Kosmetyki naturalne ?

Dla mnie OCM jest fantastyczną metodą. Mam skórę mieszaną i eksperymentuję z rycynowym, co mieszanie to daję go coraz więcej i jestem odpukać zadowolona.
Naprawdę czuję, że mam czystą twarz 🙂 I faktycznie zaskórniki znikają 😅
madmaddie   Życie to jednak strata jest
18 lipca 2012 09:43
ja wczoraj pierwszy raz próbowałam OMC i jestem zachwycona  😍 skóra jest niesamowicie przyjemna w dotyku 🙂
jak często to stosować?  👀

madmaddie, ja stosuję prawie codziennie 😉 uwielbiam tę metodę oczyszczania
madmaddie   Życie to jednak strata jest
18 lipca 2012 09:53
cavaletti, dzięki 🙂
swoją drogą, olej, a ja czuję że mam skórę oczyszczoną bardziej niż po tych wszystkich ivostinach, pharmacerisach i innych pierdołach 😉
madmaddie, spróbuj raz na tydzień, może dwa, dosypać do porcji oleju cynamonu i kawy (dosłownie tyle ile mieści się na czubku łyżeczki) i zrobić delikatny peeling. po tym dopiero czuje się oczyszczenie 😀
madmaddie   Życie to jednak strata jest
18 lipca 2012 10:05
ale to będzie pachnieć, jak przypuszczam  😜
omnia   żeby zobaczyć świat, trzeba przejść przez próg
19 lipca 2012 15:56
zrobiłam balsamik  zkozim mleczkiem.  😀. odlot 😜
omnia, jaki jest przepis? 🙂
omnia   żeby zobaczyć świat, trzeba przejść przez próg
19 lipca 2012 16:12
na taki twardszy czy zupełnie balsamowaty? bo ten balsamowaty będę robić na dniach, jak wyjdzie opiszę. twardszy jest odlotowy, tylko nieco dwufazowy  😉, bo jednak okazało się, że przyda mi się porządny emulgator. ale naprawdę, mam strasznie sucha skórę a po nim - nawilżona przez pół dnia 🙂
omnia, oba  😜
ja obecnie smaruję suchą (i wrażliwą) skórę olejem (czasem z dodatkiem gliceryny) i też jestem zadowolona 🙂
omnia   żeby zobaczyć świat, trzeba przejść przez próg
19 lipca 2012 17:19
ten twardszy: potrzebujemy 30 g masła kakaowego i 2 łyżeczki oleju dowolnego (no, moze nie rzepakowego  😉 oraz dwie duże łyżki mleka koziego. masło kakaowe roztapiamy w kapieli wodnej, dodajemy olej i mleko, mieszamy na potegę i wlewamy do naczynka z którego łatwo coś wyjąć * np. z foremki). potem wstawiamy do lodówki. balsam jest super, aczkolwiek trochę się rozwartstwia (zabrakło mi emulgatora  :hihi🙂. ale mozna sobie dodać zamiast mleka np. wyciag z róży i nic sie nie rozwarstwi, a smarowidło jest zacne.
omnia, emulgator SLP czy naturalna lecytyna?
brzmi smakowicie! 😁
Wczoraj przekroilam ogorka na pol i jezdzilam po twarzy, jakby to byl sztyft. Efekt bardzo fajny - moja skora byla w dotyku, jak po kupnym kremie, ktorego uzywam od czasu do czasu 😉
madmaddie   Życie to jednak strata jest
19 lipca 2012 22:05
a ja sobie dosypałam dzisiaj kawy i cynamonu do oleju i muszę powiedzieć że moja skóra nie lubi takiego zdzierania. woli delikatnie 😉 więc peelingom mechanicznym podziękuję
madmaddie, może za mocno tarłaś? albo za dużo drobinek dałaś? 😉 ja, wrażliwiec okropny, byłam zadowolona 😉
madmaddie   Życie to jednak strata jest
19 lipca 2012 22:17
cavaletti , możliwe. spróbuję potem jeszcze raz z samym cynamonem. może będzie ok.
jakim olejem smarujesz twarz? 🙂
madmaddie, 80% słonecznik, 10% rycyna, 10% Alterra Limonka
madmaddie   Życie to jednak strata jest
19 lipca 2012 22:44
dzięki  :kwiatek: po kombinuję co moja cera lubi. jest jakiś, którego na pewno nie powinnam nakładać?  👀
dzisiaj małe spa dla nóg i pośladków:
- peeling kawowy (zwykła kawa+oliwa z oliwek)
- maseczka z naturalnymi kwasami (starte jabłko i sok z jednej cytryny)
- olej kokosowy dla nawilżenia

a teraz sobie leżę i pachnę 🙂
cavaletti używałaś zwykłego mleczka kokosowego ze świeżo rozbitego kokosu? Ja potem co prawda pięknie pachniałam  😜, ale kleiłam się strasznie  🤔 A kawę świeżo zmieloną rozumiem? Czemu dokładnie służy maseczka z kwasami, można ją stosować na twarz jako znane i lubiane kwasy w walce z trądzikiem?

Dziewczyny, polecam najprostszą na świecie maseczkę: 3 łyżki płatków owsianych zalanych 3 (choć polecam dodać więcej wody) łyżkami wrzątku - miałam potem super gładką cerę 😀

Spodobał mi się również tonik własnej produkcji: 200ml oliwy + kilka zgniecionych ząbków czosnku. 2 tygodnie w słoiku i voila! Nie zauważyłam co prawda póki co znaczących zmian, ale nie wiem czy cokolwiek jest w stanie poradzić sobie z moją paskudną cerą 🙁 Natomiast mam super nawilżoną skórę 🙂
Cintra, mleczka nie używałam, ale olej nierafinowany pachnie równie pięknie. Kawa w moim przypadku z paczki 😉 można też używać fusów
co do maseczki z kwasami, to użyłam w celu rozjaśniającym i lekko nawilżającym. jeśli chodzi o kwasy na twarz, to lepiej zacząć w okresie jesienno-zimowym, kiedy słońca jest trochę mniej. no a filtry obowiązkowo
Masz rację, z kwasami trzeba poczekać. Kosmetyczka mnie namawia na kilka zabiegów, ale litości, to ponad 500zł  😵 Z filtrami też się nie rozstaję  :kwiatek:
Hej czy ktoś z was zamawiał na tej stronie? https://apteka.bonifratrzy.pl/ Zainteresowała mnie ich oferta kosmetyków naturalnych ale nie zamawiałam tam nigdy i nwm czy to nie jakieś szachraje
Ej co jest, po zmianie forum w niemal każdym wątku spam! Staliśmy się bardziej widoczni i czytelni dla ludzi nieumiejących w marketing... 🙄 A opcji 'zgłoś do moda' nie widzę.
No właśnie to samo w operacjach plastycznych. Tez chciałam zgłosić ale nie ma jak
Okularnicy - to samo. Odkopane prehistoryczne wątki, by wkleić link.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się