Pomoc naukowa (zadania, tłumaczenia itp.)

Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
11 stycznia 2009 19:50
Notarialna, w ogole napisz co szukasz i co za dane wstawiasz. tam mi w ogole cos nie pasuje 🤔wirek:
Help! Czy ktoś mógłby mi to rozpisać?!
Znaczy co rozpisać?  🤔wirek:
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
11 stycznia 2009 20:20
Ogólnie nic z tego nie rozumiem, a jednostki takie dostałam na sprawozdaniu od znajomej z zespołu.
Ale mogę ci dane wypisać:

r [m] = 1,47 x 10[sup]-3[/sup] (?)

h [m] =  0,05

p / kg/m[sup]3[/sup]/ = 1,0 x 10[sup]-3[/sup]

g [ m/s ] = 9,81

t /s/ = 15

l /m/ = 0,40

m /kg/ = 4,4 x 10[sup]-2[/sup]

Więcej niestety nic nie mam, a fizyki nie rozumiem w ogóle... 🙄

Moona czyli rozwiązać :kwiatek:
abre
czasami człowiek jest zdesperowany i ma nadzieję, że może ktoś mądrzejszy coś wymyślił na ten temat...

Pierwszy rozdział urodzony...ufff
sorry, ale to sie kupy nie trzyma ani troche
Ciekawa jestem co to za superowa substancja, co ma gęstość 10^(-3) kg/m^3  🤔
mi tam ze wzoru wynika ze to promien ma 10^(-3) kg/m^3  🤔wirek:
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
11 stycznia 2009 23:03
A tego i ja już nie wiem. załatwiłam to już z moją znajomą co jest na matematycznym na polibudzie. Mam nadzieję, że to dobrze będzie...
Czy znalazłaby się jakaś dobra duszyczka, która pomogłaby mi w przetłumaczeniu kilku (ok 10 ) zdań na niemiecki?  😡 :kwiatek:
Lotnaa   I'm lovin it! :)
12 stycznia 2009 21:23
Consider how questions of national identity impact on modern Europe.
Ktoś ma jakiś pomysł?  🙄

karolinag4 , jak wstawisz to może się ktoś skusi.
nesta   by w przyszłość bezczelnie patrzeć...
13 stycznia 2009 13:02
a może ktoś ma jakiś biznesplan?!
błaaaaagam o pomoc
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
13 stycznia 2009 14:23
Lotnaa,  hmm, może napisz o o Francji i problemach imigrantów, zwłaszcza z Afryki  i krajów muzułmańskich, na to z jakimi Francja się obecnie boryka problemami, napisz o Romach, o Baskach, a z drugiej strony o UE o tym, że to się zaciera, możesz coś napisać o tym, że wpływa na nas amerykańska kultura masowa...

nie wiem czy Ci jakkolwiek pomogłam...
Lotnaa   I'm lovin it! :)
13 stycznia 2009 15:11
Strzyga, dzięki!!
O Francji nie pomyślałam, a faktycznie, i tam i w Holandii problem jest duży.

Romowie też przyszli mi do głowy, plus była Jugosławia, Abchazja, Osetia, bliska rozpadu Belgia, Irlandia Północna.

To jest tylko przykładowe pytanie na egzamin, ale tak właśnie myślę o czym bym mogła lać wodę  😉
a może ktoś ma jakiś biznesplan?!
błaaaaagam o pomoc

Nesta, ja mam pracę sondażową z elementami biznesplanu dotyczącą zakładania szkoły językowej (pisane na podstawy przedsiębiorczości), jeśli mi podasz maila, to Ci wyślę, jeśli Cię to interesuje 🙂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
13 stycznia 2009 16:57
Lotnaa, o tym można strasznie dużo napisać, zwłaszcza jeśli będziesz to rozpatrywać dwutorowo. Nie tylko skupiając się na problemach narodowości, które bardzo zaznaczają swoją odrębność, ale patrząc też na globalizację, właśnie kulturę masową, która przywędrowała do nas zza oceanu, na amerykanizację życia. Jak w tak zglobalizowanym świecie, kiedy informacja obiega świat w ułamki sekund, a ludzie poprzez internet porozumiewają się z innymi z drugiego końca świata znaleźć swoją tożsamość narodową. Kolejnym wyzwaniem jest też UE, przypomnij sobie o tym, że wielu polityków obawia się, że UE poprzez swoje struktury, może już niedługo wspólną politykę zagraniczną i konstytucję, przez wspólny pieniądz brak granic może także zatrzeć naszą tożsamość narodową.
Lov   all my life is changin' every day.
13 stycznia 2009 17:33
A ja potrzebuję konkretne przykłady stosowania dopingu. W necie pełno jest o skutkach, środkach dopingujacych, a praktycznie nic nie ma o ludziach stosujących- potrzebne mi najgorsze przypadki, np. śmiertelne, odbiory medali, dyskwalifikacje.. Proszę, pomóżcie!
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
13 stycznia 2009 17:40
prosze voltowiczow o "fizyczna odpowiedz na te pytania" ( technikum 2 klasa)
1. Dlaczego jest chlodno po wyjsciu z np. jeziora?

2. Dlaczego powietrze się ochladza po opadach deszczu?
Lotnaa   I'm lovin it! :)
13 stycznia 2009 18:13
Strzyga, to jest właśnie lanie wody  😉 Poruszyłaś tu bardzo dużo rzeczy na raz. Nie chciałabym wrzucać wszystkiego do jednego garnka. :/

Ale o tożsamość unijną za bardzo bym się nie martwiła, jeszcze długo nie będzie zagrożeniem dla tej narodowościowej czy regionalnej, co najwyżej dodatkiem.

Idę czytać o migracji  :/
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
13 stycznia 2009 18:19
Lotnaa,  bo zależy od tego na ile dana praca ma bać. Czy masz pół strony czy stron 10 do napisania. jednak zawsze warto jest pokazać "dwie strony medalu", bo nic w naszym świecie nie jest czarne ani białe ;]

Według Ciebie może nie, ale zaznaczyłam ,że wielu polityków tak uważa  😉
Lotnaa   I'm lovin it! :)
13 stycznia 2009 18:34
Ależ ja dokładnie o tym myślałam, można napisać o globalizacji, i w tym kontekście przede wszystkim o europeizacji, chociaż bardzo wiele osób uważa (i boleje nad tym), że przeciętny Europejczyk (tu w zależności od narodowości) z Unią się nie identyfikuje. Uważają EU za bandę biurokratów pobierających wielkie pensje, rozpaczają nad deficytem demokratycznym, ale jak przyjdzie do wyborów do PE to frekwencja wynosi 20 kilka procent.

Pisząc, że o to "bym się nie martwiła" miałam na myśli zagrożenia, nie umieszczanie tego w mojej potencjalnej wypowiedzi  😉

Ok, kończymy, bo nam się  🚫 robi. Cały wątek można by było na politykę poświęcić  😉
Czy ktoś jest w stanie pomóc mi z chemii? Bo już mi ręce opadają... Potrzebuję zaproponować formę cząsteczkową takiego równania:

2MnO4(-) + 5NO2(-) + 3H(+) -> 5NO3(-) + 2Mn(2+) + 3H2O

Substraty mniej więcej mam:
2NaMnO4 + 5KNO2 + 3HMnO4 -> ...

Tylko nijak nie wiem co z tym dalej zrobić...
Pomóżcie!
breakaway, te substraty są źle, mogę Ci to zrobić, ale jutro dopiero,
Babka powiedziała, że substraty są ok :P. A niestety potrzeba mi już na jutro...
prosze voltowiczow o "fizyczna odpowiedz na te pytania" ( technikum 2 klasa)
1. Dlaczego jest chlodno po wyjsciu z np. jeziora?

2. Dlaczego powietrze się ochladza po opadach deszczu?


1. Chłodno jest wtedy, kiedy nie wytrzesz się po wyjściu. Woda ma bardzo duże ciepło właściwe = dużo ciepła trzeba dostarczyć, aby ją ogrzać. Układ człowiek + krople wody na nim dąży do wyrównania temperatur, czyli krople wody będą się ogrzewać (i przy okazji parować, ale to trochę inna bajka) kosztem ciepła ludzkiego ciała, a że ogrzać je dość ciężko, to zabiorą dużo ciepła => człowiek wyraźnie odczuje chłód.

2. Deszcz, jako że spada z wysoka, jest zimny, może mieć temperaturę bliską 0 stopni Celciusza. I ten spadający deszcz także chciałby się ogrzać, więc "zabiera temperaturę" powietrzu. A jeśli spada go naprawdę dużo, to możemy zaobserwować spadek temperatury na termometrze nawet o kilka stopni.
Myślę, że tylko o to tu chodzi.
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
13 stycznia 2009 20:50
czyli ogolem chodzi do wyrownania temperatur w dwoch osrodkach tak?
Si 🙂
Lotnaa   I'm lovin it! :)
13 stycznia 2009 22:15
Babka powiedziała, że substraty są ok :P.


To babka niedoinformowana, jestem pewna że karolina_ wie lepiej  🤣
Po pierwsze, jak pisałam wczoraj, to miałaś w substratach NO2 po drugie, HMnO4 jest i tak bez sensu. Poza tym, w przykładzie nie zgadza się bilans ładunkowy, mogę się z Tobą założyć, że powinno być 2MnO4(-) + 5NO2(-) + 6H(+) , prawa strona tak jak jest.

Wtedy moja propozycja równania cząsteczkowego:
2KMnO4 + 5NaNO2 + 6HCl ---> 5NaNO3 + 2MnCl2 +2KCl + 3H2O

Żeby takie coś rozwiązać, musisz zrobić bilans elektronowy i ładunkowy i potem dopiero dobrać do tego substraty, jako Na+ , K+, Mg +2 , Ca+2 i Cl- są bezpiecznymi wypełniaczami, bo się nie utleniają i nie redukują.

Dzięki wielkie za pomoc 🙂. Wiem, że tam było NO2, bo źle przepisałam. Baba w ogóle nie tłumaczyła tego, jak zwykle z resztą, pokazała jakiś 1 przykład, kazała 'dopisywać' sobie dowolne pierwiastki do tego... Bilans miałam zrobiony, tylko nie przepisywałam już 😉. Jeszcze raz wielkie dzięki! Nie ma to jak chemia w biol-chemie... ;/.
No, jak masz kiepską chemię w biol-chemie, to rzeczywiście nie zazdroszczę, sama tak miałam i chodziłam prywatnie na zajęcia. Teraz żałuję trochę, że nie studiuję chemii w sumie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się