Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska

teraz to dziś wyniosła się jedna laska z taką starszą kobyłą ale nie wiem chyba na emeryturę, ale ostatnio to nie, nikt nie wyjeżdżał przyjechały 3 nowe konie
teraz to dziś wyniosła się jedna laska z taką starszą kobyłą ale nie wiem chyba na emeryturę, ale ostatnio to nie, nikt nie wyjeżdżał przyjechały 3 nowe konie


Ta "laska" i jej starsza klacz jest u nas w Facimiechu i nie będzie to bynajmniej emerytura. 🙂
achaa to spoko mówiła że na łąki ją da bo kobyła ma 18 lat i problemy ze zdrowiem no ale nie mówiła dokładnie gdzie idzie

a tak a propo Facimiecha wybiera się ktoś może na zawody 21.07 i ma wolne miejsce w przyczepie lub ewentualnie chce się złożyć na zamówienie transportu??
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Brak edycji postów/post pod postem
Dava, przyjedź do Botoji teraz, zobacz jak jest i może dopiero potem krytykuj. Nie wiem o jakich koniach piszesz, że są "w stanie lekko zaniedbanym" bo na pewno nie prywatne. Mam tam konia od dwóch lat, wykupiłam ją z rekreacji, kobyła ma teraz 20 lat i wygląda jak pączek w maśle, inne prywatne zresztą też na zabiedzone nie wuyglądają,  w tej chwili stara stajnia (nie ta na hali) jest remontowana, wkrótce ma być zmieniane podloże na hali. Sporo zmieniło w Botoji, oj sporo, myślę, że pożar jednak wiele właściciela nauczył, gdyby było tak źle to nikt by konia nie trzymał a i nowe konie by nie przyjeżdżały.....
A ile teraz kosztuje pensjonat w Botoi?
Jeszcze jeden koni wyjechał z Zabierzowa do Szarych (pewnie tez stary) 😉
Boks kosztuje 850 zł na ta chwile sa dwa wolne, lub w innej stajni  koło kawiarni  wieksze boks kameralna stajnia na 6 boksów 950 zł
teraz to dziś wyniosła się jedna laska z taką starszą kobyłą ale nie wiem chyba na emeryturę, ale ostatnio to nie, nikt nie wyjeżdżał przyjechały 3 nowe konie


nie 3 tylko 4 wsumie :-) ..i pewnie dlugo tam jeszcze postoja 🙂
Mam pytanie do osób trzymających konie w OJ Diagram w Radziszowie lub dla tych co tam byli i wiedzą:
Jak tam dojechać samochodem od strony Zelczyny/Borku Szlacheckiego?
Jeśli chodzi o Radziszów to wiem tylko gdzie jest kościół...
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
09 lipca 2012 17:10
no to przy kościele w lewo, za główną, za 2 km w dół ulicą podlesie i za 30 metrów jestes na miejscu, a z drogi widac padoki i hale namiotowa
Dzięki, dzięki! Może się nie zgubię.
Czy ktoś kojarzy jakąś stajnie w Rudniku? Podobno jest?
maison   Wiara i wytrwałość to klucz do spełnienia marzeń!
10 lipca 2012 13:27
Czy ma ktoś może kontakt do P. Iwony Berżowskiej?  :kwiatek:
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
10 lipca 2012 22:12
maison, nr p. Iwony to ten podany na stronie mustanga ( przynajmniej przeważnie odbiera pani Iwona) http://www.mustang.krakow.pl/
maison   Wiara i wytrwałość to klucz do spełnienia marzeń!
10 lipca 2012 22:44
Wlasnie znalazłam ten numer ale nie byłam pewna, czy jest aktualny, ponieważ po stronie widać, że dawno nie była uzupelniana : )
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
11 lipca 2012 09:11
pomyłka
Czy ktoś może wie cokolwiek więcej na temat rajdów w Klikowej 3-5.08 ? -> http://www.facebook.com/photo.php?fbid=402971966407486&set=a.234327049938646.50487.227364060634945&type=1&relevant_count=1
Będę wdzięczna o jakieś bliższe info  :kwiatek:



Sobota 4 sierpnia Propozycje OMM 1*-80 km, ZK - N-80, P-40, L-30 km i ZT -20km
[[a]]http://www.zawody.a-co.pl/sites/default/files/styles/thumbnail/public/modules/image/images/zawody_klikowa_2012/Propozycje%20Klikowa%20ZK%203-5%2008%202012_2%20ostateczne.pdf[[a]]
zasady rozgrywania ZT - załacznik 1 str. 7-8

Niedziela 5 sierpnia Propozycje ZT "Klikowa Endurance Race" -21 km
[[a]]http://www.zawody.a-co.pl/sites/default/files/styles/thumbnail/public/modules/image/images/zawody_klikowa_2012/Klikowa%20Endurance%20Race%20%202012.pdf[[a]]
zasady rozgrywania załacznik 1. str 4 - 5

zgłoszenia elektroniczne - formularz po zalogowaniu na www.zawody.a-co.pl

Myślę, że sporo osób tu zagląda, powstała publiczna akcja na facebooku, więc tu chyba też mogę wstawić: http://www.facebook.com/photo.php?fbid=443299359033929&set=a.177714065592461.39164.100000616075000&type=1&theater

Dava   kiss kiss bang bang
11 lipca 2012 18:59
Myślę, że sporo osób tu zagląda, powstała publiczna akcja na facebooku, więc tu chyba też mogę wstawić: http://www.facebook.com/photo.php?fbid=443299359033929&set=a.177714065592461.39164.100000616075000&type=1&theater




Tak, i może warto by było powiedzieć kto jest tak wspaniałym odpowiedzialnym człowiekiem za to co się stało. Generalnie mam lekki odruch wymiotny na tą całą akcję 'zabierzów wysyła konie na rzeź'.
I zastanawiam się głośno (tak jak wiele osób, które znam) jak to się dzieję, że kobieta odpowiedzialna za te konie woli dać im tzw. 'ostatni bilet' niż pozwolić ludziom je wykupić.
Jak dla mnie wielkie chamstwo, żal i plaskacz w twarz.
Przypomina mi się sytuacja, kiedy współpracowałam ze sławetnym Belgiem Eddiem.
Pozyczył on dwa swoje folbluty do Zabierzowa.
Przyjechali po nie z wetem, przebadali, zabrali.
Po dwóch miesiącach, wróciły "bo kaszlą" i oni już ich nie chcą.
Kasztan miał zapalenie płuc. Oddali konia z gorączką 42stopnie.
Dava   kiss kiss bang bang
11 lipca 2012 19:31
Dorcysia no proste, po co leczyć  😀iabeł: Przecież 'nie mam kasy' i 'takie stare baby, a tak cudują'.

Trzeba mieć trochę szacunku do zwierząt i do ludzi. Nie rozumiem jak można reklamować pensjonat w którym się dzieją takie rzeczy. Zamiast się cieszyć, że ktoś chce rekreanta wykupić i koń będzie miał zapewniony dobry byt do końca życia...Z czystej złośliwości chyba wolą wysłać konia na rzeź.
WIEŚNIACTWO  ❗
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
11 lipca 2012 20:00
Mnie zamórowało jak się o tym dowiedziałam, wiem jaka ta osoba jest ale nie sądziłam że aż do tekiego stopnia. Ludzie chca ratować konia, odkupić je, a ta osoba je na rzeź daje. Paranoja! Ale do "grosików" to się uśmiecha jak by nigdy nic...


ja mam fotki Laptopa 🙂



oraz jeden z hucułków Wicher, który został uratowan i instruktor od nas go wziął 😀 Dzielny hc! Później go Mateusz wprowadził do myjki,wszedł jak stary! I taki przymilak  😍



Zamiast się cieszyć, że ktoś chce rekreanta wykupić i koń będzie miał zapewniony dobry byt do końca życia...Z czystej złośliwości chyba wolą wysłać konia na rzeź.
WIEŚNIACTWO  ❗


Zgadzam się. Bardzo tego nie rozumiem. Laptop podobno coś właśnie kaszlał, ale w nowym chwilowym domu jest podobno już o niebo lepiej. Wstawiłam, bo może ktoś zaglądnie i się zainteresuje, kiedyś z 5 lat temu bardzo lubiłam tego konia i mam nadzieję, że gdzieś sobie spokojnie będzie jeszcze żył po wysłużonych latach tyrania w rekreacji.





Na rozluźnienie, kilka fotek z dziś z finału OOM w Swoszowicach. Jakość szału nie robi, trzeba rzucić jeździectwo i kupić lepszy sprzęt  🏇






Tusia   zośkowo - monologowo mi :)
11 lipca 2012 20:11
Smutne, że ludzie którzy zwą się koniarzami potrafią się tak zachować. Dobrze ze  było wiele dobrych i na tyle zdeterminowanych osób, które włożyły  dużo siły w odszukanie koni i ich odkupienie. gratulacje! Teraz trzeba znaleźć dom dla Laptopa 😉
Stąd tez był mój post na poprzedniej chyba stornie o wyprowadzkach w Zabierzowa, bo słyszałam ze wiele osób troszkę się wkurzyło na politykę zarządzających ośrodkiem....
13 lat? To przecież koń w sile wieku! Miał być oddany na rzeź, bo kaszlał? Naprawdę? W głowie się nie mieści. Przecież w takim przypadku lekarstwem może być po prostu zmiana warunków bytowych.
A co z innymi końmi z Zabierzowa? Uwielbiałam Faraona, złote konisko, za te biedne plecy powinien już dawno mieć emeryturę...
Kami   kasztan z gwiazdką
11 lipca 2012 21:26
Ze względu na ciążę dawno w Zabierzowie nie byłam i aż mi włosy dęba stanęły na tą wiadomość... Obydwie z moją przyjaciółką Laptopa bardzo lubimy, nauczył nas dużo jeśli chodzi o skoki, i chociaż w boksie lubi postraszyć to tak naprawdę duża z niego przytulanka. Osoba która  podjęła tą decyzję nigdy się nie cieszyła moją sympatią i według mnie bardzo psuje wizerunek stajni - dziwię się, że jeszcze tam pracuje.... Ciekawe czy jeśli plecy Gery do końca nie wydobrzeją to jej też zafundują taki los  🙄

A kiedy ta decyzja została podjęta?
Co do Faraona i Gery, to aż się boję jakie będą ich losy. Cisną mi się na usta same plugawe słowa, mam tak za każdym razem jak sobię pomyślę o tych biednych koniach, które ciężko pracują w rekreacji po kilka godin dziennie, a potem gdy ich zdrowie się trochę pogorszy, odrzuca się je jak śmieci  😤.
Hucułek który został wyratowany, jest zdrowym, 2 i pół letnim wałaszkiem.  😵
Zmieniająć trochę temat, ja mam kilka zdjęć z finałów w skokach 😉










Jaki polecicie nie drogi pensjonat w Krakowie/do 20 km pod Krakowem ? Nie musi byc hali,byle żeby była dobra opieka i pastwiska/padoki. Najchetniej z dojazdem i do 650zł.
Póki co sie rozgladam, mam na to całe wakacje 🙂
Cariotka   płomienna pasja
12 lipca 2012 06:24
z dojazdem? jakim?
ja polecam prywatną stajenkę w Wiatowicach na 5 koni u poziomki7.

słyszałam tyle dobrych słów o Faraonie od kolegi który uczył się na Nim jeździć🙂
Czy mogłabym prosić kogoś o wiadomość na PW, ze szczegółami o co chodzi z zabierzowską akcją? Jestem trochę poza stricte krakowskim środowiskiem i takie informacja dochodzą do mnie dość późno albo w ogóle  👀
A na Laptopie zdarzało mi się jeździć, kiedy bywałam w Santosie w zeszłym roku, nie powiem, polubiłam złośliwca
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się