kącik pomocy medycznej, czyli: czy to coś powaznego i jak temu zaradzić

U zwierząt na przykład zwiększa się temp. ciała podczas upałów. Przynajmniej moje króliki mają 4-5 kresek więcej na liczniku. Ale zwierzęta się nie pocą, tylko termoregulują na różne swoje dziwne sposoby - króliki na przykład oddają ciepło uszami 😉
Od kilku dni mam dość upierdliwy problem.
Czuję takie "pulsowanie", jakby małe skurcze w kolanie

patrząc na to zdjęcie to w okolicy glowy przysrodkowej miesnia czworoglowego. Nie boli to, ale jest nieprzyejmne i upierdliwe. Na początku czułam to tylko gdy miałam wyprostowaną nogę, teraz cały czas. Oczywiście widać to jak pulsuje... Miał ktoś coś takiego? Co z tym zrobić, bo już mnie powoli zaczyna to denerwować 😉
Czy może mi ktoś polecić coś do picia (działającego) na stawy? Mam chondromalację rzepki II stopnia. Łykam Arthroblock Forte i Aflexin. Kończę 2 opakowania. Przyznaję, że sporo się polepszyło. Chciałabym przerzucić się na coś do picia, bo podobno lepiej się wchłania. Tylko co? 4flex itp. są drogie. Coś tańszego, a działającego istnieje? 🙂

A i czy da się przedawkować glukozaminę? Bo pani w aptece na to pytanie zrobiła głupią minę i stwierdziła że nie wie.
Facella   Dawna re-volto wróć!
07 lipca 2012 17:39
rico, ale masz tak non stop przez cały dzień? jeśli nie, to może to zwykłe drżenie mięśnia spowodowane niedoborem magnezu...
Mam to praktycznie cały dzień, czasami po kilkanaście "pulsów" pod rząd, kilka minut przerwy i znów, albo np pojedynczy puls co pół minuty  🙁
ja mam podobnie do rico od 3 dni non stop drga mi prawa powieka.
Magnez z wit b6 biore codziennie.
Uczucie wkurzajace i przeszkadzajace ktos moze mi powiedziec jak sie pozbyc tego drgania?
Teoretycznie, zarówno i powieka jak i noga:
- niedobór magnezu
- nerwy
Ale z pewnością nie zaszkodzi pobrać ogólnie elektrolitów. Kupcie sobie gastrolit  wypijcie ze 2 saszetki dziennie. Na pewno nie zaszkodzi. Możliwe, że dodatkowo upały powodują, że tracicie minerały. Można pobrać witaminę B compositum- też bez recepty. Kilka dni 3 x1. Też nie zaszkodzi, nawet gdyby się tych niedoborów nie miało.

Na pewno nie zaszkodzi łyknąć coś na uspokojenie, zwłaszcza przy powiece, nawet coś ziołowego.
Mi namiętnie powieka drgała z przeciągającej się sytuacji stresowej.
A przy nodze pooszczędzać mięsień można.
Tyle wymyśliłam.
Facella   Dawna re-volto wróć!
08 lipca 2012 09:52
aszhar, to zależy ile tego magnezu jest, bo jeśli np. 30% dzienniego zapotrzebowania, to mało. zwłaszcza jeśli do tego kawę pijesz (nie wiem czy pijesz). czekoladę jeść (-;
ja po stresie, zarówno niewielkim, ale długotrwałym, jak i silnym, ale krótkim, miewam drżenie mięśni w łydce i nocne skurcze. tydzień jakichś pluszszsz'y czy czegoś w tym stylu i przechodzi. kawy nie piję.
tunrida Facella dzieki za odp.
Biore jakies tabletki z magnezem i wit ale nawet nie wiem jaka to dawka.
I wszystko co mowicie sie sprawdza pije duzo kawy i niestety coca coli.
Stresu obecnie tez mam bardzo duzo.
W nocy bardzo zle spie.
Dzis wzielam rano ziolowa tabletke na uspokojenie.
Powieka drga nadal troche mniej ale i tak bardzo upierdliwie
Facella   Dawna re-volto wróć!
08 lipca 2012 11:44
aszhar, skoro dużo kawy, coli i stresu, to stawiam na niedobór magnezu... sprawdź na opakowaniu jaką masz dawkę, myślę że 100% jak najbardziej nie zaszkodzi... ale nie jestem lekarzem, warto to skonsultować, chociaż magnez chyba ciężko przedawkować.
Niekoniecznie przechodzi po magnezie. Mi nie przeszło, a biorę regularnie od 3 tygodniu, jedną tabletkę dziennie + piję pluszszsz i nic. Widocznie mam BRAK a nie niedobrór :p Albo nie przyswajam takich rzeczy. Wybieram się na badania 🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
11 lipca 2012 09:49
A braki w potasie nie dają też takich objawów?
Gillian   four letter word
11 lipca 2012 09:59
dają, potas i magnez.
Można spróbować pobrać Aspargin (magnez+potas), jeść banany i pomidory, gorzką czekoladę.
Magnezu się nie przedawkuje łatwo, ale powoduje nieprzyjemne działania niepożądane w większych dawkach - przeczyszcza 😉
Aczkolwiek zalecałabym po prostu zrobić morfologię plus pierwiastki i zobaczyć, czego brakuje organizmowi.
Macie jakieś doświadczenia z odzieżą chłodzącą?
Na przykład z opaskami chłodzącymi na nadgarstek? Jestem ciekawa, na ile to pomaga podczas upałów. Chłodzi zauważalnie? Niby krew w tym miejscu płynie...

Wiem, że są też kamizelki chłodzące, ale nimi póki co się nie interesuję (nie jest aż tak źle, a to jednak utrudnienie, konieczność noszenia takiej zbroi), ale zastanawiam się: opaska? czapka chłodząca (ale to tylko na dwór, więc też tak sobie)? szalik chłodzący?

Temat wbrew pozorom medyczny, bo mam przecierającą się izolację na kablach, więc wysokie temperatury mojej neurologii nie robią dobrze. Dlatego przydałoby się jakoś pochłodzić.
Potrzebuję pomocy na już! Miałam mały wypadek z koniem i kopytny zdeptał mi stopę tak, ze pęknął mi duży paznokieć na pół wzdłuż 😕 Boli mnie to jak jasny ch... trochę krwi zeszło, robi się krwiak pod paznokciem. Czy jest jakaś rada, żeby mi ten paznokieć nie zszedł tylko się zrósł? Chciałam obciąć wolny brzeg bo zapuszczałam do frencha 😤 ale nie dam rady, tak boli. Ta różowa część jest pęknięta na jakieś 2 mm wgłąb. Można coś z tym zrobić? 🙁
Jeśli pękł na dwie części i między tymi częściami jest szpara to nie ma mowy, żeby zrosło, bo paznokieć to martwa tkanka.

Mi do 3 dni skacze oko, ale wiem, że to stres. Łykam magnez z B6, bo nei zaszkodzi, ale wiem, że to stres.
Mi kurcze nic nie pomaga na moje dolegliwości (biorę magnez + b6 , piję magnez w pluszu, jem pomidory, czekoladę) tj. wystarczy lekko wyprostować stopę - łapie mnie skurcz, drgają mi powieki, przy napięciu mięśni mocniejszym - łapie mnie skurcz...Czasem, ale rzadko w nocy łapią mnie takie skurcze w łydce, że spadam z łóżka i ląduję głową w szafie..  Trzeba szybko się wybrać na badania.
whitemoon071, od jak dawna bierzesz? Ja jakiś czas temu miałam takie skurcze łydek i stóp, że potem przez 2 dni miałam zakwasy. Miałam skurcze nawet w okolicach bioder i pośladków. Niedobór potasu jak się okazało. Uspokoiło się dopiero po miesiącu suplementacji.
A powieka też mi drga. Nie ciągle, ale np. jak długo patrzę w jedno miejsce. Muszę wtedy odwrócić wzrok na chwile pomrugać, albo przetrzeć ręką i na jakiś czas przechodzi.
Biorę od jakichś 3 tygodni, ale według mojego rehabilitanta (miałam wypadek i byłam rehabilitowana) po 3 dobach już powinien być odczuwalny ten magnez. Ja też mam skurcze w udach, w pośladkach. Uzewnętrzniło mi się to bardziej podczas rehabilitacji, kiedy musiałam odbudować dosyć szybko w jakimś stopniu strukturę mięśniową i byłam duużo rozciągana i miałam dużo ćwiczeń na mięśnie. Podczas rozciągania (najbardziej: leżałam na brzuchu, lewa noga poza kozetką-ugięta, prawa noga zginana do granicy bólu) okropnie łapał mnie skurcz w udzie i stopie. Całe życie miałam tak, że jak wyprostowałam stopę (nazywam to wyprostem baletnicy 😀 ) to łapał mnie skurcz, ale teraz zaczęło mi to przeszkadzać :/
Facella   Dawna re-volto wróć!
12 lipca 2012 21:04
whitemoon, też mi zdarzały takie skurcze przy "wyproście baletnicy", ale magnez pomógł. na łydki też, a budziłam się w nocy z wrzaskiem.
widoczność efektów powinna chyba zależeć od dawki...
Chciałabym żeby mi pomogło, ale ja naprawdę dużo zażywam magnezu we wszelakiej postaci i od 3 tygodni nic.  🤔wirek:
Czy krem na wrastające włoski firmy zaczynającej się na X( :hihi🙂 faktycznie działa? używa ktoś?a może inne sposoby?
Byłam u dermatologa i zapomniałam się zapytać o te pękające naczynka, pajączki na nogach, mam skłonności genetyczne do żylaków i już w wieku 15 lat zauważam coraz więcej pajączków, jak zapobiegać powstawaniu kolejnych, a może spróbować z żelem - ORTHOLAN VEIN?
Co polecacie po użądleniu osy?  :kwiatek:
Schyliłam się by odnieść nogę mojego konia, a ona musiała siedzieć na moim kołnierzu i... dostałam w szyję.  🙁
Florcik, na wrastające włoski dobry jest regularny peeling. Sama mam ten problem, strasznie uciążliwy...
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
13 lipca 2012 18:51
ola_koniczynka jak byłam mała też dostałam w szyję, mama przykładała mi przekrojoną połówkę cebuli i trochę pomagało.
Przekrojona połówka cebuli to jest świetna na ugryzienia po komarach. Swędzenie się zmniejsza.  🙂 Tylko trzeba się przez pierwsze minuty po posmarowaniu powstrzymać od drapania.
CzarownicaSa, dzięki, zaraz po jedną pójdę. 😉
Scottie   Cicha obserwatorka
14 lipca 2012 09:19
ola_koniczynka, ja już bym wyglądała jak człowiek- kciuk 😉 Cebula sprawdzała się u mnie chyba tylko natychmiast po użądleniu, a później to tylko Zyrtec, wapno, altacet, a i tak kończyłam u lekarza na zastrzyku 😉
Dziewczyny, Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładane tejpy ? (plastry)  Ja ostatnio zostałam zatejpowana i powiem Wam szczerze, że albo sobie ubzdurałam, że jest lepiej (naderwana więzadła w kolanie po wypadku), albo faktycznie to działa. Mianowicie, czy tejpy można zakładać kilkakrotnie z małym odstępem czasowym od poprzednich ?


btw :
    😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się