czego używacie do słuchania muzyki ? mp3 , mp4

Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
29 grudnia 2008 16:16
Ada Może źle się wyraziłam i to tak zabrzmiało 😉
Chodzi o to, ze mam m3 od kilku lat o pojemności jakieś 250 mb i na razie mi to starcza 😉. Ale myślę o zainwestowaniu w coś pojemniejszego. A mój telefon niestety jest mało pojemny...

Ostatnio widziałam w jakiejś przecenie iPody w którymś markecie. Jakie w ogóle formaty [avi. mpg, itp] wchodzą na takie cacko?
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
29 grudnia 2008 17:37
Notarialna wystarczy wejsc na stronę Apple i przeczytac specyfikacje sprzetu.
muzyka: AAC (16 do 320 kb/s), Protected AAC, MP3 (16 do 320 kb/s), MP3 VBR, Audible (formaty 2, 3 i 4), Apple Lossless, WAV i AIFF

wideo: Wideo H.264, do 1,5 Mb/s, 640 na 480 pikseli, 30 klatek na sekundę, wersja Low-Complexity H.264 Baseline Profile z audio AAC-LC do 160 kb/s, 48 kHz, audio stereo w formacie .m4v, .mp4 i .mov; wideo H.264, do 2,5 Mb/s, 640 na 480 pikseli, 30 klatek na sekundę, Baseline Profile do poziomu Level 3.0 z audio AAC-LC do 160 kb/s, 48 kHz, audio stereo w formacie .m4v, .mp4 i .mov; wideo MPEG-4, do 2,5 Mb/s, 640 na 480 pikseli, 30 klatek na sekundę, Simple Profile z audio AAC-LC do 160 kb/s, 48 kHz, audio stereo w formacie .m4v, .mp4 i .mov

powyzsze informacje dotycza zarówno nano, classic i touch
A ja dostałam na Gwiazdkę nowinkę zwaną też mp5 firmy Manta. Przynajmniej tak jest napisane na pudełku. Odtwarza muzykę, filmy, zdjęcia, e-booki. Za długo go nie mam, więc wytrzymałością się nie pochwalę 😉
cieciorka   kocioł bałkański
11 stycznia 2009 15:45
jeden.
czy do ipod'a trzeba coś ściagać z neta żeby działał?

dwa.
mam samsunga, odtwarza od pliki wykonwcami, albumami, tytulami itd. ktos ma cos podobnego i wie jak ustawic zeby odtwarzal wg folderow?
jesli nie to jak moge zropbic zeby odtwarzal przynajmniej wykonawcami? niby jest taka opcja, ale co z tego skoro kazda mptrojka ma cos innego wpisane w wykonawcy?
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
11 stycznia 2009 16:34
Ja ostatnio kupiłam Nokię 5310 ExpressMusic i już ją kocham 😜 💘

2 gb w zupełności mi wystarcza na wgranie wszystkich moich ulubionych utworów a i odbiór przez głośnik jest całkiem niezły. No i dodatkowo wgrałam sobie kilka filmów w mp4 i mogę w czasie jazdy tramwajem czy pociągiem sobie obejrzeć ^^
ja uzywam mp3, ale dopiero od niecalego roku, wczesniej nie odczuwalam potrzeby posiadania przenosnego odtwarzacza 😉
kiedys zabieralam ze soba wszedzie walkmana albo discmana, pozniej dlugi dlugi czas w ogole nie sluchalam muzyki poza domem, a w domu to wiadomo komputer albo radio

z mp3 jest mi wygodnie, nie potrzebuje niczego lepszego, co prawda mam mp4 ponoc jest calkiem niezla, ale ja sie na tym nie znam a poza tym lezy na polce i sie kurzy 😁

no i w moim wypadku nie oplaca sie kupwoac jakiegos super wypasionego sprzetu o gigantycznej pojemnosci i z roznymi bajerami, bo jesli w ogole czegos slucham to jest to ok 20-30 ulubionych utworow i tyle mi do szczescia wystarczy 😉
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
11 stycznia 2009 18:48
ciska
Jeśli ma być na jazdę polecam mp3 Creative, moje ma parę ładnych lat i działa bez zarzutu. Jedyną wada tej firmy są słuchawki (wszystkim moim znajomym się popsuły, moje z resztą też długo nie pożyły 🙄 ).
Coś takiego: http://www.allegro.pl/item523482968_creative_muvo_tx_se_1gb_refurb_supersprzedawca.html

Od jakiegoś czasu kocham wielką miłością moje mp4 Pentagram  😍 bardzo fajny sprzęcik dobrej jakości, stosunkowo niedrogi i cudnie wygląda 😉
http://aukcje.idg.pl/item501400565.html


Pentagram zastąpił Creative'a głównie ze względu na konieczność wymiany baterii, musiałam pamiętać, żeby nosić ze sobą zapasową, poza tym chciałam coś bardziej pojemnego (teraz mam 2GB i w zupełności mi starczy).
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
11 stycznia 2009 18:49
mp3 soniaka wczesniej nokia 6288
Pauli, właśnie się zastanawiałam nad tym modelem 🙂 Jaka jakość filmików?
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
11 stycznia 2009 18:59
Szczerze mówiąc jeszcze nic na nim nie oglądałam, ale jest filmik "próbny" i moim zdaniem wygląda ok 😉 więc wydaje mi się, że jeśli filmy będą w odpowiedniej rozdzielczości nie będzie problemu 😉
Muszę chyba coś na niego wrzucić i przetestować 😉
cieciorka   kocioł bałkański
11 stycznia 2009 20:59
hej, pomożcie mi! 🙂
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
11 stycznia 2009 21:00
ja w soniaku mam opcje folder😉
jeden.
czy do ipod'a trzeba coś ściagać z neta żeby działał?

dwa.
mam samsunga, odtwarza od pliki wykonwcami, albumami, tytulami itd. ktos ma cos podobnego i wie jak ustawic zeby odtwarzal wg folderow?
jesli nie to jak moge zropbic zeby odtwarzal przynajmniej wykonawcami? niby jest taka opcja, ale co z tego skoro kazda mptrojka ma cos innego wpisane w wykonawcy?


a) itunes musisz ściągnąć,
b) folderów nie ma - możesz odtwarzać albumami, wykonawcami, bądź tworzyć playlisty.

PS-mam nano2 i uważam, że jest zarombisty.
cieciorka   kocioł bałkański
11 stycznia 2009 22:50
a itunes moge zgrac na płyte i używać na komputerze niepodłączonym do neta?

wiem, że mogę odtwarzać tak. ale jak mogę ustawić to w empetrójkach, ktore w miejscu gdzie powinien był wykonawca mają wpisane przykładowo "ssadfsdgva". we właściwościach nie mogę tego zmienić. jak tworzy się playlisty?
a itunes moge zgrac na płyte i używać na komputerze niepodłączonym do neta?

tak, na CD, DVD, flash'a - to zwykły program - musi być po prostu zainstalowany 🙂,

wiem, że mogę odtwarzać tak. ale jak mogę ustawić to w empetrójkach, ktore w miejscu gdzie powinien był wykonawca mają wpisane przykładowo "ssadfsdgva". we właściwościach nie mogę tego zmienić. jak tworzy się playlisty?

no to wtedy jest problem. albo jak ma w ogóle nie wypełnione tagi - wtedy trafiają do "UNKNOWN" i nie da się ich posortować.
można edytować tagi i wpisywać z palca (albo używać do tego jakichś programów), ale przy dużej liczbie nieopisanej muzy to masa roboty - ja sobie darowałem - i tak z reguły słucham shuffle.
playlistę tworzysz i przeciągasz tam muzę, która ma się znaleść. playlista to taka abstrakcja folderu.
cieciorka   kocioł bałkański
13 stycznia 2009 22:47
można edytować tagi i wpisywać z palca
założmy że chciałoby mi się, to jak mam to zrobić- kompletnie się nie znam?
przeczytałam instrukcję, usiłuję zrobić wszystko krok, po kroku i nie wychodzi mi zrobienie playlisty.. ;/
[quote author=sql link=topic=979.msg144613#msg144613 date=1231747479]
można edytować tagi i wpisywać z palca

założmy że chciałoby mi się, to jak mam to zrobić- kompletnie się nie znam?
przeczytałam instrukcję, usiłuję zrobić wszystko krok, po kroku i nie wychodzi mi zrobienie playlisty.. ;/
[/quote]
edytować z palca można otwierając mp3 np. w WINAMPIE.
playlistę próbujesz robić w itunes, czy jak?
Ja mam mp4 Creative'a, jestem bardzo zadowolona.
Na szczęście od spraw technicznych mam siostrę, która mi wszystko wgrała, zaprogramowała, itp, bo ja zaczęłam czytać instrukcję to zgłupiałam 😉

Używam głównie do słuchania radia. Nieodzowny jest podczas jazdy, bo uwielbiam jeździć przy muzyce.
cieciorka   kocioł bałkański
14 stycznia 2009 21:11
sql, playlisty robiłam wg instrukcji w samsung media studio.
a winampa nie mam, tylko wm player
asior   -nothing but eventing-
14 stycznia 2009 21:51
iPod 80GB. Nie zamienilabym na nic innego. Przydalby sie tylko case taki jak ma brat, przezroczysty, swietnie chroniacy. Poza tym moge sluchac muzyki baaaaardzo dlugo na nim. Producenci  mowia, ze 10 godzin sluchania, 2,5h ogladania filmow, klipow itd.
jeśli masz pieniądze to ja osobiście bardzo bardzo polecam iPoda Classic. Od kilku miesięcy jestem szczęsliwą posiadaczką i miałam z nim do tej pory tylko jeden problem, bo nalazł mi robak do komputera a następnie zainfekował mi poza komputerem memorystick, aparat fotograficzny i właśnie iPoda. Memorystick potrzebował formata, natomiast aparat i iPod bez szwanku ogólnie, wystarczyło go zresetować. Ma mnóstwo funkcji i jest ogólnie genialny.
chociaż ja może mam taką potrzebę, żeby to miało jeszcze 'coś' poza opcją muzyka, bo z różnych względów jestem okropnie zacofana technologicznie, mam 2 komórki które tylko dzwonią i wysyłają smsy i potrzebowałam jakiegoś bajera 😉

iPod 80GB. Nie zamienilabym na nic innego. Przydalby sie tylko case taki jak ma brat, przezroczysty, swietnie chroniacy. Poza tym moge sluchac muzyki baaaaardzo dlugo na nim. Producenci  mowia, ze 10 godzin sluchania, 2,5h ogladania filmow, klipow itd.


producenci podają 35 godzin słuchania muzyki, 25 godzin filmów ;-)
tylko gry strasznie ciągną baterie. ale muzyki słucham praktycznie bez przerwy, a ładuję go naprawdę bardzo, bardzo rzadko.
też mam 80gb i uważam ze wystarczy. wsadziłam tam mniej więcej 1/5 mojej muzyki i chyba z 1000 zdjęć i zajęło mi to 5gb. ten większy to już naprawdę strata pieniedzy, szczególnie że jest dużo droższy.
Uzywam Ipod touch, mam go od maja i wyglada dobrze a nie traktuje go zbyt dobrze  😁
Jakosc muzyki tez dobra  😉
asior   -nothing but eventing-
16 stycznia 2009 00:40
[quote author=asior link=topic=979.msg146980#msg146980 date=1231969916]
iPod 80GB. Nie zamienilabym na nic innego. Przydalby sie tylko case taki jak ma brat, przezroczysty, swietnie chroniacy. Poza tym moge sluchac muzyki baaaaardzo dlugo na nim. Producenci  mowia, ze 10 godzin sluchania, 2,5h ogladania filmow, klipow itd.


producenci podają 35 godzin słuchania muzyki, 25 godzin filmów ;-)
tylko gry strasznie ciągną baterie. ale muzyki słucham praktycznie bez przerwy, a ładuję go naprawdę bardzo, bardzo rzadko.
też mam 80gb i uważam ze wystarczy. wsadziłam tam mniej więcej 1/5 mojej muzyki i chyba z 1000 zdjęć i zajęło mi to 5gb. ten większy to już naprawdę strata pieniedzy, szczególnie że jest dużo droższy.
[/quote]

No to lepiej dla mnie, ze sie mylilam  😉
Asior, ja tak tylko gwoli sprostowania  😉

iPody rlz!  😅
up, up !!

nie przeczytalam calego watku, stad moje pytanie: ma ktos iPoda Toucha?? wlasnie sie zastanawiam czy zamowic 16gb, czy lepiej od razu 32 ?? ktos jest w stanie mi pomoc jakkolwiek?

🙂
up, up !!

nie przeczytalam calego watku, stad moje pytanie: ma ktos iPoda Toucha?? wlasnie sie zastanawiam czy zamowic 16gb, czy lepiej od razu 32 ?? ktos jest w stanie mi pomoc jakkolwiek?

🙂


spójrz trzy posty wyżej, na post Epony 😉


ja mam ipoda nano 1GB, mam go trzy lata i zero problemów - padły tylko dwa komplety słuchawek, ale jedną parę zmiażdżyłam w drzwiach metra to w sumie nie dziwne  😁, siostra ma Iphone'a i szczerze poleca, tylko nie ma gier  😁
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
26 stycznia 2010 20:23
kupilam sobie ipoda shuffle i mam maly problem tzn ipod sam w sobie nie ma wbudowanego pilota i dziala tylko z oryginalnymi sluchawkami a jak nienawidze tych prostych sluchawek bo mi wciaz wypadaja i chcialam podlaczyc do takich laczonych i d... nie dzialaja zadne bo nie maja pilota.

czy ma ktos shuffle'a i probowal innych sluchawek?
ushia   It's a kind o'magic
26 stycznia 2010 20:40
ja potrzebuje na jazde a ipoda lub telefonu nie wezme bo będzie mi przykro jak spadne a z tego nic nie zostanie  😁

dlatego nalezy uzywac nokii 6500 - ostatnio wypadla mi z kieszeni, mam slad podkowy na obudowie  😁
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
26 stycznia 2010 20:45
mojego iPoda 30GB... 😵
i nigdy nie mogę opatentować szybkiego i bezproblemowego zgrywania piosenek z iTunes na iPoda! 👿 tak jakby nie mogli tego zrobić tak jak w mp3 🙄
Ale ogólnie lubię, zwłaszcza, że ma gry 😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się