Spaliła się stajnia Taxus w Niegowie!!

Kaszunia, ja też mogę mieć trochę rzeczy, a że moja stajnia jest niedaleko Kobyłki, to wolałabym Ci to jakoś podrzucić niż wysyłać... Możemy się jakoś umówić?
O maaatkooo..... Co za wiadomość! Oczywiście, że pomożemy jak tylko się da. Od lat znam adres na pamięć. Miejsce kojarzy mi się przewspaniale- kupiłam tam mojego konia. Chyba nawet ze śląska pojadę tam osobiście w weekend lub w przyszłym tygodniu.
kukusiowa   rude szczęście :)
14 czerwca 2012 15:08
przyda się toczek, sztylpy i wędzidło? 😉 jeżeli tak to dziś wysyłam paczkę z Katowic 🙂
Przydadzą się napewno, dziękuje bardzo
ja też coś znajdę dla was 🙂
Dziękuje wszystkim za chęć niesienia pomocy.

Znalazłam filmiki pokazujące naszą tragedie, nie było mnie w nocy przy pożarze, ale oglądając ten film serce mi pęka, jeszcze w poniedziałek popołudniu mój mąż tam był i rozmawiał sobie spokojnie z Beatą, niczego się nie spodziewając....


misiola zapraszamy, jak tylko znajdziesz chwilę i chęć przyjechać, odwiedzić. Beata napewno się ucieszy, posłucha opowieści o Twoim koniu, będzie miała chwilę oderwania od tego wszystkiego. Nocleg napewno się znajdzie
kaszunia napisz może spis potrzeb, bo w sumie nie do końca wiadomo co sieWam przyda, co udało się uratować...
Szykuje partie zdjec Klary(klacz ze stajni ktora jest u mnie) i przyjade do Beaty dzis albo jutro zeby pogadac,wesprzec i pokazac ze Klarysa ma sie dobrze...
W stajni były ogłowia z wedzidłami ktore sa potrzebne,szczotki,kopystki, ochraniacze,przed stajnia suszyly sie czapraki z tego co mi wiadomo ktorych tez nie ma.Spłonely tez siodla westernowe własciciela,pasza, siano,widły,szczotki, taczki...ogień strawił wszytko co było w stajni czyli to co jest potrzebne do codziennej pielegnacji koni  🙄
Narazie ze wstępnych przeszukiwań znaleźlismy jedną dobrą taczke bo stała koło suszarni a nie w magazynie, tak samo jest jedna łopata, jakaś stara, ledwo działająca piła elektryczna. Prawie wszystkie możliwe narzędzia były pochowane w magazynach. Dziś już będziemy mogli zacząć sprzątać bo mają przyjechać z ubezpieczalni ocenić straty. Może coś więcej się uratowało, wieczorem albo jutro będę wiedzieć dokładnie. Ze sprzętu jezdzieckiego to jak już pisałam ocalały tylko siodła, ze 2-3czapraki, udało mi się sklecić jedno całe ogłowie, drugiego mamy pół, brakuje jednego paska policzkowego, ale nie mamy wędzideł do tych ogłowi, bo chyba te co wygrzebaliśmy z popiołów narazie się nie nadają, znajomy powiedział że może uda się je uratować.

Potrzebne są też materiały budowlane, może u kogoś z was zalega jakieś nie potrzebne pół worka cementu, może ktoś coś budował i zostało kilka cegieł? Manfred, partner Beaty jest pełen nadzieji, w miesiąc chce wszystko odbudować i sprowadzić konie.

Koniarze z mazowsza, może znacie kogoś kto taniej sprzedałby nam cegły, blachę, cement i inne takie materiały?
  ale skoro konie sa porozdzielane na pensjonatach to co to zmieni, że ktoś wyśle wedzidło? rozumiem, jakby konie stały pod chmurką i pracowały, żeby zarobić na odbudowę, ale jeśli po pensjonatach stoją różnych to co zmieni wędzidło ?

predzej to chyba by sie przelewy przydały, żeby stajnię dla nich odbudować 🙁

wysyłanie pół worka cementu czy cegieł mija się z celem, bo transport zeżre więcej niż to pół worka kosztuje w castoramie niestety.
w miesiąc to raczej nei odbuduje (my też tak sadziliśmy że się da) - w miesiac można jakies tymczasowe...
ale budowa to cięzko - nawet ze względu na to że beton musi schnąc zanim kolejne rzecyz się zrobi itd... farba schnie...

no i rusza dopiero jak policja zakończy ogledziny na miejscu itd (a to też pare dni zajmuje) otem można dopiero uprzątać - kolejny czas...
no i zeby odbudować tez trzeba pozwolenia itd (u nas troche zostało to tylko jako "zabezpieczenie" więc bez problemu, ale u was jak wszystko zniknelo to inna procedura...
trzeba materiały kupić, znaleźć.... a zdobyć cegłę rozbiórkową (nowa strasznie droga) nie jest łatwo ... itd... ludzi do budowy trzeba mieć ...
latanei po pilicjach itd to też strata czasu - nie mozna w tym czasie załatwiać...

paczka od nas dla was juz zrobiona (szczotki, kantary, wędzidła itd - to co pisałam wczesniej, w pon-wt pewne bedzie

wyslanie wędzidła zmieni to, że nie bedzie trzeba tego wedzidla kupic. np nie mam 50 czy 100 zl zeby przelać (na wędzidło lub cement), ale moge wyslac wedzidlo ktore mi zbedne (a i wartosc jako uzywane mniejsza ma) - to już to ich odciązy - zamiast wędzidła kupią cement....
horse_art -Dobrze pisze wedzidlo zmieni tyle ze nie bedzie trzeba go kupowac a jednak kupienie wedzidel i oglowia na tyle koni to jest koszt,a mozna to przeznaczyc na odbudowe.Osoby do pomocy jest sporo, mam nadzieje ze to szybko wszystko znowu stanie,mysle ze to nie bedzie juz na tej zasadzie jak przed wypadkiem(w wtorek ktos podsunol taki pomysl) ze kazdy kto kocha konie i chcial z nimi przebywac  mogl jezdzi i spedzac tam czas za darmo.Stajnia pasjonatów,ludzi kochajacych swoje konie i zyczliwych dla wszystkich,zabawy, rajdy,treningi i zawody czy stanie w stajni i gadanie o wszystkim i o niczym tak bylo kiedys teraz to mysle ze konie zaczna na siebie zarabiac (jazdy płatne) i jakos damy rade zeby dalej istnialo to wspabniałe miejsce chodz w troche innym wymiarze...
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
15 czerwca 2012 11:44

Rozmawiałam dzisiaj z Beatą, właścicielką stajni, strasznie załamana, w ogóle nie chce z domu wychodzić i oglądać tego co zostało z jej ukochanej stajni i firmy, dała mi całkowicie wolną rękę do załatwiania wszystkiego, powiedziała że narazie nie ma głowy do tego wszystkiego, sama ma masę  załatwiania papierkowej roboty. Pieniądze jak coś mam narazie na swoje konto zbierać ponieważ oni mają tylko firmowe i jakieś są z nim problemy jeśli chodzi o wpłaty, nie dopytywałam się za bardzo.
Jutro napiszę więcej, mam jeszcze multum spraw do załatwienia



bo firmowe konto powinno służyć tylko i wyłącznie do firmowych rozliczeń, zawsze US może się czepnąć albo jak kredyt np potrzebny, to trzeba wyciąg z konta dawać... wiesz, zawsze może być potem problem...
Dostałam własnie sms-a od kaszunia ze od dzis mozemy oficjalnie sprzatac.Ja dzis niemoge ale od jutra rana bede pomagac ile tylko bede w stanie.Ciesze sie...niech to wszystko wkoncu ruszy  🙂
Będziemy rano, służymy czterema parami rąk, po południu dołączą następne
Kochani, czy ktoś z Was zna może jakiegoś architekta, który zechciałby za symboliczną opłatą wykonać dla nas projekt budowlany nowej stajni? Odwdzięczymy się całym sercem, możemy umieścić reklamę biura architektonicznego na ogrodzeniu. Popytajcie wśród znajomych.
Potrzebujemy 4 wędzideł rozm 13,5, 2 rozm 12,5, 2 rozm 11,5 i 3 wędzidła na kucyki (chyba 9,5), z ogłowi to 4 Full, 4 cob, 3 pony na kucyki podobne do szetlandów. Kantarki to dwa pasujące na roczniaki, 2 kucykowe, ochraniacze to rozm S 2 komplety, rozm M 3 komplety i 3 rozm Full, jeśli ktoś ma na zbyciu to popręg do kucykowego siodła western, popręg rozm 115.

Jesteśmy już po pierwszym dniu sprzątania i widać efekty!!

TU są zdjęcia zrobione w dniu pożaru ( przepraszam za jakość ale wszystko robione telefonem)
http://re-volta.pl/galeria/foto/71457    magazyn
http://re-volta.pl/galeria/foto/71458   stajnia
http://re-volta.pl/galeria/foto/71459    stajnia

W dniu sprzątania
http://re-volta.pl/galeria/foto/71464  pomagali ci duzi, obcy ludzie....
http://re-volta.pl/galeria/foto/71462 ..i ci mali...
http://re-volta.pl/galeria/foto/71463  i ci najmniejsi nasi przyjaciele...
http://re-volta.pl/galeria/foto/71460   magazyn
ale pisałaś, że kucyk stajenny jest jeden...?

jak z ubezpieczeniem wyszło, sprzątacie, wiec juz chyba coś wiadomo, co było przyczyną pożaru?

zdjęcia (zwłaszcza z psiurem) rozczulające, ale to sa linki do trybu edycji, zmień je na te takie krótkie linki, które są w galerii pod zdjęciami 😉 szkoda, że już nic z wymienionych potrzebnych rzeczy mi nie zalega na stanie 🙁 

trzymajcie sie dzielnie, może zrobić zdjęcia koni i sprzedawać cegiełki-tapety na allegro?
Ode mnie dziś poszły  3 worki cementu po 20kg, dwie łopaty i 5 kg gwoździ 3 calowych.
Mam jeszcze dużą folię taką wzmacnianą 12m na 6, myślę że tymczasowo może się przydać nawet do okrycia sprzętu do sprzątania.
Wieczorem ma je przywieźć znajomy ze stajni.
Już zmieniłam linki 🙂

Isabelle jest kucyk stajenny ale mamy jeszcze dwie małe kucki znajomej, myślałam że ich ogłowia leżą w biurze ale nie znalazłam ich, zapewne zostały w stajni...

Biegli powiedzieli że przyczyną był samochód który stał przy magazynach, że zapaliła mu się instalacja elektryczna, zobaczymy co ubezpieczyciel powie, czy dostaniemy odszkodowanie ale podobno byli bardzo przychylni dla nas, nie zachowywali się jak typowi ubezpieczyciele na zasadzie "płać składki ale odszkodowania to nie konieczenie dostaniesz"

Z allegro coś właśnie chcemy pokombinować, jakieś cegiełki albo drobiazgi robione przez znajomą wystawimy.

Do galerii dodałam zdjęcia z dzisiejszego sprzątania, idzie nam coraz lepiej prawie juz wszystko sprzątnięte🙂
poproszę adres jutro wyślę paczkę
na pierwszej stronie wszystko masz :
Stajnia Taxus
ul. handlowa 6, Niegów
07-230 Zabrodzie
Jeśli mogę prosić o wysyłanie paczek na ten drugi adres:
Sylwia Mędrzycka
ul. Napoleona 31
05-230 Kobyłka

Bo w stajni nie za bardzo mamy gdzie to teraz składować i Beata i tak prosi mnie bym jak coś zabrała to do siebie bo ja mam dwa garaże i mogę to u siebie przechować i segregować
Wczoraj dotarły pierwsze paczki, a w sobotę dostaliśmy trochę rzeczy od użytkowniczki Faza. Niestety nie napiszę od kogo bo gdzieś zapodziały mi się kartki z danymi.

Ale mamy już 3 oglowia, wędzidło, 4 pary wodzy, sztylpy, toczek, czaprak, kilka szczotek, 2 kantary, uwiąz, siodło, i nie pamiętam co jeszcze było 😉

a i dziękuje forumowej marta_sz za materiały budowlane :kwiatek:

Plac już cały sprzątnięty, czekamy tylko na zabranie gruzu i zaczniemy coś już budować 😅

Dziękuje też radzie starszych za przelew  :kwiatek: :kwiatek:
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
19 czerwca 2012 22:14
Macie tam u siebie jakiegoś małego konia?
Mamy dwa arabki i trzy małe kucyki tak do 105cm w kłebie
Witam. Czy bedziecie na dniu Ziemi w niedziele moze w Wawie bo mam komplet szczotek do przekazania ? Moze sie przydadza ?                                          Edit    Ani z waszej stajni przekazalam komplet szczotek  i toczek dla dorosłego . 
Tak, będą dziewczyny od nas ze stajni, organizują zbiórkę pieniądzy dla nas z pomocą fundacji Pegasus, myślę że możesz zostawić u nich rzeczy. Każdy kto będzie w niedzielę na polach mokotowskich może zostawić u naszych dziewczyn paczkę. Tylko nie wiem jak u nich z transportem czy będą miały samochód czy komunikacją pojadą, więc dobrze by było żeby to były nie za duże paczki 😉
Słuchajcie popytam wśród znajomych i u mnie na stajni czy nie mają jakiegoś nie potrzebnego sprzętu, ubioru jeździeckiego i sprzętu do czyszczenia koni.... Z miłą chęcią pomogę  😉

Przykre jest to że się stajnia spaliła i wszystkie konie straciły dom, a za razem to że cały sprzęt się spalił...  😕 😕 😕 😕 😕

Jeśli tylko będę coś wiedzieć to dam znak...

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się