kącik pomocy medycznej, czyli: czy to coś powaznego i jak temu zaradzić

Gillian   four letter word
14 lipca 2012 11:34
Tejpy jak najbardziej działają, o ile są poprawnie założone 🙂
No to już wiem, że pomagają, ale czy można założyć kilka razy po sobie ?
Gillian   four letter word
14 lipca 2012 12:01
można.

mam pytanie - po jakim czasie zaczyna działać Lioton 1000? mam normalnie całe fioletowe nogi, pełne popękanych naczynek, pod kolanami dwa radośnie pęknięte. Drugi dzień smaruję grubo Liotonem i żrę Rutimax - jest o 70% mniej widocznych naczynek  🤔 HOW?  😲
przy czym mam dalej uczucie ciężkich nóg, nie wiem nawet czy nie bardziej jak przed smarowaniem.
Czy miesiączka jest przeciwwskazaniem do wykonania gastroskopii?
zaszczepiłam 2-letnia córkę przeciw ospie, szczepionka varirlix. Czy to szczepienie wymaga drugiej dawki? W rejestracji powiedzieli, ze tak (o ile dobrze pamiętam), w ulotce znalezionej w necie jest napisane, ze wystarczy 1 dawka. Trzeba drugiej dawki, czy nie?
Nie wiem w jaki sposób, ale czuję, że starłam sobie częściowo szkliwo na zębie (jest szorstki).
Słyszałam o lakowaniu zębów, czy taki zabieg wystarczy, bo chronić ząb.
Ogólnie mam wrażliwe zęby i odkryte szyjki zębowe. Czy lakowanie będzie pomocne?
Czy przed lakierowaniem trzeba usunąć kamień nazębny? Kiedyś miałam usuwany, ale mam niemiłe skojarzenia- bolało :/
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
18 lipca 2012 07:29
Kurde, byłam dzisiaj zmuszona podnieść zakrwawiony wacik, nie miałam niestety rękawiczek. Wacik był dosyć mocno nasączony krwią, sztywny, więc była zaschnięta, wzięłam go w dwa palce i wywaliłam do kosza.  😵  Później zeszłam z 9 piętra i zamoczyłam ręce w wiadrze z domestosem, a dopiero po jakiejś godzinie umyłam ręcę Manusanem.
Jestem przewrażliwiona na punkcie zarażania się i zastanawiam się czy mogłabym się czymś zarazić  😁 nie mam otwartych ran, ale wiadomo, ze mikrorany niewidoczne gołym okiem mogą być. Teraz panikuję czy nie zaraziłam się czymś i zaczynam wymyślać czy przypadkiem sobie palca do oka nie wsadziłam czy coś  😵
zapomnij o tym 😉
Ja nie raz się ubrudziłam już 😉. Jeśli nie masz ran to prawdopodobieństwo było baaaardzo małe. Do tego krew nie była świeża więc tymbardziej szanse spadają.

Ale jeśli bardzo Cię to męczy możesz zrobić sobie testy, nie wiem jak to funkcjonuje w przypadku osób niezatrudnionych w służbie zdrowia.

PS
Nie wiedziałam że można moczyć rękę w Domestosie. Nie rozpuszcza palców? 😉)
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
18 lipca 2012 09:59
Robię teraz dwa tygodnie na zastępstwie jako dozorca, swoją drogą dobra fucha, bo pracuję 2h dziennie, od 5 do 7 rano 😁

No, ale nie o tym..
Do 'czystego' Domestosu bym się nie odważyła, ale to było wiadro wody z Domestosem i Ajaxem do umycia parterów, więc był rozcieńczony i woda była jeszcze czysta (pomijając detergenty) 😉. Zawsze sprzątam w rękawiczkach, ale dziś wyjątkowo pojechałam na górę bez i nawet nie wiedziałam, że to zakrwawiony wacik do póki go nie odkleiłam od podłogi, przysechł do schodów.
Ran nie mam, więc chyba znów panikuję.  😵
Szukam polecanego neurochirurga w Warszawie.
Raczej prywatnie, w wiekszosci miejsc wizyty na NFZ i tak juz wyczerpane.
Baba Jaga Wysokiej klasy specjalista dr Rafał Górski, przyjmuje tutaj http://www.achillesmed.pl/specjalisci/
Czy boleriozą można się zarazić w czasie np. wyciągania kleszcza z jakiegoś zwierzęcia czy tylko przez ukąszenie?  👀
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
19 lipca 2012 18:13
Przez ukąszenie, ale nie każde ukąszenie kończy się boleriozą. Trzeba uważać, żeby podczas wyciągania kleszcza nie ściskać go, żeby nie zwrócił zawartości żołądka (?) z powrotem w ranę. Nie powinno się go też smarować masłem itd.
Pytam, bo lekarz zlecił mi przebadanie się pod kątem boleriozy, wyników badania krwi jeszcze nie mam :/, a nie potrafię sobie przypomnieć czy kiedykolwiek wyciągałam z siebie kleszcza, z moich zwierząt owszem i to co roku po kilka, ale sama chyba nigdy nie miałam...
Gillian   four letter word
19 lipca 2012 19:44
boReLiozą, ludzie 🙂

czy ktoś mi odpowie na moje pytanie odnośnie żylaków? 🙁
Ja z drobnym pytaniem- czy przyjmowanie leku propranolol może wpłynąć na opóźnienie miesiączki? Miesiąc temu zdiagnozowano u mnie nadczynność tarczycy, pewnie zaburzone były te hormony nieco wcześniej a nie miałam problemów z miesiączką (zwykle 27 dni), ostatni cykl 30 a teraz 32 dzień i ni widu ni słychu.. Zaczynam sie martwić  🙄. Ciąże wykluczam- były dwa stosunki, ale oba zabezpieczone i bez wpadek  🤔
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
19 lipca 2012 20:07
Gillian, ja Ci odpowiem. Nie zacznie nigdy działać. Poważnie. Przez długi czas miałam siedzącą pracę i zaczęły się problemy z nogami, aż doszło do tego, że wylądowałam na ostrym dyżurze z podejrzeniem zakrzepicy. I właśnie tego dnia rzuciłam palenie i odstawiłam hormony. Przejrzałam tysiące stron o tym jak dbać o nogi: chodzenie, ćwiczenia, zimna woda. Nic nie pomagało. Trafiłam w końcu do internisty, który konsultuje również jako angiolog. Powiedział mi tak: jedynym ratunkiem dla nóg jest 1) trzymanie ich w górze (przynajmnej 10cm nad głową), w każdej wolnej chwili 2) pończochy uciskowe. 50% sukcesu to nogi w górze, 45% to pończochy, a te 5% to tabletki typu Diohespan, prysznice, żele i inne wynalazki. Żadne maści, żadne prysznice i żele. Żele typu właśnie Lioton mają w składzie mentol, który tylko chłodzi skórę i wydaje się nam, że przynosi ulgę. Żadne badania naukowe nie wykazały działalności leczniczej.

p.s. nie wiem jak mogłam borelioza pisać z takimi bykami.


annn, przez upały może być. Mi się przesunął okres z 25dni do 32. Robiłam test - negatywny. Wysypana cała, cycki wielkie i bolą a okres szedł i coś dojść nie mógł. Zrób test i będziesz wiedzieć.
Gillian   four letter word
19 lipca 2012 20:13
JARA, ale to normalne że po Liotonie zaczynają mnie boleć nogi?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
19 lipca 2012 20:15
Raczej nie, może Cię coraz bardziej bolą, bo ich stan się pogarsza, a stosowanie maści to tylko zbieg okoliczności.
Gillian   four letter word
19 lipca 2012 20:28
naczynka znikają na jakiś czas, może dlatego że chłodzi itd. Potem pojawia się ból, jakby mi ktoś sznurkiem nogę obwiązał  🤔 wcześniej tego nie było...
od 4 miesięcy od kiedy zmieniłam pracę nogi przeciążam, bardzo dużo chodzę, mało siedzę (jak już to leżę -naście godzin bo odsypiam), do tego długie spacery z koniem więc powinnam mieć super ekstra pobudzone krążenie w girach. A tu zonk.
okej, troche sie strachu najadlam w nocy, wiec wole zapytac.
moj TZ mialod paru dni upierdliwy bol zeba. wczoraj o 17 mial wizyte, leczenie kanalowe, dostal duzo znieczulenia, ktore slabo na niego dzialalo niestety, wiec dawka byla spora. do tej 17 wzial kilka tabletek przeciwbolowych zeby wytrzymac bol.
okolo 23 dostal dreszczy, zrobilo mu sie slabo i zimno bardzo ale przytomnosci nie tracil. tylko trzasl sie konkretnie. napoilam go slodkimi plynami, przykrylam czym sie dalo i po godzinie sie uspokoilo. czy to mogla by reakcja na znieczulenie/leki przeciwbolowe?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
20 lipca 2012 08:33
naczynka znikają na jakiś czas, może dlatego że chłodzi itd. Potem pojawia się ból, jakby mi ktoś sznurkiem nogę obwiązał  🤔 wcześniej tego nie było...
od 4 miesięcy od kiedy zmieniłam pracę nogi przeciążam, bardzo dużo chodzę, mało siedzę (jak już to leżę -naście godzin bo odsypiam), do tego długie spacery z koniem więc powinnam mieć super ekstra pobudzone krążenie w girach. A tu zonk.


Tak naprawdę ani stać, ani chodzić, ani siedzieć, ani leżeć nie powinno się za dużo, bo zaczyna albo krążenie słabnąć albo nogi są przemęczone. U mnie naprawdę sprawdziło się tylko leżenie z nogami w górze. Rajstopy/pończochy/podkolanówki też dają fajne efekty, ale u mnie po dwóch, trzech dniach rozciągały się, obsuwały i robiły za opaskę uciskową.
Ostatnio sporo biegam i niestety nadwyrężyłam sobie stopę. Obstawiałam ścięgno achillesa, ale ból umiejscowiony jest w trochę innym miejscu, niż to mi wujek googlel wypluwa: nie boli mnie stricte pięta, ani łydka nad piętą, a to wgłębienie po zewnętrznej stronie między kostką, a piętą. Boli przy chodzeniu, pod górkę bardziej, czyli przy naciąganiu stopy. Chodzenie na palcach i na obcasach (na szczęście 😉) przynosi ulgę. Co to może być? Miejsce jest delikatnie nabrzmiałe (twarde).
mial ktos kiedyś zastrzyki dostawowe? czeka mnie seria w kolano i sie troche boje. Może ktoś opisze jak to wyglada i czy wiąże sie z duzym bólem?  👀
robi mi się odcisk/pęcherz na dłoni. czym go szybko usunąć?
kątówką  😀 a tak serio są teraz w aptece takie fajne preparaty na odciski warto zapytac
do apteki pojadę jutra, a za 2 dni to mi ten odcisk sam zejdzie. nie ma jakiś domowych sposobów? w sumie jestem w stanie wyciąć sobie kawałek skóry ale czy to się nie będzie później babrać?
może salicylem walnąć? w sensie Brodacid gdzieś tam w domu mam

edit: machnęłam Brodacidem. jutro pewnie wytnę skórkę i tyle 😉
powinno zejść powodzenia
okej, troche sie strachu najadlam w nocy, wiec wole zapytac.
moj TZ mialod paru dni upierdliwy bol zeba. wczoraj o 17 mial wizyte, leczenie kanalowe, dostal duzo znieczulenia, ktore slabo na niego dzialalo niestety, wiec dawka byla spora. do tej 17 wzial kilka tabletek przeciwbolowych zeby wytrzymac bol.
okolo 23 dostal dreszczy, zrobilo mu sie slabo i zimno bardzo ale przytomnosci nie tracil. tylko trzasl sie konkretnie. napoilam go slodkimi plynami, przykrylam czym sie dalo i po godzinie sie uspokoilo. czy to mogla by reakcja na znieczulenie/leki przeciwbolowe?



chyba moze, jak mialam wycinane osemki (przy jednej troche krwi ze mnie wylecialo plus dzien wczesniej oddawalam krew) bylo podobnie, plus przez kilka dzi krecilo mi sie mocno w glowie.
przeszlo mu😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się