Wybór kierunku studiów

Mamy tu jakąś studentkę/absolwentkę WSP w Szczytnie?
Buuu, ja z fizyki jestem niestety noga... i nie chciałabym ładować kolejnego przedmiotu, którego musiałabym się uczyć do matury, ale w Poznaniu chyba nie trzeba, z tego co wyczytywałam. Mam jeszcze bardzo dużo czasu, ale i tak myślę i sama nie wiem czego chcę : weterynaria czy lekarski.


Za moich czasów do Poznania też nie trzeba było, tylko progi były dużo wyższe. Ja akurat nie miałam problemu, ale z mojej klasy ludzie dostali się do Gdańska,. czy Wawy, ale do Poznania już nie, bo punktów zabrakło. Nie wiem, jak jest teraz.
Dostałąm się na psychologie na UWr i na UJ  😵 Nie wiem co zrobić...
UJ jak to każda uczelnia z tradycjami... jedzie głównie na opinii. ja studiowałam pół roku tam i mi się nie podobało... przeniosłam się teraz na inna i jest o niebo lepiej po pierwszym roku jestem zachwycona ( pt wolne, stały plan i ogólnie bez stresów) mam koleżankę na psychologii na UJ i mówi że szału nie ma....
kujka   new better life mode: on
10 lipca 2012 16:53
moja przyjaciola to samo mowi o UJ - ze jedzie na opinii. ale to pewnie zalezy od tego, na kogo sie trafi...
Averis   Czarny charakter
10 lipca 2012 17:55
Z resztą Warszawa, to milion możliwości (jeśli się umie z nich korzystać). Ja bym brała UW (co już raz zrobiłam :hihi🙂
kujka   new better life mode: on
10 lipca 2012 17:57
ale Wr to chyba Wroclaw 😉
Averis   Czarny charakter
10 lipca 2012 18:47
Kurde, jestem stara i ślepa 😉
Studiuję psychologię na UJ-cie i mogę z czystym sumieniem polecić.

I nie wiem skąd się biorą opinie, że UJ taki zły...
Ja miałam okazję studiować gdzie indziej i to jest niebo, a ziemia.
Z UJtu jestem bardzo zadowolona, mam doświadczenie z dwoma Wydziałami, wiadomo, są różnice, ale nie mam niczego do zarzucenia, ani kadrze naukowej, ani administracji, ani ludziom -  wg mnie opinia, że UJ jedzie na opinii jest krzywdząca  🤔
Ada   harder. better. faster. stronger.
11 lipca 2012 19:09
Czy jest tu ktoś studiujący Międzynarodowe stosunki gospodarcze?
Mam kilka pytań 😉
Elbus, krzywdzące?  🙂
UJ w rankingach jest na pierwszym miejscu w Polsce, w praktyce również jestem bardzo zadowolona (szczególnie, że mam porównianie) i dla mnie te opinie są śmieszne.

Niezadowolenie to są głównie Ci, którzy albo wylecieli, albo zawalali w związku z czym mieli jakieś problemy i teraz im się nie podoba.
Zawsze ile ludzi tyle opinii... Jednym coś pasuje, innym nie 😉
A ja dostałam się na AGH na inż. materiałową i jestem zdecydowana na nią iść.
Już się boję i obiecuje sobie, że będę sie pilnie uczyć. Ciekawe co z tego będzie  🤣
Czy jest wśród nas voltowicz studiujący inżynierię środowiska lub gospodarkę przestrzenną? Chciałabym zadać 1-2 pytania na temat studiów na tych kierunkach  🙂
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
12 lipca 2012 12:41
Mamy kogoś na zarządzaniu na polibudzie?
Orientuje się ktos moze, czy mozna miec choc troche nadziei ze wycofaja fizyke z rekrutacji na rok 2013/2014 na warszawska medycynie?
Tak, jest taki zapis w uchwale rekrutacyjnej na 2013/2014. Zamiast fizyki można wybrać matematykę.
Tak, jest taki zapis w uchwale rekrutacyjnej na 2013/2014. Zamiast fizyki można wybrać matematykę.



Czy będzie to obowiązywało również w innych miastach?
Matematyka w podstawie czy rozszerzeniu?
Nie mam pojęcia jak z innymi miastami, musisz poszperać..
Jeśli chodzi o lekarski na wumie to najistotniejsze informacje znajdziesz pod tym adresem, w załączniku 7
bianca   At first I'm shy but then comes wine.
12 lipca 2012 17:45
Poncioch ja studiuję inżynierię środowiska.  🙂
Czy ktoś z Was wie może czy można złożyć papiery na dwie uczelnie naraz i później z jednej się wycofać?
Jeżeli dobrze zrozumiałam pytanie, składasz na tyle uczelni na ile chcesz, a raczej na ile zapłacisz opłatę rekrutacyjną, a po ogłoszeniu list decydujesz
bianca, masz PW 🙂

Buffalo, chyba nie o to chodzi 🙂

Mo B., problem tkwi w tym, że każda uczelnia domaga się podpisania zaświadczenia, że nie studiuje się nigdzie indziej/nie ma wykorzystanych punktów ECTS. Złożenie papierów w dwu uczelniach na raz i podpisanie dwu takich zaświadczeń to kłamstwo, i chyba pod jakiś paragraf podpada. Wydaje mi się jednak, że ostatecznej informacji powinny udzielić Ci panie z działu rekrutacji, w końcu to ich praca i znają się na tym lepiej 😲
Averis   Czarny charakter
12 lipca 2012 20:48
remendada, oj tam, oj tam UJ wyprzedził nas (UW) pierwszy raz od 3 lat 😎
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
12 lipca 2012 20:50
Mo B. jasne, że można 😉 zaczynasz studiować w momencie odebrania legitymacji i indeksu, więc dopóki tego nie zrobisz nikt nie może Ci nic zarzucić  😉 ja tak zrobiłam w zeszłym roku, nawet nie chciało mi się później rezygnować więc dopiero po semestrze dostałam list że mnie wyrzucili  😉 Możliwe, że w tym roku też tak zrobię, póki co złożyłam papiery na jedną uczelnię, jeśli dostanę się na inną to kolega złoży mi papiery tam a z tej pierwszej odbiorę dopiero jak będę miała możliwość 😉
Averis, nie chodziło mi tym, żeby się szczycić  🙂
Tym bardziej, że szczerze mówiąc nie wiedziałam dokładnie na którym jest miejscu, podobnie ja nie wiedziałam, że UW było na pierwszym  😀
Miałam na myśli raczej tych "wspaniałych", którzy mówią, że UJ to tandeta i w ogóle sama beznadzieja.

I tym bardziej świadczy to o tym, że gdyby było gorszy to w rankingach by spadał, a nie odwrotnie.

Ale możemy skończyć ten temat, bo ja kompletnie nie jestem z tych osób, którzy zagorzale bronią swojej uczelni, a tutaj na to wygląda  😁
Jedynie zastanawia mnie fakt, dlaczego na tę uczelnię tylu ludzi bluzga.
Averis   Czarny charakter
12 lipca 2012 21:07
remendada, e tam, UJ to świetna uczelnia z tradycjami. Dla mnie UW i UJ, to czysty prestiż 😎 Mam znajomych na prywatnych uczelniach, coż... szału nie ma. Z resztą wiem teżod pracodawców jak oni patrzą na absolwentów uczelni niepublicznych i w sumie na ich miejscu pewnie też bym tak do sprawy podchodziła.
Buffalo niedobrze 😉 Chodziło mi nie o rejestracje tylko złożenie wszystkich wymaganych dokumentów już po zakwalifikowaniu się na wybrane uczelnie.

smarcik, Poncioch dzięki za odpowiedzi :kwiatek:
cieciorka   kocioł bałkański
15 lipca 2012 11:11
Aplikowałam na dwa kierunki, nie wiem, na który chciałabym bardziej. Dostałam się na jeden, na drugim jestem na liście rezerwowej, ale raczej się nie załapie. Cały czas nie wiem, który bym wolała. Czy jak się nie dostaje, można i tak pisać jakieś podanie z prośbą o przyjęcie?

Swoją droga mam ogromne problemy z dostarczeniem dokumentów, ale mam nadzieję, że się uda.... ech. Będę dzwonić, może uda się coś wykombinować- prosili się kontaktować w razie problemów. Opiekuna studiów też jutro obudzę z wakacyjnego snu. Muszę strasznie swoją mamę tym obciążyć ale co zrobic?
kujka   new better life mode: on
15 lipca 2012 11:50
cieciorka, a na co? 🙂
Mozna pisac podanie, ale z doswiadczenia wiem, ze gowienko to daje. Nawet przy znajomosciach... 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się