ciąża, wyźrebienie, źrebak

i jak się tu nie zakochać  😍



jak siostra z siostrą  💃



zdjęcia autorstwa: Grzegorz Bizoń
tengusia, ale źrebol ma obłędne uszy  😜 cudo 😍
Dzisiejsze zdjęcia, a w sumie już wczorajsze Młodego  🏇
tengusia, Kopyciak, ale cudaczki kochane!!!🙂😉)

ja dzisiaj dostałam cynk, że moje dziewuszki już odbiły! i dzisiaj po nie jedziemy😀 w końcu!! po ponad miesiącu czasu🙂😉) ponoć się puszczały chętnie, więc jest spora szansa, że i ja za rok pochwalę się dwom amałymi rozrabiakami😀
Kopyciak
Bardzo ładny, szlachetny źrebak, cóż to ?
Breva dzięki, też nie mogę się na niego napatrzeć.

armara matka po Harwest'ka, a ojciec wlkp starej, posadowskiej linii po Islandzie, mam na oku jego ostatnie trzy roczniki i w sumie na "różnych" klaczach daje bardzo wyrównane, dobrze zbudowane i nie złe ruchowo potomstwo. Tu mi szczególnie zależało na wyszlachetnieniu, bo matka dobrze zbudowana ale właśnie ciut szlachetności brakowało. Teraz z tego samego połączenia klaczka mi się marzy  😁
furmanka   zawsze pod górkę...
19 czerwca 2012 22:25
Breva, zdrówka dla matek a dla Ciebie - cierpliwości  😉
tengusia gdzie ustrzeliłaś taką cudną kluseczkę ? 💘
armara u mnie jeden już łysy a drugi ...  😵 jak stara skarpeta




fot. Magda Biskupska
furmanka
Kocham Piotrusia  😜
Nasza skończyła dziś trzy miesiace, a oto co mysli o muchach  😂

furmanka Piotruś boski jak zwykle (mamusia też niczego sobie pomijając imię 😉 ), a kasztanka jakie ma szyjsko  😲
furmanka   zawsze pod górkę...
19 czerwca 2012 22:51
armara   :kwiatek: .  Eh, te skarogniade  😎
Martuha  :kwiatek: . Kasztanka szyjkę ma bo głównie porusza się na dwóch nogach  😂 http://re-volta.pl/galeria/foto/71734
http://re-volta.pl/galeria/foto/71720
To pół siostra nomen omen Pysi  🙄  więc co jak co ale szyja jest  🤣.
Furmanka kluseczka urodziła się u moich znajomych  💃 w przyszłym tygodniu jak się uda to pojadę do małej w odwiedzinki  😍
furmanka, Twój Pietrek ,to strasznie w typie podobny do mojego Dyrektora  😉
U mnie też ,pól sierści zleciało ,a pół, no jak to było ... 🙄 stare skarpety  😁
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
20 czerwca 2012 12:35
furmanka, a ruda jak się nazywa?
no i przyszła kolej na mnie - takich matek i takich wyźrebień życzę z całego serducha wszystkim, przychodzę rano a tam źrebaczek, patrzy na mnie tymi chaberkami i rży przyjaźnie na dzień dobry  😀

zdjęcie liche - bo z kamery, nasz pierwszy spacerek
Wiktoria (Jelonka) 5 dni


szczęście początkującego hodowcy, nie dość, że klaczka to jeszcze maści cremello
Ania, gratulacje !!! To walijczyki ?
furmanka
Kij z maścią, ale tak się zastanawiam czy Twój nie jest c.gn? Jest pięknie czekoladowy, to rzecz pewna  😜
furmanka   zawsze pod górkę...
20 czerwca 2012 20:07
Ania L.,  😅 gratulacje. Zdrówka dla maleństwa i mamy.
armara, przy chipowaniu i opisie pani z OZHK wpisała mu skarogniady 😉.
titina, pamiętam jak wstawiałaś w lutym zdjęcia 3dniwego Dyrektora - faktycznie bardzo podobny. Możesz aktualne zdjęcie wstawić?  :kwiatek:
JARA, ruda zwie się Blanka ( Emir - Bora )
furmanka, jak tylko będzie słonce ,ładna pogoda, to zrobię parę fotek.  😀
Ania, gratulacje !!! To walijczyki ?



felinki, chociaż rodowodowo prawie walijczyki 😉 , matka to felinka -> http://www.bazakoni.pl/horse_129088.html
ojciec walijczyk -> http://www.bazakoni.pl/horse_114571.html

mała jest bardzo śmiała, przybiega zaraz jak otwieram boks, a szybka jest jak iskierka, zapowiada się niezły gagatek 😀  🏇
😀 😎
Świetne te Wasze maluchy! 😉

A ja sobie uświadomiłam, że mój źrebaczek ma już ponad 2 tygodnie!!! 😉
W związku z tym parę zdjęć Pana E. 😉
Z mamusią:

Tak wystawia ten język, ale coraz rzadziej, doktor powiedział, że to raczej forma zabawy, więc mam nadzieję, że szybko mu to minie. 😉
gryglodor, nie martw się, taka zabawa. Z moim to było tak,że ciągle z siusiakiem chodził wywalonym i jeszcze nim machał, ale też mu przeszło 😉

PYTANIE:

Spytam tutaj, bo wszyscy siedzą w temacie. Czy źrebakowi, który ma 1,3 roku można podac głupiego jasia albo paste na uspokojenie? Czeka nas pierwszy dłuższy transport i trochę się martwię,że młody rozniesie przyczepę, zwłaszcza że jedzie sam. Będę wdzięczna za wszelkie info :kwiatek:
i jeszcze jedno-czy zawijacie już jakoś nogi maluchom w tym wieku na czas transportu? Jakoś chciałabym je 'opakowac' i myślę jak
Pursat   Абсолют чистой крови
25 czerwca 2012 20:12
furmanka, cudowne masz te źrebaki, piękności! 😀
kucyna
Można.
gryglodor
Niezły byczek 🙂 Imię już wybrane  😎?
No to i ja przedstawie moje nowe małe:


To ja wrzucę majowe dzieciaki 🙂
secretay, cudeńka! Mój trzeci koń to na pewno w końcu będzie fryz!
w związku z tym że wątek o zbyt wczesnym wsiadaniu został zamknięty , zapytam was o zdanie tutaj :
dziewczyna po 2,5 miesiąca od ożrebienia startuje  klaczą na zawodach  - czy tylko według mnie jest to spore ,,przegięcie,, ???  ludzie szanujmy trochę te swoje koniska i nie rujnujmy im zdrowia .
Secretary taki mlody a taki rollkur, noo  pieknie 😁 ale serio, piekne zrebaki i piekne zdjecia 🙂
secretary, Boskie, chciałabym mieć takie.

blucha, Z tego co wiem to klaczą karmiącą nie można startować na zawodach, także wystarczy zgłosić sędziemu. Tak mi sie przynajmniej wydaje.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się