Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Już-nie ma pytania. Przepraszam. 🙇
Kto wie, jak to sie dzieje, ze czasem w jednej papryce mozna znalezc druga papryke? 🙂
Czy to maly brat blizniak rozwijajacy sie wewnatrz, czy tez jakis rodzaj potworniaka?  👀


Freska   Trakeńska Szczęśliwa Miłość
09 stycznia 2009 19:57
HyacinthBucket
też coś takiego ostatnio zobaczyłam, byłam w szoku  🤔
jakieś zmutowane genetycznie czy co? ja mam w szklarni papryke i nigdy mi się coś takiego nie trafiło a w sklepowych w zime a owszem  🤔wirek:
Lotnaa   I'm lovin it! :)
09 stycznia 2009 20:04
Wow, spooky!!!  🤔wirek:
Lov   all my life is changin' every day.
10 stycznia 2009 10:11
HyacinthBucket, dobre 😁 to taki mutant popromienny 😉

A dlaczego mamy katar jak nam lecą łzy? Niekoniecznie o płaczu mówię, ale np. przy ziewaniu, zakładaniu soczewek kilka łez poleci, a tu zaraz nos mam zapchany cały 😁
A dlaczego mamy katar jak nam lecą łzy? Niekoniecznie o płaczu mówię, ale np. przy ziewaniu, zakładaniu soczewek kilka łez poleci, a tu zaraz nos mam zapchany cały 😁

Dlatego, że płyn, który wydostaje się okiem, powstaje we wspólnym przewodzie nosowo-łzowym - trochę tego, co wyłazi oczami jak płaczemy, wydobywa się też nosem
a kto mi powie gdzie mozna znaleźc trenera który dojedzie do konia np na weekend i coś z nim zrobi? I ile taka "zabawa" może kosztowac? 👀 Póki co pytam czysto informacyjnie 😁
dempsey   fiat voluntas Tua
11 stycznia 2009 21:19
nurtuje mnie dlaczego ogłowia westernowe nie maja paska podgardlanego? zwłaszcza takie klasyczne, na jedno ucho.. przecież takie ogłowie jest strasznie łatwo zdjąć ze łba - nawet sam koń moze to zrobić przez przypadek..
Czy w każdym szpitalu może odbyć się przeszczep, np. nerki?

nie w każdym, ale za to w całkiem sporej ilości.
szpital musi mieć sprzęt do przeszczepów, zatrudniać minimum 4 specjalistów transplantologów, oraz wykonywać ileś tam operacji rocznie.
tylko nie wszystko przeszczepiają w każdym szpitalu. aha i potem do końca życia trzeba brać leki immunopresyjne.
ushia   It's a kind o'magic
11 stycznia 2009 22:53
dempsey, a ja za to zastanawiam sie po cholere w ogole jest podgardle, bo zeby dzialalo przeciw zdejmowaniu to musialoby byc strasznie mocno dopiete
ushia, powaznie?  😲

Nie chce mi sie wierzyc, ale na wypadek, gdyby to bylo rzeczywiscie na powaznie: Zaloz oglowie bez podgardla (i oczywiscie nachrapnika, skosnika). Potem stan obok konia i mocno pociagnij za jedna wodze. Albo lepiej, popros konia, zeby nagle odskoczyl w bok. Zostaniesz z oglowiem w reku, bo ssunie sie z uszu. Podgardle - biegnac wzdluz ganaszy - czemus takiemu zapobiega.
Sql, a nie leki immunosupresyjne ?

A mnie ciekawi, jak działa ta Hulajnoga do treningu psa ?
http://allegro.pl/item527340552_hulajnoga_trening_psa.html
Zuziasta   Zakupoholik na odwyku...
11 stycznia 2009 23:50
To jest chyba taka hulajnoga którą ciągną psy zaprzęgowe  😁
ushia   It's a kind o'magic
12 stycznia 2009 00:17
Hyacinth - a jak wg Ciebie dzialaja w takim razie oglowia podgardla pozbawione? np hiszpanskie?

btw czemu mam jednoczesnie usunac nachrapnik???

dobra, jutro biore araba, nie zapinam podgardla i poprosze zeby mi go sploszyli, zobaczymy czy Twoja teoria sie potwierdzi  😁
Lotnaa   I'm lovin it! :)
12 stycznia 2009 00:24
Ta hulajnoga to chyba po to, żeby móc na nią wskoczyć, zamiast za psem biegać (jest taki sport gdzie 1 pies jest przywiązany do pasa - może to wersja dla leniwych?  😉 ).
Interpretacja własna  🤣
Sql, a nie leki immunosupresyjne ?
rajt, wczoraj już umierałem ze zmęczenia 🙁,
Dlaczego faceci mają brodawki na klatce piersiowej? no jakieś tam szczątkowe ale jednak mają.. 😁
ushia, idac za Twoim tokiem rozumowania, pasek pod ganaszami w kantarze tez jest zupelnie zbedny?
Skoro tak, przypnij nerwusa/wyplosza na takim kantarze. I poczekaj, az sie przestraszy. A potem zdaj relacje z lapania  😎


Moze hiszpany nigdy sie nie plosza i ewolucja wyparla pasek podgardlany? 😉 A tak na powaznie - bo wlasnie obejrzalam zdjecie hiszpanskiego oglowia - tu podobna funkcje pelni wlasnie nachrapnik, dzieki niemu - scisle zapietemu - oglowie nie trzyma sie wylacznie na uszach, zapiecie nachrapnika nie pozwoli na zjechanie oglowia z uszu na bok.
Ale mowa byla o zasadnosci stosowania podgardla - wiadomo, ze jak sie zapnie tysiac innych sznurków, to nie bedzie potrzebne. Niemniej jednak podstawowa wersja oglowia jest prosta jak wszyscy przeciez wiedza - wystarcza paski policzkowe, wedzidlo, naczólek, naglowek, podgardle - i mozna jechac. Bez podgardla-  nie bardzo.
Tak też myślałam o tej hulajnodze. To byłoby dość logiczne że pies ma ciągnąć, tylko czemu ona jest taka niska ? 😁
To chyba dość niewygodne, bo człowiek musiałby kucać czy coś.
jak na moj gust ta hulajnoga bardziej pasowala by do uczenia biegania psa w zaprzegu przy wozku/saniach, od razu na wozek z niedoswiadczonym psem wskoczylby chyba tylko kamikadze 😉 a na wozku stoi sie w niskiej pozycji, to by wyjasnialo sprawe
bo trenujac canicross nie ma zbyt duzego zagrozenia przywalenia w drzewo albo wywrotki nawet z psem, ktory dopiero sie uczy
mozliwe, ze to ma tez sluzyc do nauki bikejoringu, zawsze mozna sie ewakuowac, a z roweru trudniej zeskoczyc 😉

co powoduje, ze leca nam lzy jak jestesmy smutni?
nurtuje mnie dlaczego ogłowia westernowe nie maja paska podgardlanego? zwłaszcza takie klasyczne, na jedno ucho.. przecież takie ogłowie jest strasznie łatwo zdjąć ze łba - nawet sam koń moze to zrobić przez przypadek..


wklej fote bo nie rozumiem pytania = który to pasek podgardlany?

oki, właśnie wyszukałam....
hmmm, nie mam pojęcia - zwłaszcza, że ja mam kilka ogłowi west i one MAJĄ pasek podgardlany,
nie mam jednak na JEDNO ucho - a to widać dotyczy tego rodzaju ogłowia

prawda jest taka, że owo ogłowie (na ucho) naprawde dość ciężko ściagnąć,
poza tym oglądam właśnie foty i widze, (na tych fotach) że ludzie nie używają paska czy łańcuszka do podpięcia wędzidła
hmmm
sama chętnie się dowiem why?
Tak też myślałam o tej hulajnodze. To byłoby dość logiczne że pies ma ciągnąć, tylko czemu ona jest taka niska ? 😁
To chyba dość niewygodne, bo człowiek musiałby kucać czy coś.


http://huskyzone.w.interia.pl/sport.html#treningi

tu trochę o hulajnodze - psy to ciągną
dempsey   fiat voluntas Tua
13 stycznia 2009 14:44
nie mam jednak na JEDNO ucho - a to widać dotyczy tego rodzaju ogłowia

ja akurat przyuwazyłam to na plakacie z Johnym Waynem 😉 który wisi u mnie,
o taki dokładnie:
http://allegro.pl/item488966249_john_wayne_na_koniu_extra_plakat_61x92cm.html#gallery
ale też tu np

i tu: http://www.lesaboteur.com/~western/photo/race/quarter-horse_portrait_01.jpg
te są chyba z normalnym paskiem potylicznym
w kazdym razie ja uważam że podgardle na ogól raczej się przydaje jako element tranzelki/kantara i staram się zapinać 🙂  dlatego mnie dziwi  brak


Chess tutaj jest fotka z podobną hulajnogą, trochę może wyższą. faktycznie nie wygląda to za wygodnie dla jadącego  - ?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Zaprzeg.jpg
Dlaczego na forach pisze się maila w ten sposób - blablabla(małpa)wp(kropka)pl
a nie normalnie - blablabla@wp.pl

[mail wymyślony oczywiście... 😁]
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
13 stycznia 2009 15:36
zeby uniknac spamu 😉
dlaczego jak wracam skądś do domu, to od razu zachciewa mi się siusiu.. ? to tak podświadomie, z radości?  😅
majek   zwykle sobie żartuję
13 stycznia 2009 16:11
[quote author=Dodofon link=topic=20.msg145253#msg145253 date=1231792146]
nie mam jednak na JEDNO ucho - a to widać dotyczy tego rodzaju ogłowia


ja akurat przyuwazyłam to na plakacie z Johnym Waynem 😉 który wisi u mnie,
o taki dokładnie:
http://allegro.pl/item488966249_john_wayne_na_koniu_extra_plakat_61x92cm.html#gallery
ale też tu np

i tu: http://www.lesaboteur.com/~western/photo/race/quarter-horse_portrait_01.jpg
te są chyba z normalnym paskiem potylicznym
w kazdym razie ja uważam że podgardle na ogól raczej się przydaje jako element tranzelki/kantara i staram się zapinać 🙂  dlatego mnie dziwi  brak


Hej,
Ja nawet Fiśka ubrałam kiedyś w takie ogłowie... No i na dodatek było z munsztukiem, więc gruby jak tylko poczuł, co ma w zębach, to przestał nawet ruszać głową. Jeździłam na luźnej licce, a stop działał od lekkiego napięcia wodzy.
Więc może lepiej dla konia, że przy ewentualnym szarpaniu ogłowie samo złazi...
Chyba straszne bzdury napisałam...
(btw. Grubemu bardzo chyba odpowiadało i to ogłowie i siodło west...)
pzdr
Wielkie dzięki  😉
Na tych fotkach wygląda to lepiej  😀
Nie jest taka niska i wydaje się wygodniejsza.
cały czas nurtuje mnie problem tego braku paska w oglowiu...

ten brak MUSI czemus służyć...

wodze w weście sa nie połączone, gdyż służą jako uwiąz,
brak paska też musi mieć znaczenie!
to znowu ja i jak zwykle w sprawach językowych, ale tym razem w drugą stronę. Możecie mi wierzyć lub nie, ale  nigdy nie uczyłem się angielskiego. Proste zdania jakoś klecę, ale tym razem chciałbym żeby adresat zrozumiał mnie w 100%. A chodzi mi mniej więcej o takie coś:

Moim zdaniem ławka jest oryginalna, ale została obszyta skórą domowym sposobem /nieprofesjonalnie/, co dość mocno rzuca się w oczy. Z oryginału zostały użyte do rekonstrukcji również sprzączki, ćwieki, klamry, nity, mocowania, itp.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się