Allegro

Aaaaaaa!! Wystawiam grę na aukcję, a tu wyskakuje mi komunikat: " Limit na wystawienie aukcji dla konta Junior został przekroczony." Jaki limit? Nie przypominam sobie, żeby miała jakikolwiek limit. Czytam w zakładce o koncie Junior na Allegro i nic nie widzę. Ktoś wie o co chodzi?

edit: już wiem, mam do zapłacenie więcej niż 50 zł za prowizję.
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
21 maja 2012 14:47
Mógłby mnie ktoś oświecić jak połączyć ogłoszenie dane na Tablica.pl z allegro? Widze takie ogłoszenia, chciałabym też taki myk zrobić a nie wiem jak.
TRATATA, wystawiasz normalnie aukcję i przy wystawianiu wyskakuje okienko - czy chcesz na All, czy na Tablicy.
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
21 maja 2012 18:01
aaaaaaa to teraz wszystko jasne, będę próbować, dzięki za oświecenie  :kwiatek:
jak to jest z tym PayU? Jesli nie byl podany nr konta to pieniądze dojdą na adres uzytkownika?  :kwiatek:
Mi ostatnio wróciły. Co zabawne - kupowałam już u tej osoby wcześniej i doszły bez problemu. Niestety kontakt z tym użytkownikiem jest maaarny...
To ja tez mam pytanie dot. PayU. W allegro widnieje moj stary nr konta, wiec zaznaczam w aukcjach, zeby pieniadze wpłacać bezpośrednio na nowe konto. Wczoraj jednak klient zaplacil mi przez payu. Chcialam mu odeslac pieniadze, ale na stronie widnieje komunikat, ze kwota zostala juz wyplacona na moje konto.
Chyba niemożliwe, ze ktos przejal moje stare konto, wiec co ja mam zrobic w tej sytuacji? Poczekac jeszcze?
zaraz zaraz, ale payu nie wplaca samo beposrednio na konto bankowe, musisz taka wyplate zlecic.
Mialam ustawiona automatyczna wyplate. Glupia nie zmienilam tego i teraz mam...
Nigna   Warto mieć marzenia...
09 lipca 2012 13:35
A ja sie zastanawiam co z wpłatą dla allegro ( jeśli jest powyżej 10 zł chyba trzeba ją zapłacić z tego co wiem )
naliczyli mi 12 zł za wystawione aukcje i wezwali do zapłacenia ale w międzyczasie uzyskałam kasę za zwróconą prowizje( swoją droga pierdzielneli sie bo z 12 zł zrobiły sie 3 a powinni oddać tylko 2 zł )
I teraz pytanie musze płacić te 3 zl ? nie widze sensu bawić sie w przelewy na taką kwotę ; o
Nigna, zobaczysz czy przyjdzie kolejne powiadomienie o tym, że upłynął termin płatności, jak nic nie dostaniesz to znaczy, że płacić też nie musisz.
faith, nie musisz, może być automatycznie.
ach! sorry, nie wiedzialam🙂😉)
Uff, system wlasnie zorientowal sie, ze moje konto nie istnieje i oddal mi pieniadze.
Nigna   Warto mieć marzenia...
12 lipca 2012 09:32
To ja mam jeszcze jedno pytanie.
Wysłałam wczoraj z "PayU" pieniędzę za wisiorki,zazwyczaj od razu dostaje maila że " sprzedający dostał zapłatę" , tymczasem do teraz nic takiego nie dostałam.Ale pomijając to : chciałam wejść na swoje wypłaty z PayU ( pieniądze które ja zapłaciłam) a tu nie ma żadnych transakcji wpisanych ; o Mimo że w tym miesiącu wysyłałam chyba z 15 razy...
Może źle patrze : PayU->moje wypłaty  ?
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
12 lipca 2012 10:48
U mnie w liście moich wypłat jest zestawienie wypłat, które robiłam przez PayU, a nie wpłat.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
14 lipca 2012 10:25
Mam małe pytanie. Chcę kupić przez allegro pościel dziecięcą, ale płaci za nią mama z siostrą z Irlandii. I jak to jest z tymi płatnościami- bo na przelewie internetowym będzie widniało prawdopodobnie nazwisko mojej mamy, a nie moje. Czy muszę po prostu napisać maila do sprzedawcy z informacją, z jakiego nazwiska poszedł przelew? Czy lepiej wybrać kasę tutaj w Polsce i zapłacić na poczcie?
a co sprzedawca chce mieć w tytule przelewu? nick? nr aukcji? to powinno wystarczyć, żeby wiedział od kogo przelew, a dane do wysyłki nie muszą być te same.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
14 lipca 2012 10:32
Nie mam pojęcia 😲 Na razie kupiłam i muszę zaznaczyć formę płatności- i jestem w kropce. Bo jeśli zaznaczę np. zwykły przelew, to mogę to później zamienić na przekaz pocztowy?
Dworcika   Fantasmagoria
14 lipca 2012 10:36
CzarownicaSa, nieważne kto robi przelew. W tytule przelewu wpisujesz co tam sobie sprzedający wymyśli (zazwyczaj numer aukcji, login z Allegro) i leci. Zwróćcie tylko uwagę, żeby adres do wysyłki był Twój.

Zaznacz przelew zwykły, dostaniesz dane do przelewu na maila. Podasz je Mamie, ona zrobi przelew, w tytule niech wpisze numer aukcji i Twój login. Masz swoje dane do wysyłki na Allegro? Zwróć uwagę, żeby były aktualne. Dla pewności możesz wysłać wiadomość do sprzedającego, napisać, że przelew poszedł i prosisz o wysylkę na taki i taki adres.
to zobacz na stronie "o mnie", tam powinno pisać. ale tak czy siak, dane do wysyłki i dane z przelewu nie muszą być te same ;p mnie często mama robiła przelew, niby nazwisko to samo, ale czasem adres się nie zgadzał i nie było problemu 🙂
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
14 lipca 2012 10:37
Ok, dziękuję 😀

edit: Wiedziałam, że to zbyt proste było. Problemów ciemnej masy ciąg dalszy 😁
Zaznaczyłam w końcu przelew pocztowy i dostałam jedne dane do przelewu z PayU. Ale z kolei przyszedł mi mail od sprzedającego, że dziękuje za zakup itd. oraz... dane do przelewu. Ale inne, niż z PayU.
I na które mam w końcu wysłać? 🤔
na te od niego, jeśli nie używasz PayU
CzarownicaSa, przelew z zagranicy będzie z polskiego banku? W innym wypadku może Was to duużo kosztować... Spokojnie możesz wysyłać z innego nazwiska 😉.

Możesz wysłać na konto PayU, albo na konto sprzedającego, to już bez różnicy, kasa i tak do niego dotrze 🙂.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
14 lipca 2012 11:08
A, no to luzik 😀 Wyślę na dane z maila, są łatwiejsze do zapisania 😁
Kobita kupiła ode mnie dwie rzeczy w nocy ze środy na czwartek. W czwartek napisałam do niej o kosztach przesyłki obydwu rzeczy jedną paczką. Dziś rano napisałam kolejnego maila, bo nie było ani odpowiedzi, ani kasy. Myślicie, że coś z tego będzie...?
Nigna   Warto mieć marzenia...
16 lipca 2012 18:02
szepcik: ja kiedyś tak czekałam 2 tygodnie prawie, laska nie odzywała się ,chyba tylko raz odpisała, że wyśle pieniądze do końca tygodnia, czego oczywiście nie zrobiła.Dopiero jak dostała negatywa to sie "obudziła" i zaczęła pluć , oczywiście mi też wystawiając negatywa że nie mam zrozumienia dla klienta  🤔wirek:
Ja czekam na wpłatę tydzień, potem występuję o zwrot prowizji. Niektórzy zapominają o tym, że coś kupili i dopiero wtedy się budzą...
Poczekam do środy, ewentualnie zadzwonię, jeśli podała nr telefonu
Dziewczyny mam problem, wylicytowałam nowy komplet anky za bardzo małą kwotę (80zł) przelewu nie zrobiłam, bo sprzedająca jest z Warszawy i umówiłyśmy się, że odbiorę komplet osobiście. Dziewczyna była wściekła, nie chciała mi go sprzedać za taką kwotę. Czekałam na odzew, bo dziewczyna, zresztą z naszego forum była na urlopie. W końcu dostałam maila, że podobno komplet został skradziony, w co nie wierzę. Bo dziewczyna pisała mi na maila, że kompletu nie ma, więc napisałam do niej na re-volcie (oczywiście nie wiedziała, że to ja) odpisała mi, że komplet wysłała komuś wczoraj i dostała za niego 230 zł i podobno miała drugi taki sam, tylko został skradziony. Co mam robić? Do allegro można zgłaszać dopiero w momencie gdy utraciłam pieniądze. Nic do tej osoby nie trafia, już nawet pisałam, że jeśli ten komplet został skradziony to w zamian niech da mi inny, ale kontakt mailowy się urwał. Teraz pomaga mi w interwencjach znajoma. Mam też numer telefonu do niej i do jej matki, ale rozmowami raczej nic nie wskóram.. Mam sobie tą sprawę odpuścić czy ciągnąć dalej?? Bardzo proszę o jakieś rady...  🙄  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się