ciąża, wyźrebienie, źrebak

Breva zakładacie hodowlę aqh, czy pokryliście dziewczynki na własny (sportowy?) użytek?  🙂
Alicja_8   Z pasja...z miłością...
29 czerwca 2012 08:25
A Klejnot taki już wielki chłopak 🙂

Alicja_8 och! ale słodziak!!! ; )
gacek 🙂 jaką on ma śliczną odmiankę! 😉 fantastyczny!
armara jeszcze niestety nie, ale w tym tygodniu już podejmę tą ważną decyzję, tyle pracy, że nawet nie mam chwili spokoju, żeby się dobrze nad imieniem zastanowić.

A mój Mały Pan E. jest niezwykle towarzyskim stworzonkiem, nawet mamusia nie ma już nic przeciwko. 😉 Tutaj z dziewczynkami ze szkółki:
[img]http://desmond.imageshack.us/Himg100/scaled.php?server=100&filename=dsc2354a.jpg&res=landing[/img]

A tu razem ze mną. 😉
[img]http://desmond.imageshack.us/Himg507/scaled.php?server=507&filename=dsc2296f.jpg&res=landing[/img]
secretary sprawiają wrażenie zadziornych te Twoje dzieciaki  😉

gryglodor Pan E. Jaki ma fanklub  😀, piękny jest!
gryglodor jest świetny, niech się zdrowo chowa !  😍
borkowa. ależ słodziaki!!!

Czy dawał ktoś paszę Spillersa Stud & Youngstock Mix dla klaczy karmiącej (źrebak ma w tej chwili miesiąc). Co o niej sądzicie?  👀
Sierra, na razie nie mamy miejsca na hodowlę, a w sporcie nie startuję😉 (jeszcze:P) Klacze pokryliśmy z dwóch powodów - po pierwsze dlatego, że w tym roku pokończyły po 5 lat i stwierdziliśmy że to najwyższy czas, bo poźniej mogą być problemy z pokryciem, a po drugie pokrywamy je JBS Patrick Badges'em - koniem o cudownym charakterze! I zobaczymy co z tego wyjdzie - jak się okaze że są źrebne, wyźrebią się w przyszłym roku, to wtedy będziemy się zastanawiać które konie z tej 4 zostawić, żebym miała jakiegoś fajnego, spkojnego konia pod siodło😉
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
01 lipca 2012 16:45
borkowa. ależ z Bostona jest kawał koniska. Świetny!

edit. U nas dzisiaj pojawiły się świeczki  😅 Oglądam kobyłę kilka razy dziennie, ale jak na razie poza świeczkami nie ma żadnych oznak, że to już. Szkoda mi już ciężarnej, nie dość, że nogi powoli jej wysiadają, to jeszcze upały są teraz u nas zabójcze.
Breva, czy dobrze kojarzę, że kobyłki to nie AQH, tylko ich mixy?
Wtedy to żadna hodowla...
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
02 lipca 2012 23:53
Dzisiaj o godz. 20.30 przyszła na świat nasza nowa klaczka  😅 Jest malutka i drobniutka, ale taaaaaaaka cudowna  💘
Gratulacje!  😍 Śliczna!

Edit: Tfu tfu tfu - żeby nie zapeszać śliczną  😁
Kurczak gratki!

Czekam na zdjęcia spacerowe  😀
a ja wczoraj odwiedziłam maleństwo  😍







Endurka, po pierwsze, no to przeciez pisze że nie zakładamy hodowli, bo nawet nie mamy na to miejsca, warunków i czasu... A klaczki to czyste AQH po King Pine Springer. Jedna od Annie Little Dottie, a druga od jej córki, czyli Annie Go Round.
Nasze dwie małopolskie klaczki:
2-miesięczna po Harpunie / Askar z matki po Dukat / Pick Wick



i mój ulubiony rudy cukiereczek po Bartnik / Emir z matki po Fez oo 🙂


najgorsze w niej jest to, że na głowie pojawiły się pojedyncze siwe włosy  😵
czy to jest możliwe, żeby została kasztanowata "w siwiźnie", czy raczej skazuje ją na zblednięcie?
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
03 lipca 2012 18:46
Dobra ja teraz z niestandardowym pytaniem. Jak często zdaza sie że kobyle nabierają "wymiona", i przy dojeniu leci płyn, lepki ale przeźroczysty?
Jestem przerażona bo Grota nie byla źrebiona, a brzuszysko jej urosło do rozmiarów beczki, wymiona ma nabrane i strasznie sie uspokoiła....
jutro przyjezdza wet od rozrodu do innej klaczy wiec od razu przebada Grociszcze, być może urojona ciąza? 👀
Breva trzymam kciuki za dziewczynki! I na dalsze info 😀
Zairka a jest realna możliwość, że się kobyła "puściła"?
Zairka
Ciąża urojona u klaczy to rzadkośc. Może jej hormony zwariowały ?
iza90
Ruda (siwa?) jest obłędna  😜
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
03 lipca 2012 21:38
no właśnie generalnie nie ma takiej możliwości, tzn ogiery w stajni były ale nic mi o ucieczka nie wiadomo 🙄
do jutra zwariuje chyba 😉
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
03 lipca 2012 22:55
Dzięki dziewczyny  :kwiatek:

Niestety mała urodziła się z przykurczami przednich nóżek. Walczymy z tym praktycznie całodniowym rozciąganiem. Wet kazała do jutra działać w ten sposób, a jutro zadzwonić i powiedzieć czy jest poprawa. Pocieszające jest to, że poprawa jednak jest i mam nadzieję, że odbędzie się bez kliniki i gipsu. Kurcze, to dopiero nasz drugi źrebak i drugi z takimi nogami, tyle że mała ma przykurcze znacznie większe od pierwszego  😵 Normalnie przekleństwo jakieś. Oba źrebaki są ze sobą zupełnie niespokrewnione, przez całą ciążę klacze są w doskonałej kondycji, dostają dobrej jakości siano, owies i granulat Pavo. Nie możemy sobie nic zarzuć, a tu znowu taki numer 🙁
A my się przed chwilą zachipowałyśmy 🙂
Ja w prawdzie po zobaczeniu igły prawie zawału dostałam, ale za to mała była bardzo grzeczna - nawet nie drgnęła 😀, we mnie się na pewno nie wdała 😁 😁 😁

Ale ten czas leci,
pozdrawiamy 😉

przepraszam za jakość zdjęcia, ale niestety mój aparat nie nadąża za młodą 😂
furmanka   zawsze pod górkę...
04 lipca 2012 08:30
Kurczak, gratulacje  😅. Z przykurczami dacie radę...
tengusia, kawał konia - co to za "ono" ?
Zairka, moja klacz miała ciążę urojoną 2 lata temu ( brzuch, mleko, foch... ) ale była kryta. Jest to rzadkie zjawisko, niemniej jednak wet potwierdził. W tym roku się udało - jest źrób  🙂.
iza90, rudziszona jest mega - już widać, że będzie "charakterna"  💘

moje szpunty fot. M. Biskupska.
Blanka


Poldek
asds   Life goes on...
04 lipca 2012 09:28
Poldek cudo!


A co tam słychać u słynnego Aliena?
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
04 lipca 2012 10:07
furmanka dziękuję 🙂 Walczymy, poprawa już po pierwszym dniu jest ogromna, wet mówi, że jak tak dalej pójdzie, to za dwa dni mała stanie na nogi  🤣

Poldek naprawdę chwyta za oko, a przynajmniej jego szyja 😉
armara, furmanka, dzięki  :kwiatek:
armara, wrzuć swoje kare Efektowne cudo 😀
furmanka, Poldek jest świetny 🙂 to młp? po jakim ojcu?
furmanka dokładnego pochodzenia Ci nie powiem, to cudo to od moich znajomych  😉

uwielbia bawić się wiadrami  😂



a to mamusia powoli wraca do pracy  😉



podczas gdy młoda i jej siostra byczą się i lenią  💃



siostrzyczka, dwulatka jeśli się nie mylę 😉

furmanka   zawsze pod górkę...
04 lipca 2012 20:36
iza90, tak, to młp - ojciec Winer po Empik
tengusia, maść chyba po matce będzie miała  😍
furmanka
Poldzio to jest sam miód, świetne dziecko! Duży jest ? BTW źrebak ze zdjęć tengusi jest chyba kary, a mamusia ciemny kasztan, o ile dobrze widzę, więc maść ma raczej po tatusiu 🙂
iza90
Cieszę się, że mała się podoba, ale nie mam nowych zdjęć, a wypadałoby zrobić bo Dzidzia zgubiła futro z szyji i dupska, zostały kłaczory na brzuchu  😁
Mierzyłam ją wczoraj ma jakieś 128-130 cm,  w wieku niespełna 4 miesięcy - chyba raczej w normie, nie ?
a to nasze 3-dniowe. Armara, skoro oboje rodzicow jest siwych, a u skubanca nie widac siwych wloskow wokol oczu, to zostanie juz gniady?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się