Pensjonaty we Wrocławiu

za 500zł w ramiszowie rolnik ma stajenkę na trzy boksy, ale są tylko padoki brak jakiejkolwiek infrastruktury dojazdy. można dogadać się z sąsiednią stajnią i za niewielką opłatą korzystać z jej ujeżdżani- choć w dogodnych godzinach do jazd zaczyna  się robić ciasno.
Co do rolnika, który wybudował trzy boksy, to cenę, którą mi podał parę dni temu to 600 zł... 😁
to jest jakas nowa stajenka w ramiszowie?
Abeba, , tak, tylko nie wiem dlaczego tak sobie ceni, szczególnie że nie ma nawet ujeżdżalni 🤔
Co do rolnika, który wybudował trzy boksy, to cenę, którą mi podał parę dni temu to 600 zł... 😁


widocznie podał juz cenę średnią jaka będzie obowiązywać w ramiszowskich stajniach po żniwach.

tak nawiasem mówiąc to rozmawiając ze znajomymi z różnych stron polski to odniosłam wrażenie, że u nas ceny szybują nie zależnie od warunków.
jak jest infrastruktura do jazdy często z karmieniem kiepsko itp, jak jest żarcie to nie ma warunków do jazdy. oczywiście jest parę stajni z wyższej półki wymagań ale tam kolejka oczekujących.
zastanawiam się nad różnicami cenowymi między okolicami np. woj. opolskiego lub poznania. córka znajomych wyjechała do warszawy na studia z koniem do którego ma 40 min komunikacją z centrum, do dyspozycji ma wybiegi-halę wymiarową-myjki-plac zewnętrzny 60x40 z podłożem full-wypas, dodatkowo konisko dostaje tak jak ona sobie życzy i płaci 750zł/m-c. a z tego co się orientuje siano słoma prąd kosztuje tyle co u nas.
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
07 lipca 2012 16:26
Frans widocznei mamy zmowe cenowa 😂
Frans widocznei mamy zmowe cenowa 😂

kurcze nie o to chodzi- dla ścisłości wiem od kuchni jak wygląda prowadzenie stajni.
przeraża mnie różnica cenowa np.100zł między stajnią o dobrych warunkach dla zwierza i jeźdźca, a stajnią w której konisko się ma dobrze podczas gdy jeździec nie bardzo ma z czego korzystać.

wszędzie są luksusowe stajnie i dla mniej wymagających tylko u nas patrząc po cenach większość stajni jest dla bardzo wymagających, a w rzeczywistości mają niewiele do zaoferowania.
oczywiście jest parę stajni z wyższej półki wymagań ale tam kolejka oczekujących.

a w jednej z najlepszych ( 😀 ) akurat kolejka wypadla, i jesli ktos szuka miejsca, to ma rzadka i niepowtarzalna okazje stanac w... OZOROWICACH  💃
Zdaje się, że już nie- od sierpnia na 99% zajęte 😉
W Bestsellerze zwolniły się 2 boksy. Stoję tutaj od prawie roku i jestem bardzo zadowolona! Duza ujezdzalnia, hala, laka, padoki (dla ogierow tez😀)myjka i mega duze boksy 4x4. Jak ktos bylby zaiteresowany moge podac wiecej informacji na PW 🙂
My tez stoimy w Wojanrowicach i sobie chwalimy,konikowi wyszlo to na dobre 😀
Dzięki za odp ale jak mam byc szczera to szukam czegoś jeszcze tańszego , mogą byc to nawet same pastwiska bez stajni, kon którego chce wstawić jest z chowu bezstajennego. Za 600 zł to mam warunki tam gdzie stoję z drugim koniem ale kolejka długa .
Witajcie,
Mam proste pytanie, pogrzebałam w wątku, ale nie sposób ogarnąć go całego 🙂

Od października przeprowadzam się do Wrocka studiować weterynarię.

I szukam stajni, którą mogłabym nazywać swoim drugim domem 🙂

Co polecacie, jeżeli zależy mi na:

- dojeździe z centrum (komunikacja miejska), ewentualnie rower
- sporcie- SKOKI, kontynuowanie startów (jestem na poziomie P i ujeżdżenie N)

+ ewentualnie możliwość zakwaterowania

A stajnie, które mnie zainteresowały to:
DUROK
BACHMAT
PLATAN
STAJNIA NA GROBLI (bo samo centrum)


Bardzo dziękuję za każdą odpowiedź 🙂
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
11 lipca 2012 08:33
Durok raczej odpusc- zwłaszcza że dojazd tam bez auta to katorga.
Stajnia na Grobli nie ma hali wiec jeżeli masz trenować to odpada.
na temat Platana sie nie wypowiem ale mozesz w watku poczytać opinie ma mocno średnie,
Bachmat polecany tylko znowu z dojazdem problem.
Dilayla, a zdecydowałaś już czy ma to być pensjonat dla Twojego konia czy szukasz stajni w której będziesz trenowała i startowała na koniach stajennych? Bo to zdecydowana różnica.
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
11 lipca 2012 09:00
No tak! We Wrocławiu to raczej nie ma wyboru kiepsko z trenowaniem na koniach stajennych. A juz na pewno z wybrzydzaniem jaki dojazd 😉
To jest wątek pensjonatowy nie rekreacyjny 🙂
Ok dzięki. Na razie będę bez swojego konia.
ktoś wie jak jest w WKS Śląsk? I jaki tam jest dojazd?
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
11 lipca 2012 12:48
jeżeli będziesz bez konia to nie potrzebny Ci pensjonat więc zmień wątek bo to  🚫
Zairka, nie przesadzaj- a gdzie ma pytać jak chce jeździć zawody i trenować skoki na poziomie N? Chyba nie w rekreacji? Choć fakt że dla wielu osób sport zaczyna się powyżej C, ale nie przesadzajmy  😀 Może dla koleżanki też jest ważne jakie warunki mają konie na których ma potencjalnie jeździć 🤔
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
11 lipca 2012 13:00
No uważam że rekreacja bardziej podchodzi pod temat stajni/klubów niż Pensjonaty. Zawsze mamy jeszcze ogólny wątek Wrocławski na Towarzyskich.
No właśnie ważne, ponieważ będę chciała przenieść tam swojego rumaka, ale najpierw chciałabym poznać stajnię i już zacząć tam jeździć, może dzierżawiąc, może na klubowych (chociaż z tego co słyszę, z tym ciężko), może bym mogła pracować przy i z końmi.


A wątek o stajniach we Wrocławiu znalazłam tylko ten.
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
11 lipca 2012 13:08
No dobra, zwracam honor. Dzięki Zairka 🙂
Gdzie w bliższych lub dalszych okolicach można wstawić ogierka, ważna dobra opieka i codzienny dostęp do wybiegu/pastwiska?



Hendi🙂

Polecam stajnię w Magnicach  😀 przyjmuje ogiery 😀
-po pierwsze bliziutko Wrocławia  🙂 zaraz na wylocie z AOW Kobierzyce
-konie są codziennie padokowane a w okresie wiosenno- letnim wychodzą na łąki
-na padokach mają dostęp do zawsze świeżej wody
-bez problemu zakładają kalosze, ochraniacze i derki (i bez dodatkowych opłat)
-można się umówić żeby koń był puszczany w karuzelę
-boksy są codziennie sprzątane, ścielone słomą (ale można sobie przywieźć np trociny)
-boksy są duże, przestronne, jasne i co najfajniejsze- konie mogą sobie wystawiać głowy a nie stoją za kratami
-mamy także boksy angielskie 😀
-koniki karmione są 3 razy dziennie owsem i sianem- dawka jest ustalona z właścicielem konia
-można przywieźć swoją paszę czy witaminy- dostanie to twój pupil a nie jakiś inny koń (co niestety zdarzało mi się w poprzedniej stajni 🙁 )
-jest duży, oświetlony plac do jazdy wysypany piaskiem, mają przeszkody i teraz także czworobok
-jest duży, piaszczysty lonżownik, ogrodzony 😀
-jest karuzela i można z niej korzystać puszczając nawet jednego konia
-w zimie jest gdzie się schować 🙂 na krytej hali
-a także ogrzać się w naszym "klubiku" przy kominku
-natomiast jak tylko zrobi się cieplej - mamy wspaniałe miejsce na imprezy- zadaszoną altanę na 40 osób z miejscem na ognisko i grill
-plusem jest też bezpieczna siodlarnia- zakratowane okno i masywna krata w drzwiach
-poza tym stajnia jest ubezpieczona 😀
-i każdy dostaje szafkę zamykaną na kluczyk 🙂
-co najważniejsze- stajnia nigdy nie pozostaje bez nadzoru- przez 24 godz jest obsługa i właściciel
-mamy na miejscu instruktora sportu 🙂 i w każdej chwili można się umówić na trening

Ja jestem w tej stajni zakochana 💘

jedynym minusem jest to że do autobusu trzeba się przespacerować jakieś 15-20 minut, ale jak ktoś jest bez samochodu to i tak zawsze z Wrocka ktoś jedzie i można się zabrać  😀

dodalam cytowanie, bo w ogole nie bylo wiadomo na co to odpowiedz  🙄
z tego co zrozumiałam Hendi szuka stajni dla młodego ogierka z pastwiskami, a w magnicach pastwisk dla ogierków nie ma, dostanie conajwyzej padoczek i godzine na trawce 😉 poza tym po co komu przy koniu na odchowie hala? a właściwie zadaszenie? 😉 wydaje mi się bez sensu płacenie 850zł za infrastrukture z której nie będzie się korzystać 😉
Hendi   Kara księżniczka
15 lipca 2012 15:02
Escada, zgadza się to ma byc dla młodego ogierka zatem Magnice to kompletnie nie to czego szukam. Mam nadzieję, ze już znalazłam, okaże się w przyszłym tygodniu.
Macie jakis namiar na ze weterynarzą z okolicy malborka pilnie potrzebuje
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
25 lipca 2012 12:40
Znajoma z Mazur zaczyna studia we Wrocławiu, w związku z czym szuka stajni Wrocław/okolice która (UWAGA), ma monitoring w konkretnym boksie 24h. Czy u nas gdzies takie cuda są? Obecnie ma możliwość podglądania swojego staruszka 24h w komórce i zależy jej na takiej możliwości we Wrocku.
Zairka, a jak jest na padoku to też go może podglądać?
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
25 lipca 2012 12:45
nie, bo on nie wychodzi na padok🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się