Wszystko do twarzy-czyli pudry,kremy etc.

Averis   Czarny charakter
08 lipca 2012 09:57
Dziewczęta postanowiłam przerzucić się na kosmetyki mineralne. Przejrzałam ten wątek, przeczytałam podobne wątki na wizażu i...dalej nie wiem. Szukam podkładu i pudru do cery mieszanej, najlepiej, by cena obu zamknęła się łącznie w 200 zł. Nie mam widocznych niedoskonałości, moim problemem są cienie pod oczami i rozszerzone pory na policzkach i to irytujące świecenie po 2-3 godzinach od zrobienia makijażu...- możecie mi coś polecić?
Averis, ja moge Ci polecic podklad mineralny z nieco wyzszej polki- oczarowal mnie po latach poszukiwan czegos dobrego... guerlain parure aqua. cena w PL pewnie troche ponad 200zl, ale dla mnie jest tego wart. 'niedoskonalosci' na twarzy mam sporo, tu i owdzie jakis wyprysk, naczynka itd, cere mam mieszana w kierunku przesuszajacej sie, a on temu zestawowi nieszczesc daje rade 🙂 jedyny minus to nieco uboga kolorystyka.
Scottie   Cicha obserwatorka
08 lipca 2012 10:15
Averis, jeśli masz cienie pod oczami, to postaw jeszcze na dobrze kryjący korektor, bo sam fluid/podkład nie da sobie z nimi rady. Na świecenie (2-3h to duuużo) polecam bibułki matujące i noszenie ze sobą pudru. Co do kosmetyków mineralnych, to niestety nie pomogę. Możesz przejść się do Douglasa albo Sephory i poprosić o próbki tego, co polecają sprzedawczynie.
Averis   Czarny charakter
08 lipca 2012 10:30
Lalena, eh, niestety ja 200 zł chciałabym wydać na oba produkty,  także naradzie portfel porfel mówi 'nie', ale może uda mi się załatwić próbkę?
Scottie, tak też robię. Noszę zarówno bibułki jak i puder, ale po całym dniu i tak czuję się taka oblepiona...brrr, taka moja uroda... Na korektor czaję się i czaję. 
Myślałam o tym
L'oreal Paris, Infaillible make-up correcteur
lub o tym
Revlon, ColorStay, Under Eye Concealer
szlachta, a co myślisz o rycynowym? Używam go i do włosów i do rzęs/ brwi. Zawsze "upaprzę" sobie skórę w okół oczu i wygląda na fajnie nawilżoną. Rycynowy się nada do twarzy?
Graba.   je ne sais pas
08 lipca 2012 14:57
a jaki podkład polecacie na lato? może jakiś krem matujący? Nie musi być b. kryjący, w tym roku chcialabym dac skorze wytchnąć w taki upał, ale nie wyjdę z domu zupełnie bez makijazu.
Scottie   Cicha obserwatorka
08 lipca 2012 16:43
Averis, mam podkład Colorstay i robi dobrą tapetę, jeśli korektor jest taki sam, to będziesz zadowolona (chociaż ja nie lubię takich wykręcanych korektorów). Ja używam Bell Multi Mineral (a jednak mam jakiś kosmetyk mineralny 😀) Anti Age Concealer i według mnie jest najlepszy. Kupując korektor pod oczy najlepiej, żeby był płynny i żeby można się było łatwo dostać do środka. Tego mojego nawet jeśli nie mogę już wygrzebać dołączonym aplikatorem, to przecinam na pół i spokojnie jeszcze 2 miesiące posłuży (dopóki się nie zaschnie). Jest bardzo kryjący i tani, co stanowczo przemawia na TAK 🙂
Averis, kiedyś przed Minerałami, tez się smarowałam głównie podkładami Guerlain a szczególnie parure aqua, ale niestety cera nie była w dobrym stanie, może lepszym niż w przypadku innych podkładów(Dior, Estee lauder itp) ale nie dobrym. Odkąd przerzuciłam się na minerały jest cudnie, czasem nie muszę w ogóle robić makijażu i nie wstydzę się wyjść na miasto.
Z mojej strony mogę polecić Lumiere w formule Flawless face (rewelacyjne krycie bez efektu maski, trzyma się naprawdę długo - cały dzień w stajni) do kupienia na allegro próbka za 3,50, która wystarczy spokojnie na kilka (5 nawet do 10) użyć. Ale każdemu w minerałach odpowiada coś innego, różne formuły, różne składy, więc najlepiej szukać swojego Naj (próbki na szczęście są tanie) 🙂
Firmy które mają czyste dobre minerały, bez zapychającego talku, czy olejów ropopochodnych to:
- Everyday minerals (cena ok 60zł za prawie 5gramów- czyli jakieś półroku stosowania a może i dłużej)
- Pixie - polskie minerały (ok50zł za 7gramów)
- Lucy Minerals
- Meow
- moje Naj, czyli lumiere (do zdobycia aż 12gramów za szalone 50zł 🙂 )
i jeszcze kilka innych

tylko do nakładania minerałów potrzebny jest odpowiedni pędzel (ja mam np Kabuki EDM do zdobycia na allegro)

Do matowienia polecam puder bambusowy w różnych wersjach z Biochemii Urody lub dry flo z Mazidla.com koszt do 20zł za pudło, które wystarczy na dłużej niż rok 🙂 lub inne finishery z w/w firm

szalonakobyła, szczerze to nie wiem 🙂 tak go nie używałam, poszukaj jakiejś informacji w necie 🙂
szlachta, parure aqua jest podkladem mineralnym....
nie, on jest z dodatkiem minerałów, a ja pisałam o czystych Minerałach.

Tu masz skład Aqua http://www.cosdna.com/eng/cosmetic_1cd352535.html

A tu pierwsze lepsze Minerały http://www.lumierecosmetics.com/catalog/Beige_Foundation_Colors-79-1.html

w tym pierwszym jest dużo chemicznych składników poprawiających konsystencję, zapychacz - gliceryna, konserwanty, a pigmenty są na samiuśkim końcu( a to o nie chodzi w podkładzie.

a w tym drugim pigment czyli mika jest pierwsza/druga, titanium dioxide -używany m. in jako naturalny filtr, zinc oxide - filtr, rozjaśniacz oraz hamuje wydzielanie potu, iron oxides, boron nitride- daje poślizg i jedwabistość podkładowi, silica -tak jak poprzedni oraz pochłania tłuszcz i wilgoć , magnesium stearate poprawia przyczepność podkładu, squalane - skwalan - cudny olejek pielęgnacyjny,
jedynym nieminerałem jest skwalan czyli olejek podobny do ludzkiego sebum, bardzo tolerowanego przez skórę.

Ale oczywiście nikogo nie namawiam na czyste minerały 🙂
szlachta, poglebilas moja wiedza, dzieki 🙂 ale wyboru poki co nie zmieniam.
jestem naprawde po wielu, glownie nieciekawych przejsciach z podkladami, aqua spelnia moje oczekiwania w 99%, na wiecej poki co nie licze 🙂
Lalena, też byłam w miarę zadowolona z aqua, ale spróbowałam minerałów i WoW no i portfel się ucieszył 🙂, w końcu nie płacę za wodę z gliceryną 🙂
cieciorka   kocioł bałkański
11 lipca 2012 08:07
cieciorka, nie edytuj tak często postów, bo ja się już w nich gubię. Jaką część zaznaczoną na biało chcesz rozjaśnić?

ok, już nie będę  🙂 zapomniałam dodać link :P chodziło o tę pod okiem: http://i.pinger.pl/pgr312/03ca4d62000d2f4f492427cb
myślę, żeby sobie po prostu kupić jakiś lekki korektor w tym celu, bo większość rozjaśniaczy ma drobinki.

wklejam wreszcze zdjęcia przerobionych pędzli. czarny jak cię mogę- ten do oczu gorzej, ale kij. no i nowy ecotools
Scottie   Cicha obserwatorka
11 lipca 2012 12:31
cieciorka, jeśli chcesz rozświetlić to miejsce, to polecam korektor pod oczy z rozświetlaczem (niektóre są mocno kryjące i mają "matowe" wykończenie, tak jak ten Bell którego używam, a niektóre np. L'oreal Touche Magique mają połyskujące drobinki). Jeśli rozjaśnić w stylu Kim Kardashian 😉 to wystarczy o ton jaśniejszy odcień korektora.


Jakie pędzle do nakładania fluidu polecacie? Mój Hakuro zaczął się sypać, od kiedy wykąpałam go w oliwce 🙁(
Ja mam z Sephory

Cieciorka korektor rozświetlający, dokładnie 🙂 ja używam pod oczy Ideal Light od Estee Lauder, rozświetla, nie ma drobinek, można stopniować efekt - ale kosztuje ponad 100 zł.
Nie wiem, czy już ktoś wcześniej tutaj o tym wspominał, ale na własnej skórze chciałam Was przestrzec przed BB kremem z Garniera...
Kupiłam go na zasadzie eksperymentu (cóż, głupich nie sieją...), bo mi się fajna buzia po mikrodermabrazjach zrobiła.
W tydzień zrobił z mojej twarzy pizzę, mam prawie 3dychy na karku, a wyglądam jak nastolatka w okresie najintensywniejszego pokwitania... 😵
Szczerze ODRADZAM!!!
Elegancko 15 wydanych złotych zmarnowało kilkaset wrzuconych w zabiegi na twarz przez ostatnich parę miesięcy...  😵 :emot4:
zima, o kurde, myślisz że to przez ten krem?? Bo też używam i mam straszne problemy z cerą, ale bardziej podejrzewałam lato, brudne ręce przy twarzy i takie tam, a nie krem... Wyglądam okropnie, właśnie jak nastolatka 🙁

Co polecacie na lato do cery skłonnej do trądziku? Wypróbowałam już chyba z 5 różnych kremów i różnica była znikoma.
Dzionka, dermatologa 😉 i blog http://naturalnapielegnacja.blogspot.com/
zima, bo ten BB krem to chwyt reklamowy z BB kremem nie mający nic wspólnego. szajs nad szajsy
A dajcie spokój, w życiu takiego g**na nie miałam.
Chyba to jest ostatnia kropla, która mnie przekonała do nieeksperymentowania z buzią...

Dzionka tak jak odpisałam w PW - jestem w 100% przekonana, że to krem. A nawet w 1000%...
cavaletti, wiem, już się 3 razy zapisałam do dermatologa i trzy razy odwołałam - mam wybitnego pecha i ZAWSZE coś mi wypada jak się zapiszę :/ Też nie mam jakiejś tragedii na twarzy, jak się umaluję to nie widać praktycznie problemu, no ale mi ta skłonność do trądziku wybitnie przeszkadza...

zima, a jaki krem dobrze ci się sprawdzał? Dzięki za PW, bardzo przydatna!
Mam swoje dwa typy, przetestowane przez lata i stosuję w zasadzie wymiennie, zależnie od stanu finansów w danym momencie 😁 

- Bioderma nawilżający  - tutaj cała seria, uwielbiam!!! Buzia super nawilżona, nieprzetłuszczona, nawet mini kropeczki nie wyskakują http://biodermasklep.pl/search?tag=Hydrabio

- Ziaja http://www.ziaja.com/page/ziajamed/skora_sucha__wrazliwa.html - wszystko przetestowałam, teraz mam krem na noc i lano-krem na dzień i też jestem bardzo zadowolona - fajnie nawilżają, dobrze leżą pod makijażem, buzia jest fajna i mięciutka no i też nie sypie. A koszt śmieszny, bo coś koło 15 zł za sztukę (starcza na ok 2 m-ce przy używaniu innego na dzień i innego na noc).

I do tego fajnie działa peeling enzymatyczny nakładany na noc zamiast kremu, ze 2-3 razy tygodniowo.
zima, a w Ziaji w składzie parafina Cie nie zatyka? Miałam jakąś ziaje, do skóry suchej i wrażliwej, na pierwszym miejscu w składzie parafina i za jakiś czas cera po prostu  🤔

z takich aptecznych firm do twarzy polecam Iwostin, żel na przebarwienia polecony przez dermatolog robi na prawde szał  😉
O, Iwostin też kiedyś miałam, tyle że nawilżający i dobrze wspominam 🙂

Atutowa rzeczywiście ciut gorzej to wygląda niż po Biodermie, ale tragedii nie ma. Pojedyncze zaskórniki, ale lekko wychodzą, głównie na czole, więc tragedii nie ma.
Przy tym Garnierze to wszystkie kremy są cudowne 😁
Z iwostina szał robi u mnie jeszcze rosacin krem na dzień łagodzący skórę z trądzikiem rózowatym filtr 15. Redukuje rumień, zmniejsza nadreaktywonsc, wzmacnia naczynia, maskuje zaczerwienienia jest w kolorze fluidu. Aktualnie stosuje go zamiast podkładu sprawdza się nawet bez pudru. Buzia się nie świeci
Czy ktoś miał 3 kroki CLINIQUE ? czy to w ogóle pomaga? Warto wydać kase?  :kwiatek:
Ja używałam mydła do mycia twarzy, tego delikatnego. Było ok.
A ja moją pielęgnację twarzy ograniczam do mycia mieszanką olei i nawilżaniem maską Bandi. Cera zadowolona, nie jest przesuszona (ave OCM!), ale też nie mam problemów z wykwintami skórnymi i zaskórnikami.
Po wakacjach zrobię duże zamówienie na ZSK i kompletnie rezygnuję z kupowania kremów na rzecz oleju z kwasem hialuronowym 😉

edit: to ta maska http://www.bandi.pl/sklep/produkt/id/131_Krem/Maska_Kuracja_lagodzaca
na stronie nawet są podane substancje aktywne, więc skoro tak dobrze mi służy ten krem, to zmajstruję podobny, tyle że bez parafiny, gliceryny i innych zapychaczy
Właśnie niedługo będę sobie coś zamawiać z Bandi, na pewno krem z kwasami 😉
Czy ktoś miał 3 kroki CLINIQUE ? czy to w ogóle pomaga? Warto wydać kase?  :kwiatek:


Miałam to parę lat temu i jest to jedna z gorszych rzeczy, jakimi potraktowałam twarz...
Przesuszona skóra, wypryski, zaczerwienienia, generalnie dyskomfort.
Absolutnie odradzam.

cavaletti OCM rzeczywiście jest super!!! Po niczym innym nie czuję, że moja buzia jest taka czysta 🙂
Dla nastolatek, które zmagają się z trądzikiem, ciągłymi wypryskami polecam odrzucić jedną rzecz ze swojej diety, a mianowicie czekoladę. Już drugi tydzień praktycznie nie jem czekolady w czystej postaci, czasem zdarzy mi się jakiś pojedynczy cukierek. Sama jestem w szoku, twarz robi się gładka, trądzik prawie przeszedł jak ręką odjął.  😉 
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się