Kwas hialuronowy

a ja przeliczyłam dawki i nawet za 99 zł nie kupiłam

w kwasie od podkowy jest 6 tys. mg/l HA

w Mobility HCC jest 34 tys. mg/l

cena i dawka prawie dokłądnie 6 x większa

czyli żaden biznes, żadno WOW cenowe
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
04 marca 2012 20:36
Endurka ale też kwas od Pana Podkowy nie ma, zdaje sie, na celu aż tak mocno działać? Mam na myśli, że mobility jest chyba mocno nastawione na leczenie, a kwas od Podkowy zapobiegawczy?
Endurka też uważam, że kwas p.Podkowy ma suplementować konia, który nie ma urazu do leczenia.
Mój, praktycznie do końca życia musi dostawać suplementy na aparat ruchu - kwas, glukozaminę, chondroitynę itp.
W czasie leczenia, rok temu i w pierwszym okresie rehabilitacji, podawałam mu  dość silne preparaty. A teraz jest wspomaganie i profilaktyka - wydaje mi się, że istotna jest regularność podawania i preparaty nie muszą być tak silne jak Debrymed. Pewnie też ma znaczenie rodzaj i intensywność treningu.
owszem tak

ale w cenie 99 zł to jeszcze ujdzie, chodziaż żadna to "taniość", bo wyjdzie jak derbymed w 6x zmniejszonej dawce

a za 219 to już wyjdzie 2,5 x droższy niż mobility
Czy naprawdę myślicie, że kwas hialuronowy podawany drogą pokarmową działa w jakimś widocznym zakresie ? Ja tam znawcą nie jestem, ale coraz bardziej przekonuję się do teorii, że lepiej wydać trochę więcej pieniędzy i zrobić koniowi porządną kurację kwasem dożylnie, niż kupować preparaty, które też mało nie kosztują, a efektów zero. 🙄
misia na serwerze elseviera  (PubMed)wiszą publikację, które negują podawanie kwasu dożylnie ze względu na jakieś tam aspekty metabolizmu i transportu z krwią
są też takie, które potwierdzają działanie konkretnych stężeń kwasu podawanego dopaszczowo😉 i mówią, że niższe od jakiś tam stężeń i z jakimś tam nośnikiem (sorki., ale czytam teraz tylko te zwiazane z nutrigenomika, a te daja jasna odp ze to dziala na ekspresje genow odpowiedzialnych za szlaki zwiazane z metabolizmem w obrebie chrzastki stawowej,mazi itp. wiec szczegolow stezen nie podam, bo bym musiala kilkadziesiat prac przejrzec a na to czasu i checi brak😉) nie daja efektu lub jest on za slaby.
Mysle, ze kolejne lata przyniosa zupelnie odmienne wyniki i wymusza modyfikacje stezen,nosnikow i drog podania, poki co wszyscy znani mi polscy,niemieccy, angielscy i amerykanscy ortopedzi zalecaja dopaszczowo konkretne produkty (konkretne stezenia i nosniki),iniekcje miejscowe.
Karla🙂
Ja podawałam mojemu psu z problemami stawowymi kwas dożylnie. Wcześniej dostawał leki przeciwzapalne i inne cuda niewidy. Nic nie pomogło.  Dopiero kwas dożylnie pomógł. Więc sama już nie wiem. Piszę tylko to co wynika z moich doświadczeń.
misia ale pies to zupelnieinny organizm-chocby uklad pokarmowy,mechanizm wchlaniania itp,to ze u psa dziala/nie a u konia bedzie Twoim zdaniem tak samo nie jest w ogole argument a bledne myslenie wielu osob, ktore nie maja wiedzy z zakresu farmakologii i nie wiedza, ze kazdy organizm inaczej reaguje na rozne substancje (  bo przeciez nie musza i to jest ok, ja sie tego nie czepiam,czepiam sie tylko szerzenia herezji😉 )
np. paracetamol u dzieci  jest ok, a kota moze zabic:P
Karla🙂
No masz rację. Mówiłam, że się nie znam  😡.
misia nic sie nie dzieje🙂 poki sie naukowcy w genach nie zaglebia to kazda teoria  bedzie prawdziwa😉
zdrowia dla psa i konia zycze🙂
misia997 to chyba też sporo zalezy od osobnika. Ja takze podawałam preparaty doustne mojemu psu. Jemu pomogły niesamowicie... 😉
Mniej więcej po jakim czasie podawania kwasu "doustnie" mogą/powinny być widoczne efekty (zakładając oczywiście, że będą)?
kupiłam mojej seniorce kwas od Podkowy, podaję drugi tydzień po 10ml strzykawką do pyska. Nie wiem czy już działa, co działa ale rusza się jak kotka na gorącym blaszanym dachu 😁 a po zimie chodziła trochę asekuracyjnie. I zastanawiam się czy nie dodać sobie trochę tego KH do kremu  😜
Czy jeszcze ktoś podajacy kwas od Podkowy może się wypowiedzieć?
ganasz,  dlaczego podajesz "dopyszcznie" a nie do paszy? codziennie taka dawka :kwiatek:?
Isabelle, dlatego, że nie mam pewności czy w paszy zostanie wchłonięta cała dawka. Bo np. część może zostać na ściankach żłobu itp. małopolanka jak ma do wyboru siano albo obrok w pierwszej kolejności je siano i nie mam pewności czy wyje kwas z paszą. A tak mam pewność. Kosztowałam 😡 jest zjadliwe 😜 Tak cały czas było to 10 ml, bo ona ma 25 lat, to ją "przesmarowałam" dokładnie 😉
Kwas podawałam 6 tygodni. Teraz robię przerwę, bo wszystko jest z jej ruchem ok, a z mojej praktyki wynika, że wszelka nadgorliwość przy koniach  nie jest wskazana.
podawałaś dokładnie ten?
Kwas hialuronowy — VET HA — b. wysokie stężenie 0,66%!


Kwas hialuronowy rr. — (C14 H20 NO11 Na)n — drobnocząsteczkowy (molekuły wielkości 1,14 x 10000000) dzięki temu dobrze wchłaniany z przewodu pokarmowego. Roztwór na hydrolizacie kolagenu II generacji potęgujący jego pozytywne działanie na stawy. W skład wchodzi bardzo wysoka ilość kwasu hialuronowego — 6600 mg/1l, kwas glukuronowy — 3500 mg/1l, drobnocząsteczkowe struktury kolagenowe II generacji.

Zalecane dawkowanie: 5 – 10 ml profilaktycznie, 20 – 30 ml leczniczo — dla konia o wadze 500 kg.
Pojemność 1000ml. Opakowanie butelka + miarka. Kraj pochodzenia: Japonia.


Cena promocyjna 199 zł  | (Cena standardowa 219 zł) | 


ja mam w planach eksperyment Algowo-Imbirowy, jak nie będzie poprawy widocznej (nie ma żadnej tragedii, ale wolalabym większą ruchomość stawow widzieć) to też zrobię terapię z kwasu.

ciekawe czy jest różnica czy używa sie kwasu od podkowy, a jakiegoś dużo droższego, tak w praktyce...

znalazłam jeszcze takie cos, może kogoś zainteresuje
Wywiad z ortopedą weterynarii niemieckiej drużyny olimpijskiej Panem dr Björnem Noltingiem

W opinii dr Björna Noltinga racjonalne jest wykorzystywanie w terapii kwasu hialuronowego w celu zapobiegania i leczenia schorzeń stawowych, oczywiście pod warunkiem, że została ona profesjonalnie dobrana i zastosowana.
KWAS HIALURONOWY – SPRAWDZONA TERAPIA NA MIARĘ NOWYCH POTRZEB

Kwas hialuronowy to najważniejszy składnik metabolizmu stawów, a zatem warunkuje prawidłowy powrót do zdrowia przy zapaleniach stawów i ścięgien. Z tego powodu już od wielu lat jest używany w leczeniu schorzeń stawowych u koni. W przeprowadzonym wywiadzie z weterynarzem niemieckiej drużyny olimpijskiej, dr Björnem Noltingiem zostaną przedstawione i wytłumaczone wyniki ostatnio wprowadzonych innowacji i zdobyte doświadczenia.
Jaką według Pana rolę pełni kwas hialuronowy u koni?

Stałe ignorowanie kwasu hialuronowego jako efektywnej terapii, zarówno u ludzi jak i w weterynarii jest nie do pomyślenia. W zależności od tego, jakie schorzenie leczymy, kwas podajemy bezpośrednio do stawów, lub dożylnie. Ostatnio kwas hialuronowy jest również dostępny w postaci płynu (www.vetvital.pl), który może być podawany bezpośrednio z pożywieniem jako dodatek odżywczy. Stosujemy te preparaty z dużym efektem, nie tylko w przypadkach już powstałych schorzeń stawowych, ale również w profilaktyce jako zabieg prewencyjny.
Jaka jest różnica pomiędzy kwasem hialuronowym wstrzykiwanym, a tym który jest dostarczany do organizmu z pożywieniem??

Do tej pory nie wiadomo w którym dokładnie momencie działa kwas hialuronowy. Przypuszczalnie organizm sam wzmaga produkcję endogennego kwasu przy podaniu kwasu hialuronowego egzogennie. Taki jest mechanizm zarówno przy podaniu preparatu z pożywieniem jak i w zastrzyku. Lubimy również łączyć obie te drogi podania. Kwas hialuronowy w płynie jest dodawany do pożywienia przez kilka tygodni, jako uzupełnienie rezultatów leczenia iniekcją.
Czy podawanie kwasu hialuronowego dożylnie, czy też bezpośrednio do stawów jest bezpieczne?

Przez ostatnich parę dekad, dokonano dużego postępu w wytwarzaniu czystego i o wysokiej jakości kwasu hialuronowego. Kiedyś kwas ten był pozyskiwany jako wyciąg z grzebieni kogucich oraz tkanki pępowinowej, które zawierają obce białko. Obecnie produkuje się syntetyczny kwas hialuronowy w jego czystej formie i reakcje obronna organizmu właściwie nie występują. Dopuszczalne jest podawanie kwasu wraz z pożywieniem. W tym przypadku jeden warunek musi zostać spełniony, mianowicie jakość musi być bezwzględnie przestrzegana. Nasz ulubiony preparat to VieQuo Orthohy HAl, Tylko naprawdę wartościowe suplementy żywieniowe są warte kupienia.
Czy uważa Pan, że możliwy jest dalszy rozwój w tej dziedzinie?

Już na dzień dzisiejszy poziom dostępnych produktów jest bardzo wysoki. Być może będziemy mogli mówić o dalszych innowacjach w następnym dziesięcioleciu. Ale na razie dostępne produkty zaspakajają rynek i potrzeby. Szczególnie, że została stworzona możliwość alternatywnego, kombinowanego łączenia podawania preparatu przez iniekcję i z suplementami żywieniowymi.
też dotarłam do strony vetvital 😎
ja podawałam kwas od Podkowy 99 zł w promocji  W naszym przypadku nie chodziło o dawki lecznicze tylko wspomagające. Efekt (odpukuję) jest widoczny. Kuracja algowo -imbirowa jest super(podawałam zimą+ inne ziólka), możesz jeszcze dołożyć kozieradkę. Zioła mamy na codzień. Aktualnie do paszy dla klaczy dodaję nowalijki- siekaną pokrzywę i mniszek. 😉
tak cichutko więc sie zapytam, pokrzywa rwana, umyta i pociachana może byc 😉? bo poza tym i tak mam w planach herbatki pokrzywa-anyżek-mięta.

szkoda, że Podkowa juz nie ma promocji, to bym zrobiła też kurację z jednego opakowania.
tak, świeżutka młoda pokrzywa , pociachana najwygodniej nożyczkami nie jest już parząca 😜 A suplementy dla koni powinno się sprzedawać na raty albo z kimś na połowe 😉
Dziewczyny, możecie mi polecić skuteczny kwas w płynie? Bo średnio się orientuję.  😡
Waham się pomiędzy
http://sotesklep.animavet.pl/go/_info/?user_id=336&lang=pl
http://sotesklep.animavet.pl/go/_info/?user_id=327&lang=pl (nie ma dawkowania)
http://zooapteka.pl/aptoflex-equine-1-litr-p-2046.html polecony przez weta
Ewentualnie biorę pod uwagę jeszcze ten kwas od p.Podkowy.
Na prawde dzialajacy kwas to ten od Golonki, ale drogi jak cholera.
ashtray, podawałam Lubric8 i cóż, szału u Skarego nie było 😉
Czy ktoś się orientuje czy Hyalutidin Mobility HCC to to samo co Derbymed Mobility HCC? Będę wdzięczna za informacje  😉
Zgłaszam się do Was z prośbą o opinie na temat kwasu hialuronowego.

Mój wet na szpat i inne stawowe dolegliwości zaproponował kwas hialuronowy lub preparat Tildren. Czy używaliście tych preparatów? Jakie były efekty?
Dodam, że koń  ma 16 lat i obecnie dostaje czarci pazur od 3 misięcy.
Murmel, a skąd wzięłaś to pierwsze?
Kfanaberia mój miał pod koniec lipca podawany tildren. Koń ma 12 lat i zwyrodnienia trzeszczek, zmiany szpatowe oraz zwyrodnienia w stawach kopytowych, koronowych i pęcinowych w przodach.
Efekty na rtg rewelacyjne, koń nie kuleje (ale też jakoś mocno nie pracujemy tyle tylko żeby nie zardzewieć)

Także ze swojej strony polecam (w grudniu mam nadzieję zrobić powtórkę)
u mojego problemy stawowe są bardzo podobne, a od kogo brałaś Tildren i ile kosztował? bo słyszłam, że ceny są różne. Mój wet mówił, że ten preparat podaje się raz i nie powtarza się podawania go.
Tunisowi tildren podawała Agnieszka Bestry. Suma sumarum wyszło 2200.
Co do ilości podań. Na początku rozmawiałysmy o jednym. Ale jak na zdjęciach kontrolnych zobaczyłam efekty to zapytałam się wprost czy może byłoby dobrze podać jeszcze raz żeby pociągnąć leczenie. Ustaliłysmy, że jeśli dam radę finansowo to jak najbardziej wskazane będzie kolejne podanie (jedno zwyrodnienie jeszcze nie wygląda fajnie więc wolałam nie przerywać leczenia w połowie)
archeo, jaki stopień zwyrodnienia trzeszczek macie? ja się zastanawiam nad podaniem tildrenu 16latkowi przy jednej cyście na trzeszczce (III-IV stopień).
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się