Czasopisma branżowe- czujecie niedosyt?

Kozanowski 😉
ash   Sukces jest koloru blond....
29 czerwca 2012 11:02
Sierra, oczywiście! Już poprawiam 😡
asds   Life goes on...
29 czerwca 2012 11:15
Najfajniej by było jakby w każdym numerze były działy i dla klasyki i dla westu. No i miło by było jakby była możliwośc wysyłania pytań do redakcji np. typu: " Jestem właścicielką 16 letniej klaczy xx, normalnie pracującej pod siodłem. Ostatnio klacz podczas jazdy zaczeła się dziwnie zachowywać...etc" Miło by było żeby odpowiedzi mogły nakierowac taką osobe co robić dalej. Jakby nie patrzeć, wiele osób miałoby takie pytania, szczególnie osoby zaczynające jeździć lub świeżo upieczeni właściciele pierwiosnki. Inna sprawa że w dziale zakupowym powinny być testy porównawcze produktów z całego wachlarza cenowego. Np. ochraniacze : Dectahlon - York-Mustang- Hampa- Daslo-Nowak center_BR-Veredus-Prestige-Fair Play- itp.. I odpowiednio kategorie :
1. Wykonanie
2. Cena
3. Opinia uzytkowników testowych
4. łatwość utrzymania
Na koniec średnia z ocen wyrazona np. w gwiazdkach.


Przydałby się też dział Nowości rynkowych. Nowe witaminy, pasze, preparaty pielęgnacyjne i akcesoria.

Inna sprawa że fajnie by było jakby była seria artykułów z trikami pielegnacyjnymi. Jak np. prawodiłowo powinna wyglądac codzienna pielęgnacja kopyt w zalezności od problemów kopyta np. suche, miękkie..

Asds, biorąc pod uwagę jak profil przyjęło to pismo spodziewasz się tam westu? Który jest ledwie jakimś niedużym procentem jeździectwa w kraju, a zaledwie promilem biorąc pod uwagę grupę targetową (re-voltę)? Czytając gazetę, miałam wrażenie, że skoki są tam niejako przez grzeczność... patrząc po rozkładzie sił i bazując na ogólnym, moim feelingu po naprawdę wnikliwym przeczytaniu pisma. Więc gdzie tam west? Bo myślę, że w tym samym dziale, co araby, rodowody aqh i natural 😉  🤣
asds   Life goes on...
29 czerwca 2012 11:53
Czyli ze głównie na  ujeżdzeniu bbędzie się raczej skupiać?

Ech...Moze po prostu za dużo chce w jednym opkowaniu 😉
Witam W związku, że jestem teraz daleko od cywilizacji i empików mam do czytelników nowego czasopisma GALLOP prośbę. Czy ktoś byłby na tyle miły i mógł zeskanować i podesłać mi na email jeden z artykułów- widziałam na okładce tytuł:ABC perfekcyjnego dosiadu.
Byłabym wdzięczna za okazaną uprzejmość.  :kwiatek:
cieciorka   kocioł bałkański
29 czerwca 2012 12:35
Inna sprawa że w dziale zakupowym powinny być testy porównawcze produktów z całego wachlarza cenowego. Np. ochraniacze : Dectahlon - York-Mustang- Hampa- Daslo-Nowak center_BR-Veredus-Prestige-Fair Play- itp.. I odpowiednio kategorie :
1. Wykonanie
2. Cena
3. Opinia uzytkowników testowych
4. łatwość utrzymania

Fajny pomysł, zawsze lubiłam testy 🙂
omnia   żeby zobaczyć świat, trzeba przejść przez próg
29 czerwca 2012 12:46
Jak dla mnie mogłyby być troche dluższe artykuły i jakies ciekawe przedstawienie ras - wiem, że to niby bywa w innych czasopismach, ale fajnych artykułow o poszczególnych rasach, ktorych coraz wiecej pojawia sie w Polsce, nie widziałam wiele. Shoppingu jak na moj gust trochę za dużo i sesje fajniejsze by były w plenarze, takie bardziej jeżdzieckie. Ekstra artykuł o kręgosłupie jeźdźca 😉).  ciekawe mogłyby być tez artykuły z różnych stajni, ale nie koniecznie w formie "reklamowej" , ale raczej wywiadow z włascielami, osobami tam jeźdżącymi czy trzymajacymi konie. Ogolnie fajne czytadło, akurat na moją dziką trase przez całą Łodź 😉)
[quote author=Ktoś link=topic=22707.msg1446135#msg1446135 date=1340950824]

[quote author=ewuś link=topic=22707.msg1446050#msg1446050 date=1340920163]
Sesję modową robiła Agnieszka Murak ( www.metkastudio.pl ).
[/quote]

nie przesadzasz trochę z tą reklamą?
[/quote]

Nie wydaje mi się. Nie znam tej osoby, ba nawet nie wiem jak wygląda i nie mam absolutnie żadnego interesu w tym, żeby ją reklamować. Przepisałam to, co jest w podpisie sesji w gazecie.
Ja zakupiłam i przeczytałam. Okładka mi nie przeszkadza, chociaż to nie związana z końmi koleżanka wypatrzyła gazetę na półce  😉 Dział w siodle nie dla mnie. Zbyt ogólnikowo, raczej oczywiste rzeczy. Chciałabym czegoś innego, nie podstawy podstaw. Artykuły wterynaryjne na plus, jako laikowi dobrze mi się czytało. Dział shopping kiepski niestety. To co napisała asds - przegląd ochraniaczy ok, ale przetestowanych z opiniami. Tyle to można spokojnie wyczytać w opisie na jakiejkolwiek stronie internetowej. Polo Story - TRAGEDIA jak dla mnie, głównie przez modelkę. Reszta ok. Kupię kilka następnych numerów, ale nie opadła mi szczęka z wrażenia  😉
asds   Life goes on...
29 czerwca 2012 12:57
Jak dla mnie w dziale zakupowym powinno być zestawienie towarów dostępnych w różnych przedziałach cenowych.  Np. temat sierpnia pady i jedziemy: York -Jarpol - Eskadron- Anky-Eurostar-Amigo-Poly Pads. Jest w tym temacie przebierać w producentach i cenach ( od 89zł do 260 zł).

Jest mnóstwo produktów jakich można by było poadać takim testom. I to nie tylko akcesorii do jazdy, ale i do pielęgnacji, konserwacji sprzętu.
ovca   Per aspera donikąd
29 czerwca 2012 12:57
Najfajniej by było jakby w każdym numerze były działy i dla klasyki i dla westu.


asds jako przedstawiciel braci westernowej (  🤣 ) bardzo dużo czerpię z artykułów i materiałów stricte ujeżdżeniowych i często przekładam poznane wiadomości na codzienne treningi. Praca nad impulsem, podstawieniem, balansem, samoniesieniem, ogrom informacji o chodach bocznych, które są podstawą drogi do rozluźnionego i przepuszczalnego konia niezależnie od tego, jakie siodło ma na grzbiecie- to wszystko ujeżdżenie 😉
imo więcej informacji przydatnych w jeździe w stylu west można znaleźć właśnie w artykułach stricte ujeżdżeniowych niż o tematyce westernowej w końskich gazetach, które zazwyczaj są wyłącznie relacjami z imprez albo garścią informacji dla laików o pochodzeniu tego stylu czy różnicach (no właśnie- różnicach! ) między klasyką a westem, a przecież więcej je łączy niż dzieli 😉

oczywiście- byłoby miło, gdyby znalazło się miejsce na rzeczowe artykuły westowe, marzeniem byłby kącik westowych szmatoholików (kto oglądał zagraniczne katalogi ze sprzętem west, wie o czym mówię  😁 )- ale tak jak wspominały dziewczyny, grupa odbiorców jest za mała...i pewnie jeszcze długo taka będzie.
Kupiłam, przeczytałam... i niestety bardzo się rozczarowałam. Po przeczytaniu spisu treści byłam nastawiona bardzo pozytywnie, ale chyba nie będę kupować następnych numerów.
Jak dla mnie to:
-skrótowe artykuły tak naprawdę nic nie wnoszące - lepiej dać dwa porządne artykuły, niż się rozmieniać na drobne. Biorąc pod uwagę, że kupiłam gazetę dla 1 artykułu (o kręgosłupie), z którego nie dowiedziałam się nic. Raczej nie będę kupować x numerów  w nadziei, że jakoś sensownie się rozwinie. Mam wrażenie, że sami nie do końca wiecie do kogo ma być skierowane pismo - a próba łączenia wiedzy dla wszystkich grup nie jest trafiona.
-o dziale shopping chyba już napisano wszystko z czym się zgadzam
- no i jeszcze zdjęcia -zwracajcie uwagę na to aby zdjęcie do artykułu pasowało do tekstu (patrz nieprawidłowy dosiad amazonki na zdjęciu mającym ilustrować dosiad wzorcowy, i w artykule o kręgosłupie wizualizacja jednej z wad).
Gallop? Zapowiadała się interesująco, w dodatku plus 200 do szczęścia, że napisali o problemach z kręgosłupem. Otworzyłam gazetę i okropne rozczarowanie. Z gazety dowiedziałam się tylko, że mam skolioze, a nie informacje, jak mam z tym jeździć. Cały ten temat podsumowałam w myślach ''no dzięki za info''
Do kogo jest to w ogóle adresowane? Dajmy na to temat o owijkowaniu. Właściciel konia powinien wiedzieć jak zawijamy, a dziewczynkom z rekreacji wystarczy zapytać instruktora.
Jak dla mnie nic poza ładną okładką... btw, skoro dają tam pad anky to mogliby już chociaż zrobić jakiś szmatoholiczny temat  😎
asds   Life goes on...
29 czerwca 2012 15:16
"Szmatoholizm - plaga czy błogosławieństwo przemysłu jeździeckiego?"   😁
Gallop? Zapowiadała się interesująco, w dodatku plus 200 do szczęścia, że napisali o problemach z kręgosłupem. Otworzyłam gazetę i okropne rozczarowanie. Z gazety dowiedziałam się tylko, że mam skolioze, a nie informacje, jak mam z tym jeździć. Cały ten temat podsumowałam w myślach ''no dzięki za info''
Do kogo jest to w ogóle adresowane? Dajmy na to temat o owijkowaniu. Właściciel konia powinien wiedzieć jak zawijamy, a dziewczynkom z rekreacji wystarczy zapytać instruktora.
Jak dla mnie nic poza ładną okładką... btw, skoro dają tam pad anky to mogliby już chociaż zrobić jakiś szmatoholiczny temat  😎



Równie dobrze w tym periodyku, ja też bym mogła pisać. Kupiłam jeden na spróbowanie i na tym koniec.Szkoda kasy, mam jeszcze inne hobby,gdzie jest też na jego temat czasopismo, a kosztuje mniej ,niż jakiekolwiek jeździeckie, przy podobnym wydaniu i ilości stron. Z tym ,ze w nim piszą fachowcy i mistrzowie olimpijscy, a u nas.... :/
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
29 czerwca 2012 15:39
Kupiłam. Jako ciekawostka- w Empiku nie było (powiedzieli, że będzie tylko w dużych salonach, ale dla mnie sprowadzą od następnego numeru), za to kupiłam w zwykłym Infomedio czy coś w tym stylu. Okładka super, bo taka inna, rzucająca się w oczy- zobaczyłam z drugiego końca galerii  😉 Artykuły krótkie, ale fajne- ja jestem za podstawami, w końcu z tym 99% z nas ma problem! Fajne zdjęcia, fajna szata graficzna- taka inna. Na pewno pismo niszowe na rynku- zawsze zazdrościłam Anglikom i Niemcom tego typu pism  😁 I nie przeszkadza mi, że jest to "pismo dla bogatej rekreacji", bo większość z nas to rekreacja i pewnie część przynajmniej pretendująca do bycia "bogatą"  😉 (o ile za bogatą można uznać konieczność dopasowania sprzętu, czystego i zadbanego konia i schludności w wygladzie  🙄 ) Fajnie pomyślany artykuł o ochraniaczach- od tych najtańszych po droższe.
Kolesiostwo mi nie przeszkadza- po pierwsze, to jakby nie tutejsza dyskusja, to wcale bym go nie zauważyła (chociaż z lektury forum wiem, że Efka współpracuje z Lostak itd.), po drugie- jak się coś zaczyna, to łatwiej i taniej skorzystać z tego, kogo się ma pod ręką, czyli z Lostak, Przemka Kozanowskiego i Paa, a nie rzucać się na głębokie wody i zaczynać od Kyry...
Swoją drogą- wiem, że to marzenie ściętej głowy, ale ja nie miałabym nic przeciwko czasopismu o profilu ujeżdżeniowym...  😎
Aha, modelce w polo się nie przyjrzałam, zanim nie przeczytałam tutaj opinii o sesji i faktycznie dziewczyna ma strasznie "wydmuchane" usta  😂
p.s. faktycznie moim pierwszym skojarzeniem było, że to pismo dla re-voltowiczów  😁
maab   road to hell
29 czerwca 2012 15:39
Czytam czytam i moze i ja sie wypowiem...
Z zawodowego punktu widzenia (art director) jestem na kompletne NIE. Okladka mnie odstrasza, caly layout to dla mnie HAOS. Po zakupie i pobierznym przekartkowaniu dostalam oczoplasu i nie wiedzialam gdzie sie patrzec i co czytac najpierw. Jak dla mnie za duzo wyroznikow, ramek, fontow, stylow, cudow wiankow. no coz moze jestem za stara...... zdecydowanie styl barwnego przewodnika z informacjami zajawkami w telegraficznym skrocie mi nie lezy. Dla mnie calosc pisma nie ujmujac slowu pisanemu i kliku zdieciom, bez szkody dla calosci moznaby zmiescic na polowie stron.....eh dlugo by gadac....

Merytorycznie... no ok, ale chcialoby sie zeby bylo wiecej tresc i wiecej do czytania. takze tu zgadzam sie z czescia przedmowczyn.

shopping...brrrr zdiecia autorki sesjii widzialam w wiekszej ilosci, sa super, ale ten styl tu nie pasuje, dla mnie odstrasza!
Swietny pomysl mial ktos z przedmowcow, zeby zrobic zestawienie padow, ochraniaczy itp z opiniami uzytkownikow. sama lista+ ceny... bez sensu.

Kupie nastepny numer z ciekawosci czy cos sie zmieni i czy przeczytanie pisma od deski do deski zajmie mi wiecej niz godzine.

powodzenia efka!

pozdrawiam
Przeglądałam dziś Gallop dość dobrze w empiku.
Mam mieszane uczucia. Zdjęcia są ładne, staranne, ale tu uwaga do obróbki - niektóre wydają mi się lekko za ciemne. Papier na minus - najbardziej lubiłam wydania KP z lat 2000-2003,  klasyczna forma wydania i dobrej jakości papier.
Artykuł o Strzegomiu - za krótki, zdjęcie dobrane bez pomysłu - warto byłoby chyba wrzucić zdjęcie z serii 3*?
Strony szmatowe bardzo mi się podobają od strony estetycznej - bardzo ładnie zaprezentowane sposoby "zawijania". Pomysł z kaskami - bardzo fajny, gratuluję,  naprawdę fajna rzecz 🙂
Co do dystrybucji w warszawskiej CH Reduta - Gallop znalazłam w in medio i w empiku. W tym pierwszym z potójnym facingiem, w centralnym miejscu półki - na wyciągnięcie ręki. Widać na pewno dużą staranność.
Nie mogę sie oprzeć wrażeniu, ze targetem są osoby bardzo młode/początkujące. Jako miłe wprowadzenie do jeździectwa jestem na tak 🙂

Przy okazji obejrzałam czerwcowy ŚK - i zastanawiam się czemu trafiły tam tak słabe jakościowo zdjęcia - zwłaszcza te w klinice jakością nie powalają, szkoda bo graficznie to była zawsze świetna gazeta 🙁
sei   . let's grow old together & die at the same time .
29 czerwca 2012 15:58
czerwcowego śk też jeszcze nie czytałam. ale już czeka kupione z opóźnieniem razem z gallopem.
armara, śk wcale nie tak rzadko łapał wtopy z kiepskimi zdjęciami w druku 😉 powiedz mi kto robił zdjęcia do kliniki (i z kim w ogóle jest?)

ja zamówiłam prenumeratę HiJ i mam nadzieję, że to wreszcie będzie pozycja, której pozostanę wierna na dłużej. na dłużej mogłaby też zostać promocja prenumeraty  😁
sei
Możliwe, ja od jakichś dwóch lat kupuję ŚK od przypadku, do przypadku i trochę mnie zaskoczył ten nr. Nawet nie spojrzałam kto zdjęcia robił.
....
🙄 ) Fajnie pomyślany artykuł o ochraniaczach- od tych najtańszych po droższe.

p.s. faktycznie moim pierwszym skojarzeniem było, że to pismo dla re-voltowiczów  😁


To jedyne co  mi sie podobało,
to że dla re-voltowiczów  🙄  Czemu nie ?
No to teraz ja  😀iabeł:

Graficznie - dla mnie super. Jasno, czytelnie, przejrzyście. Dzięki dobrej typografi wiadomo co jest tytułem, co podtytułem. Doskonałe wyróżnienia (ramki, koła) i co ważne konsekwencja w ich stosowaniu.
Rewelacyjne zdjęcia. Zupełnie inne niż w jakiejkolwiek prasie jeździeckiej.
Podoba mi się ta ilość tych zdjęć, to, że gdy zaczyna się temat jakiegoś artykułu to jest duża fota i krótki wstęp do tematu a potem także dużo zdjęć. Nareszcie jest na co popatrzeć.
Podoba mi się, że dokładnie przedstawiani są autorzy artykułów, jest zdjęcie i opisane kto - SUPER!
Dział shopping dla mnie ok.
Też mam nadzieje, że raz na ileś wydań pojawi się jakiś hit- raport użytkowników, którzy dostaną sprzęt na testy i będą go oceniać pod kątem wyznaczonych z góry atrybutów do oceny.
Dobre zestawienie ofert rynkowej, pewnie w kolejnych numerach będą się pojawiać nowości rynkowe itd. ale nie oszukujmy się - ile tych nowości na naszym rynku się pojawia🙂
Bardzo dobry dział "w siodle". nie przeszkadza mi, że mniej o skokach, za to b. dobrze, do zastosowania samemu w domu. Ogólnie to te skoki też dla ujeżdzeniowców.
To, że aktualnie napisały osoby z centuriona i w przyszłym numerze ma pisać Lostak mnie nie dziwi - a ile jest w Polsce stajni ujeżdżeniowych? I to, że zdjęcia są z Centuriona też mi nie przeszkadza - a ile jest ładnych stajni w pl. Pisze też Żaneta Skowrońska i Patrycja Gepner. Będa pewnie i inni.

No i kurde a mi się sesja i modelka podoba. Już mi się rzygać chce na widok przaśnych fotek z "ładnymi polskimi okrągłymi gębulami" na tle stajni i łączek. Modelka dla mnie super dobrana bo ma dojrzałą urodę, nie wygląda jak małolata i dlatego b. dobrze pasuje do profilu sesji. Pierwsza fota (ta w zielonym swetrze - super!). Ogólnie dobrze dobrana para, ona dominuje ewidentnie ze względu na taką urodę, model w tle tak jak trzeba.

Ogłoszenia - no niby by się chciało poczytać więcej o koniu z drugiej i tak zawsze ludzie tam dyrdymały piszą bo każdy to samo, że z potencjałem sratatata. Dobrze, że są darmowe i, że nie każe zostanie opublikowane bo przynajmniej nie będzie habet od bambra od pługa oderwanych z łańcuchami w pyskach z przerośnietymi kopytami z podpisami - idealny do dużego sportu  😵

Teraz niedosyty:
1. niedosyt w artykule o kręgosłupie. Dobrze, że będzie druga część ale się obawiam, że będzie potrzebna i trzecia i czwarta. To samo co już poprzednicy napisali- wiem jaki mam typ pleców ale co mam z tym robić- na co uważać.
2. Trochę niedosytu w artykule o dosiadzie. przydało by mi się trochę "trików" na usadzenie się.

kotbury, to raczej nie Aromer, a Centurion 😉

A ja odszczekuję to co powiedziałam nt. papieru. Dziś czytałam Gallop przy tak palącym słońcu, że niemal umierałam, a czytać się dało, bo światło nie było odbijane. Nie pomyślałam o tym :kwiatek: I tak offtopowo - Ash, jak napisałaś o tym leżaczku i gazetce... ach poczułam wakacje! 😜
kotbury, to raczej nie Aromer, a Centurion 😉



Ale wtopa, gdzie ja byłam myślami, hehe... juz poprawiam😉
To może i ja się wypowiem, bo dzisiaj dostała Gallop w swe łapki 😉 Szczerze mówiąc jak spojrzałam na okładkę to pierwsze skojarzenie miałam z szamponem o podobnej nazwie i... Joy'em oraz czasopismami tego typu. Z jednej strony fajnie, że świeży wygląd, tak różny od innych gazet branżowych, a z drugiej... jak na mój gust zbyt jaskrawo. Tematy artykułów ciekawe, ale, tak jak dziewczyny piszące powyżej, tym o kręgosłupach się zawiodłam. Mam skoliozę... i co? To wiem dzięki konsultacjom z ortopedą :P Fajnie jakby były jakieś ćwiczenia dla takich krzywulców. Popieram też pomysł by zamiast zdjęć, opisu i ceny produktów dać też opinie o nim, wady zalety i tak dalej. Artykuły weterynaryjne wspaniałe, fajny też pomysł z działem shopping, tylko,  że... nazwa mi nie pasuje. Mamy piękny język, po co go "zangielszczać"? Bardzo podobał mi się również artykuł o cavaletti i trening z Mieczysławem Zagorem, ale... szczerze mówiąc po przeczytaniu wielu tekstów czułam niedosyt.

Generalnie magazyn oceniam na plus, ale nie zachwyciła mnie jakoś bardzo.
Wciąż jednak bardzo dopinguję całej ekipie z Gallopu bo pomysł jest super i ma w sobie duży potencjał  :kwiatek:

edit: poprawione, dziękuję za zwrócenie uwagi  :kwiatek:
Wybacz Cee, ale nie wytrzymam 😵

jak to:
Mamy piękny język, po co go "zangielszczać
wytłuszczenie moje

ma się do tej części Twojej wypowiedzi:
Tematy artykółów ciekawe

Z jednej stroy fajnie, że świerzy wygląd

Koniec 🚫
I tak się kończy jak dyslektyk pisze na szybko i nie ma włączonego w komputerze programu do sprawdzania pisowni xD
Przepraszam i już poprawiam.
(Co nie zmienia faktu, że uważam język polski za piękny 😉 )
czerwcowego śk też jeszcze nie czytałam.

w czerwcowym SK polecam artykul dr Golonki. brecham juz trzy tygodnie, ten czlowiek jest genialny 😜
Dava   kiss kiss bang bang
29 czerwca 2012 20:45
Teraz ja  😀iabeł:

W Krakowie (przynajmniej w Galerii Krakowskiej) nie było kompletnie problemu z dostaniem pisma (empik plus saloniki prasowe).

Okładka:

-logo (pisałam już o tym) jak dla mnie zbyt podobne (praktycznie kopia) loga szamponu, nie sądzę aby było to zrobione celowo, a jednak mogłoby być jakoś lepiej przemyślane
-trochę dużo się dzieję na tej okładce, a jestem zwolenniczką prostoty ale tragedii nie ma

Gallopem czyli Gallop News

-brakuje mi tego w spisie treści, bo mimo wszystko to jakaś ważna część magazynu
-fajne newsy, dobrze się to czyta
-świetny mini-wywiad z Beatą
-Przewodnik Olimpijski ok i przedstawienie naszej kadry również

W siodle

-brawo za umieszczenie mini klinki i z UJ i ze skoków, piękne zdjęcia, oczywiste oczywistości (ale o tym później)
-dobry pomysł z grupą ekspertów wyjaśniających krok po kroku wszystko

Hiposkop & Opieka

-podstawy ale warto o nich mówić (może ktoś się zastanowi kupując ogłowie, czy robi się to dlatego bo konisiowi jest 'tak pięknie w meksykańcu'😉  😀iabeł:

Zapytaj weta

-na plus art. o RAO, bardzo przydatny dział

Shopping

-Agnieszka Murak może i robi fajne zdjęcia business ale na litość boską niech się nie bierze za coś w stylu glamour, bo ani nie ma o tym pojęcia ani jej to niestety nie wyszło. Zwalam winę na fotografa, a nie na modelkę (która widać, że pozowanie podpatrzyła chyba w magazynach dla panów) bo to tylko i wyłącznie od fotografa zależy wynik sesji. Doświadczony umiałby ustawić dziewczynę tak, żeby to wyglądało w miarę naturalnie i przyjemnie bez tego ślicznego 'dziubka' i wciągania policzków żeby kości były bardziej widoczne.
-ubrania i dodatki mogłyby być z różnych półek cenowych, bo i w ofercie np. Horze są fajne koszule konkursowe np.
-ochraniacze to tak jak dziewczyny pisały, zabrakło mi opinii użytkowników, bo testy producenta nie są zbyt pomocne przy wyborze  😉
-'bądź na bieżąco' ja uwielbiam takie nowinki  🤣 trochę miałam problem ze znalezieniem odpowiedniego obrazka do teksu (na stronie prawej)

Miejsca

-aaaa oszalałam, to stadnina skąd pochodzi mój Majorex  🙂 mam nadzieję, że w tym dziale będą przedstawiane ośrodki i stadniny jeździeckie zasługujące na uwagę

Ogłoszenia

-niby czytelnie, ale nie do końca 😉
-brak podstawowych info ad. hodowcy, województwa, wzrostu -> nawet jakbym szukała konie nie zrobiłabym tego przez te ogłoszenia

Felieton

-super, z klasą, uwielbiam felietony, oby był w każdym numerze

I teraz ogólnie:

1. Niektórzy mówią, że panuje w tej gazecie wielki chaos. Ja może tego tak nie nazwę. Dla mnie to kompletny brak konsekwencji. Wszystko ale absolutnie wszystko byłoby dla mnie ok. gdybyście robili to krok po kroku jak wydawałoby się, że jest zaplanowane. A mianowicie:
-już w spisie treści W SIODLE inny kolor numerki stron inny (i tak w OPIECE)
-każdy dział (przynajmniej tak można wnioskować) miał jeden, określony kolor po co wprowadzać w każde 'okienko' jakiś inny? Jeśli Wasze logo jest w np. pomarańczowym czemu Wasze 'flo' jest czerwone?
Jeśli dział jest pomarańczowy to skąd się nagle wziął niebieski na tym 'cavaletti'?
Jeśli po jednej stronie są 'ochraniacze otwarte' na pomarańczowym tle i ceny są też na pomarańczowym, a 'ochraniacze pełne' są na niebieskim to skąd nagle ceny tam wysmarowane na pomarańczowo?
Miejsca na turkusowo? Super! Ale niech też tak będzie w spisie treści.
itd.itp
Brak konsekwencji jak dla mnie i tyle.
Inne elementy jak: 'dymki', tabelki, inne czcionki mi nie przeszkadzają tak bardzo

2. Bardzo dziwne jest dla mnie nie podpisywanie art. Pod każdym (a w sumie zaraz pod tytułem każdego) powinien być podany autor tekstu (względnie ten kto redagował) i autor zdjęć.
W połowie art. w tym magazynie tego nie ma. Nie może być tak przecież, że za tekst odpowiada bliżej nieokreślony byt jakim jest redakcja.

3. Świetne zdjęcia! Duże, czytelne, proste. Czepiałabym się tylko przygotowania co po niektórych z nich do druku, bo nie zostało to zrobione dokładnie. Wielkim plusem dla mnie jest to, że zdjęcia pokazują normalne konie, normalnych jeźdźców.
Często w gazetach 'końskich' zapomina się o elegancji tego sportu i propaguje obrazki o pożal się boże treści np. koń skaczący bez ochraniacze, z okropnymi kopytami, jeździec w dresie itp.

4. Bardzo, bardzo wielkie brava za inicjatywę z 'kaskami'. Jeśli w gazetach o tej tematyce nie będzie o tym mowa (i będzie to poparte zdjęciami 😉) to gdzie ma być? Jasne, że rzeczywistość odbiega od ideałów ale trzeba do nich cały czas dążyć.

5. Same art. -> oczywiste oczywistości. Zgadzam się całkowicie. Ale czy takie to złe? Nie. Nawet świetni zawodnicy nie potrafią czasami wyjechać prawidłowo zakrętu, kupują ogłowie 'bo ładnie wygląda' albo nie mają podstawowej wiedzy o żywieniu koni.
Uważam, że o oczywistych oczywistościach należy mówić.

6. Jeśli chodzi o dobór sprzętu itd. Uważam, że dobrze jest pokazać wszystkie firmy popularne na rynku, nie tylko te droższe. Wiemy doskonale jak dobrze sprawują się np. kaloszki horze za 39zł i jakoś nie wyobrażam sobie nie napisania o nich tylko z powodu ich niskiej ceny.
Nie wiem jako obraliście politykę, czy są to art sponsorowane itd. to Wasza sprawa, myślę, że utrzymanie obiektywności (i np. wrzucenie padu Jarpola albo Caballa na równi z ES) będzie punktowało  🙂

7. Reklamy. Rozumiem, że pismo się rozkręca i reklamy kosiarek i jakiś tam innych co najmniej dziwnych rzeczy zastąpią reklamy jeździeckie? Powiem szczerze, że czułam się co najmniej zdekoncentrowana niektórymi  🤣

8. Też odniosę się do 'znajomych królika'. Bardzo nie lubię tego zjawiska i go nie pochwalam. Rozumiem, że 'od czegoś trzeba zacząć' i dlatego tak to teraz wygląda. Jeśli natomiast zaleci 'królikami' za bardzo, jeśli będziecie unikali trudnych tematów tylko dlatego, żeby być poprawnymi politycznie hmmm... Wydaje mi się, że stracicie wartościowych czytelników. Nie oceniam tego dzisiaj, zobaczymy jak się to potoczy.

9. Miejsca. To świetny dział. Też mam nadzieję (może naiwnie 😉 ) że nie będzie to cykl art sponsorskich, bo będziemy mieli wtedy katastrofę lekką  😀iabeł:  Jest tyle fajnych miejsc w pl, stajni, stadnin, hodowli. Warto o nich pisać, obiektywie, z dobrymi zdjęciami, może jakiś mini wywiadzik. Może jedna osoba która prowadzi ten cykl i napisze coś 'od siebie' ?

Sumując

Nie jest źle, nie jest też świetnie. Może spodziewałam się czegoś więcej  🤣
Myślę, że macie potencjał i to duży. Jesteście czymś nowym, świeżym, lekkim. Będę bacznie śledziła rozwój tego magazynu, bo może iść w serio dobrym kierunku.
Wielkie gratulacje tak czy siak dla Waszej pracy, bo mogę sobie tylko wyobrazić jaki ogrom jej włożyliście  :kwiatek:
Ktoś by powiedział 'Alleluja i do przodu'  😀iabeł: ja powiem POWODZENIA  🙂 

edit: oczywiście zapomniałam o jednym punkcie

10. Papier i cena. Ja kocham taki papier. Dla mnie jest idealny. Nie lubię jak mi 'kreda' świeci po oczach  😉  Cena magazynu świetna i hmm wiem, że bardzo promocyjna. Jeśli zostałby ten papier (niby 'gorszy' a dla mnie lepszy) to może udałoby się cenę jakoś podratować?
To prawda, że wiele osób nie kupuje końskich magazynów ze względu na cenę, a szkoda.



Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się