Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
10 lipca 2012 21:25
A jak składowo wypada maska do włosów Gloria z Auchana za 6zł?  😁


TBS należy do koncernu Loreala, który słynie z testowania na zwierzętach. Nie wiem jak wy, ale ja całkowicie rezygnuję z kupowania produktów firm, które dopuszczają się do takich bestialskich testów...
Dokończę te produkty, które już posiadam i więcej nie kupię...


piątka!
odetchnęłam z ulgą, kiedy rossmann (w całości) znalazł się na liście nietestujących.
ovca   Per aspera donikąd
10 lipca 2012 23:04
PonPon jakiech mgiełek używasz? ja jakoś z żadną się dogadać nie mogę, puszą mi włosy strasznie  😫
mgiełek używam zawsze z silikonami (głównie na końcówki) - aktualnie jedwab provit (został mi jeszcze z nieuświadomionych czasów - silikonu już na drugim miejscu, jedwab gdzieś na końcu 😁 ) i bardziej uświadomiona "7 efektów - ultralekka odżywka z olejkiem arganowym" z marion - fajna, lekka, silikony wysoko. ciągle kombinuję też z olejami na końcówki, ale nie umiem nałożyć odpowiednio mało
pytałam na poprzedniej str ale nikt nie zauwazył

co do przetłuszczających polecacie?
asds   Life goes on...
11 lipca 2012 16:25
pytałam na poprzedniej str ale nikt nie zauwazył

co do przetłuszczających polecacie?


A czemu sie przetłuszczają? skóra głowy przesuszona?
asds
nie już chyba nie
myje BD fur mamma
raz na tydzien mniej wiecej Alterra
używam Biovaxu do wypadających
i odżywki d/s Joanna z apteczki babuni
pije tran, łykam skrzyp, pokrzywa, drozdze

nie dość ze co dzien do mycia to i wyłażą garsciami  😵
Nie widzę żadnej różnicy - to samo bylo jak mylam jakimś tam Fructisem i nic nie lykałam...
madmaddie   Życie to jednak strata jest
11 lipca 2012 16:44
Epikea , może musisz poczekać trochę. u mnie dużo czasu minęło zanim przetłuszczanie się ograniczyło. co drugi dzień możesz moczyć włosy i nakładać na nie piankę, ważne żeby myć je jak najrzadziej. im częściej myjesz, tym bardziej się przetłuszczają.
ale na moich widzę poprawę. cienkie, wypadające, przetłuszczające się. mniej wypadają, mniej się przetłuszczają. jest lepiej 🙂
trzynastka   In love with the ordinary
11 lipca 2012 16:50
Jedno szybkie pytanie, maseczkę z miodu i oliwy na pierwsze O nakładać na mokre, suche czy zwilżone włosy?
Raz robiłam na mokre i w sumie miód spływał aż do stóp i ciężko było z nią długo wytrzymać, ale na suche jest sens to nakładać?
ja bym nałożyła na suche, pod folię + ręcznik i tak z 30 min posiedzieć 🙂
Scottie   Cicha obserwatorka
12 lipca 2012 10:03
magija21   6 lat + vat :))
12 lipca 2012 11:20
Czy może mi ktoś powiedzieć jak ze składem szampony Hipp baby sanft? Zgodny z CG?

Składniki: Aqua, Sorbitol, Cocamidopropyl Hydroxysultaine, Cocamidopropyl Hydroxysultaine Beatine, Lauryl Glucoside, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Sodium Chloride, Pranus Amygdalus Dulcis Seed extract, Glycerin, Citric Acid, p-Anisic Acid, Lactic Acid, Parfum
asds   Life goes on...
12 lipca 2012 12:12
Epikea

Warto spróbować płukanki aloesowej. Ja wmasowuję w skalp po umyciu włosów. Olejowanie mi osobiście też pomogło przeciw przetłuszczaniu włosów.
magija21, zgodny 🙂
Epikea, może tutaj znajdziesz jakieś przydatne dla siebie info? Anwena i blondhaircare, bhc
magija21   6 lat + vat :))
12 lipca 2012 14:20
cavaletti, dzięki 🙂 Nie byłam pewna co do kilku składników, ale teraz jestem spokojna 🙂

Właśnie staram się określić swoje włosy.. Zawsze myślałam, że są proste, jednak zaczynam mieć wątpliwości. Po wysuszeniu są proste jak drut, w ciągu dnia końcówki wywijają się na wszystkie strony. Jak byłam mała, zachciało mi się boba. Efekt- włosy układały się na jedną stronę, co wyglądało strasznie. Pielęgnowałam je jak proste, od kilku lat myję codziennie (ew. co 2 dni w wakacje) szamponami z silikonami. Aż do teraz... Ostatnio coś mnie tknęło i odstawiłam suszarkę, pozwoliłam włosom wyschnąć na powietrzu. Niespodzianką okazały się fale, które trzymały się do wieczora. Następnego dnia pogoda nie była już taka ładna i fale prawie od razu oklapły, włosy się wyprostowały. Dzisiaj znowu spróbowałam, siedzę cały czas w domu i też zrobiły się prawie proste (choć pojedyncze pasma jeszcze się falują) 🙁 Sama nie wiem, czy mam te fale czy nie...

Wklejam zdjęcie po umyciu i osuszeniu ręcznikiem:


Epikea, może tutaj znajdziesz jakieś przydatne dla siebie info? Anwena i blondhaircare, bhc


dzięki już czytam
Blondhaircare znam i odwiedzam regularnie 😉

Znalazłam info odnośnie cytryny, tylko nie podają jak stosować. Przed myciem, po? Zmyć ją potem, spłukać, zostawić?
A mi leci pełno włosów, ale to już odkąd pamiętam tak mam. Więc zastanawiam się czy się przejmować  😉  Gdzie się pojawię tam parę włosów zostawiam, znajomi mają po mnie pamiątkę. Nakładając olej na włosy, przyklejają mi się do rąk. Czasem patrze, a z loka wystaje kołtun, który pewnie wypadł już jakiś czas temu i się z reszty włosów wydostać nie może  🤣
Ogólnie myję włosy co jakieś 3 dni, czasem dwa, olejować staram się przed każdym myciem (olejek alterry migdał i papaja, olejek bd fur mama, olej kokosowy, olej  pestek winogron, oliwa z oliwek, olej rycynowy, robię mieszanki, no różnie), jak nie olejuje to myję OMO, sls bardzo rzadko, raczej płyn do kąpieli BD fur mama, z odżywek Isana, Garnier Ultra Doux, z maseczek mam Kallosa Latte, bez spłukiwania apteczka babuni z miodem, na końcówki czasem jedwab, bo mam go strasznie dużo w domu, ale z biosilka, a wiem, że ten zły  😉 Na skalp wcierka Radical. Na skręt glut lniany.
Włosy mi się same dredują,, dlatego czesanie ich jest udręką, ale jestem twarda i czeszę grzebieniem. Ale nie tym z body shopu, zwykłym plastikowym. I wyrywam mnóstwo włosów, jak zawsze, czy czesałam się szczotką czy grzebieniem. Wydaje mi się, że dużo tu nie zaradzę, takie mam kłaki, tak mam od zawsze, mniejszej ilości włosów jakoś nie zanotowałam. Choć na ubraniach ich pełno  😉  Piłam drożdże przez chwilę, ale fuj fuj, poddałam się.
Jakieś pomysły? Uff, się rozpisałam 🤣



a ja mam dziś jakiś dzień nerwów, lęków, strachów - zupelnie nie wiem czemu
i przy wieczornym nakladniu Biovaxu wypadła mi GAAAARŚĆ włosów  😵 😵 😕 😕
Przecież ja będę łysa jak tak dalej pójdzie 🙁((
JARA  z tego co wiem to dobrze, któraś z blogerek poleca ją do wzbogacania półproduktami 🙂
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
13 lipca 2012 09:33
Wyprobowalam wreszcie ten kompres nawilzajaco-regenerujacy joanny miod-mleko. Uzylam jako odzywki b/s,trzymalam z 5 minut. Pierwsze wrazenie bylo bajeczne juz przy nakladaniu- mialam wrazenie takiego kojenia, lagodzenia skory glowy, mega nawilzania. To pierwszy tego typu specyfik, ktory wywolal efekt wow po samym nalozeniu.

Po wyschnieciu- wlosy oczywiscie rozczesaly sie 'same', czyli stancdardowe 3 ruchy szczotka wystarczyly. Nie napuszyly sie od polowy, jak to maja zwykle w zwyczaju czym wkurzaja mnie okropnie. Plus sa blyszczace, gladkie, miekkie i podatne na stylizacje (glutkiem lnianym 😉 ) i absolutnie nie obciazone. Dla mnie hit.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
13 lipca 2012 09:40
kocham ten kompres Joanny  😍
Mam prośbę: czy któraś z was mogłaby mi podać źródło informacji o silikonach i SLS? Byłabym bardzo wdzięczna.
Gillian   four letter word
13 lipca 2012 15:10
gdzie kupujecie ten kompres Joanny?
weszłam w posiadanie olejku rycynowego, wiem że do paznokci super a do włosów ktoś ciapał? bo nie pamiętam  😡
ovca   Per aspera donikąd
13 lipca 2012 15:12
Jak skutecznie zabezpieczyć włosy przy farbowaniu? jakoś boję się ryzykować farbowanie henną (mam wrażenie, że skończę z zielonymi włosami  🍴 ), wystarczy jak porządnie odżywię je przed nakładaniem farby i później nałożę maskę albo olej? czy są jakieś magiczne sposoby?

Gilian ja używałam rycynowego do włosów, ale jest dosyć ciężki, lepki i gęsty i sporo ich wyrywałam przy nakładaniu...teraz wzmacniam nim maski, czasem zabezpieczam końcówki.
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
13 lipca 2012 15:16
Gillian, ja kupilam w pierwszej lepszej drogerii, jakiejs niesieciowej, ale mysle ze w rossmanie i innych tez powinna byc. Jest w zakrecanym pudeleczku- 250ml, koszt to 7,90zl
Gillian, z tego co wiem to sprawdza się dobrze na włosach, ale jest dosyć ciężki w zmywaniu, jak się nie ma wprawy. PS. Jak znajdziesz ten kompres Joanny to daj znać gdzie go u nas, w Kołobrzegu można kupić 🙂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
13 lipca 2012 15:21
ja ten kompres kupowałam za 5,90 🙂
a olejek rycynowy okropnie puszył mi włosy. no ale, zależy od włosów 😉
Gillian   four letter word
13 lipca 2012 15:24
jutro połażę i poszukam 🙂
a ja dziś w akcie desperacji kupiłam drożdże babuni i Pokrzywę do zaparzania
drożdże "zjadliwe" są 😉 zalałam wrzątkiem dodałam mleka i wypilam duszkiem 🙂 zrobilam na pierwszy raz 1/6kostki
pokrzywa też smaczna 🙂
zobacyzmy co i jak dalej
bianca   At first I'm shy but then comes wine.
13 lipca 2012 18:31
Jestem w szoku. Myślałam, że ta seria Babuni jest wszędzie w Rossmanach i SP dostępna, wchodze dzisiaj i nic nie ma.. Nawet szamponów.. NIC. Jutro bedę szukać dalej tego kompresu..
cavaletti nie kojarzysz może, gdzie w Bydgoszczy go dostanę?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się