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
21 czerwca 2012 09:36
A spróbowałaś zajrzeć na pierwszą stronę wątku? O metodzie CG również dużo na moim blogu i chyba na wszystkich blogach zakręconych blogerek. Metoda Curly Girl.
dobrz przeczytałam i do metody sie zastosuje🙂 jakimi odrzywkami myc juz wiem tylko czy nie macie po tym tłustych włosów?
jeszcze mysle nad metoda OMO tylko jaki ten szampon byscie poleciły?
używałyście szamponu J&J rumiankowego dla dzieci? Jakie wrażenia?
Gillian   four letter word
21 czerwca 2012 11:38
ja uzywałam i miałam po nim bardzo sympatyczne włosy, były miękkie, lekkie i nie puszyły się bardzo nawet bez odżywki, rozczesywały się na spokojnie. I ładnie pachniały cały dzień 🙂
w takim razie skuszę się na niego zanim kupię BD ; )

zastanawiam się czy można łączyć picie pokrzywy z piciem skrzypu, czy lepiej zdecydować się na jedno? W kuracji skrzypowej też należy robić co parę miesięcy przerwę?
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
21 czerwca 2012 12:35
Rui, możesz pić jedno i drugie razem 🙂 Należy robić przerwe miesiączną co trzy miesiące.
A ja dzisiaj weszłam do pierwszej apteki jaką miałam po drodze ( ta w Plazie w Lublinie ) i zakupiłam Jantar 🙂 Ciekawe jakie efekty przyniesie, od jutra zaczynam 🙂

A do tego w Lbn w Plazie otworzyli Organiq <3 Dzisiaj skusiłam się tylko na mydło glicerynowe, ale jakie tam cuda są.. Szampony do włosów, olejki, masła roślinne.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się