Obozy jeździeckie

Dramka daj znać jak "młoda" wróci jak wrażenia 🙂 Ja jadę na 2 turnus do Wtórka 🙂
czy znacie jakies wyjazdy konskie w PL dla doroslych? chodzi mi o przedzial ok 30tki. bede wdzieczna za jakies sugestie.
Dramka daj znać jak "młoda" wróci jak wrażenia 🙂 Ja jadę na 2 turnus do Wtórka 🙂


do WtórkU 🙂 co Cię pokusiło żeby tam jechać ? : O

ktoś jedzie do gutowa?  🏇


haaha, Ja 😀
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] brak edycji postow
Dramka daj znać jak "młoda" wróci jak wrażenia 🙂 Ja jadę na 2 turnus do Wtórka 🙂


wróciła zmęczona  🤣
czy znacie jakies wyjazdy konskie w PL dla doroslych? chodzi mi o przedzial ok 30tki. bede wdzieczna za jakies sugestie.

Dołączam się.
kontrargumenty to wiem, ale nie mój turnus  😀
Ktoś mnie prosił, bym dała znać gdzie jednak jadę 😀 Sprawa wygląda tak, że poddałam sie w poszukiwaniach, ale mnie coś wzieło, i chcę gdzieś jechać  😉 I zastanawiam się nad Toporzyskiem, a Lewadą, i... Nie wiem już sama  😵 Co Wy powiecie? Jednak bardziej mnie przekonywuje Toporzysko, chyba...  🤔wirek:
Ktos był na obozie u Uchwata?
Wybieram się tam w tym roku, no i jest napisane na stronie ze trzeba mieć ze soba dokumenty (do staru w zawodach)
No i jest że potrzeba:
Każdy uczestnik jest zobowiązany posiadać ubezpieczenie NW.
Osoby, które będą startowały w zawodach zobowiązne są do posiadania aktualnych, ważnych badań lekarskich oraz licencji zgodnych z regulaminem PZJ.

Ubezpieczenie to każdy ma, badania lekarskie zrobiłam (książeczka sportowa) tylko nie wiem co z ta licencją.
To chodzi o to że muszę mieć zdaną odznakę i miec na to papiery cyz cos jeszcze?
Bo na PZJ wyszukałam to: http://pzj.pl/modules/mastop_publish/?tac=58
Ale nie do końca rozumiem, ja coś jeszcze mam załatwiać?
Mam ta licencję oddzielnie jakoś robić?
W PZJ jest napisane że niby:
W celu uzyskania licencji rocznej zawodnika należy złożyć:
-wniosek z oświadczeniem, - pobierz wniosek dla zawodnika zrzeszonego  - pobierz wniosek dla zawodnika niezrzeszonego
-dokumenty potwierdzające odpowiedni stopień uprawnień sportowych,
-potwierdzenie wpłaty za licencję roczną,
-potwierdzenie ubezpieczenia zawodnika obejmującego sport kwalifikowany,
-zaświadczenie lekarskie od lekarza medycyny sportowej  – spełniające wymogi Rozporządzenia Ministra Sportu z dnia 3 października 2006 r. (Dz.U. nr 189 poz. 1396).

No i już się pogubiłam a w poniedziałek wyjeżdżam i nie wiem, jak to ma być?
Ktoś to ogarnia?
kontrargumenty
W sumie to nie wiem ;p A co popsuje sobie głowę ? ;p  A tam Wtórka czy Wtórku na jedno wychodzi 🙂
Btw co cię podkusiło żeby do Gutowa jechać ? :O
Kara1132 nie wiem jak kontrargumenty, ale generalnie do Gutowa przyciąga niesamowita atmosfera  😜
Nuna, chodzi o licencję zarejestrowania do PZJu, żebyś chociaż była w wykazie na ich stronie internetowej. Nie wiem jak dokładnie nazywa się ta licencja  😡
Szukam jakiegoś sprawdzonego gospodarstwa agroturystycznego w okolicach Zakopanego, znacie coś?
remendada  http://www.alano.net.pl/  ja byłam kilka lat temu i polecam  🙂
Nuna zależy, na naszym zgrupo było tak że mimo że to regionalki LL i (chyba) L było towarzyskie i jedyne co tak naprawde było potrzebne to ubezpieczenie, badania lekarskie i zgoda rodziców. Aczkolwiek ja się zabezpieczyłam i licencje wykupiłam
Ten obóz to taka moja perełeczka. Nie mogłam się go doczekać i słusznie. Młodzież i dzieciaki są rewelacyjni, twórczy. Z dnia na dzień mają coraz lepszą technikę robienia zdjęć, coraz więcej pomysłów. Sama zapisałabym się ten obóz :-)

Zobaczcie galerię z tego roku, z wczoraj i dzisiaj, wykonaną przez naszych uczestników :-)
https://picasaweb.google.com/100053626598450724424/ObozKonnoFotograficzny2012#slideshow/5766757351114530050

Tak wygląda ostatnio moje życie. Prawda że lepiej niż za biurkiem? :-)
infantil
wiem wiem, byłam 🙂
patt140 szczerze odradzam Lewadę, jeśli jedziesz na "zwykły" obóz...
(o ile to jeszcze aktualne  👀 )
Moonlight dlaczego odradzasz Lewadę ? byłam tam z Tobą na jedym z turnusów jakieś 3 lata temu i szczerze dziwię się, że odradzasz to miejsce. Jakiś miesiąc temu byłam tam znowu i za wiele się nie zmieniło jeśli chodzi o sposób prowadzenia jazd itp. Fakt, nie jest to jakiś  sportowy obóz, ale powiedzmy ambitna rekreacja i naprawdę sporo się można nauczyć. Ja osobiście polecam 
meithner odkąd przestałam jeździć w Lewadzie zwiedziłam mase stajni i raptownie zmieniłam swoje zdanie o Lewadzie....przez ponad ok. 4 lata jazdy w Lewadzie nauczyłam się tylko, jak zrobić ustępowanie od łydki i łopatke, nie mówiąc oczywiście o sposobie wykonania. jeżdżąc w tym samym czasie do innych stajni na wakacjach uczyli mnie, jak się zbiera konie. gdy to "zbieranie" zaprezentowałam w Lewadzie nikt mnie nie poprawił, a dzisiaj wiem że to co tam odprawiałam było po prostu śmieszne. koń miał lekko obniżony pysk. tyle. teraz jeżdżę pół roku w innej stajni i nauczyłam się baaardzo wielu rzeczy, chociaż czasami tej wiedzy nie umiem odpowiednio wykorzystać. teraz wiem, że koń zebrany to koń rozluźniony, który pracuje zadem, a który nie musi mieć nosa przy klatce piersiowej.
3 lata temu pewnie mi się tam podobało, bo zwiedziłam wtedy bardzo niewiele stajni i nie miałam konkretnego obrazu, jak takie jazdy mogą być prowadzone.
właściwie nie powinnam oficjalnie tego obozu "odradzać" , bo moje wspomnienia z tego okresu wcale nie są takie złe 🙂 może są osoby, które są w stanie się tam czegoś nauczyć.
rozumiem 🙂 mi Lewada otworzyła oczy na pewne sprawy, poprawiła mase błędów, na które w mojej stajni nikt nie zwracał uwagi i z perspektywy obozowicza, który przyjechał tam na te 10 dni to na prawdę sporo wyniosłam i chyba dlatego mam sentyment do tego miejsca.
Moonlight, ale obozy nie są od tego, żeby uczyć absolutnie całego jeździectwa, a tym bardziej "zbierania" - to przede wszystkim ma być solidna rekreacja, bezpieczna i zgodna z zasadami sztuki. Ale od tego o czym piszesz, są trenerzy i inni szkoleniowcy oraz praca przez cały rok, nie tylko w wakacje.
Elbus pewnie masz racje, za bardzo się zagalopowałam.
pewnie, dzięki 😀
pw leci 😉
Zapraszamy do działu ogłoszeń.
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Ogłoszenie/reklama
ania93x, sio do ogłoszeń z tym, bo zaraz mod przyjdzie i wlepi co ostrzeżenie 😉
pomyłka
nieaktualne
ja nie polecam obozu w Ślądkowicach koło Łodzi, byłam tam rok temu bo zainteresował mnie ich sportowy program. co prawda stajnia mała ale ładna, pokój też nie najgorszy jednak takie farmazony mówili że głowa boli (dowiedziałam się np. że półparada to tylko działanie na wodzadzach, aby zagalopować musiałam zrobić pólsiad jedną nogę odstawić a drugą przystawić, wodze miałam cały czas za długi aż doszło do tego że ręce miałam proste że prawie mogłam złapać ze wędzidło, tak samo z siodłem co osiodłałam to sie okazało że za daleko i przesuwali je praktycznie na szyję)
Ja w przyszłym roku wyśle córę do Robsonów
prawiejakatomowka A ja wręcz przeciwnie, bardzo polecam obóz w Ślądkowicach (więcej szczegółów mogę podesłać na PW). Konie normalnie chodzące w sporcie są udostępniane na ten obóz, reagują na najmniejsze działanie pomocy, dlatego też więc nie trzeba konia pchać jak tępawego rekreanta. Obóz - jak dla mnie - na najwyższym poziomie (obóz w ogóle jest 2-3 osobowy), na pewno pojadę tam za rok. Jest to jednak obóz bardziej skierowany do osób, które chcąc się naprawdę uczyć skakać, a nie zajmować tym, że koń wyłamuje; tam konie są naskakane na miejscu i na zawodach, więc skaczą chętnie, a my ćwiczymy najazd i siebie, a nie to, że koń zaraz wyłamie.
A pokój? Duży, czysty z dostępem do małej kuchni.
A wodze? Miały być krótkie, ale to koń miał dojść do Twojego stałego kontaktu, a nie Ty tylko skracać konia na pysku, do tego przecież działa jeszcze łydka.  🤔wirek:
Proszę więc, nie ciśnij takich herezji  🏇 i jeżeli coś Ci nie wychodzi, nie znaczy, że obóz jest do dupy.  🤔
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się