jak siwieją konie (foty)

Angela
Odpowiesz mi na pytanie o wiek. Czytaj ze zrozumieniem, bardzo proszę 🙂
przecież Ci odpisałam
mój post drugi od dołu na przeciwnej stronie 😉 Czytam ze zrozumieniem
Episode, przepiękny ten Twój siwek, szczególnie podoba mi sie na 5 zdjęciu.

Angela moja kobyła jak jeszcze była gniada bez specjalnych oznak siwienia, to mocno ciemniała na zimę, w lato była typowo gniada, w okresie zimowym mniej więcej taka jak na ostatnim zdjęciu (tak było do ok 6 roku życia), potem siwienie zaczęło się od głowy. Każda zmiana sierści w okresie jesienno-zimowym, powodowała coraz widoczniejszą zmianę w kierunku siwienia. Zmiany zimowo-wiosenne nie miały aż tak dużego wpływu na maść jak te jesienne.
dzieki adriena
On nie miał wiekszych oznak siwienia zimą a teraz -mam wrażenie że na dniach pojawiły mu sie te siwe włoski -pojedyncze ale jest ich sporo.Mam też wrażenie ze ich jest coraz więcej na pęcinach -tych skupisk ktore są już coraz bardziej widczne -chciałam zrobić zjdęcia ale najpierw była inwazja gzów i walczyłam z tym robactwem a potem ,,głąb,, wykąpał sie w stawie i teraz ma więcej mułu niż sierści  na nogach 🤣 więc nic z tego nie wyjdzie ale postaram sie te zdjęcia zrobić
No to pożyjemy, zobaczymy czy to następny egzemplarz późnego siwienia 🙂 Wstaw zdjęcia jak to teraz wygląda.
Angel - fajnie masz, edytowałaś post po mojej ostatniej odpowiedzi  🙄
Moim zdaniem to mało prawdopdobne, żeby wysiwiał.
edytowałam go zaraz po tym jak go napisałam... bo zauważyłam że czegoś nie dopisałam i nikt jeszcze sie nie wypowiedział chyba że mam zwolnionego neta
ale nie chcę sie kłócić bo nie po to tu pisze :kwiatek:
mam nadzieję że nie osiwieje choć naprawdę mam odczucie że coraz wiecej tych siwych włosków ma i zauważyłam kolejne plamki na pęcinie i już dwie na żebrach 😉
Może faktycznie wyolbrzymiam... ale pierwszy moment to był dla mnie SZOK
teraz to juz ze spokojem do tego podchodze ale zamiast ,,brzydal,, wołam siwek ... 😂

PS -aby nie pisać postu pod postem dorzucam tutaj zdjecia
na pierwszym widać pełno siwych włosków -starałam sie tak uchwycić  aby było to dobrze widać i nie wiem czy tak wyszło- tak wygląda cała jego sierść 😉
na drugim na nodze powiększające sie siwe plamki -ma takie też na grzbiecie
Z daleka wogóle tego nie widać
Gniadata   my own true love
21 czerwca 2012 23:55
Cześć Wam 🙂

Mam do was sprawę  😉 Najprawdopodobniej za tydzień (wet osądzi ostatecznie :P) zostanę właścicielką czteroletniej siwej klaczy (i mój obecny nick niestety straci rację bytu). 🙂 Z końmi mam kontakt od paru ładnych lat, ale - psikus, zawsze trafiały mi się gniade, ciemnogniade, lub - najbardziej zbliżone do maści mojej przyszłej bambaryły - gniadosrokate (w tym wypadku jedna 16 letnia obecnie klacz, poznana w wieku lat 14, więc jaśnienie "łat" było znikome, o ile występowało w ogóle). Co prawda w stajni trochę siwków jest, ale, mea culpa, nigdy im się zbytnio nie przyglądałam pochłonięta w całości gniadymi czterema kopytami. :P

Z tego tytułu pewnie zacznę Was zadręczać pytaniami. 🙂 Także z góry przepraszam za moją uciążliwość i upierdliwość, bo w tych kwestiach jestem ciężkim przypadkiem.  😡

Po pierwsze: moja przyszła siwa do końca siwa nie jest 🙂 Ma przepiękną hreczkę (a przynajmniej wydaje mi się, że to hreczka, bo znam się na siwkach i wariacjach ich sierści w równym stopniu, co na balecie - dla uszczypliwych, na balecie nie znam się wcale :P), i na kłodzie i nogach jest trochę ciemniejsza.
Rodzice - mamusia jak śnieg, tylko hreczki trochę ( z tego co pamiętam - na pysku, ale aż tak dokładnie jeszcze się nie przyjrzałam), a tatuś kasztan.
I stąd rodzi się pytanie: wiem, że siwienie to sprawa indywidualna konika, ale może miałyście ( a jeśli są tu też jacyś panowie to - mieliście? 8) ) jakiś kontakt z podobnymi "przypadkami"? Jak myślicie, bardzo zsiwieje? Błagam, powiedzcie chociaż, że hreczka (albo hreczkopodobne coś) nie zniknie bo jest cuudowna!  😍

Żeby nie było - zdjęcia też są 8)
http://imageshack.us/photo/my-images/841/00620120508.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/233/01920120508.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/821/03120120508.jpg/
(nie są mojego autorstwa).

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi.  :kwiatek:
myślę, że kobyłka szybko będzie biała jak mamusia 😉  a ilość hreczki z wiekiem rośnie. przynajmniej tak było w przypadkach, które ja miałam okazję obserwować.
Gniadata   my own true love
22 czerwca 2012 07:24
kleopatra66 Ajć, to niedobrze - wolałabym żeby nie była do końca biała, może jestem odosobniona, ale niesamowicie mi się podoba jej obecna maść! Jak dla mnie biała jest taka... Nudna ( w tym miejscu przepraszam wielbicieli "białasów" (; ). I ciężka w utrzymaniu. 🙁 No, ale może chociaż ta genialna hreczka zostanie - tu mnie uspokoiłaś. 🙂 Z drugiej strony, przecież nie kupuję konia dla maści. 😀 
Tak wyglądal Lunar w 2009r





a tak teraz w 2012r

Z drugiej strony, przecież nie kupuję konia dla maści. 😀  

haha jak ja kupowałam konia to pierwsze co mi się nasunęło na myśl przy pisaniu ogłoszenia to "tylko nie siwy" 😉... i teraz mam siwego konia:

Pyza w 2009 (4 lata)


i w 2012 (7 lat)
Angela jesteś pewna, że to siwe plamy na nogach? Moja jak się skaleczyła to po zagojeniu nawet najmniejszej ranki, obrastała ona właśnie siwymi włosami, a nie ciemnymi. Koń się czasem nie obtarł, nie zranił? To też mylące.  😉
Gniadata   my own true love
22 czerwca 2012 11:45
azzawa, miałam to samo! Tylko nie siwe, jakiekolwiek tylko nie siwe 🙂 oglądać pojechałam gniadą, gniada się okazała nie dla mnie, ale za to zauroczyła mnie Siwa KOMPLETNIE, no to kupuje siwą 🙂 I maść straciła na znaczeniu.
Calathea   Czarny Książę
22 czerwca 2012 17:38
A ja mam dość dziwne pytanie, które w sumie padło już kilka razy,ale ja sama nie wiem...

Mój koń lat 6,5 (pod koniec listopada będzie miał 7), matka ciemno gniada, ojciec siwy.
On sam skaro gniady (na upartego to w sumie kary) w paszporcie wpisany jako ciemno gniady.
Na kłodzie oraz w grzywie ma baaardzo dużo siwych włosów, które zaczęły przybywać ostatnimi czasy. Czy to jest w ogóle możliwe, że koń dopiero w tym wieku zaczyna siwiec?
tak możliwe, siwa to masc dominująca i często dopiero po latach konie siwieja. Mój Maszek ma 3 lata i tez dopiero zaczął siwiec (ale za to jak szybko siwieje!!)
Calathea, Stronę temu Adriena wstawiła zdjęcia swojego konia, który zaczął siwieć jak miał ok 5 lat, więc myślę, że 6-7 latek też może siwieć. Chyba, że mu zostaną tylko takie "pasemka", choć nie wiem czy to możliwe.  😡
[quote author=Być. link=topic=1057.msg1438367#msg1438367 date=1340361002]
Angela jesteś pewna, że to siwe plamy na nogach? Moja jak się skaleczyła to po zagojeniu nawet najmniejszej ranki, obrastała ona właśnie siwymi włosami, a nie ciemnymi. Koń się czasem nie obtarł, nie zranił? To też mylące.  😉
[/quote] jestem tego pewna ponieważ na grzbiecie też sie to pojawia
i na przednich nogach -obu .Nie obtarł sie bo tych plamek jest przynajniej 4 na jednej nodze a ze 3 na drugiej
do tego pełno siwych włosów w grzywie i jak widać w sierści 😉
Chyba że stało sie to w stajni z której do mnie przyszedł bo to już miał tylko sie to powieksza
m.indira   508... kucyków
24 czerwca 2012 14:57
episode czy to hak pod tym wędzidłem czy mi się zdaje, czy może jakiś dziwny wynachodek?


ja znam inny przypadek, kobyła przy zakupie była kara w siwiźnie, miała pół ogona siwego i białe włosy rozsiane po całym ciele po kilka na centymetr kwadratowy, dziś jest kara jak smoła ogon czarny i zero białych włosów a ma 14 lat ... oboje rodziców siwe 😉
To hak, wędzidło to tam pełni rolę tylko taką, że jest obecne.

ja znam inny przypadek, kobyła przy zakupie była kara w siwiźnie, miała pół ogona siwego i białe włosy rozsiane po całym ciele po kilka na centymetr kwadratowy, dziś jest kara jak smoła ogon czarny i zero białych włosów a ma 14 lat ... oboje rodziców siwe 😉
jak mi sie podobają konie które mają pół ogona w siwiźnie
albo srokate które mają w połowie białą grzywę i ogon..
moja mała ma grzywę w połowie ale ogon nie.. ale może i to sie zmieni?? bo jej matka ma
Niesamowicie ta kobyłka musiała wyglądać 😉

Moje siwe jest na razie w fazie, widocznej na zdjęciu. Może mi ktoś powiedzieć, na oko, ile jeszcze lat za nim wybieleje do końca? Nienawidzę tego stanu, wygląda nieatrakcyjnie. Wolałabym już jakby siwiała w ciemniejszych odcieniach, a ona wciąż "mdła". Aktualnie ma 3 lata z hakiem. Na pewno siwieje z kasztana, a śmiem i twierdzić, że z mocno rudego.
Być dobre zdjęcie dałaś? bo ja tu siwiejącego KASZTANA to nijak nie widzę... tym bardziej mocno rudego 👀 czarna grzywa i ogon oraz podpalania na nogach i pręga grzbietowa na pewno nie równają się kasztanowi kiedykolwiek... 😉
Na pewno z kasztana, nawet z rudego. Możesz tego nie widzieć, w grzywie i na ogonie ma pozostałości. Niektóre włosy ma bardzo rude, dlatego takie mam podejrzenia. Szczególnie przeplatają się w grzywie.  😉
Być ale kasztan nie będzie miał pręgi 😉 ani podpalań na nogach - jeśli był rudy, to może czerwonobułany albo coś w ten deseń, choć na tym zdjęciu widz ę,że grzywa i ogon była czarna.. względnie bardzo ciemno brązowa. No i nie wiem skąd te podpalania na nogach 😉
To się dziwię, bo przy bliższym spotkaniu widać jak na dłoni w grzywie jak i w ogonie rude pasma, a nie jakiś płowy kolor. Zdecydowanie rude. Na kędziorkach przy kopytach też ma rude, gdzieniegdzie. Przeszłości jej nie znam, ale zgaduje.
to może daj lepsze zdjęcie, ale przy kopytach to ma białe, bo ma odmiany 🙂 może z bułanego siwieje jednak? odcień sierści by nawet pasował, rudo-złote przebłyski też, podpalania i pręga, a w grzywie bułańce też mają jasne włosy 😉

edit
apropo rudości w grzywie i ogonie 😉 tutaj mamy rude bułańce: (w linkach, bo nie siwki 😉 )



i jak tak pomyślałam, skoro mówisz o rudości to jestem prawie pewna, że siwieje z bułanego 😉 tak jak moje siwe, które już tu kieeedyś wstawiałam 😉 tylko mój zaczął szybko siwieć jak widać i w wieku 5ciu lat już był prawie biały, choćdo tej pory ma żółte przebłyski gdzieniegdzie w sierści i czarne pojedyncze włosy w grzywie i ogonie 😉

2 lata

8 lat


Tutaj jest troszeczkę ciemniejsza, a poprzednie zdjęcie bardziej oddaje jej maść.
zygzak  nie moge uwierzyc , ze to ten sam kon. A wracajac do problemnu kolezanki ja uwazam, ze siwki nie musza dziedziczyc calkowiecie masci po rodzicach. Mamy w stajni siwa klacz w hreczce oraz odmianami czarnymi na nogach  i ma dwie córki jedna to ta siwa prawie biała bez odmian na nogach ale tez ma hreczke i druga siwa z odmianami na nogach ale hreczka znikoma . Moim zdaniem nie ma reguły na dziedziczenie pewnych cech. Sadze, ze twoj kon moze cie zaskoczyc.
mamusia

corka

corka 2
Na pewno mnie zaskakuje, bo siwieje mi teraz od koronki kopyta w górę, co uważam za dość... Dziwne?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się