Burze, radary burzowe, ostrzeżenia pogodowe.

Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
03 lipca 2012 16:44
U nas też była w nocy burza i to konkretna, bo pierwszy raz mnie obudziły grzmoty. Walnęło porządnie gdzieś blisko, podejrzewam, że w jezioro. Po pięciu minutach spałam jednak dalej  😁
U nas były 2 burze w nocy i jedna nad ranem  🤔
Jestem niewyspana, a na domiar złego teraz mamy kolejną.
Jest  "pięknie". Ostrzeżenia I i II stopnia powydawane w województwach:
- dolnośląskim
- opolskim
- śląskim
- małopolskim
- świętokrzyskim
- mazowieckim
- podlaskim
i na mniejszym obszarze w łódzkim i podkarpackim
kuuurcze wokól mnie wali, pioruny za piornami a ja czuje sie jak w jakims epicentrum, bo nade mna nic nie pada. Niesamowiet i szczerze, zaczynam się bac. Co chwila błyska i wali a ciemno.......jak w d...
Mam już dośc takiego lata,burza za burza a w dzien nie do wytrzymania. Klimat sie zmienił ,czy co?
Dworcika   Fantasmagoria
03 lipca 2012 18:55
Moim sąsiadom w Grudziądzu płot rozwaliło. Ale mamy dom na osiedlu usytuowanym na zboczu góry, nad nami jest jeszcze jedna działka a nad nią tranformator, który ściąga wszystko. Na szczęście nasz dom jest niższy niż te obok, więc jak wali to tam. Sąsiadom jednak nie zazdroszczę...
Dopóki nie wybudowali nam bloku naprzeciwko okien to miałam wspaniały widok - od południa przez zachód po północ przedmieść Krakowa. Jak były burze to siedzieliśmy z mężem w oknie i podziwialiśmy  😜 Uwielbiam je, ale tylko jak jestem w pomieszczeniu, na zewnątrz bardzo się boję...

W Krakowie drugi dzień z rzędu burze przechodzą obok, a samo miasto jest tak nagrzane że nic nie puszcza  🙁


też mam piękny widok z okna, gdzie mam ustawiony komputer (na Batowice i okolice) - tylko mnie zawsze burza rozprasza, bo co gdzieś błyśnie, to podnoszę głowę znad roboty  😎
Kami   kasztan z gwiazdką
03 lipca 2012 19:09
Nad Krakowem i okolicami potężne burze, a u nas na Ruczaju trochę pokropiło i tyle... Czemu naszą dzielnicę zawsze omija  👿 Mam pootwierane wszystkie okna na oścież a i tak w domu 28 stopni  😵
W Bialymstoku jest... dziwnie. 🙄 Nagle zrobilo sie ciemno i zerwal sie straszliwy wiatr.
Chociaz wczoraj w sumie podobnie bylo, ale nadal sucho.
Warszawa ciemne chmury, wiatr, deszcz słaby ale dużo piorunów i grzmotów.
jakieś 2 godziny temu pod Warszawą walił grad, błyskało się, grzmiało, wiało itd.
a grad jak orzechy  😵
😀iabeł: kolejna nieprzespana noc. Jeszcze w zyciu nie widzialam takiej burzy jaka wczoraj w nocy przeszła koło nas.Powalone drzewa, gałezie, wyrwalo mi wrota do stajni...no masakra. Psy nie dawały mi spac, tym razem i Cent wpadł w panikę. No kurczę ,czuje się jakbysmy mieszkali w jakims Wietnamie czy coś podobnego!!! A teaz po takiej nocce trzeb ajechac do pracy. A synoptycy zapowiadaja ,że taka pogoda moze jeszcze potwac ok 16 dni. 😤
16 dni?? o matko 🙁 ja przy burzach odczuwam strach, żeby prąd nam w domu nie wysiadł. W zeszłym roku działaliśmy 3 dni bez niego po burzy
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
04 lipca 2012 06:10
U mnie też burzowo, ale bez rewelacji. Z tym, że ja się wręcz codziennie modlę o deszcz czy burzę, bo w taki upał nie idzie wytrzymać 😵 No i ja lubię burze, więc mi nie przeszkadzają 😁 Na szczęście większość takich hardcorowych burz nas omija, docierają tylko pioruny i deszcz, bez szaleńczego wiatru czy gradu.
U nas też bez gradu Bogu dzięki, ale deszcz zacina, wieje aż okna się trzęsą, zresztą wali piorunami też tak, że trzeszczą 😉 A że dom mam na górce i polu to widoki rewelacyjne, pioruny non stop gdzieś blisko uderzają.
Jeżeli chcieć wierzyć TVN Meteo to woj. świętokrzyskie, małopolskie i podkarpackie mogą dziś spodziewać się trąb powietrznych  🙁
Kami   kasztan z gwiazdką
04 lipca 2012 10:40
To to już jest mało pozytywna informacja... Czego jak czego ale trąb boję się bardzo... Przeraża mnie, że ludzie w dwie minuty tracą dobytek całego życia  🙁
W Józefosławiu ( pod  samiuśką Warszawą) się zaczynaaa...  Lekko grzmi i leje, ale słońce wciąż świeci. Fajne wrażenie, choć nie cierpię burz.  😉
zuza   mój nałóg
04 lipca 2012 14:50
A u nas wg telewizji miały być burze z gradem,wg.icm'u upał bez burz a od jakiś 10 min leje deszcz,bez wiatru i burzy  🤔wirek:
Zuza - To ja już wolę takie niespodzianki niż w drugą stronę  🙄
zuza   mój nałóg
04 lipca 2012 14:58
No ja nie narzekam,temp. spadła do 25 st i w końcu pierwszy raz od kilku dni da się żyć.Tylko miałam wieczorem wyjść i nie mam pojęcia na co się nastawić.Ale liczę,że burz to już nie będzie.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
04 lipca 2012 15:11
Jak u mnie trzaskać zaczęło 😲 Kot się na lodówce schował, pies siedzi mi pod nogami, nawet ja się w pewnym momencie przestraszyłam 😲 Ale krótko trwało- ok. 10 minut.
Swoją drogą ta strona(http://burze.dzis.net/ ) jest do kitu :/ Jak zaczęło u mnie grzmieć i padać to weszłam i sprawdziłam- nie wykazało mi żadnej burzy w promieniu 25km 😵
Najlepsze jest twojapogoda.pl
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
04 lipca 2012 15:40


W końcu coś ustrzeliłam 🙂
bo burze.dzis pokazuje w wyszukiwarce tylko wyładowania doziemne.

Warmińsko- mazurskie- I stopień ostrzeżenia przed trąbą powietrzną...  Miało być zupełnie gdzie indziej, jest gdzie indziej...
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
04 lipca 2012 16:19
aga020596, Co do ostrzeżeń to polecam tą mapkę. Na bieżąco aktualizowana:

http://lowcyburz.pl/skypredict/warns/issue/view.php
Korzystam z niej od ponad roku 🙂 I... Bardzo fajne zdjęcie ustrzeliłaś!  🙂
trzynastka   In love with the ordinary
04 lipca 2012 16:26
Ja bardzo przeżywam, że widok z okna mi się zmienił.
Kocham burzę, bardzo bardzo lubię jej robić zdjęcia a teraz nie bardzo mam jak 🙁

Wczoraj w okolicach 19 była u nas dosyć duża burza, nawet coś tam złapałam.


Ale jeszcze zaspamuję zeszłorocznym zdjęciem z "innego" okna, bo moje ulubione 🙂
Woooow To ostatnie super!
Landrynki leca z nieba... 🤔
Stalam w oknie i kibicowalam kociakowi, ktory siedzial pod krzakiem i chcial przebiec pod blok, ale bal sie. Udalo sie.  😎
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się