DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

siwa: ja dałam ocet jabłkowy, czarną herbatę, wodę, olejek waniliowy, czosnek i goździki, działa przez pierwsze 10 minut...


acha, czyli spływa z potem....  🤔

a ktoś jeszcze jakoś próbował ?
  Na razie na owczarku , niestety jego głowa jest jednak inna niż końska hahaha 😜
Jeszcze  nie udało się założyć na konia, jutro jest sobota to może się w końcu uda pojechać do stajni .
Jak będzie wszystko pasować na końskiej głowie to zaprezentuje jak można je uszyć, bo przecież nie wszyscy maja zdolności szydełkowe i łatwo można zrobić komplet z czaprakiem . 
Osoby chcące zrobić takie nauszniki osobiście mogą już szykować materiał ,a jaki ? Taki  komu najlepiej pasują ,
na spód może być cieniutka podszewka /ja zrobiłam z bardzo delikatnej /ale to według uznania, można też zrobić
z siateczki oddychającej .
Przy wyborze materiału pamiętać trzeba o efekcie końcowym , co chcemy uzyskać tak naprawdę i z jakim damy sobie rade w szyciu  :nunchaku: . Możemy szyć z dzianin, ale dzianiny jednak sprawiają  niemały kłopot.
Materiał powinien być oddychający np. kolorowe płótna itp. Nie jest to wielki płat materiału, można wykorzystać jakąś resztkę
Ozdoby na przód, to zupełna dowolność , można kupić gotowce w pasmanterii np. naprasowanki dżetowe, lub haftowane inicjały, te oczka co u mnie można założyć np. u szewca, zwykłe napy, mają służyć do przewleczenia sznurka z możliwością przywiązywania do nachrapnika, to nie jest konieczne .
  🙄A że jednak nie jest to przerobiona stara czapka pokażę zdjęcie formy z otworami na uszy,  odrysowaną na kawałku materiału z którego szyłam, na razie mam tylko takie zdjęcia .
Myślę ze uszycie takich nauszników jest łatwe, trzeba tylko wymiar dostosować do rozmiaru głowy naszego konia
i potem pozostaje szycie jak nam pasuje w dowolnej ilości i kolorystyce.
Formy narysuję na siatce 1/1cm, by można je łatwiej odwzorować.
xxKooniexx   Wprowadzam do doliny łez, teorie sensu życia.
07 lipca 2012 00:24

Podobno działa. ;> Mam zamiar go robić, boję się tylko tyle, że zacznie podrażniać skórę.. ale wypróbuję na sobie.

Ostatnio kupiłam środek w aptece głównie na kleszcze bo moja miała ich ostatnio mase.. środek pomógł, ale potem spryskałam siebie i skóra zaczęła mnie trochę piec (nie mam na nic uczulenia), dlatego też mam wątpliwości co do tego specyfiku. ;o


Siwa, pisałam o tym wcześniej. ;p
Siwa, ja nie robiłam, ale mój pradziadek, dorożkarz z Krakowa, zawsze ponoć robił spray, który dosyć dobrze odganiał owady:
Liście z orzecha włoskiego 'ugotowane' z goździkami
Ocet winny
czosnek, a raczej wyduszony 'sok' z niego
olejek miętowy
To wszystko razem mieszał, czasem dodawał jeszcze jakichś składników, które akurat były obecne, a odstraszały owady. Ponoć pomagało...
risotto   Życie końmi prowadzone
07 lipca 2012 07:42
Widek07  Owczarek prezentuje się fenomenalnie 😀 Koń teraz ma mega konkurencję :P
Już się nie mogę doczekać 😉
Koleżanka robiła spray i bardzo chwali, zrezygnowała wogole ze sprayów kupnych i sama robi - nawet połowa stajni podchwyciła po działa lepiej
Bischa   TAFC Polska :)
07 lipca 2012 11:14
Widek07, na ostatnim owczarek wygląda jak królik 😁
ekuss   Töltem przez życie
07 lipca 2012 11:50
Widek07 Te zdjęcia mi przypominają moją Bellę nękaną przez mojego tatę,który robi z niej ,,mrówkojada" i zakłada skarpetkę na pysk  😂
w akcie desperacji zrobiłam ten płyn na robale. dzisiaj wypróbuję, ale jakoś świetnej skuteczności mu nie wróżę skoro nic innego nie działa...
w akcie desperacji zrobiłam ten płyn na robale. dzisiaj wypróbuję, ale jakoś świetnej skuteczności mu nie wróżę skoro nic innego nie działa...




ok, a jakie dodatki dałaś  i ocet winny czy inny? i jak skutkuje ?  😀
Do stajni dotarłam, ale zdjęcia robione już kiedy było ciemno, jakości zdjęć  kiepska 🤔 jak widać , ale pokażę
bo jednak co nieco można zobaczyć jak układają się na końskiej głowi .
Nausznik w trzech wersjach kolorystycznych, te bordowe na uszka mojego fryza okazały się jednak zbyt duże, ale chyba w nich mu jednak najładniej. Fryzy maja małe uszka , a ten rozmiar raczej na trochę wyższe ucholki .
Wszystkie mocowania się sprawdziły, spasowały jak na miarę , moim zdaniem jest Ok.
Widek07, super! W końcu jakieś nauszniki, które nie wyglądają jak koronki koniakowskie 😁
Z mocowaniem do nachrapnika nie za bardzo mi się podoba, ale bez - 😍
Planujesz szyć takie na zamówienie?
risotto   Życie końmi prowadzone
08 lipca 2012 06:27
Widek07 świetne są 😉 Tak nawiasem to chyba w niebieskich najładniej ;D
Widek dla mnie super😀 mozna sobie takie u Ciebie zamówic?
siwa: ja dałam ocet jabłkowy, czarną herbatę, wodę, olejek waniliowy, czosnek i goździki, działa przez pierwsze 10 minut...


Nie dawaj wanilii bo przyciąga meszki. lepiej dać liście z geranium (tzw. cytrynka czy jak to się zwie co ludzie kiedyś w domu na parapetch mieli często, tak intesywnie pachnie). Muszą posiekane w occie poleżeć ok. 10 dni. potem odcedzamy i dodajemy olejki różne. Trzeba to b. b. dobrze wymieszać. jak specyfik będzie tłusty to nie spłynie z potem. Koleżanka dodaje także permetrynę (to ma w sobie chyba czarna absorbina).
Moim zdaniem dziła duuużo lepiej niż kupne ( a miałam veredusa, absorbine, rocale i inne).
A dziękuje bardzo za pozytywne opinie, a z tymi zamówieniami to mam mały problem, trochę brakuje mi odwagi by się na to zdecydować i jakoś mi ciężko rozstać się z tymi moimi wyrobami, ale chcę udostępnić formy by można je samemu wykonać, tak jak się najlepiej potrafi .  💡 Mam tylko nadzieję, że nie wykorzysta mnie ktoś i nagle okaże się  że zacznie je oferować na sprzedaż  :emot4:. Ale mimo to bardzo mnie ciekawi jak wyjdą te wasze własne.
  / ❓może jedynie te bordowe za duże na mojego, pomyślę /
Wezyrowe   Mon cheval cheval!
08 lipca 2012 16:54
Hej, poprosze o kontakt stąd osób które CIAH wraz z ceną na pw sprawa dość pilna🙂 Pozdrawiam.
hej, mamy na tym forum dzial ogloszen, proponuje pilnie sie tam udac! pozdrawiam rowniez  😤
Co się robi, jak trzeba pojechać na zawody i chce się mieć nauszniki do kompletu, a nie mamy 100 zł pod ręką na te oryginalne - Eskadronowe? Grzebiemy w szafie za jakąś starą bluzką, która będzie pasować, szukamy w szafie wykroju, który się kiedyś zrobiło i się szyje...

Materiał - dzianina, pierwszy raz z czegoś takiego szyłam, 30-to letnia maszyna spisała się 🙂

Wczoraj wyciągnęłam z szafy jakieś polarowe koce. Zrobiłam brązowe owijki, ale co mi z samych owijek? No to maszyna w ruch i zmajstrowałam takie coś:

ps. górny brzeg jeszcze nie obszyty!
Nigna   Warto mieć marzenia...
09 lipca 2012 13:29
NieznanyRumak: polarowy pad ; o ? O takim to ja jeszcze nie słyszałam. Pod spodem też jest polar ? Jak tak to koń sie chyba w tym upiecze ; o  Edit: a nauszniki bardzo ładne ; D
<b>Nigna</b>, nie upiecze się ani nie ugotuje, wypełnienie z bawełny, pod spodem też bawełna. Na upały na pewno nie będę go zakładać 😉
e tam. jak na zrobiony spontanicznie i na szybko wyszedl super! a uszy swietne, bardzo dobrze dopasowane kolorem i ladne 🙂
NieznanyRumak, super! Są polarowe czapraki, takie 'kupcze', sklepowe, u nas ktoś w stajni ma i sprawuje się całkiem okej.
NieznanyRumak - mnie sie b podoba  😀 -   a czapraki z polaru są ciagle w sklepach takie w romby-- nie pamietam firmy ale sa w sprzedazy -- mysle zę jedyna wada to to że do polaru  lepią sie włoski ale z tym tez sobie mozna poradzić kupując specjalne roli z taśma -- wkońcu dery też są polarowe

Czaprakj superowy a nauszniki swietne fajnie pasują -- Gratuluje -- 😅
Nie dawaj wanilii bo przyciąga meszki. lepiej dać liście z geranium (tzw. cytrynka czy jak to się zwie co ludzie kiedyś w domu na parapetch mieli często, tak intesywnie pachnie). Muszą posiekane w occie poleżeć ok. 10 dni. potem odcedzamy i dodajemy olejki różne. Trzeba to b. b. dobrze wymieszać. jak specyfik będzie tłusty to nie spłynie z potem. Koleżanka dodaje także permetrynę (to ma w sobie chyba czarna absorbina).
Moim zdaniem dziła duuużo lepiej niż kupne ( a miałam veredusa, absorbine, rocale i inne).


kotbury a czy wiesz skąd twoja koleżanka wzięła  permetrynę?
i czy jeśli wymieszam olejek z geranium z octem to czy też będzie działać?

i tak na chłopski rozum czy dodanie płynu do kąpieli (nawet dziecięcego) nie będzie podrażniać skóry? bo przecież docelowo się go spółkuje...
chce poeksperymentować i zamiast tego dodać jakieś wodniste mleczko do ciała albo glicerynę tylko zastanawiam się czy nie będą się one wytrącać/rozwarstwiać z innymi skłądnikami
Może tak troszkę nie w temacie ale widziałam, że robiłyście derki siatkowe, więc mam pytanie : Czy taka derka na prawdę chroni konia przed muchami, gzami itp?
Zrobiłam spray na muchy sama, dziś testowałam. Działa na suchym koniu, na spoconym już mnie, będę kombinowała, co tam dolać jeszcze.

Skład na 500 ml:
- cały olejek cytrynowy do ciast,
-cały waniliowy,
- czosnkowy wywar (3 ząbki zalane gorącą wodą, odcedone)
- pół szklanki wody.

Mogłam dodać ocet winny...
coś jeszcze byście dorzuciły?
azzawa, mieszam ocet jabłkowy z gliceryną, w proporcji 3:1 (do włosów). wszystko dobrze się łączy i nie rozwarstwia, z jakimkolwiek mleczkiem może być gorzej.
ja zrobiłam zrobiłam miksturę z suszonej lawendy do tego dodałam skórkę z cytryny oraz suszone goździki i sypany czosnek, potem zagotowałam to i odcedziłam , postało to dzień w słoiczku następnie dzisiaj dodałam odrobinę octu winnego i mleczka pielęgnacyjnego dla niemowląt , wszystko pięknie się wymieszało i gotowe wlałam bo butelki ze spryskiwaczem, w czwartek wypróbuje i powiem czy działa  🙂
ekhem merci  :kwiatek: dziś rano wyprodukowałam wiedzmiński eliksir z czosnku, octu winnego (nie było jabłkowego) i olejków: goździkowego, herbacianego i geranium (swoją drogą ten olejek pachnie tak jakby miał zamiar działać, wiec jest nadzieja 😉 ) planowałam dodać też citronelle, ale niestety nigdzie nie mieli. Teraz pozostaje tylko zrobić crash testy...

testowałam też miksy z żywokostem i wrotyczem, miksy z octem spirytusowym i miksy z olejkiem waniliowym, wszystkie podawane kiedyś w tym wątku i ni cholery nic nie działa :/
cataleya   Plajta - i'm lovin'it !
11 lipca 2012 10:33
Hej, szukam kogoś kto uszyje mi czaprak.. kogo polecacie?
Szaro - limonkowy z alcantry.

to jest watek DIY, a nie o poleconych producentach czaprakow  😤
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się