DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

caroline   siwek złotogrzywek :)
03 stycznia 2009 19:28
[quote author=sznurka link=topic=88.msg136582#msg136582 date=1230920564]
[quote author=trusia link=topic=88.msg132427#msg132427 date=1230558448]
Potrafi ktoś robić naszywki?
trusia a firmy robiące haft komputerowy?
[/quote]

Startowałam już do kilku, ale za każdym razem był falstart. Ja chcę obrazek, nie napis, może w tym problem.   
[/quote]
😲 wysylasz im mailem albo przynosisz na plytce wzor razem z czaprakiem/derka/czy co tam masz i odbierasz wyhaftowane. i juz.
Kupiłam dzisiaj dwa koce polarowe i jak tylko uda mi się kupić wypełnienie to będę szyć pad  😁
Zastanawiam się czy warto uszyć też owijki, bo koc ma tylko 1,7 m długości więc zbyt długie by nie były  🙄

Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
03 stycznia 2009 19:43
[quote author=trusia link=topic=88.msg137679#msg137679 date=1231010297]
[quote author=sznurka link=topic=88.msg136582#msg136582 date=1230920564]
[quote author=trusia link=topic=88.msg132427#msg132427 date=1230558448]
Potrafi ktoś robić naszywki?
trusia a firmy robiące haft komputerowy?
[/quote]

Startowałam już do kilku, ale za każdym razem był falstart. Ja chcę obrazek, nie napis, może w tym problem.   
[/quote]
😲 wysylasz im mailem albo przynosisz na plytce wzor razem z czaprakiem/derka/czy co tam masz i odbierasz wyhaftowane. i juz.
[/quote]
caroline to nei jest tak do konca znajomy pracuje w firmie odziezowej produkujacej odziez i wcale tak nie jest z haftami jak mowisz.
owszem na plytce wydrukuja ci napis cyfry itp pod warunkiem ze nie masz jakis dziwnych liter ( chodzi mi np o pochyle, i takie wycudowane) do wszytskiego innego czego nie maja potrzebny jest program ktory nie kosztuje tak malo ale nie tak duzo wiec moga odmowic wyszycia czegos
trusia moze u mnie w miescie by ci pomogli?
Trusia, Solina- to do złych firm uderzałyście. Jutro postaram się wam wkleić zdjęcia czapraków i kamizelek z naszytym logo firmy taty. Jakoś u żadnego nie było problemu. Zanieśliśmy logo na płytce, wyszyli i finito
ale wyszywali bezpośrednio na czapraku, czy najpierw robili naszywkę a potem przyszywałaś??

ja szukam, szukam i nikt mi nie chce zrobić  🙁
http://www.ibex.nti.pl/
ja korzystalam z ich usług
napiszcie spytajcie
Różnie. Jedna firma robiła mi na naszywce, a druga bezpośrednio na czapraku.
Mam na dysku tylko te na naszywce, ale postaram się znaleźć też te na czapraku.




potrzebuje rady, nie chodzi o smaodzielne zrobienie sprzetu..a smaru do kopyt
kiedys miałam przpis
olej roslinny(nie wiem jakie ilosci)+wazelnia+tran(w tubce)+olejek eukaliptusowy
nie pamietam proporcji ani sposobu łaczenia, cos sie chyba gotowało w wodzie(po włozeniu do słoika)...jakies pomysły?
Nietestowany, z internetu  🏇
,,Przepis na smar do kopyt:
-olej roślinny(słonecznikowy bądź oliwa z oliwek) ok 250ml)
-maść tranowa (5 tubek po 20g )
-wazelina kosmetyczna
-witamina A w kropelkach

wszytko włożyć np. do metalowej puszki, puszkę wsadzić do dużego garnka gdzie do połowy puszki będzie nalana woda, podgrzać garnek i w tym czasie mieszać składniki(oprócz wit. A), nie zagotowywać! Ciepła puszkę wyjąc i ostudzić w zimnej wodzie , gdy smar będzie letni dodać kropelki witaminy A (ok. 10-15), wymieszać , gdy smar będzie nadal gęsty dodać jeszcze trochę wazeliny choć gęstość ustalamy gotując składniki w garnku. ''
chess wlasnie znalazłam na starej volcie...ten przpeis który napsiałam ja włąsnie 😀 dzięki
ha, a ja po sesji znów zbieram zamówienia i ruszam z produkcją :P czapraki owijki nauszniki dereczki... hihi znów zaczyna mnie cieszyć szycie 🙂
deborah   koń by się uśmiał...
11 stycznia 2009 10:26
korsik,  naszywkę mogę Ci zrobic na hafciarce..  na derce 1 i 2 warstwowej też mogę wyszyć ale czapraka niestety nie przeszyje

escada, wyślij mi na PW jakieś zdjęcia szytych przez Ciebie nauszników ok?
.
Tomek_J, to soluksy?
.
Jestem pod olbrzymim wrażeniem!
ja również jestem pod wrażeniem  🙇  i bardzo mi sie podoba Twoja strona - że jest skierowana dla takiego zwyklaczka liczącego sie z groszem  🙄
Tomek zatkało mnie  😲 świetne !
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
11 stycznia 2009 12:43
a oto moje dzielo

Solina, fajniutki. Zrób zdjęcia pod siodłem 😉
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
11 stycznia 2009 12:55
Carmen,  niestety nie zrobie pod siodlem bo to czaprak dla córki znajomego poza tym to czaprak pod siodlo pony wiec nawet by nie weszlo pod moje, ale jak mi pozwola to zrobie zdjecie ja bedzie ta dziewczynka jezdzic 🙂
Solina to pikowanie jest perfekcyjne !
ponawiam pytanie !
z czego zrobić pasy do derki ??
ich długość jest indywidualna dla każdego konia czy uniwersalna - jeśli tak to proszę o wymiary !
deborah   koń by się uśmiał...
11 stycznia 2009 14:23
Pasy do derki robi się z taśmy parcianej w szerkokości ok 5 cm. długość zależna jest od rozmiaru derki i od tego jakie pasy chcesz...

chyba, ze mówisz o gumowym dookola konia?
wtedy guma szeroka i spoecjalny regulator dzięki któremu długość jest uniwersalna
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
11 stycznia 2009 14:28
Blondyna,  dziekuje staram sie zeby bylo ładnie zrobione 🙂
tak jak mowi deborah pasy do derki ( te ktore maja byc pod brzuchem) ja na ogol robi sie z gumy od 3 do 5 cm i do tego kupuje sie takie cos dzieki czmeu mozna regulowac  dlugosc pasa

edit:
derka dla psa mam nadzieje ze obecny jej własciciel nie pogniewa sie 😉


derka na duzego psa. z przodu ma zapiecie na klamerke i sznureczek do regulacji na szyji jedynie co brakuje to pasa w polowie zeby derka sie nei przekecala
erieen   szczery słowiański uśmiech
11 stycznia 2009 15:12
Tomek_J świetne te solarium!!
kcj90, świetna derka! jak długi ma bok?
i z jakiego to polarku?
Nadal nikt nie ma żadnych namiarów na użytkowniczkę od podkładek pod siodło?
Bo tez byłabym bardzo zainteresowana.
deborah chętnie ale aktualnie wszystkie sprzedalam. jak tylko coś zdziergam to będę tu wstawiać 🙂 robie całe materiałowe z róznymi lamówkami i bajerkami 😉
Tomek wyszło Ci. Normalnie PRO.  👍
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się