Kuce - wszystko o

wilczyk widać trochę hucuła, szczególnie po tym szerokim czole  😉 Ładna kucynka. Moja Law ma 138 teoretycznie, ja 30 cm więcej. Kupiłam ją w sytuacji podbramkowej, wiedziałam, że inaczej musimy zakończyć naszą dwuletnią współpracę. Wtedy chyba nie myślałam na tyle "trzeźwo", żeby się zastanawiać nad tymi 30 cm różnicy, ale suma summarum, nie żałuję.
Zdjęcia z czerwca 2011, ale proporcje się nie zmieniły, a aktualnych zdjęć brak, bo mamy przerwę, ze względu na moje zerwane kolano  🙄
Między mną a Horsem jest 35 cm różnicy ;D i nie wyobrażam sobie obecnie jazdy na większym koniu. Po tych 2 latach jestem już do niego bardzo przyzwyczajona i tak jest mi wygodnie 🙂.
między nami 48  😵 jestem juz strasznie do niej przyzwyczajona tez. ostatnio wsiadlam na Lucjana forumowej Scarlett, to pierwsze 15 min. kłusa zajelo mi przestawienie trybu z kucowego na duży  😁 ale lepiej się na nim czułam... więc może to i mądra decyzja
wilczyk, no ja wsiadłam stępować konia koledze i takie ;O. Szyja taka długa, uszy wielkie ;D. Już nie mówię o kłusowaniu, tego dawno nie próbowałam na dużym koniu :P. Ogólnie na dużym siedziałam może 15 razy w życiu, ciągle na kucach jeździłam...
to ja uczyłam się na kobyle 180 cm. skonczylam na Gumie 120  😁
wilczyk,  haha, ja zaczynałam od kucki niecałe 130 cm ;D. Ciężko będzie przestawić się na dużego konia...
dziewuchy, ja jak jestem w stajni to wsiadam na kuckę, a potem na dużego [ 172cm ] na początku miałam problem ,ale z czasem zaczynam się przyzwyczajać, z tymże jak uczyłam się na dużych koniach i dopóki nie zaczęłam współpracy z kucką tylko kilka razy jeździłam na hucule, a tak to na dużych : )
z racji, że dawno tutaj nie uczestniczyłam w pisaniu [ tylko czytając ] to dodam jedno zdjęcie z przekupstwa 😀
Ja nie mam problemu z zmianą z kucyka 120cm  na 155cm. Gdzie na małym skacze a na dużym typowa ujeżdzeniówka , nawet z siodła wszechstronnego na ujeżdżeniówke 🙂
Kayra, Amor też teraz przytył, karmiony jest bardzo dobrze, ale to taki typ co to przekąsi, zostawi, pomyśli, skubnie, ale generalnie szału nie ma. Z Nikodemem byś nie wygrała w walce o jedzonko, a ten ma wylane. Twój też walijczyk? może i nasz tak przybierze  🤔wirek:
Kayra   Kucusiowy wariat :P
18 czerwca 2012 20:34
_kate, tak, tak walijczyk. Ale mój to się rzuca na żarcie jakby nigdy nie jadł. Na padoku odgania od siana, jak przyjdę z marchewką to się rzuca na inne konie.. I bardzo mu pomogło wychodzenie  na trawę. A fakt faktem, że on naprawdę malutko dostaje jedzenia. Owsa prawie wcale bo mu na łeb potem wali 😉
emptyline   Big Milk Straciatella
18 czerwca 2012 22:43
A mi dziś minął równo rok, odkąd Całus jest mój!  💘

emptyline pamiętam jak pisałaś gdzieś tu na re-v, że go kupujesz. Gratulacje, piękny chłopak!  😉
emptyline - nie ma mnie w tej chwili w stajni 🙁
przez miesiąc mały ma wolne bo się pracuje 😀
Wbijam z moim Kuckiem 😀

W niedzielę go przywieźliśmy  🤣
emptyline piękny on jest i chyba lepiej mu w irokezie  💘

jeszcze kilka kucoła z zawodów.


standardowa reakcja na przeszkode  😵

ujeżdżeniowy pad pod skokówką na małym kucysiu, zawsze ze stylem  😵


i runda honorowa 🙂

nosz cholera nie umiem sie z nia pozegnac.  😵 ale mysle, ze przyjdzie taki moment, gdzie po prostu bede w stanie ja oddac, ze to samo przyjdzie... nosz a mialam isc dalej ale postoje w miejscu jeszcze troche 🙂
ratatuj   Moje rude szczęście
22 czerwca 2012 15:31
To i ja coś wstawię
Nasze wczorajsze podskoki z Kucynkiem  😉
ratatuj - kasztanek! 😍
dobijajcie mnie bardziej tymi małymi kasztankami 😤
Kayra   Kucusiowy wariat :P
22 czerwca 2012 22:00
Time, hehe a Ty nas, biała kuleczka! ;D Dawaj fotki w końcu :>
ratatuj idealny  😍
Time dokładnie, mało zdjęc ostatnio  🙁
dziewczyny chciałabym bardzo ale nie ma mnie teraz w domu (się pracuje) :P
wracam w następnym tyg to pocykam mu fotki, sama za nim tęsknie  🙁 💘
Time czekamy  🙂

a my juz chyba jestesmy tak ogarniete, ze mozemy skakac normalnie tzn. muszę wytok zakupić ale juz jest w miare ok 🙂
kiedys wszystkie skoki wyglądały tak:

płaskie i rozpędu, z napalaniem się, te sprawy... albo w ogóle nie wyglądały, bo kuc kawaletek się bał  😵
teraz zdarza się to sporadycznie
większość jest lużna spokojna, bez strachu, napalania itp.


więc doprowadzę ją do fajnych 70 bez patentow i koncze, juz naprawde koncze
ratatuj   Moje rude szczęście
23 czerwca 2012 08:20
Time, Wilczyk - dziękujemy za miłe słowa  :kwiatek:

Wasze kucynie też cudowne, napatrzeć się nie można na te małe pociechy  😉
wybiera się ktoś z Was jutro do Opoczna (a raczej Sławna k.Opoczna) na Ogólnopolski Czempionat Kuców? 🙂
zawitamy tam z Siwerem i jak ktoś będzie to się odzywać! bo ja zapewne będę zabiegana to i ślepa  😁
A o której zaczyna się prezentacja?
Small Bridge odprawa o 10.30 rozpoczęcie oceny koni o 11.00 😉

Kuce przedstawione będą w następujących klasach:
- ogiery wpisane do księgi
- klacze wpisane do księgi
- klacze kwalifikujące się do wpisu do księgi
- młodzież dwuletnia i roczna – ogierki
- młodzież dwuletnia i roczna – klaczki
edzia69   Kolorowe jest piękne!
23 czerwca 2012 14:53
Ja o wystawie dowiedziałam się we wtorek, niby jeszcze mogłam zgłosić, ale to bez sensu. Nikt ze związku nie dość,że nie poinformował o takiej imprezie to na dokładkę zapytani nie wiedzieli totalnie nic. Brawo Biuro ZZHK!!
edzia no super.. genialni są.. ale co się dziwić to jedynie Polska 😉 my wiedzieliśmy już 2 tyg temu..
przypominam Amorka. Z dość udanej jazdy, mam też filmik, ale nie wiem jak wyłączyć dzwięk... a dziewuszki dostały głupawki  😉 😉 😉


[img]http://i1041.photobucket.com/albums/b413/_kateb/DSCF4015.jpg?t=1340527628[/img]

[img]http://i1041.photobucket.com/albums/b413/_kateb/DSCF4051.jpg?t=1340527639[/img]

[img]http://i1041.photobucket.com/albums/b413/_kateb/DSCF4038.jpg?t=1340527655[/img]

[img]http://i1041.photobucket.com/albums/b413/_kateb/DSCF4023.jpg?t=1340527663[/img]

nadal jest za chudy, ale stoi całymi dniami na trawie, dostaje glosa, więc mam nadzieję, że to się lada dzień zmieni
[img]http://i1041.photobucket.com/albums/b413/_kateb/DSCF4057.jpg?t=1340527916[/img]
Dawno nas nie było.
Kayra   Kucusiowy wariat :P
24 czerwca 2012 18:49
_kate, on jest piękny, a jeszcze jak przybierze na ciałku to już w ogóle będzie miodzio. Podziwiam dlugość jego grzywy, też bym chciała na moim taka, ale mi nie pozwalają 😀 Ma być szport pony ;]
Po jakich rodzicach jest Amorek?
Zygzak, dawno Cię nie było tu z siwym, jak on? Jakieś fotki masz nowe? 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się