Kraków i okolice-spotkania,odpowiedzi i pytania...

już zleciłam w rossmannie 🙂 powinni zdążyć na piątek
Czy ktoś może się orientuje jak jedzie bus z Krakowa do Olkusza? Skąd odjeżdża w Krakowie i na jakich przystankach się zatrzymuje, chodzi mi przede wszystkim o centrum. I ile kosztuje przejazd? W necie nic nie ma więc będę bardzo wdzięczna za informację.
Jedzie z dworca, zabiera ludzi z kleparza, zatrzymuje się koło makro i pewnie innych, ale nigdy nie zwracam uwagi ( bo śpię ) 🙂. Chyba 6 czy 6,50 zł kosztuje przejazd.
A wiesz może jak z Kleparza jedzie? Królewską może lub Czarnowiejską? I mówisz w ogóle o takim zółtym busie firmy Kayatrans? (wole się upewnić, bo pierwszy raz jadę) 🙂
Haloo, Krakusy, pytanie z innej beczki  🙂 .
Kto robił prawko i może polecić/ odradzić jakąś szkołę?
Miałam przerwę w kursie, teraz zostało mi jeszcze 20 godzin jazd i muszę się zdecydować szybko, żeby tym razem wyrobić się w wakacje. 👀 Zależy mi na wyrozumiałym instruktorze, z którym można się umawiać na "ludzkie" terminy- czytaj nie raz na tydzień, tylko 4-5 razy w tygodniu.
Ja 3 lata temu robiłam w Jumie na Kalwaryjskiej, ale potem instruktor, z którym jeździłam najwięcej otworzył własną - Asior przy ul. Bonarka (niedaleko Matecznego) i już jeździłam z nim. W Jumie bardzo fajni, elastyczni instruktorzy, ten facet z Asiora też - mogłam się umówić kiedy chciałam i gdzie chciałam, w całym mieście.
Nie wiem, czy coś się od tego czasu zmieniło
Ja robiłem w Krakowie w Adrenilinie. Jestem zadowolony. Nie wiem jak z terminami, ale ja zapisywałem się z 1-2 tyg wczęsniej i miałem 3x w tygodniu jazdy. Ale to rok temu było, nie wiem jak jest teraz, wtedy to była nowa szkoła nie rozkręcona jeszcze 😉
http://adrena-l-ina.pl/
Kami   kasztan z gwiazdką
24 czerwca 2012 15:34
Właśnie miałam napisać, że ja polecam LOK na Pomorskiej, jak się kapnęłam że ja prawko robiłam 11 lat temu  🤔 to chyba się trochę pozmieniało przez ten okres  😁 strasznie szybko ten czas leci....  🙁
gllosia -ojj  nie wiem jak bo one różnz tego co się orientuje- wydaje mi się, że te przez czarnowiejską jeżdżą rzadziej jakos raz na pół godziny, a ta drugą trasą chyba co 10-15 minut. Nigdy nie patrze na kolor busa, jak pisze Olkusz na tabliczce to po prostu wsiadam  🤣
A to lepiej nie będę kombinować tylko kopsnę się pod Kleparz, tak będzie bezpieczniej 🙂 Dziękuję bardzo za pomoc :kwiatek:
gllosia nie ma sprawy  😉 te olkuskie busy wjezdząją na drugie od drogi stanowisko, ciężko mi wytłumaczyć  🙂 Po prostu kierowca wjezdza koło tego chodnika,zatrzymuje się, zabiera ludzi i śmiga dalej
Gllosia

Dużo busów w tyg tak co 10 minut mi znanych jedzie gdzieś z dworca przez kleparz i tam na doł koło Kauflandu na Bratysławskiej, kawałek Łokietka przez Azory i na Opolską wyjeżdża. Te żółte busy jeżdżą właśnie tą drogą, bo kojarzę z widzenia 😉


Co do prawka, ja robiłam w zeszłym roku w Elicie i też nie narzekam 🙂 Mają dwa biura jedno na 29 listopada z Opolską, a drugie na Dobrego Pasterza. W wakacje ruch był dość spory, ale ja się z wyprzedzeniem zwykle zapisywałam z góry na dwa tyg w przód i mogłam przybierać terminami i godzinami jak mi się podobało 😉
Ja robiłam w LOKu na Nowohuckiej u p. Lewandowskiej (ale jest bardzo oblegana). Robił mój brat, 8 lat po nim ja, potem kilka moich znajomych, którym poleciłam. Wszyscy zdaliśmy za pierwszym razem 🙂
Kami   kasztan z gwiazdką
25 czerwca 2012 08:26
Ja robiłam w LOKu na Nowohuckiej u p. Lewandowskiej (ale jest bardzo oblegana). Robił mój brat, 8 lat po nim ja, potem kilka moich znajomych, którym poleciłam. Wszyscy zdaliśmy za pierwszym razem 🙂


Właśnie... nie wiem ile w tym prawdy, ale jak szukałam szkoły jazdy to wszyscy radzili LOK, że podobno ich kursanci zdają wszyscy za pierwszym razem (jakieś dobre układy z MORD-em....)  🙄 Ja jako jedyna wyjechałam z placu i zdałam rzeczywiście za pierwszym razem. Nie znam też osoby, która po LOK-u by nie zdała...
A niekoniecznie, mam kilka znajomych po LOKu, którzy zdawali za którymś tam razem (3,4). A mam i znajomych z innych szkół, którzy zdali za pierwszym 😉 Więc to nie jest reguła.

Ja jeździłam w Luzie na Kawiorach - miałam baardzo fajnego instruktora, ogólnie wszystko na plus 🙂
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
25 czerwca 2012 12:23
większość osób z LOKu zdaje za pierwszym razem bo większa część egzaminatorów MORDu to pracownicy LOKu i czasem egzamin ma się ze swoim instruktorem, tak miał chłopak mojej kuzynki 🙂

ja w 2008 robiłam prawko w Wieliczce w moto fart, na rozpiskę na jazdy trzeba było czekać ok 1 miesiąca ale za to jak się już wpisywało na jazdy to wszystkie godziny były rozpisane, i tak miałam po ok 6-8godz tygodniowo, czyli 3-4 razy w tyg jeździłam.
z tego co się orientuje zdawalność mają bardzo dobrą i są w czołówce zdawalności za pierwszym razem w Krakowie
większość osób z LOKu zdaje za pierwszym razem bo większa część egzaminatorów MORDu to pracownicy LOKu i czasem egzamin ma się ze swoim instruktorem, tak miał chłopak mojej kuzynki 🙂



Pierwsze słyszę, coś tak absurdalnego, żeby jeździć ze swoim instr, to w ogóle dopuszczalne..? 😲
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
02 lipca 2012 19:40
Wpadłam się przywitać i zakomunikować, że na 3 miesiące zawiatałam do Krakowa 🙂
Witamy więc  😉
Haloo, Krakusy, pytanie z innej beczki  🙂 .
Kto robił prawko i może polecić/ odradzić jakąś szkołę?
Miałam przerwę w kursie, teraz zostało mi jeszcze 20 godzin jazd i muszę się zdecydować szybko, żeby tym razem wyrobić się w wakacje. 👀 Zależy mi na wyrozumiałym instruktorze, z którym można się umawiać na "ludzkie" terminy- czytaj nie raz na tydzień, tylko 4-5 razy w tygodniu.

Ja polecam OSK JANTAR na Basztowej, a z instruktorów na 100% p. Andrzeja van Selowa i Macieja Półchłopka, bo z nimi jeździłam. Ale podobno (opinię współkursantów przytaczam) świetna jest też p. Wiśniewska, p. Krawiec i p. Dorota Marta.
Ja tam byłam od początku kursu i przy pierwszej okazji rozpisuje się wszystkie (albo prawie wszystkie, w zależności od czasu, którym się dysponuje) godziny tak, jak pasuje 🙂
Pozdrawiam 😉
Kastorkowa   Szałas na hałas
06 lipca 2012 11:59
Planuje zrobić 2 kolorowe dredy z tyłu głowy. I teraz pytanie kogo moglibyście mi polecić,by zostało to wykonane porządnie
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
12 lipca 2012 18:40


ludzie gdzie kupie takie kolucho? potrzebne do stajni, a w sklepach żelaznych i castoramie się pacza na mnie jak na ufo kiedy o to pytam
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
14 lipca 2012 15:19
[s]Przychodzę z zapytaniem 🙂

Czy zna ktoś z was jakieś noclegi w Krakowie, za które gdy zapłacę to nie zbankrutuję? ;>
[/s]

Już nieaktualne 🙂
duunia
http://www.horse-trade.pl/pl/p/Uchwyt-scienny-EUROFARM/585

Chyba, że szukasz większych ilości i taniej to jak w castoramie nie ma to nie mam pojęcia 😉
Krakusy, nie wiecie nic o mieszkaniu zwierzolubnym do wynajęcia?
Kraków i okolice, do 1000zł - 1200zł z oplatami? Albo jakieś bezczynszowe?
Skoro Edytka zawitała do Krakowa,to może jakis zlocik? Bo wszyscy pomyślą,ze my krakusy jakieś niegościnne...  🙄
Czy ktoś jest w posiadaniu aktualnego rozkładu CT Busa, do Krzeszowic ?

Mam ten: http://www.ctbus.pl/gfx/Rozklad.pdf  nie wiem, czy nadal obowiązuje  :kwiatek:
ushia   It's a kind o'magic
27 lipca 2012 15:32
Krakusy, ma ktoś pożyczyć maszynkę do strzyżenia psa?
Moje zdobyczne psisko zarasta jak yeti i chetnie bym ja jeszcze dogolila na reszte lata, a zanim dorobie sie swojej to troche minie 🙂
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
27 lipca 2012 15:45
ja mam taka do strzyżenia owiec, ale pisali ze nadaje sie tez do psów jak chcesz to wpadnij na malborska 56 do mnie do pracy, to pozyczę  😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się