Burze, radary burzowe, ostrzeżenia pogodowe.

u mnie ok 5 nad ranem tak grzmiało 😀 był jeden wielki błysk. Do tego wiatr dochodzący do 90 km/h, grad i burza. W jeden z pokoi tynk odleciał  😁
U mnie ostatnio spokojnie.
Tak siedzę i patrzę na te ostrzeżenia pogodowe- prawie cała Polska- ostrzeżenia przed upałami. i I i II stopnia, Chryste, czuję się jakbym  była u siostry we Włoszech, a nawet chyba gorzej  😵
galopada_   małoPolskie ;)
01 lipca 2012 12:20
mam nadzieje, ze do jutra (a najlepiej do wtorku) ominą nas burze bo zaraz zaczynam akcję siano  😵
wasia   Goniąc marzenia!
01 lipca 2012 16:17
Po 16 w Warszawie burza masakra  😲
Grad nie z tej ziemi, wielkości orzecha włoskiego, wiatr, czarne chmury, ulewa, samochód z odpryskami lakieru na masce. Dramat. Poszło dalej na północny-wschód...
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
01 lipca 2012 16:21
A w Łodzi jak zwykle sucho... 😵
17:30 - na Białystok idzie armagedon  :P
koenicke, oj taaak.
O co w ogole chodzi z tymi burzami? W zeszlym roku tez burza na burzy. Globalne ocieplenie, czy ki diabel? To juz sie robi meczace.  🤔wirek:
17:45 - para poszła w gwizdek ( albo w Kleosin z tego co mi wiadomo :P)
chyba nawałnicy to już u nas nie będzie, a przydałaby sie :/
Krupnik , a Ty z jakiej "dzielni" ?
Antoniuk. A Ty?
Wlasnie zaczyna padac. A jeszcze godzine temu 35 stopni w cieniu.  👀
Przed 17 w centrum Warszawy była krótka ale bardzo intensywna burza z gradem.
Przed burzą było 35 w cieniu. W ciągu kilku minut temperatura spadła do 21 stopni.
Teraz jest 28.
Krupnik
Mickiewicza - coś się własnie rozkręca- no szał normalnie  😍
Dworcika   Fantasmagoria
01 lipca 2012 17:44
Nic z tymi burzami... ja odkąd pamiętam, to takie burze w Polsce są. Latem jest ich po prostu więcej, normalne.
Znam taką dobrą stronę pogodową, z której w pracy często korzystamy, bo dobrze pokazuje stan mgły... ale zawsze zapominam adresu 😉

W Krakowie (okolice Huty) granatowo i strasznie, przed chwilą pioruny były gdzieś daaaleko przede mną, w pewnym momencie były tuż przede mną, a teraz cisza.... przed burzą 😉
Wiatr momentami bardzo silny (chciałam zrobić przeciąg w mieszkaniu, żeby wydmuchało nagrzane powietrze z całego dnia, ale mi okropnie trzasnęło drzwiami balkonowymi  :icon_redface🙂
jezus maria jak wy możecie lubic burze? ja sie masakrycznie boje... w lublinie od 2 godzin sie blyska i grzmi i ja juz paranoja i niech to sie skonczy
23:47 Lubin
błyska się i zagrzmiało
jezus maria jak wy możecie lubic burze? ja sie masakrycznie boje... w lublinie od 2 godzin sie blyska i grzmi i ja juz paranoja i niech to sie skonczy


niestety, przyznaje się- ja tez sie boje burzy  🙁  😡. Robie "tylko dobra minę" ale wenatzr cała sie trzęse. Nie dosc tego moje zwierzaki tez sie boja i je trzeba uspakajac. Lara , to nawet próbuje na kolanka się zmiescic.

Zawsze boję sie o stajnie, stodołe o swoej zweirzaki itp. U mnie w nocy burza była jak..... a po burzy wcale nie jest fajniej, zamiast ciszy i spokoju wiatr i to naprwdę mocny, porwisty.
Też się boję. Dzisiaj w nocy znowu spałam na dole, na podłodze bo mi deszcz i błyskawice spać nie dały. Aktualnie w kraju raczej spokojnie, nie ma powydawanych ostrzeżeń przed burzami. Nawet obszar tych przed upałami zmniejszył się 🙂
a ja burzę kocham...
Zawszę siedze i obserwuję.
Najbardziej chyba lubię własnie ten wiatr, potężny, mocny, porywisty...
Z resztą, tak jak cała burza hehe  😉
Zastanawiam się jak to z tymi burzami będzie w tym roku...
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
02 lipca 2012 16:16
ja też kocham burze 🙂 nawet bardzo, siedzę i pacze
jak byłam mała to w trakcie takiego paczenia piorun strzelił w nasze okno  😀
to by wiele tłumaczyło  😀
Oooo ja też kocham burze. Najbardziej lubię obserwować błyskawice. A jeszcze, kiedy jest burza w nocy, to juz zupełnie odlot 😀
Kami   kasztan z gwiazdką
02 lipca 2012 21:41
Dopóki nie wybudowali nam bloku naprzeciwko okien to miałam wspaniały widok - od południa przez zachód po północ przedmieść Krakowa. Jak były burze to siedzieliśmy z mężem w oknie i podziwialiśmy  😜 Uwielbiam je, ale tylko jak jestem w pomieszczeniu, na zewnątrz bardzo się boję...

W Krakowie drugi dzień z rzędu burze przechodzą obok, a samo miasto jest tak nagrzane że nic nie puszcza  🙁
A ja się burzy boję, ale tylko wtedy, jak mąż pójdzie na nockę 🙂 Np teraz, bo zbiera się znowu, błyska już mocno i wieje

Lubin 00😲0 wielka burza
Burza sama w sobie jest ciekawa, mniej ciekawe jest to co potrafi a widziałam już nie jedno .
Gostyń 2😲0 wieeelka burza. No i jestem nie wyspana  🤔
m.indira   508... kucyków
03 lipca 2012 06:18
kurza morda, u nas nie do wytrzymania, powietrze stało, wilgotność masakryczna, owady dostały wściku... no jak nic burza będzie i co? wielkie nic... noc powyżej 20 i cisza, dzisiaj znowu pewnie bedzie powyżej 30...
Dworcika   Fantasmagoria
03 lipca 2012 07:58
Do Torunia dotarła po 2 w nocy. Łomotało do 4 💃 Zniszczeń chyba nie ma, więc na plus.
U mnie dziś w nocy dwie burze się spotkały dokładnie nad moją wioską ok 3 w nocy, ja się w sumie jakoś burzy nie boję, ale jak gdzieś bardzo blisko walnął piorun, tak że się ziemia zatrzęsła, to zastanawiałam się dlaczego gromnicy nie posiadam  😁
galopada_   małoPolskie ;)
03 lipca 2012 08:09
u nas przedwczoraj w nocy była taka nawałnica, że jak uderzył piorun gdzies bardzo blisko to tata wyskoczył z łózka i pobiegł sprawdzic czy stajnia jeszcze stoi  😂
Ja też wczoraj patrzyłam czy mi w stajnię nie walnęło, masakra, zawsze przy takiej nawałnicy się martwię, żeby się zwierzakom nic nie stało. Oczywiście potem już nie mogłam spać do 4, a dziś wstałam przed 8  😵
bianca   At first I'm shy but then comes wine.
03 lipca 2012 10:35
U nas od 2 do 3 nawałnica. Chyba bardziej jasno było niż ciemno... I dopiero prąd właczyli.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się