e-papieros

BASZNIA, namarnowałam dużo, zanim dotarło do mnie, że napełniasz płynem, odstawiasz na 4 min. circa, wydmuchujesz nadmiar płynu (wszystko jedno w jaką stronę) i dopiero przykręcasz i palisz.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
28 czerwca 2012 07:34
Nie sądziłam, ze to powiem (bo ja zagorzała przeciwniczka palenia), ale e-papieros to bardzo fajny wynalazek. Bliska mi osoba, z którą spędzam dużo czasu, przerzuciła się ostatnio ze zwykłego na e - papierosa i jakość wspólnego przebywania wzrosła nieporównywalnie. Nie śmierdzi w domu, nie dymi, człowiek palący nie śmierdzi również. Nie musi wychodzić na dwór/ balkon, aby zapalić (bo ja w domu nie pozwalam). Mam nadzieję, ze to faktycznie pierwszy krok do rzucenia, ale czas pokaże 😉
Albo może być tak jak z moją mamą - uzależniła się od e papierosa! Aczkolwiek ja wolę to niż zwykłe fajki.
Mój facet kupił sobie dwa tygodnie temu volish ego 3, wychodzi mu 1-2zł dziennie za palenie. Jestem zadowolona nie tylko z faktu oszczędzania ale też z tego że nie zatruwa mi już życia 😁 ( a i sama też czasem sobie machnę)
Albo może być tak jak z moją mamą - uzależniła się od e papierosa!
To dość normalne, ludzie uzależniają się nie tylko od nikotyny, ale tez od rytuału jakim jest zapalanie i trzymanie papierosa. Papierosy kojarzą się zazwyczaj z czymś przyjemnym, bo zaczyna się palić ze znajomymi, na imprezach itp., więc z zapaleniem idzie do mózgu sygnał 'jest fajnie', potem to już w sytuacjach nie fajnych i stresowych mózg kojarzy papierosa z tym przyjemnym stanem z imprezy/spotkania no i chce zapalić w ramach dogodzenia sobie. 😉
BASZNIA   mleczna i deserowa
28 czerwca 2012 10:02
halo, oki sprobuje.

A powiedzcie, kartomizer czy clearmizer-czy jak mu tam 😉 ?? Co lepsze?
Generalnie: wybierz taki ze zbiorniczkiem a nie watką. Daje większego "kopa", jest trwalszy. I uruchamiany przyciskiem a nie zaciągnięciem.
Od ponad roku używam eGo Tank firmy Ovale i jestem zadowolony. Nie używaj płynów "smakowych" - często brudzą atomizery.
No niby tak bo moja mama używa już olejków bez nikotyny więc siłą rzeczy uzależniła się od samego rytuału a nie od palenia jako takiego. Ale jak mówiłam, wolę to niż zwykłe papierosy.
dempsey   fiat voluntas Tua
28 czerwca 2012 12:28
A czy e-papieros sprawdziłby się dla kogoś, ktoś pali okazjonalnie, tzn. np. raz na tydzień, dwa, po kilka sztuk - z nerwów?

Zastanawiam się nad takim prezentem dla mojego męża.. Tylko to by musiał być model super-endurance, który przetrzymałby wszystko  😎 łącznie z atechnicznością mojego drogiego małżonka.. oraz jego tendencją do rzucania rzeczy gdziekolwiek  😵

Czy to jest gadżet tylko dla ludzi hm nazwijmy to pedantycznych,  i uporządkowanych, i popsuje się przy pierwszym zapomnieniu/pomyleniu jakiegoś naboju czy czegoś w tym rodzaju?  (hm dobra, wiem, że to brzmi niemal jak opis osoby niepełnosprytnej  👀  ale kto zna mojego męża, i wie jak on traktuje przedmioty  :/  to mnie zrozumie.. )
Jeszcze musiałby pamiętać że to trzeba ładować jak komórkę, bo bateria siada 😉
dempsey   fiat voluntas Tua
28 czerwca 2012 12:34
A! widzisz. Dokładnie o takie cechy produktu chodzi.
Czyli odpada  😵
Ale w zestawie są chyba dwie baterie więc może da radę 😉
Dempsey - Jak by chciał kupić volisha to tam ma dwa cygara, a jedno przy paleniu porównywalnym do paczki/dwóch dziennie starcza spokojnie na calutki dzień albo i więcej. Tak więcej jak Twój facet pali okazyjnie to taki cygar e-papieros mu wystarczy na kilka dni, a jak będzie miał drugiego przy sobie to i pewnie z ponad tydzień może chodzić bez ładowania.
Moja mama działała z e-fajką gdzieś do kwietnia. Potem przeszło jej jak ręką odjął.
I znów smród w domu i wszędzie popiół  😤
BASZNIA   mleczna i deserowa
28 czerwca 2012 14:55
strzeszynopitek, thx, ja juz kupilam milda pure sin, ale mozna zdaje sie do niego zamienic watke na zbiorniczek-tak wiec uczynie. Poza tym przekonuje mnie, ze wudac, ile plynu jest. Pale mentole, wiec musi byc smakowo 🙁.
wistra, uuu, moze nowy model z krysztalkami Sworowskiego na prezent 😉?
Generalnie: wybierz taki ze zbiorniczkiem a nie watką. Daje większego "kopa", jest trwalszy. I uruchamiany przyciskiem a nie zaciągnięciem.
Od ponad roku używam eGo Tank firmy Ovale i jestem zadowolony. Nie używaj płynów "smakowych" - często brudzą atomizery.

Generalnie: wybierz taki z watką a nie ze zbiorniczkiem 🙂 Lepszy smak i zero kłopotów.
A uruchamianie przyciskiem zależy od typu baterii 🙂 a nie typu zbiorniczka na płyn.

Chyba najlepszym rozwiązaniem jest "liquinajzer" - czyli kartomizer watkowy otoczony zbiorniczkiem z płynem.
Sporo odpowiedzi jest na tym forum
BASZNIA   mleczna i deserowa
29 czerwca 2012 07:35
Haha no to pomogliscie ;-).
Dzieki za linka :-).
Czas chyba obudzić temat 🙂
Jak Wam idzie z paleniem e-papierosów? Ja zaczęłam palić e-papierosa prawie miesiąc temu - czuję się o wiele lepiej! fakt jest taki,że czasami zapalę normalną, ale to z czystej głupoty przyznaję.
Ja e-palę od sierpnia i 0 normalnych fajek, czyli tzw.analogów.

Bardzo fajny wynalazek 🙂

Polecam także kupować u sprawdzonych sprzedawców i poczytać sobie forum tematyczne. Kopalnia bardzo przydatnej wiedzy.


Pozdrawiam wszystkich waperów 🙂
Nawet nie wiedziałam, że jestem "waperem" 😉 Już ponad 3 lata będzie.
No, teraz mam i tak przerwę na ciążę i nic nie jaram wcale. W sumie mogłabym sobie kupić olejek z 0 nikotyny, ale jakoś nie mam w ogóle potrzeby.
Zapewne przy pierwszej imprezie jak już będę mogła pić alkohol zacznę znowu. Zawsze mówiłam, że ja nie palenie muszę rzucić, a picie  😁
Przy grubszej imprezie to i analoga pewnie jeszcze zapalę kiedyś od święta, ale na co dzień zupełnie wystarcza e-papieros.
Czuję się całkowicie uwolniona 💃

A jakie smaki liquidów polecacie? ja bardzo polecam arbuz i wiśnię 🙂 czekolada wcale, a wcale mi nie pasuje!
Wiśnia bleee. Jakiś taki kwaskowaty posmak ma.
Ze smakowych lubię waniliowy i kawowy, mimo że kawy nie lubię i nie piję.
Ale to jeszcze na pewno zależy od firmy. Lubiłam mentolowy Colinssa, a innych firm już nie.
Ja wogóle nie lubie smakowych. A widziałyście nowe smaki volisha? Za małe opakowanie ponad 20 zł (23?) 🤔
poziomkowe albo tutti-frutti są cudowne.  😜
efeemeryda   no fate but what we make.
06 stycznia 2013 20:14
Przymierzam się powoli do e-papierosa, głównie ze względów finansowych, ile bym za oszczędziła na ciuchy i na końskie rzeczy itp. jakby nie te fajki... Rzucić całkiem nawet nie marzę, grunt to nie wydawać tyle i nie śmierdzieć. Mam 23lata i palę już 9.... w zasadzie nieprzerwanie... Pora coś z tym zrobić.
Od czego mam zacząć ? Czy jest szansa kupić coś ok, do 100zł? Co sądzicie o zakupie używanego? Widziałam na allegro, ale nie wiem czy jest możliwość jakiej sterylizacji tego ustnika? Czy jest to wymienne? Czy można to odkręcić i wyparzyć i wymoczyć w czymś odkażającym? Nie mam pojęcia jak dobrać wkład, obecnie palę malboro lighty i taki właśnie smak bym chciała bez żadnych wymysłów.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
06 stycznia 2013 20:25
efeemeryda ja bym używanego nie kupowała, jednak nie wiadomo kto to wcześniej miał w ustach a na pewno nie wyczyścisz do końca. Szczególnie, że z tego co patrzę w sklepach internetowych za 100zł jest już całkiem spory wybór  😉


Ja również zaczęłam się zastanawiać nad zakupem, może możecie polecić jakieś sklepy w Warszawie? No i również zależy mi na niskiej cenie, bo możliwe, że zaraz rzucę to w kąt bo mi się nie spodoba  😉
efeemeryda   no fate but what we make.
06 stycznia 2013 20:29
no właśnie tego się obawiam, zwłaszcza, że mam małą obsesję (niedługo zacznę do podłogi używać lizolu, a wszystkie klamki odkażać 70%alkoholem  :emoty327🙂 .
Zastanawiam się nad używanym z tego względu, że do 100zł można kupić taki co nowy kosztuje 300. Tylko właśnie kwestia ustnika jakby się dało wymienić na nowy...
BASZNIA   mleczna i deserowa
06 stycznia 2013 20:30
Do mojego ustnik kosztuje 7 zl, no to przeciez wystarczy kupic ustnik sam na wymiane do uzywki. Chociaz ja kupilam nowke za 100, zadowolona jestem, choc taki jak moj tylko dla osoby malo palacej-jedna bateria.

Ja w momencie duzego stresu-teraz-siegnelam jednak po analogi.
efeemeryda   no fate but what we make.
06 stycznia 2013 20:37
dzięki BASZNIA bo właśnie o to mi chodziło czy można kupić nowy ustnik, nie wiedziała czy toto się odkręca  😂
a możesz podlinkować jaki masz? Ja palę tak średnio z 3-4paczki w ciągu tygodnia (żeby było śmieszniej najwięcej w stajni, w lato jak jestem cały dzień to mi schodzi paczka - ale to jest tak, przyjadę fajka, pójdę po rzeczy i konia -fajka, wyczyszczę - fajką, wsiądę w teren co więcej stępa to fajka  :hihi🙂
BASZNIA   mleczna i deserowa
06 stycznia 2013 20:46
Strasznie mi net muli 🙁, ale sprobuje znalezc mojego. Nie wiem, czy we wszystkich sie da wymienic...

http://allegro.pl/e-papieros-mild-sin-wyglada-jak-papieros-gwarancja-i2855156338.html

cos takiego mam chyba. chyba, bo mi sie zdjecia nie otwieraja, ale nazwa sie zgadza 🙂.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się