Promocje i wyprzedaże - centrum informacji

lockmittel   Co nie zabije to dobrze zrobi mi.
12 lipca 2012 21:24
U mnie paczka czeka na poczcie. Podczas rozmowy telefonicznej z właścicielką poruszyłam temat, iż powinnam dostać zwrot większy niż ona wyliczyła. Jak się okazało zapomniała mnie poinformować, iż jeden z produktów przeze mnie zamawianych znalazł się na magazynie i mi go dołączono. Sklep idealny! Polecam wszystkim 🙂
no bez przesady  z tym traceniem.... na niektore produkty sklepy mają i 70 % narzutu i więcej. 50 to standard ;] kiedyś zaproponowano mi bycie przedstawicielem horze i bylam w szoku jakie są narzuty.... (też zależnie od ilości zamawianego miesięcznie towaru).  pewnie na cześć mieli mniej, na część więcej. ale wyprzedaż to wyprzedaż ważne zeby miejsce zrobić, bo inaczej to tylko zablokowana gotówka=strata
wiec wyprzedarze 50% to mega okazja dla klienta, ale raczej zero (ze nie dochód duży) dla sklepu - tylko zeby zrobić miejsce. ale nei oznacza zaraz że ktoś bankrutuje 😉
No to Beckersport będzie miał dużo niezadowolonych klientów  😂
Śmiech na sali.
masz racje. fajna wlascielka, pracownicy i w ogóle fajny sklep z dobrym towarem w dobrych cenach (i promocjami). ale logistyka im siada. chyba za nerwowi i nie dokonca promocje - akcje bony przemysleli 🙁 ja też mam pewien wlasnie papierowy problem z nimi, choć reszta idealnie (np taka znizka dla stajni po pozarze  wielgasny plus-tylko ona się zdecydowala tak pomoc dajac po kosztach)
cztery kopyta wzorowo, choc powinni uscislic czy tylko "w magazynie" sa w promocji czy wszystkie oprócz " na zamówienie" - bo to chyba (no przynajmniej dla mnie) bylo niezrozumiale. ale widać swietne ogarnięcie i to ze w goracym momencie byli wszyscy na posterunkach bo blyskawicznie i sprawnie dzialali. no i na stanie w czasie promocji bylo tylko to co chcieli do promocji dać - i taki asortyment i ilość jaką mieli (i szybko aktualizowali). dzięki czemu nie bylo nerwów, ze niby jest a nie ma itd. plus...choć mi się nie udało załapać 🙁 a szkoda, bo mieli inne rzeczy niz becker (a ktore potrzebowalam) 🙁
no nie gadajcie... 🙁 myślałam że liczy sie TYLKO dostępność magazynowa 🙁


bo tak jest, tylko dostępność magazynowa
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
12 lipca 2012 22:32
[quote author=horse_art link=topic=15196.msg1459500#msg1459500 date=1342124982]
no bez przesady  z tym traceniem.... na niektore produkty sklepy mają i 70 % narzutu i więcej. 50 to standard ;] kiedyś zaproponowano mi bycie przedstawicielem horze i bylam w szoku jakie są narzuty.... (też zależnie od ilości zamawianego miesięcznie towaru).  pewnie na cześć mieli mniej, na część więcej. ale wyprzedaż to wyprzedaż ważne zeby miejsce zrobić, bo inaczej to tylko zablokowana gotówka=strata
wiec wyprzedarze 50% to mega okazja dla klienta, ale raczej zero (ze nie dochód duży) dla sklepu - tylko zeby zrobić miejsce. ale nei oznacza zaraz że ktoś bankrutuje 😉
[/quote]

co za bzdury piszesz? 😲 Mam dobre znajome które maja sklepy jeździeckie i jak czytam takie bzdury i pomyśle że jeszcze nie którzy mogą w to uwierzyć to kolana się same uginają....
Niech będzie:
70% przebitki... wiec zakładając ze kupuje cos za 10 zł to sprzedaje po 17 tak, no bo dokładam 70%, ale jak sprzedaję z 50% rabatem to sprzedaje po 8,5 prawda?
po prostu masz błąd logiczny w swoim rozumowaniu🙂
czym innym jest dodać 70% wartości do wartości zakupu a co innego odjać całe 50% wartości sprzedaży🙂

Wiem np. że na Absorbine jest 25% rabatu, więc patrząc że kupiłam Miracle Groom za 50% to niestety dołożyli 😉 do tego interesu, matematyka nie kłamie
nie nie... zle sie wyrazilam, to było tak:
"cena katalogowa - ta co pani sprzedaje 100 zł, cena nasza dla pani (pani od nas kupuje za) 30 zł /50/20/60 ... "

wiec jak kupuje np za 30, a sprzedaje za 100 (czyli kupuje za 30% tego co sprzedaje) to robiąc promocje "za poł ceny" - sprzedaje za 50 zł., czyli zarabiam 20 (100 cena normalna -30 to co zaplacilam -50 obniżki =20 zysku).

oczywiście zwykle to 50 i mniej (upustu dla klepu), ale się zdarza (u nas jeszcze nie, ale na zachodzie częste są takie promocje - nie robiliby ich jakby tracili)
no i jasne że jesli upust jest mniejszy to i strata będzie (np jak ta absorbina 100, oni mieli 25 upustu czyli zaplacili 75, tobie sprzedali za 50...)- ale lepiej stracić 25 niż 50 jak sie np przeterminuje..... dobra decyzja

to chyba dobrze policzylam? nie ukrywam, z matematyki to zawsze noga bylam i jestem, prawie jak z ortografii  🤦

siwens   Siwe Jest Piękne
12 lipca 2012 23:24
Jutro , A Najpóźniej w sobote podamy informacje o produktach , jakie pozostały na wyprzedaży w Czterech Kopytach. Ale najpierw chcemy ogarnąc do końca wysyłanie maili z informacjami o dostępności produktów...a nazbierało się tego trochę  😜 . Bardzo dzięujemy za tak Ogromny Odzew  :kwiatek:
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
12 lipca 2012 23:30
Horse art to az niemożliwe, w takich sytuacji to nic tylko jeździecki zakladac i zarabiac 😎
a To jest ciezki kawał chleba, wymaga wiele poświeceń i wyrzeczeń i duzo kasy trzeba w to wtopić, albo trafilas na jakies super promocje u dystrybutora albo nie wiem jakim cudem takie wyliczenia.
Naprawdę są firmy które daja po 10-15 % rabatu sklepo..
ja napisałam wczorak do beckersport odnośnie mojego nie dzialającego kuponu, który jest albo nie aktywny albo stracił swoją ważnośc  🤔 i jestem ciekawa jaki bedzie odzew z ich strony.
Cztery kopyta super promocja, tylko niestety sie spóźniłam  🙁
Moje zamówienie z beckersport doszło więc cofam negatywną opinię, ale mimo wszystko kontakt TRAGICZNY i 17 dni czekania na realizację przesyłki
raczej więcej tam nic nie kupię.
Precelek, a brałaś coś z Schockemohlego? Wiadomo czy już towar dojechał?
olek brałam biały pad i dojechał, on akurat był na stanie, ale drugiej rzeczy nie było dostępnej.
Ja też nic tam nie kupię! Kontakt tragiczny! Odzywanie się po tygodniu, zero informacji o zamówieniach. Za nadpłatę dostałam coś. Co mi jest kompletnie do niczego nie potrzebne. Pomysł fajny ale gorzej z realizacją.
Horse art to az niemożliwe, w takich sytuacji to nic tylko jeździecki zakladac i zarabiac 😎
a To jest ciezki kawał chleba, wymaga wiele poświeceń i wyrzeczeń i duzo kasy trzeba w to wtopić, albo trafilas na jakies super promocje u dystrybutora albo nie wiem jakim cudem takie wyliczenia.
Naprawdę są firmy które daja po 10-15 % rabatu sklepo..


Zairka ma absolutną rację, naprawdę chciałabym dorwać w swoje łapy hurtownie które walą 70 % narzutu, to by było coś. Zdarzyła mi się nawet propozycja 5% rabatu, kpina jakaś.
zairka - nie wierzyłam, ale tak bylo. pytalam pare razy czy napewno i jak i ile 😉. ale to bylo jak dopiero szukali takich glownych przedstawicieli. moze dlatego az tyle 😉
ale 50 to często. na eskadrony np...bo? bo w niemcowie za derke eskadrona kosztującą u nas w sklepach 500 zł (czyli 120 euro) płaci normalny detaliczny klient 50 euro (kupuje tak co roku) bez jakiś akcji i wyprzedaży, normalna cena. to przecież kupują od producenta/glownego dystrybutora jeszcze taniej. polskie sklepy napewno nie dają więcej niz 50, jesli ja za tyle kupuje. wiec narzut jest ponad 100% od ceny zakupu.

ale nie ma sie co dziwic, wszedzie tak jest, a kwota jaką trzeba wlozyć zeby kupic towar, wydać na utrzymanie itd- ogromna kasa. nie oplaca się jakby mieli kilka % 🙁
a ja bym się nienadawala na posiadanie takiego sklepu - bo wszystko bym sobie chiala zostawić, albo dawalabym mega rabaty i bym zbankrutowała. pomijajac zebym się penie pogubila w zamowieniach, albo odpowiadaniu upierdliwym klientom (np takim jak ja :P
no i kupe trzeba zainwestować ....
Ja się zgodzę, że marże w sklepach są bardzo wysokie. Znajomi mają sklep jeździecki w Belgii i przeglądałam oferty w zeszłym roku. I jeśli dla nich cena zakupu danego towaru to x, to minimalna kwota sprzedaży (określona przez producenta) to zawsze było minimum 2x (i to najpopularniejszych marek typu  Horze, Eskadron, Roeckl). Oczywiście wiadomo, że sklep ponosi koszty transportu, magazynowania i itp., ale nie chce mi się wierzyć, że tylko nasze polskie sklepy są biedne i mają tak niskie marże.
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
13 lipca 2012 14:28
Ja się zgodzę, że marże w sklepach są bardzo wysokie. Znajomi mają sklep jeździecki w Belgii i przeglądałam oferty w zeszłym roku. I jeśli dla nich cena zakupu danego towaru to x, to minimalna kwota sprzedaży (określona przez producenta) to zawsze było minimum 2x (i to najpopularniejszych marek typu  Horze, Eskadron, Roeckl). Oczywiście wiadomo, że sklep ponosi koszty transportu, magazynowania i itp., ale nie chce mi się wierzyć, że tylko nasze polskie sklepy są biedne i mają tak niskie marże.

Nie wiem jak jest w belgii wiem jak jest w tym roku w polsce, Eskadron i Pikeur dają owszem wysokie marże.
Ale policzcie 50% marża
Kupujesz cos za 100zł, sprzedajesz za 200zl. Ale jeżeli robiszwyprzedaz 50% to jestes stratny bo od tych 50% musisz jeszcze zaplacic podatek czyli - 22%
200zł x 50%= 100zł
100zł x 22% =78zł
Wszystko na ten temat 😉
ja w Beckersport zmaawiałam m.in kopystkę, - zwyczajnie zamówiłam i opłaciłam, a kopystka przyszla z wielką nalepką że to gratis  🙂  Sklep tłumaczy to że, tej zmiany zamówienia dokonywałam telefonicznie. Jednak bałagan jest spory.
Zairka przy 50% marży kupujesz towar za 100zł, sprzedajesz za 150zł. Jeśli od 150zł odejmujesz 50% (np. w przypadku wyprzedaży w 4 kopytach) to sprzedajesz za 75zł, 25zł jesteś stratna! Nie mówiąc już o koszcie alternatywnym, transporcie, podatkach (niestety nie orientuję się jak sprawa wygląda w przypadku straty).

To nie są produkty/usługi wysoko marżowe, jak np. restauracje. Dlatego m. in. na Grouponie nie doświadczymy ofert ze sklepem jeździeckim (Becker sport to istny ewenement), natomiast każdego dnia można skorzystać z zakupów grupowych np. kupując nocleg w hotelach.

Ok, Horze może i oferuje wysokie marże, ale jest gros innych firm, które nie oferuję nawet połowy tego co Horze, więc nie sugerowałabym się pojedynczą ofertą współpracy.
Ok, Horze może i oferuje wysokie marże, ale jest gros innych firm, które nie oferuję nawet połowy tego co Horze, więc nie sugerowałabym się pojedynczą ofertą współpracy.


To były przykłady firm, które akurat zapamiętałam. Nie skupiałam się na dokładnym zapamiętaniu w tamtej chwili, bo nie było mi to potrzebne. I jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby dla różnych krajów były inne marże.
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
13 lipca 2012 15:53
Cintra rozumiem, nie chodziło mi o marże a o przebitkę 2 krotną.
Ja tez próbuje uświadomić dziewczynom że to nie jest taka bajka i wyprzedaże 50% to w większości wypadków są straty dla firmy. na zasadzie lepiej sprzedać za bezcen niz wyrzucić przeterminowane.
To co zrobił becker to dla mnie wariactwo, popłynom na tym okrutnie, nie wiem czy źle to przekalkulowali czy poszło z budżetu na marketing/reklame ale i tak sa hardcorami 😉
Pikeur ma większą marże niż 50% 😉 I jak Equishop robi wyprzedaż to nie sprzedaje ze stratą  😉
ja w Beckersport zmaawiałam m.in kopystkę, - zwyczajnie zamówiłam i opłaciłam, a kopystka przyszla z wielką nalepką że to gratis  😁  😁  😁  😁  😁 gratis za jaki sama zapłaciłam  😜

może to nalepka była gratisem  😂
Martuha, ja tą zmianę w zamówieniu dokonywałam akurat telefonicznie. Jednak gratis  od Beckersport wygrzebałam cukierki 🙂
to miły gest, jednak nie zmienia to faktu że sto razy bardziej zamiast gratisu wolałabym terminową wysyłkę i brak problemów z kontaktem.
ja dostałam zamówienie z Cztery-kopyta i wszystko łącznie z kontaktem super, duży plus też za bezproblemowe oddanie różnicy cenowej przy podmianie rzeczy  😅 :kwiatek:
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
13 lipca 2012 20:39
Do mnie wyszła juz 2 paczka z 4-kopyt 🏇
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
14 lipca 2012 08:50
buuuuuuuuuu, moje zamówienie zostało anulowane  🙁
Czy dostałyście paragon w przesyłce od Beckersport?
dodane ok 10.20 na FB przez cztery-kopyta:

UWAGA!!!
Z produktów , jakie na dzień dzisiejszy pozostały do wyprzedaży jeszcze mamy : Derki Zilco, Derka dwuwarstwowa Elite, Derki Siatkowe rozm. 135 2 szt, CZAPSY LIVORNO czarne ale tylko rozmiar 33 (szerokość)/38 (wysokość) , Sztyblety Horze 42, Preparaty Piękno kopyta z tranem 1000 ml, Piękno kopyta z woskiem pszczelim 1000 ml, 500 ml, Piękno kopyta z witaminami 1000 ml i 500 ml (WSZYSTKIE PREPARATY SĄ GENIALNE ), ochraniacze Kentaur Profi Jump tyły, Ochraniacze Norton tyły kol. fiolet Cob, Czaprak Diamant jasny fiolet , róż, Bryczesy VH w krateczkę r.38, Bryczesy Horze CBR/PBR rozm.42, Bryczesy Horze Dark Shadow/Sangria rozm. 42, Bryczesy Jeans z lejem kolanowym rozm. 40, Bluzeczka oddychająca na lato kol. OYG rozm. S, Damska Bluzka z nadrukiem Turtel Neck rozm. 36-38, Bluzeczki Fai Play Sally, Koszulka z krótkim rękawem Pique Short Sleeved rozm. 36-38, Kamizelki Stallion, Damska Polarowa Bluza kol. Baby Blue i Czerwona Papryczka, Horze ciepła Bluza, Sportowa oddychająca bluzka z długim rekawem kol. brąz rozm. M, Horze bluzka Polo Unisex, Kask Fair Play rozm. 54 poza tym szczotki owalne non slip, szczotki łamane non slip, Szczotka do kąpania konia Effol, szczotko rekawice do kąpania konia, Być Moze coś w poniedziałek zostanie jeszcze dodane ale będzie to już w niewielkich ilościach 🙂. ZAPRASZAMY !!!



paragonu od beckersport nie mam.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się