kącik pomocy medycznej, czyli: czy to coś powaznego i jak temu zaradzić

Florcik, to może spróbuj. Lek jest na receptę więc wizyta u lekarza nieodzowna. Ja też miewam epizody alergiczne latem, zazwyczaj przez miesiąc biorę właśnie Telfast 180 (zapalenie spojówek plus katar). Pomaga, nie powoduje senności.
Facella   Dawna re-volto wróć!
20 czerwca 2012 18:22
czy gips moga mi zdjac jak pojde na izbe przyjec do szpitala czy musze sie umawiac na wizyte? co jesli nie ma miejsc, a prywatnie nie chce isc?
no i teraz mam problem... Nie wiem czy już iść do lekarza jakiegoś czy jeszcze czekać. Od dwóch (trzech?) dni boli mnie dłoń. Konkretnie lewa, kość z samego brzegu, z tym, że nie wiem, czy to grochowata kość nadgarstka, czy jeszcze ta idąca od małego palca... jak tak sobie "macam" to mam tam jakąś sporo większą wypukłość niż w tym samym miejscu na prawej dłoni. Teraz jeszcze zrobił mi się siniak (?). No i boli trochę nawet jak nie ruszam, jak zegnę palca to już tak konkretnie. do tego odczułam jakieś dziwne pojedyncze mrowienie w tej dłoni. W ostatnim czasie z nikim się nie biłam, w nic nie uderzyłam. Czekać? okładać, smarować? czym? co to w ogóle mogło mi się zrobić?
Florcik, próbowałaś Telfastu?

oo nie, to jest zło!! 🙂
Ja po nim miałam straszne koszmary, moja koleżanka też. Nigdy więcej, to diabelski lek  😁
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
20 czerwca 2012 18:40
Facella, lekarz rodzinny przecież może ściągnąć.
Telfast 180 jest dobry, ale to dość stary lek, teraz na rynku jest kilka innych, nowszych i lepszych leków, ja dostałam w zamian np Rupafin 😉
Ten Telfast to podobno to samo co dostępna bez recepty Allegra. 😀
Facella   Dawna re-volto wróć!
28 czerwca 2012 18:25
sama sobie w domu zdjęłam ten gips, no po prostu masakra żeby się do lekarza dostać! na "pilne" skierowanie najbliższy termin - 17.07.  😵
czy miejscowe zasinienia (to chyba krwiaki są) to normalne? gips mnie nie uciskał za bardzo więc chyba nie był za ciasny, chociaż dłoń mam teraz jakąś węższą  😲
bo ogólną sztywność i problemy z ruszeniem kciukiem zwalam na zastanie stawów, mięśni i ścięgien. jutro na rehabilitację, zobaczy się.
Czy ktoś spotkał się z bardzo silnymi zawrotami głowy bez żadnych innych objawów? (mam na myśli bardzo silne - człowiek jak idzie wygląda jakby duuuużo wypił) Czego objawem to może być?

Mój TŻ jest od wtorku w szpitalu i poza tomografem, prześwietleniem klatki piersiowej, pobraniem krwi i moczu do badań i położeniem na sali po udarowej (na której pobyt nie jest zbyt przyjemny), nic więcej nie zrobili a a zawroty w ogóle nie przechodzą! Tomograf podobno czysty
pestka - a zapalenie błędnika było brane pod uwagę?
U mnie to było SM - ale tomograf nie był czysty. I zwykle przy tej chorobie nie jest.
a ja przyszlam się pochwalić, że im dłużej biorę Rupafin tym bardziej pokręcone, żeby nie powiedzieć popiep****e mam koszmary. TRAGEDIA!
Florcik haha, ładnie 😉 ja miałam tak z Telfastem, im dłużej tym gorzej.
Ciekawa jestem  jak działają te leki że powodują koszmary  🤔wirek:
Tomograf ten zwykły i ten z kontrastem jest całkiem czysty. Powiedzieli, że będą badać błędnik ale najwcześniej w poniedziałek, ostatnie badania miał we wtorek i środę, czy w każdym szpitalu tak zwlekają z badaniami??
Mój wujek miał zapalenie błędnika, ale przy tym, oprócz chodzenia jak pijany, rzygał jak kot - widocznie nie było im to na rękę więc zbadali go pod kątem błędnika następnego dnia.
rtk, mnie też to ciekawi, jak opowiadałam niektóre z nich znajomym to nie mogli uwierzyć, że coś takiego może powstać w mojej głowie.  😲 😂
My po Telfaście nie mieliśmy koszmarów. Inna sprawa, że np. ja miałam zawsze bardzo wyraziste sny, do tego z gatunku "fantasy".
Facella, ręka węższa i lekko zasiniona to norma po gipsie. Miałam tak samo. Brak ruchu, zastój, słabsze krążenie...
Facella   Dawna re-volto wróć!
30 czerwca 2012 21:00
Kurcze, to moje pierwsze w życiu złamanie. W dodatku to prawa ręka (dłoń właściwie), więc panikuje. Wolałabym, żeby wszystko było ok...
Ja po złamaniu mam łokieć wyginający się trochę też w drugą stronę, więc sprawdź jakich nowych mocy Ty nabyłaś  😀iabeł: Spokojnie, oprócz tej jednej anomalii moja ręka wróciła do normy i nie jest już cienka i zasiniona 😉
Do jakiego lekarza mam się udać, jeżeli jest mi ciągle zimno?
Tj w te upały jest mi gorąco, owszem, ale nie umieram jakoś strasznie.

Ale! jak wjedę do biura i jest włączona klima, to szczękam zębami. Może być ustawiona na 24 stopnie, a ja siedzę w polarze...
Właśnie żałuję, że włożyłam sobie rybaczki zamiast długich spodni  😤
Endokrynolog?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
05 lipca 2012 15:20
Czy w aptece kupię coś takiego jak srebro, które można dostać np u weta?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
05 lipca 2012 17:53
OOOO strasznie Ci dziękuję! Nie wiedziałam jak to się dokładnie nazywa! 🙂
Kuzyn teraz mi przyniósł Fatroximin Topic Spray i narazie to stosuję (u psa), ale zaopatrzę się w srebro.
Jeszcze raz Ci dziękuję!
JARA u nas na zawodach ma to czesto sklep jezdziecki ktory przyjezdza. Jeśli chcesz mogę Ci zakupić najwyżej i wysłać (zawody mamy w przyszly week)
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
06 lipca 2012 09:29
Dzięki, póki co radzimy sobie na Fatro.
Czy człowiekowi może się podnosić temperatura ciała od temperatury otoczenia? Niby nie jesteśmy zmiennocieplni... Ale z drugiej strony chłodzenie może szwankuje, jak jest taki upał i wilgotność?
Po wspólnej debacie doszliśmy do wniosku że nie powinna. Ta wewnętrzna- mierzona w odbycie czy w jamie ustnej powinna być podobna do takiej przy chłodnym dniu.
Sama skóra się nagrzeje, więc np termometr paskowy przyłożony do czoła może pokazać nieco wyższą. ( zwłaszcza jeśli leżymy na słońcu)
Co do pachy nie jesteśmy zgodni.  😉
Mierzenie paszczowe. Ale też różnica nie duża - po prostu znam swoje normy 🙂 Ledwie ze 3-4 kreski, ale za to upał w mieszkaniu spory. I temat mnie zainteresował.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się