Kuce - wszystko o

Kayra   Kucusiowy wariat :P
17 lipca 2012 20:05
A to ja się znowu pochwalę, byłam w niedzielę na zawodach z młodym. Znowu się spisał na medal. Teraz muszę go tylko sprawdzić na jakichś wyjazdowych. 🙂
Gnomek z zawodów
edzia69   Kolorowe jest piękne!
17 lipca 2012 20:09
Ma licencję - 82 pkt  😉  nawet już licencjonowanego syna ma  🏇 Jako ciekawostkę- mój ogr maść ma ....uwaga.... karotrantowatą  😜
Świetna srokata  😍
A Van Helsing to Twój nowy ogier? jakoś go nie kojarzę  👀 🤔  ile ma wzrostu?

No tak, ale siara, jasne,że ma licencję 🤬
Van Helsing to zaledwie roczniak, miał być D grupowy, ale obawiam się czy nie przerośnie.Nie użyję go zaś u siebie ponieważ jest siwotarantowaty.
Ten homozygotyczny tarancik rusza się jak kot i skacze wszstko co spotka po drodze.

Czyli wszystkie źrebaki po nim powinny być tarantowate?
edzia69   Kolorowe jest piękne!
17 lipca 2012 20:25
Tak Teresko, wszystkie powinny być tarantowate.Dziadek Libretta [tak homozygotek ma na imię] Bachmat małopolski był identycznie umaszczony.
Gniadata   my own true love
17 lipca 2012 20:47
Uff, wreszcie internet na kompie  🙄

Sankaritarina, no właśnie nie wiem, wszystkim ona przypomina kuca 😀 A jak nie, to na żywo, kto ją spotka, to jest zawsze "to na pewno nie kucyk?" i że bardzo kucykowa w typie, więc ja sama już nie wiem 🙂 Dlatego wepchnęłam się tu, do Was, trochę na chama, ale co tam! Trochę  za bardzo wyrośnięte, ale ktoś się może spotkał z podobnym czymś po kucach... Sama nie wiem, gdzie szukać chociażby naprowadzenia  🤔 Niby ponoć urodziła się u handlarza, jak wziął matkę źrebną, ale jedyne co pamięta to fakt, że jest z 2004... Kocham to.  😵
Ale z rasowym hucułem jej nikt nigdy nie skojarzył  👀 Za chude to... Ewentualnie domniemania: a może babkociotka była hucułem? A może nie?

izunia, o nie, ślązaka tam raczej nie ma  😀 Chociaż kto wie, kto wie... Może i tam gdzieś w rodowodzie coś zimnokrwistego w dziesiątym pokoleniu się pojawiło  👀 Aaaa, nie lubię żyć w niewiedzy! :P A tak bym chciała poznać jej mamuśkę, ojca, cholera. 🙁 No nic.

A może jej wymyślę całe pochodzenie i będę udawać, że jest prawdziwe?  👀 Zawsze jakiś zamiennik...
Toż mówię, ludzie to w koniu poniżej 160cm widzą tylko kuca 😁 Na naszym pięknym polskim gruncie Twój koń jest za duży na kuca.
Poważnie, Twój koń może być wszystkim (choć patrząc na pysk obstawiałabym małopolaka, może nawet i folbluta)....Musiałabyś próbować u handlarza dowiedzieć się choć kim była matka.

Kayra, Fajny ten Twój Gnomek 😀
Kayra   Kucusiowy wariat :P
18 lipca 2012 19:18
Sankaritarina, a dziękuję bardzo 🙂 Sama w dalszym ciągu jestem nim zachwycona 🙂 Z każdym dniem coraz bardziej, chociaż bywają momenty że mnie przeraża :P
Ronin.   Każdy orze jak może.
18 lipca 2012 20:55
Zonia:



Niedługo wyjeżdżamy na treningi do Białego Boru a prosto z tamtąd na kolejne zawody.
Pytanie: W jakim kolorze widzielibyście tą panią ?  🙂
Gniadata   my own true love
18 lipca 2012 21:16
Sankaritarina, oj tam, zaraz za duża... Skróci się o kopyta, może stawy pęcinowe też, i kuc jak znalazł  😁
A tak poważnie, wiem, to moja najgorsza zmora. Ale co tam, nie kupiłam konia za papier!
Handlarz zakręcony jak słoik ogórków, co tydzień 30 innych koni, próbowałam jak zaczęłam ją dzierżawić 2 lata temu. Nic to nie daje, on taki udany, że sprzedał wówczas nie moją Safonę nam (jako że stajni) jako konia "który sam skacze 130 cm". Wszystko fajnie, pięknie, tylko, że gnida od przeszkody o dumnej wysokości 20 cm uciekała gdzie pieprz rośnie z przerażeniem w oczach ( i pod jeźdźcem, i bez jeźdźca, i w ogóle :P ). 😀
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
19 lipca 2012 09:26
kopyciak :kwiatek:
Kayra gratuluję  ! A czy Ty jesteś z tej kuclandi obok grodziska ??  😎

a oto i moj kucyk z wczoraj - oczywiście dał popis na lonży, miejscami to On mnie lonżował a nie ja jego. Czy wasze kuce też są takie charakterne  ? 🤔wirek:


a to dla ciekaowstki, mój kucyk za czasów jak miał jajka i licencję


a powiedzcie mi jak jest z zawodami na kucach ? czy startować  może każdy ? tzn. ja jako stara baba chciałabym wziąść udział w zawodach ujeżdżeniowych. mogę ?
zduśka, na zawodach towarzyskich czy regionalnych na kucach może startować każdy 🙂.
Ale mu grzywa zjaśniała!
Kayra   Kucusiowy wariat :P
19 lipca 2012 09:38
zduśka, a dziękuję bardzo 🙂 Raczej to nie ja. Trzymam konia w Ostrodze w Opolu. Jeśli chodzi o zawody to ja (jako tez stara baba) startuję w regionalkach i nie ma przeciwwskazań. Nie wiem jak to z ujeżdżeniowymi, ale podejrzewam że tak samo 🙂
Mój kucyk jest mega grzeczny, nie ucieka z lonży, jak przydziduje to zaraz się daje zatrzymać. Świruje tylko przy psikaniu i myjce. I jedyny minus nie patrzy gdzie lezie, taranuje wszystkich.
Fajny ten Twoj siwuszek i mega się zmienił chłopak 😀

To jeszcze jedno z zawodów:
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
19 lipca 2012 10:01
kayra to zmylił mnie po prostu Twój opis pod zdjęciem  😁
pozazdrościć Tobie takiego grzecznego kucyka ! Mój niestety do łatwych nie neleży  😀 , co prawda na oprowadzanki czy do takiego klepania tyłka jest ok, ale jak już ktoś zaczyna więcej wymagać to jest bunt  🤣 , ale popracujemy nad tym skoro chłopak aktualnie b. dobrze się czuje  😉

to pocieszyłyście mnie z tymi zawodami, bo myślałam, ze na kucach to tylko mogą startować dzieciaki a nie stare baby  😁
zduśka, to tylko na ogólnopolskich zawodach chyba :P.

Patrzcie, jak Hors się pięknie błyszczy:

😜 zakochałam się we własnym koniu!
Kayra ładnie się chłopak prezentuje.  🙂
ekuss   Töltem przez życie
19 lipca 2012 15:33
Czy ja jako młody jeździec lub senior mogę startować na kucu 140 cm w konkursach z dużymi końmi? Ujeżdżenie i wkkw.
ekuss, na zawodach regionalnych możesz, pisałyśmy o tym kilka postów wyżej...
ekuss   Töltem przez życie
19 lipca 2012 15:41
A jak zrobię klasę sportową i będę chciała na ogólnopolskich to nie mogę?
Happiowa   córka grabarza
19 lipca 2012 15:59
ekuss zdaje się będziesz mogła, ale dla dużych koni. Na kucowych ogólnopolskich obowiązują ograniczenia wiekowe. Nie powiem jak dla innych grup, na E możesz do 21 roku życia. A na D chyba do 16, ale to zgaduję.
ekuss   Töltem przez życie
19 lipca 2012 16:40
Czyli bym mogła startować na ogólnopolskich z dużymi końmi? Moja ma 140 cm jeśli nawet nie mniej...
edzia69   Kolorowe jest piękne!
19 lipca 2012 17:55
Możesz na ogólnopolskich w zaprzęgach. Horse imponująco zapleciony. Ja moje wiedźmy mam zamiar ścignąć z nożyczkami, albo z maszynką do golenia. Jedna ma strasznie szeroką grzywę. Wystarczyłoby z niej na 3 duże konie!!!
potrzebuję zdjec zootechnicznych koni ras: kuc szetlandzki, kuc walijski, kuc feliński, haflinger, fiord. w duzej rozdzielczosci. potrzebuje tych zdjec do pracy inzynierskiej ktora pisze o hodowli kuców w Polsce oczywiscie kazde zdjecie bedzie podpsane imieniem i nazwiskiem fotografa. bardzo prosze o pomoc i z gory dziekuje !!!
Nie wiecie może jaką odległość w szeregach i liniach się stawia na parkurach dla B grupowych kucy?? Albo wie ktoś może gdzie coś takiego znajdę?
edzia69, o niee! Długie grzywy są przepiękne! Co prawda grzywa Horsa utrudnia sterowanie i ogranicza widoczność, ale... Dzisiaj zrobiłam mu kilka warkoczy dobieranych (wygląda jak idiota, ale mam nadzieję, że się od razu nie rozwali), bo strasznie wkurza mnie to, że nic podczas jazdy nie widzę...
edzia69   Kolorowe jest piękne!
19 lipca 2012 21:59
Są przepiękne, ale jak jest ich tyle co u nas to zanim rozczeszesz ostatnią to już na pierwszej dredy wyrastają.....Podziwiam tę Twoją plecionkę.Nasz Luksus "chodzi"we francuskim warkoczu.
edzia69, hehe, reszta moich koni też ma dredy, ale ich nikt nie ogląda, raz na jakiś czas się zlituję i im rozczeszę, ale u nich długa grzywa bardziej ze względu na ochronę przed owadami jest 🙂. Horsik ma ładnie wyglądać ;P.

Specjalistą od plecenia siatki jest moja mama, ja nie mam cierpliwości, jak już to mu czasem warkoczyki zrobię 🙂.
ratatuj   Moje rude szczęście
20 lipca 2012 14:21
To ja się pochwalę naszym debiutem. Rudzielec spisał się na medal  😉
ratatuj, super 🙂. Widziałam przejazd, gratulacje!
Witam,
oto moje dwa wspaniałe Tinkery 😀
Gordonik

Sabinka
Ronin.   Każdy orze jak może.
20 lipca 2012 20:05
Ja ,Zosia i nasz program dowolny L5.



😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się