Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

Polecam Clinton I, zajebisty ogier!!! Mam aktualnie 4 latka w treningu, BOSKI!!!!!!!!!!!

Chodził troszkę  wyżej, niż P klasa...


Za to Twój to nawet LL- ki już nie pójdzie, ....zresztą guzik mnie to obchodzi, ja siwymi nie kryję, bo mi ręką nie idą.
Rzygać się chce, Carlos, to , Carlos tamto,  niemieckie cacy, polskie, ble..., a weź ty się do tych Niemiec przeprowadź jak tam wszystko takie extra.
Całe szczęście, że w Polsce jest jeszcze kilka fajnych ogierów, i to nie za 1500zł, a dużo tańsze, a do tego również dające dobre źrebięta.
Jak bym miała kryć Carlosem, to wolała bym Elfem, mrożonką, za 400zł. Kon z ikrą, skoczny, no i chodził trochę wyżej jak P 🤣
Kon z ikrą, skoczny, no i chodził trochę wyżej jak P 🤣



I potomstwo skoczne, tylko nie zawsze wyględne 😉
Oj tam ,oj tam, u Carlosa,  niektóre konie, też mają łby jak wiadra  🤣
Lecz to nie jest ważne, ważne by koń skakał, lub się ruszał w zależności od potrzeb 😀
Nie wiem, bo ja Carlosów żadnych na parkurach nie widziałam, za długo mieszkam w UK.
Niemcy jednak potrafią wyhodować skaczące,ruszające,jezdne laleczki..tylko u nas ludki się zachwycają łupami z łbami jak wiadro,nie ruszającymi się a tylko skaczącymi...niestety...z resztą dużo o tym się mówiło podczas pokazu dla niemieckich hodowców i w trakcie próby w SO Starogard
ja wolę lalkę skaczącą db ruszająca się i jezdną..co mi z tego, że będzie pod niebo skakał,jak się nie rusza (galopuje jak świnia w kartoflach) i jest tak brzydki, że nawet do lasu wstyd jechać bo sarny zawału dostaną😉
dla mojej kobyły z brzydką głową będę wybierać cukieraska,jezdnego,skaczącego i przynajmniej ruszającego sie jak ona...

a źróbkę po Carlosie mam w stajni,z matki budionki, bardzo fajna,urodziwa,poprawna,kontaktowa
[quote author=Karla🙂 link=topic=5087.msg1448474#msg1448474 date=1341172138]ja wolę lalkę skaczącą db ruszająca się i jezdną..co mi z tego, że będzie pod niebo skakał,jak się nie rusza (galopuje jak świnia w kartoflach) i jest tak brzydki, że nawet do lasu wstyd jechać bo sarny zawału dostaną😉[/quote]

No ja nie wiem - osobiście mam laleczkę  😎 więc się nie przejmuję. Ale z tych dwóch opcji o których piszesz wolałabym konia poprawnego, a super użytkowo niż ślicznego średniaka. Wyglądem się czworoboków nie wygrywa. Tylko, że koń musi być możliwie najbardziej poprawny- wady budowy utrudniają a czasem uniwmozliwiają pracę.
na szczęście rynek zachodnich reproduktorów stoi otworem i nie trzeba szukać ładnych średniaków,bo są śliczne,wybitne ruchowo/skokowo konie🙂
prawda, zwłaszcza, jak się dla siebie chce źrebaka, to warto odłożyć i zainwestować w inseminację czymś bdb i sprawdzonym, ale to tylko moja opinia.
Mnie sie marzy cudo po Chacco Blue, jakos ostatnio zachorowalam na tego reproduktora  😍
nie tylko Twoja🙂 coraz więcej świadomych hodowców nie boi się wydawać kilkaset-czy nawet tysięcy euro by pokryć  czymś naprawdę dobrym🙂
ja po wizycie w Lewitz i rozmowach na temat tego reproduktora (Ch-B) wiem,że bardzo starannie trzeba dobierać klacze pod niego.
Diarado albo Diamant de... to kandydaci dla Polki na przyszły rok
Mnie sie marzy cudo po Chacco Blue, jakos ostatnio zachorowalam na tego reproduktora  😍


Koleżanka ma po nim źrebaka z syndromem woblera, od klaczy, która wcześniej rodziła zdrowe źrebięta.
[quote author=Karla🙂 link=topic=5087.msg1448474#msg1448474 date=1341172138]
Niemcy jednak potrafią wyhodować skaczące,ruszające,jezdne laleczki..tylko u nas ludki się zachwycają łupami z łbami jak wiadro,nie ruszającymi się a tylko skaczącymi...niestety...z resztą dużo o tym się mówiło podczas pokazu dla niemieckich hodowców i w trakcie próby w SO Starogard


a źróbkę po Carlosie mam w stajni,z matki budionki, bardzo fajna,urodziwa,poprawna,kontaktowa
[/quote]

No często jest tak, że nasze orły, to dostają konia, który się fajnie rusza, a po kilku miesiącach świetnego treningu,jakimś ,,cudem " koń traci ruch. 😵
Takich koni jest mnóstwo, które dobrze się zapowiadały, ale niestety, przez nieodpowiedni trening, traciły swoje umiejętności.
Co trzeba przyznać Niemcom, to na pewno mają pojęcie, jak z przeciętnego konia zrobić perełkę, u nas jest raczej odwrotnie :/

Budionny są mocno podlane xx, i oo, a wcześniej i achaltekincem, więc źrebak nie ma wyjścia ,musi być ładny 😀
Ja do Carlosa nic nie mam, ładny koń  😍
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] brak edycji postow- jestes na forum bardzo dlugo, nie pierwszy raz scalam twoje posty. pora zaczac edytowac.
oj, Titina, co Cie tak męczy w zachodnich reproduktorach?
Jak Cię na nie nie stać, to choć nie krytykuj, to nieładnie....

Pozatym, sama używasz zachodnich reproduktorów, Rubin, Loxley, no ale fakt, cena stanówki nimi nie jest wysoka i mamy zakończenie..
Wszystko roztacza się o cenę stanówki...
Wszystko roztacza się o cenę stanówki...

Raczej wszystko rozbija się o dobre matki 😉
Ech Ciekawska czepiasz się, bo źrebaki po Twoich ogierach nie łaszą się jak psy  😁  😁

Nie po koniach Ciekawskiej, a raczej SPONSORA............
bereiter, a ty jesteś przepraszam moim adwokatem czy rzecznikiem prasowym?  😁
zrozum, nikt tu nic nie ma do Carlosa, jest pare fajnych koni po nim, bo przegladam te twoje reklamy filmy, etc. (ale to na niemieckich matkach). tylko problemem jest forma, w jakiej tutaj wpadasz i reklamujesz z milionem wykrzyknikow i rznieciem glupa np. odnośnie swojej plci.
Btw. mamy tez tutaj na forum dział ogłoszeń

beraiter przepraszam  😵  po ogierch jeżdżonych (będących pod opieką?)  Ciekawskiej  i nie wiem kto jeszcze na nie wsiada, kto jest właścicielem w paszporcie, a kto bobki od nich wywozi- i może to robić nawet prezydent USA, mi to rybka

Nie każydy ma tak silną chęć posiadania i chwalenia się posiadaniem - i Bogu dzięki  🤔

Niestety, z zawodu jestem kimś innym, niż adwokatem i moralnym mentorem...
Sądziłem, iż jest to dział poświęcony ogierom, nie ich właścicielom, czy właścicielką...
Wracając do tematu- dziewczyny, sięgnę chyba jeszcze w tym roku po Coriano, mrożonkę...
Więcej uśmiechu i pogody ducha życzę!
Netti - ja mam klacz po SO IN LOVE , ale z tego co wiem to jest  kopia mamusi 🙂
Czy ktoś widział może źrebaki po ogierze Cassilio od Wechty lub po Vulkanie z Agro handlu ?
Mam klacz o mało szlachetnej budowie z sercem do skoków i chciałbym ją pokryć na dziewiątkę.
Kilka dni temu urodziła śliczną klaczkę po Che Guevara L. Pozdrawiam

Miał być początkowo First Fighter ale nie wyszłó i szukam opcji alternatywnej.

edytuj posty!
oj, Titina, co Cie tak męczy w zachodnich reproduktorach?
Jak Cię na nie nie stać, to choć nie krytykuj, to nieładnie....

Pozatym, sama używasz zachodnich reproduktorów, Rubin, Loxley, no ale fakt, cena stanówki nimi nie jest wysoka i mamy zakończenie..
Wszystko roztacza się o cenę stanówki...


Nic mnie nie męczy, po prostu wiem też o polskich ,dużo lepszych, niż stare , kulawe , do tego  🤔wirek: odpady z zachodu.Z tego co wiem ,to konie w naszej olimpijskiej ekipie, były wyhodowane w Polsce?
Co do nasienia, to korzystałam z trochę droższych niż Twój Carlosik, z tym ,że niestety ,jakość usług insemninacyjnych w Polsce leży pod psem, i nic z tego nie wyszło. Do puki to się nie poprawi, lub nie znajdę lepszego veta, na pewno nie będę wyrzucać pieniędzy w błoto, bo mi mamusia nie daje,a raczej ,to ja ją muszę utrzymywać.
Tak na marginesie, to trzeba wiedzieć, co z czym pokryć by wyszło coś fajnego, niż ślepo nabierać się na ładne reklamówki, i kryć co po padnie, czym popadnie, tylko dlatego ,że to jest modne ,ładnie wygląda, w reklamie ,i drogie..
Zresztą, od kiedy brak pieniędzy jest grzechem???

ramona 2004, już temat tego ogiera był tutaj poruszany. Mi on też bardzo się podoba, szczególnie technika skoku. 🙂
A to ja sie pochwale swoim ogierem 🙂 z poprzedniego roku jest po nim ok 10 zrebaczkow a z tego bedzie duzo wiecej 🙂

zdjecie jest ogloszeniem. chcesz sie pochwalic ogierem, to wstaw normalna fote.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
02 lipca 2012 23:12
pestka2012,  ale to nie jest wątek ogłoszeniowy.
[quote author=beraiter link=topic=5087.msg1448690#msg1448690 date=1341205363]
oj, Titina, co Cie tak męczy w zachodnich reproduktorach?
Jak Cię na nie nie stać, to choć nie krytykuj, to nieładnie....

Pozatym, sama używasz zachodnich reproduktorów, Rubin, Loxley, no ale fakt, cena stanówki nimi nie jest wysoka i mamy zakończenie..
Wszystko roztacza się o cenę stanówki...


Nic mnie nie męczy, po prostu wiem też o polskich ,dużo lepszych, niż stare , kulawe , do tego  🤔wirek: odpady z zachodu.Z tego co wiem ,to konie w naszej olimpijskiej ekipie, były wyhodowane w Polsce?
Co do nasienia, to korzystałam z trochę droższych niż Twój Carlosik, z tym ,że niestety ,jakość usług insemninacyjnych w Polsce leży pod psem, i nic z tego nie wyszło. Do puki to się nie poprawi, lub nie znajdę lepszego veta, na pewno nie będę wyrzucać pieniędzy w błoto, bo mi mamusia nie daje,a raczej ,to ja ją muszę utrzymywać.
Tak na marginesie, to trzeba wiedzieć, co z czym pokryć by wyszło coś fajnego, niż ślepo nabierać się na ładne reklamówki, i kryć co po padnie, czym popadnie, tylko dlatego ,że to jest modne ,ładnie wygląda, w reklamie ,i drogie..
Zresztą, od kiedy brak pieniędzy jest grzechem???

ramona 2004, już temat tego ogiera był tutaj poruszany. Mi on też bardzo się podoba, szczególnie technika skoku. 🙂
[/quote]

Titina, pisz poprawnie, bo błędy aż po oczach rażą.... Przeczytałem cały kawałek- narzekasz na wszystko i wszystkich, aż  się płakać chce...  Zieje od Ciebie jadem, brr........  To z powodu mamy? Skąd ta ciekawość i zawiść, kto, co ma, skąd i po co? Krytykujesz każdego ogiera, na którego Cię nie stać, więc kryj swoim, co się w P klasie zabija, marną bonitację ma,  przynajmniej kryje naturalnie, bez kosztów weta i jest za darmo, choć większość zachodniego w nim rodowodu, a tak cenisz polskie reproduktory  😅 👍 
Pogody ducha życzę i więcej uśmiechu!!!
titinina dobrze prawi nt inseminacji. Nasz lekarz na miejscu był super, ale co z tego jak nasienie pobrane tak, że  👿 ? Sorry beraiter, ale są na tym forum osoby, któe używają nasienia najlepszych ogierów świata i nie mają potrzeby napisania o tym w każdym poście  😵
Każdy niech sobie hoduje tak jak uważa to za słuszne 😉
Racja, każdy hoduje, według własnych myśli i warunków finansowych...
Słyszałem pochlebne zdania odnośnie Łącka,szczególnie, jeśli chodzi o mrożonkę, nie podzieli nikt tych dobrych opinii o Łącku?
Ciężko czytać osobę, która krytykuje wszystko,  co zachodnie, reproduktory chodzące wysoki sport, nające sprawdzone potomstwo...
Chciałam zapytać o naszego Elfa- macie jakieś wyniki sportowe jego potomstwa?
[center][img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] 1. naucz sie edytowac posty- posta pod postem nie piszemy!
2. okresl sie co do plci wlasnej, w jednym poscie piszesz o sobie w rodzaju meskim, w nastepnym zenskim, po scaleniu wyszlo w jednym. dziwnie to wyglada- jak klamczuch albo osoba chora.
[/center]
Popros Bogne to Ci wysle sylwetke z opisanym potomstwem, Aramis sprzedany zagranice, pare dzieciakow zaczyna teraz sie pokazywac.U Bogny aktualnie bdb skokowo Davidoff
U nas się przewinęło trochę koni po Elfie, chodziły konkursy 120-130cm (większość pod juniorami). Wszystkie bardzo skoczne, ambitne.
armara, ale też bez przesady z tymi doktorami 😉
jest coraz więcej ludzi zajmujących się rozrodem koni, można wybierać
armara, ale też bez przesady z tymi doktorami 😉
jest coraz więcej ludzi zajmujących się rozrodem koni, można wybierać

Ale ja się czepiam konkretnego przypadku. Który skutecznie utrudniał życie tak właścicielom, jak potencjalnym klientom  😵 Do naszego weta nic nie mam, ba bardzo go cenię. I tu nawet nie chodzi o brak umiejętnosci co brak pracowitości, staranności.

beraiter - choćby brązowy medalista MPS w wkkw  😎 czy wspomniany Aramis, który startował w zawodach serii Global Champions Tour w Cannes (CSI5*), mając bezbłędne przebiegi.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się