Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Otrzymałam dziś próbki Epony i pierwsza rzecz jaka mi przyszła do głowy to, że próbki są duże! Do tej pory spotkałam się z niewielkimi woreczkami mieszczącymi około dwie-trzy garści paszy, a Epona pozytywnie zaskakuje wielkością. Koń będzie miał szansę poczuć smak 😉 Otrzymałam też folder z opisem pasz, zdjęciami i składnikami.
Jeśli koń zaakceptuje, zamówię.
hm, a mi sklep z Eponą nie potwierdza przyjęcia zamówienia 🙁, czy zakupy to tylko po przelewie na konto?, bo mnie sklepy internetowe z takiej formy zapłaty skutecznie wyleczyły.
Ganasz, jesli masz wątpliwości to pisz na pw do Julie 🙂
o super, dzięki za podpowiedź :kwiatek:
czy ktoś wie gdzie można zamówić senior balancer spillersa?
Odkryłam że na okres jesienny po startach może przejść na:

http://horsefeed.pl/index.php?route=product/product&path=53&product_id=8
BASZNIA   mleczna i deserowa
20 czerwca 2012 09:20
Dramka, no dokladnie. Moja nadaktywna to nawet dostanie Edition P, moze bedzie spokojniej 😉.
Wendetta możesz spróbować oczywiście postawić konia na Equine Sens., po prostu nie miałam do czynienia z karmieniem tą paszą konia, który stoi w boksie, więc nie wiem jakie będą efekty. Widziałam zawsze tylko konie pracujące, lekko bądź mocniej, ale pracujące. A jednak areszt boksowy to dość specyficzna sytuacja,  w której ważne jest też bezpieczeństwo Twoje i konia, a wiem na pewno, że na convalescencie konie są i spokojne i świetnie wyglądają 🙂 Nie wiem może na Equine Sensitive też było by dobrze, ale nigdy nie miałam takiej sytuacji 🙂

diagnoza jest dość pozytywna, więc okazało się, że będziemy pauzować max. 3-4 tyg. 😀 Koń chodzi na spacery w ręku i wychodzi na chwilę dziennie na mały wybieg. W związku z tym stanęło na Leisure Mix w zastępstwie owsa + sieczka. Właśnie, lepsza w tym przypadku będzie Fiber P czy Fibergy?
A do mnie przyszła wczoraj kolejna partyjka epony i muszę powiedzieć że kocham te pasze miłością wielką  😍 - co najważniejsze moje konie też.
Nawet największy niejadek wyjada wszystko jak tylko wsypię do żłoby, a tak to była przerwa na sianko.
Co najbardziej mi się podoba to to że nie tylko piszą o dodatkach ale faktycznie je tam widać.
wendetta, zdecydowanie Fiber P, Fibergy to głównie posiekana słoma owsiana, taki wypełniacz. A Fiber P ma dużo płatków i pięknie pachnie 🙂 Co więcej, jest lekko energetyczna, więc twój koń na pewno na niej nie schudnie 😉
ja bardzo żałuję, że dziad nie chce jeść Epony, tym bardziej, że zjada pasze wygladające i pachnące znacznie mniej szałowo. Dostaliśmy próbki pasz Masters i o dziwo! zajada się nawet granulatem, chociaż granulki to największe zło, jakie może się biednemu koniowi przytrafić.
BASZNIA   mleczna i deserowa
21 czerwca 2012 11:11
Forta, co Ty? A co probowalas z Epony?
Moja Besterly nie chciala, praktyczniej zadnej, Epone wciaga uszami...
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
21 czerwca 2012 11:59
Działa nie w tą stronę co trzeba niestety, więc rozumieniem, że sugerujesz podawanie większej ilości granulatu i obserwacje póki co?🙂


Ponawiam pytanie, zwłaszcza, że dziś lub jutro kupuje kolejny worek i zastanawiam się czy kupić to i np otręby i raz dziennie podawać też otręby czy może jakąś inną pasze wypróbować, ale z drugiej strony po jednym worku efektów też raczej wielkich nie będzie, a nie chce co rusz koniowi paszy zmieniać, bo na zdrowie to raczej mu to nie wyjdzie...
incognito, przepraszam, nie zauważyłam ostatniego postu. Ano, tak, ja bym spróbowała dać więcej. Dawkowanie na worku to jest, o ile się nie mylę, od 3 kg do 5 kg. On jest mały, więc można spróbować dać mu 1,5-2 kg. Jak go będzie roznosić albo nie będzie tył (albo zauważysz, że coś się dzieje złego), to się odstawi i najwyżej spróbujesz poszukać czegoś innego. Co do otrębów - no w sumie można, choć, kurczę, ja się zastanawiam czy one faktycznie powodują przytycie konia. Mój dostawał ze 2 miesiące i... nic. Nie wiem sama.
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
21 czerwca 2012 12:10
Nie szkodzi😉 Mój kiedyś stał z mojej głupoty na samych otrębach i też specjalnie efektu nie widziałam żadnego, najlepiej działała na niego śruta jęczmienna, ale w tym momencie znajomy od którego dostaje zboże ma śrutę jęczmienną wymieszaną z owsianą, a ja nie chce żeby owies dostawał, bo wtedy już całkiem będzie go roznosiło...
A te 2kg to na jedno karmienie?
A może jakaś sonda , ankieta ? Na temat pasz dla naszych koni. Wchodząc do wątku będzie można mniej więcej zobaczyć jaki procent revoltowiczów używa paszy danej firmy  :kwiatek:
incognito, moment, bo coś mi się nie składa -> on dostawał po miarce 2 x dziennie, nie? To by było +/- 2 kilogramy, więc spróbowałabym najpierw dać 3-3,5 kg/dzień i zobaczyć co się będzie działo. Jak ciągle nie będzie efektów, to możesz wypróbować granulat z equifirsta. Cena prawie ta sama, a efekt może być lepszy.
I dobrze by było zważyć ile tam tak naprawdę jest tych kg. Ten basic jakoś bardzo ciężki chyba nie jest i nam się może wydawać, że miarka =  1 kg, a w praktyce tam będzie, np 700 gr. 😉
Gru dzięki, to chyba jedyne sensowne wyjście  😉
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
21 czerwca 2012 19:30
Tak,2 razy dziennie po miarce🙂 Ok dzięki za pomoc :kwiatek: ten worek skarmię w większej ilości i postaram się to zważyć, a jak nie to może rzeczywiście zmienia pasze.
Mówi wam coś marka Panto ? Spotkałam sie z cąłkiem ciekawa ofertą cenową, ale sama marka jest mi kompletnie nieznana ?
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
21 czerwca 2012 20:34
Moja (z resztą, jak połowa naszej stajni 😉 ) jest na Ibeka panto od marca - pasze są super, sieczka też 🙂 Żadnych niespodzianek w workach nie ma (no, poza pozytywnymi - banany są namiętnie wyżerane z musli przez niektórych bywalców stajni 😉 ). Koniska zadowolone, w dobrej kondycji. Moja jest na Aktiv - sport musli, dostaje 1:1 z owsem. jest energiczna w pracy, ale pozytywnie, poza tym nie czuć, żeby była "klapnięta" po cięższych treningach. Przy przechodzeniu na tą paszę nie zanotowaliśmy żadnych kolek.
Czy ktoś się orientuje ile waży mniej więcej miarka (wiadomo jaka 😉) Leisure Mix'a D&H?
Pisałam ostatnio o paszy z Redmillsa tej Formula Gold, i powiem Wam że mój koń po raz pierwszy nie wybrzydza. Mimo mocnego aromatu wyjada wszystko do końca. O efektach energetycznych poinformuje za jakiś czas bo narazie je ją dopiero drugi tydzień.
Kolejna oda do Epony - dwa kolejne koniska oszalały na punkcie kolejno Power Light i Strong+Vital  😉 Za jakiś czas zamelduję o pierwszych widocznych efektach pod kątem energii. Donoszę też, że delikwent na Fiber Balance wykazuje się jak dotąd o wiele lepszą głową i odpowiednią ilością energii pod siodłem, co było nieosiągalne na owsie. W pewnym momencie energii było aż za mało, ale szybko to skorygowaliśmy podniesieniem dawki paszy o jakieś 20%. Koń jest na razie w lekkim treningu i przy takiej pracy i jego charakterze z serii "jestem arabem, pfff!" pasza jak dotąd sprawdza się naprawdę fajnie przy stosunkowo niewielkiej dawce 😉 Przypominam - karmimy pełnoporcjowo.
Jeśli koń nie dostaje owsa w ogóle, to mogę zacząć dawać mu paszę busse uzupełniającą ? Czy to mu nie zaszkodzi jesli będzie podawany sam granulat? Znajoma podaje ją z owsem, ale czy sama też może być podawana?
No to ja już zgłupiałam... Moje zwierzę na 4kg Marstalla Vito dziennie + 2 garściach otrąb ryżowych do kolacji, no i trawie, wiadomo, ale nie jakiejś mega wysokiej, ma za dużo białka w diecie... swego czasu dostawał trochę jęczmienia gniecionego (miarkę litrową) i Build Upa, ale czy to możliwe, żeby białko utrzymywało się tyle czasu? W końcu się zaczął poprawiać i wyglądać jak koń, je normalnie, nie wybrzydza, a tu chyba znowu mu trzeba będzie dietę zmieniać. Wet powiedziała, że porozmawiamy o tym we wtorek, ale ja nie wytrzymam do wtorku, bo już wpadłam w panikę  😵
Arroch, może zejdź z ilości vito na początek?
Na opakowaniu jest napisane 400g na 100kg konia dziennie, czyli on i tak dostaje za mało, ale pewnie trzeba będzie tak zrobić, ewentualnie to co zabierzemy zastąpić jakąś sieczką... Wet. stwierdziła, że to otręby, ale one 13% białka mają więc nie jest to jakoś masakrycznie dużo, skoro on 2 garści dostaje otrąb...
Odebrałam wczoraj pierwszy worek Baileysa Everyday High Fibre mix i od razu zamówiłam kolejny worek
http://www.baileyshorsefeeds.co.uk/whatproduct/general/bem.htm
Bardzo ładne musli, koń wcina aż miło 🙂
Poszukuję paszy na rozbudowę mięśni. Znalazłam coś takiego:
http://horsefeed.pl/index.php?route=product/product&path=55&product_id=20
Znacie może jeszcze jakieś inne?  🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się