Dopasowanie siodła

Nigna, wiem że sama osobiście robić tego nie będę tylko w razie potrzeby zrobi to Bogdan.
Pytam bo zastanawiam się nad kupnem dla konia który będzie się mocno zmieniał bo ma 3 lata.
Nigna   Warto mieć marzenia...
27 czerwca 2012 21:43
Perlica: Myślę że wintec w takim razie to dobre i tanie przede wszytskim jeśli chodzi o ciągle zmiany , rozwiązanie  ; )
Nigna,  :kwiatek:
Witam, po raz kolejny proszę o poradę.
Wstawiałam już tu kiedyś zdjęcia z tym siodłem ( daslo rimini pro)
tym razem inny koń, ale problem chyba podobny.
Wydaję mi się, że siodło leci do tyłu.
Co sądzicie? Jakaś podkładka mogłaby pomóc?
Zdjęcia niestety mam tylko takie. Dodam, że w czasie jazd, w których przeważa stęp, siodło nie "lata", nie zauważyłam, żeby się podnosiło. 
Nie leży na łopatkach? Co mogę na to poradzic? Oprócz "zgubienia" brzucha, które łączy się z częstszym treningiem? ( mam rację?  😡 ? )
Z góry dziękuję  😉



Na łopatkach nie leży, przedni łęk wydaje się być odpowiednio szeroki, ale brak fotki to obrazującej w tym zestawie.
Też widzę, że lekko leci na tył. Pomoże coś co podniesie tył o ok 1,5- 2 cm?
dziękuje dziewczyny za tak szybką odpowiedź🙂

więc,tak ten prestige joy jumper jest dla mojej podopiecznej ,która jeździ na mojej kobyle.
od wczoraj mam to siodło i powiem wam,że jest tak malutkie jak na kucyka..dziwnie na takiej folblutce wygląda  😵
dziewczynka która na niej jeździ ma 11lat i jest bardzo drobno w  moim siodle kieffer koof latała,w tym idealnie 🙂
siodło na kobyle chyba dobrze leży od kłębu do łęku mieszczą się dwa palce i trochę,nie opada na łopatki,ułożyło się zaraz za łopatkami,nie wiem czy db to określam
zrobię dziś zdjęcia i wstawię 🙂 siodło jeśli już mogę je mieć do piątku najpóźniej później jest już jakby zakupione bo jego właścielka wyjeżdża za grannice

strasznie dziwnie popręg od mojego kieffera przy nim wygląda bo jest tak drobne..
leva-tywa, IMHO leci delikatnie do tyłu, ale przedni łęk lewituje gdzies strasznie wysoko - spróbowała bym z szerszym łękiem...
Moim zdaniem tez potrzebny szerszy łęk 🤔
leva-tywa, a jak wygląda po jeździe? To siodło dość konkretnie "osiada" pod jeźdźcem, co mi również nie ułatwia sprawy z dopasowaniem go :/.
zachęcona perspektywą łatwej wymiany łeku tez kupiłam to siodło. I miałam ten sam problem. Musialabys poza wymianą łęku na szerszy niezle usniesc tył siodla.I to "na oko" wiecej niz 2 cm.
Nie wiem ale....ja mając 6 koni na żadnego nie mogłam dopasowac tego siodelka i oddałam go.
leva-tywa moim zdaniem jest za waskie
Łęk jest chyba żółty wsadzony, ale jeszcze sprawdzę. Niestety nie mam zdjęcia pod jeźdźcem, na którym byłoby coś widać. To siodło sporo "osiada" jak pisała  ankers
Postaram się zrobić lepsze zdjęcia.  😉  Znalazłam tylko takie:
Perlica: są Winteki bez systemu cair, więc jeśli planujesz i tak usunąć te poduszki powietrzne, to może lepiej kupić bez nich...
tereska, dzięki za info.
Wiem że są bez.
Sprawa już nieaktualna-już nie chcę Winteca 😉
tyle dobrego piszę się o wintecach,ich wymiennych łekach itp. Mam 4 winteci i rzeczywsicie ujezdzeniówki mogę dopasowac o tyle gorzej jest np z wintecem walde. No kurcze mam niewykłebionego dośc krótkiego arabka i co z tego jak łek jest okey , siodło i tak nie pasuje, boki nie przylegają do konia. Z kolei jak wezmę winetca 250 to przy dopasowanym łęku tył trzeba podnosic. No normalnie mam dosc. Miał dobre siodło daw maga oskara M ale wyrósł i od tej pory nic nie moge dopasowac.
na araba na zamówienie uszył mi nieseryjne siodło p. Ryszard Andersz http://www.rymarstwo.ig.pl/index.php i jest to pierwsze siodło które pasuje na arabski grzbiet który jest jak baryłka ropy naftowej  😉 przetarłam szlaki
wintec -porażka, bezterlicówka lądowała na szyji, gp prestige za szerokie od spodu i za długie.
a to pasuje 🙄
:kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:Ganasz bardzo dziękuję.
Mi akurat udało się dopasować Winteca na bezkłębowego konia. Nie udało wyeliminować się jazdy bez podogonia, ale mimo wszystko siodło dobrze leży. To zależy od danego przypadku.
Faza nie ma sprawy, wiem co czujesz siodłając cudaka bez kłębu idącego mocno od zadu 🤣
o podogonie u klaczy arabskiej  😲zapomnij to podróż w kosmos. Dobrze pomaga przytrzymać siodło popręg asymetryczny, cieniutkie podkładki antypoślizgowe (4-7 mm) Żeby poszerzyć wiedzę na temat "jak siodłać araba? "pobuszowałam po stronkach i forach zagranicznych, bo u nas lobby ludzi jeżdżących na tych koniach nie jest duże. Rajdowcy mają podiumy reszta z nas musi znaleźć rozwiązanie jak na krótkim i szerokim, niewykłębionym grzbiecie znaleźć miejsce dla siebie, a jednocześnie nie wyjechać siodłem na lędźwie i nie wylądować na szyji. Taka uroda tych koni. 
Jak to jest z podkładkami antypoślizgowymi, działają? Mam taki problem, że siodło podczas jazdy zjeżdża mi na łopatki.. Jest szansa, że taka podkładka zadziała?  :kwiatek:
Wczoraj zmotywowałam się i zrobiłam przymiarkę mojego siodła. Jestem ciekawa waszej opinii. Zastanawiam się nad zmianą siodła, bo generalnie to siodło jest dla mnie za duże. Kupiłam je ponieważ poprzednie było za wąskie w łęku i chodziło mi bardziej o grzbiet konia niż o moje 4 litery.
Przed jazdą bez popręgu-siodło leży w miarę stabilnie

Po jeździe
tu są podkładki rekomendowane jako działające antypoślizgowo, może ktoś ma i zaopiniuje jak to w praktyce?
http://e-equus.pl/busse-pad-contourultra-thinline-p-1699.html

http://www.equestrian-equipment.pl/pl/podkladka-pod-siodlo-saddlestay-prolite.html
i inne w tym sklepie
apsik jakoś mi te panele nie grają za bradzo z grzbietem konia 🤔 albo mi się tak wydaje 🤔
Potrzebuje opinie na temat tego siodla
Daw-mag gp 17 cali z łękem XL
Leci w tyl to jest pewne mam mozliwosc poszezenia go jeszcze o okolo 2 cm lub podkladka z korekta na tyl(juz probowalam)
Problem lezy w tym ze mam dosc krotkiego i bezklebowego konia panele tego siodla nam odpowiadaja (chodz dla mnie jest za male to znaczy ma skrocone tybinki a ja jestem dlugo nozna ale z czasem sobie je wymienie i bedzie ok)chce je zostawic bo po tak dlugich poszukiwaniach krotkiego siodla wkoncu je dorwalam  😅
Kazde siodlo mi leci na lopaki a przy klebie mamy "zwichrowana" siersc zel i podkladki amortyzujace nie wiele pomagaja ,czy poszezenie siodla cos nam da?bo juz mam dosc siedzenia koniowi na szyi 😵
MA ktos doświadczenia z pasowaniem siodeł Stubben ?? Pozytywne / negatywne ??
a ktokolwiek u nas pasuje Stubbeny?
Jeszcze nie wiem, ale mam zamiar sie dowiedziec. Na stronie widnieje taka informacja.
tu są podkładki rekomendowane jako działające antypoślizgowo, może ktoś ma i zaopiniuje jak to w praktyce?
http://e-equus.pl/busse-pad-contourultra-thinline-p-1699.html

http://www.equestrian-equipment.pl/pl/podkladka-pod-siodlo-saddlestay-prolite.html
i inne w tym sklepie


osoba od ktorej dzierzawie Harrego uzywa tej drugiej podkladki od kilku dni, kon nie jest za bardzo wyklebiony i siodlo przesuwalo sie do przodu o 1-2cm w ciagu jazdy. ta podkladka faktycznie problem rozwiazuje, tylko wydaje mi sie ze moge odparzyc przy polskich temperaturach (ja w anglii jestem;D)

podobna podkladke, tylko bez dziurek uzywamy na kucyku. glownie dlatego ze ludzie ktorzy go dzierzawia stwierdzili ze niby siodlo leci na lewo, podejrzewam ze dziewczynka wsiadla na luznym popregu i stad ten problem, ale od tamtego czasu kucyk smiga w tej podkladce i nie ma problemow.

te podkladki sa zrobione z miekkiej i elastycznej pianki i wydaje mi sie ze spocony kon + ta podkladka = odparzenie. ale ze u nas jest ciagle zimno to nie wiem 🙂

Przeszukaj watek ''żel, żele, podkładka, podkładki, futerko pod siodło'' tam napewno cos znajdziesz 🙂
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
03 lipca 2012 23:10
a ktokolwiek u nas pasuje Stubbeny?

Arpav zdaje się.
apsik jakoś mi te panele nie grają za bradzo z grzbietem konia 🤔 albo mi się tak wydaje 🤔


Też mi się tak wydaje -  chodzi ci o tył, prawda? IMO to są panele na płaski grzbiet, a tutaj koń ma lekko łękowaty, przez co sam koniec paneli wciska mu się w plecy, a kawałek tuż przed tym nie jest dociążony. Chyba nawet na plamach potu to widać.

gunia92 a może wystarczy założyć podogonie?
Z podkładką IMO leży bardzie jw równowadze. A przy koniach bez kłębu sprawdzanie ile palców wchodzi pod przedni łęk mija się z celem 😉 Sprawdź po bokach kłębu, czy jest miejsce 😉

edit/lit.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się