Kącik Częstochowianina/nki : )

Ło , Pasjonata ma stronkę  😎

Byłam u tej Magdy Kamińskiej (podobno teraz miszczyni polski halowa) w Lublińcu i po za tym , że nie ma hali to stajnia cudo jak na Częstochowę i okolice . Sam budynek świeży , zadbany . W środku porządek , cisza , konie wydają się zadbane i jest myjka wewnętrzna . Maneże dwa (może więcej) tylko dwa zobaczyłam . W tym jeden ogrodzony a drugi piaskowy ale taki ,,wolny,, i bardzo ładne przeszkody . Bukmanki , duża przyczepa na 4 konie stała i chyba jeszcze jakiś konio wóz mają .. wszystko w ładnym stanie . Jest taka ,,chatka,, która w lecie/wiośnie służy jako kawiarenka no i przed nią są stoliczki itd. Cały obiekt bardzo mi się podobał . Duże pastwiska , przy stajni chyba 4 mniejsze z wysokim ogrodzeniem , obok obiektu staw . Polecam .
(Z tego co wiem można się umawiać na jakieś bardziej zaawansowane treningi)
http://jazdakonna.info.pl/
(To jest opinia z tego co widziałam i słyszałam , jeżeli coś jest niezgodne z prawdą to przepraszam - byłam tam w zeszłym tygodniu)  👀

Przez Rzeniszów przejeżdżałam ale nie widziałam niczego przypominającego stajni więc pojechałam do domu  😉 Co nie wyklucza , że się tam jeszcze pojawię bo z wypowiedzi ,,karesowej,, ta pierwsza się fajnie zapowiada . Szkoda tylko , że tam jest kawałek drogi ...

A co do czasopism po 5 zł. to świetna sprawa , pojawię się tam zapewne niedługo  :nunchaku:

I też bym prosiła o określenie się co do tego konia do dzierżawy  🙄
gewgaw
nie chcę robić off topu a pod moim nickiem jest taka ikonka o g ł o s z e n i a , więc jeżeli ktoś jest zainteresowany to może sobie spojrzeć 🙂
Aa nie skojarzyłam , że to ogłoszenie może być Twoje  😜
I konik w Laredo stoi ?
mogę zapytać o imię konia? jeździłam trochę w laredo (a zdjęcie z ogłoszenia jest stamtąd) to może skojarzę mordkę (konia oczywiście 😉)
i jeszcze raz spytam - jak z tym KP po 5zł, kto chętny i czy jest sens pytać? będąc na pkp pewnie spytam i tak dla siebie, ale gdybym mogła podać jakąś liczbę osób to babka może przychylniej spojrzy 🙂
Ja jak najbardziej jestem chętna na KP więc masz już jedną osobę. Tak klacz stoi w laredo,nazywa się laura 🙂
ooo, to jeździłam na niej 🙂 i nie wiem, czy nie gadałam z tobą chwilę, jeśli to ty mówiłaś, że Laura wróciła z dzierżawy, czy coś 🙂
i co nie pogryzła cię ta moja kobyła?hehe 🙂 A można wiedzieć jak się nazywasz, na pw 🙂?
haha, jakoś zawsze kogoś uprosiłam, żeby mi ją wyprowadził 😉 zaraz coś skrobnę 😉
A kojarzy ktoś stajnię prywatną w Częstochowie, na ul. Łomżyńskiej ?
Chciałabym stamtąd kupić konika, Sekwencję. Może macie jakieś spostrzeżenia na ten temat ?  :kwiatek:
Na temat stajni pisać nie będę ale co do konia to wydaję mi się , że nie ma co zarzucić chociaż nie znam klaczy bliżej . Nie wiem jakie pieniądze masz przeznaczone na zakup konia ale dobrze to przemyśl bo to poważna decyzja (chodzi mi o umiejętności i charakter danego konia)  😎 Powodzenia , jak coś ciekawego znajdę to Ci podeślę  😀
O dziękuję bardzo za odpowiedź.
Kobyła pod ceną, charakterem pasuje.
Tyle tylko, że słyszałam różne opinie na jej temat.
I pomyślałam, że może coś tutaj się dowiem.  :kwiatek:
byłam dzisiaj na pkp. kupiłam KP z grudnia, ale za 7,50zł. pani powiedziała, że powinny już regularnie przychodzić. jakby ktoś był i widział kwietniowy KP to niech da znać 🙂 był jeszcze ŚK, też chyba grudniowy.
Coś cicho ostatnio tutaj. 😉
To pozwolę sobie zapytać, może tutaj coś się dowiem..
Co prawda było tu już o stajni "Pasji" w Kamyku ( tam są hucułki ) ale nie było nic na temat tamtejszego pensjonatu.
I tego tyczy się moje pytanie: Czy polecacie tam wstawić konia ?
Coś poniekąd słyszałam, że "słabo" tam dbają o konie. Ale jakoś nie widać, żeby słabo się o nie dbało..
Może jakieś spostrzeżenia ?
Będę wdzięczna za jakiekolwiek odpowiedzi.  :kwiatek:
to prawda,że koniczyny mają zamykać? wie ktoś coś na ten temat ?
Siss   Za Króla! Za Ojczyznę! Za ile?
22 maja 2012 20:01
Koniczyny już są zamknięte.
Nie ma tam żadnych koni, wszyscy się przenieśli do innych stajni. Chyba zamknęli pod koniec stycznia? Ale mogę się mylić.
był ktoś na pkp w anty? jest już majowy numer KP? 🙂
Kwietniowy nadal  😉
to ośrodek pewnie do dzierżawy ? ktoś już wydzierżawił czy pusty stoi ? swoją drogą bardzo fajne warunki w koniczynach były tylko daleko od miasta .
Stoi ktoś w apollo? albo orientuje się jaka tam sytuacja? jakie warunki, jak z karmieniem i wypuszczaniem na padok ?
Z tego co wiem to nikt nowy nie dzierzawi. Chwilowo zostałam bez konia, gdyby ktos miał info o jakims koniu do ruszania, czy niedrogiej dzierzawy na miesiace wakacyjne to byłabym wdzieczna za wiadomosc  😉
Witam 😉 Chciałabym zapytać czy ktoś z Was spotkał się z tymi dwoma klaczkami:
Urodziły się w Rościszowie, zostały sprzedane do Częstochowy w zimę tego roku. Nie wiem do której stajni.
Mógłby ktoś napisać mi co u nich słychać ew. podać stronę internetową stajni w której stoją/ wysłać jakieś ich aktualne zdjęcia ? Chociażby na pw.
To dla mnie bardzo ważne.
Gniada ze skarpetkami to Pinacollada, jasny kasztanek to Perła. Obie mają dwóch lat.
Koniczyny zamknięte, bo cała " kadra " przeniosła się do Truskolas  😉
Ma ktoś więcej informacji na temat stajni Rancho Fiesta?

A gdzie ten Zwierzyniec?  🤔
Siss   Za Króla! Za Ojczyznę! Za ile?
05 lipca 2012 23:26
Ja mam więcej info na temat Rancho Fiesta
Dziewczyny! Dzierżawiła / stała z koniem może któraś z was w stadninie Cwał w Truskolasach?
Gallien   Un poco di zucchero
20 lipca 2012 11:45
Dziewczyny! Dzierżawiła / stała z koniem może któraś z was w stadninie Cwał w Truskolasach?


Stałam 2 miesiące na hali.
Gallien - i jak to wyglądało? Podpisywałaś jakąś umowę/dokument? Musiałaś się umawiać kiedy chciałaś przyjechać od konia, czy jest " czas nieokreślony " ?
Gallien   Un poco di zucchero
20 lipca 2012 11:56
Gallien - i jak to wyglądało? Podpisywałaś jakąś umowę/dokument? Musiałaś się umawiać kiedy chciałaś przyjechać od konia, czy jest " czas nieokreślony " ?


Nie podpisywałam żadnej umowy. Nie no jak miałam się umawiać kiedy chcę przyjechać do własnego konia, przyjeżdżałam codziennie w różnych godzinach na czas nieokreślony hehe
Siss   Za Króla! Za Ojczyznę! Za ile?
20 lipca 2012 11:56
bandofhorses umawiasz się jak chcesz przyjechać i mieć trening z którymś z trenerów. Jeśli chcesz sobie pojeździć ot tak to mozesz wpaść w każdym momencie.
Siss, Gallien - dzięki :kwiatek:
Jak by ktoś słyszał o jakiś koniach poszukujących kogoś do ruszania w Częstochowie i okolicach to proszę o info bo już pół roku jestem bez konia i zaczyna mnie to przytłaczać  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się