Dzisiaj na obiad ...

Kurczak z cukinią, pomidorami i porem.
Kluski śląskie, sos z kurek + pierś z kurczaka  💃
Zupa porowa + knedle ze śliwkami (nie ze sklepu 😜 )
A jakiś fajny sos do makaronów ktoś poleci? Chętnie coś mięsnego.
asds   Life goes on...
20 lipca 2012 16:23
Bolognese domowej roboty.

Wrzucasz na patelnie posztakowane 4 pomidory i niech się gotują tam. Dodajesz marchewki, czosnku,kabaczka,cebuli, chili, słodkiej papryki. Jak sie zrobi sos dorzucasz mięsko do środka. Jeszcze trochę gotujesz i smacznego!
Zrobiłam dzisiaj cannelloni ze szpinakiem, serem ricotta i polane sosem beszamelowym. Mniam!  😍
Sałatka cezar!!!  😍
Paluszki rybne z fasolką szparagową i z ziemniakami 😉

Macie sprawdzony przepis na sos winegrette do sałatki greckiej?
Tristia tak sos grecki Knora  😁

U mnie dziś mintaj lidlowski, smażony tylko z solą pieprzemi i cytryną  😜 i do tego roladki z cukini z fetą i suszoną śliwką - zbojkotowane przez resztę rodziny  👿
U mnie dzisiaj żona zaserwowała schabowy z ziemiakami z sosem grzybowym i fasolką szparagową.
Grzyby przyniosłem z porannej wyprawy do lasu prawie same koźlaże i jeden borowik.
Pozdro.
kopyciak, ja bym je chetnie pochlonela, ze roladki znaczy 😀
Kopyciak- Wiem, że są gotowe 🙂 Ale nie dorównują robionemu- jak ktoś umie 😉
Tristia, nie jest to taki stricte winegrette, ale ja robi coś podobnego i jest pyszny, taki słodko-czosnkowy.

Robię na oko, ale mniej więcej dwa ząbki czosnku, z 3 łyżki oliwy, pół cytryny, dużą szczyptę cukru, szczyptę soli i pieprzu.
Do sałaty super!
Remenada- Dzięki 😉

Mam jeszcze pytanko- z czym podajecie mozarellę z pomidorami? Tzn. czym podlewacie? Oliwą? czy sosem- jakim? 😉
Albo oliwą albo powyższym  😉
gotowym sosem balsamicznym, PYCHAAAAAAAAAAAAAA! Nie mylic z octem balsamicznym
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
22 lipca 2012 22:04
Tristia, u mnie zestaw oliwa + ocet balsamiczny
crazy, mowisz o tym z truskawkami?
Truskawek to on nie ma,  jest ciemno brazowym sosem balsamicznym, zakupuje go w makro zawsze w takiej plastikowej butelce szarej, stoi kolo octow🙂

Moze i daje sie go do truskawek, dla mnie mozarella z pomidorami bez niego nie istnieje 🙂

Cos w ten desen
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
22 lipca 2012 22:09
crazy, ja wlasnie znam taki ciemni brazowy sos, ktory w skladzie ma ocet balsamiczny i truskawki glownie, ale jest gestszy niz ocet. Zaintrygowalas mnie, bo smak octu balsamicznego uwielbiam.
To ja sie przejde do kuchni i pstrykne Ci zdjecie



prosze bardzo 🙂
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
22 lipca 2012 22:31
crazy, hmm.. czyli jakby ocet balsamiczny, ale zageszczony do... kremu? Wow, chce taki 😉

Mozesz spojrzec na sklad?
skoncentrowany moszcz winogronowy, ocet balsamiczny z modeny.
Dystrybutor FH Rolnik Mikołów

http://ekosfera24.pl/krem-z-octu-balsamicznego-igp-z-modeny-z-kakao-250ml-laselva-eko.html
moje nie ma kakao, ale pdobne.


O to moj:
http://www.belvini.pl/pinfo.php/pID/1892/luigi-bellei-und-figli-crema-allaceto-balsamico.html
szafirowa gotowe kremy balsamiczne można też kupić w Almie, są w kilku smakach:


można też zrobić samemu gotując ocet balsamiczny z cukrem 🙂
http://gotowanie.onet.pl/przepisy/sos-balsamiczny,89444.html
Dzięki dziewczyny.
Zapowiada się dzień z mozzarellą 😉
Też mam taki w "kremie", tylko teraz nie pamiętam jakiej firmy. Jest lepszy niż taki lejący olej wg mnie. 😉

Podpowiedzcie mi, jakaś fajna lekka sałatka? Bo nie mam pomysłu...
ogórek z pomidorem i troszkę fety- taka u mnie będzie
U mnie dziś zupa warzywna, ma ktoś jakiś pomysł na sałatkę z tuńczykiem (z puszki) i jajkiem?  👀
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
23 lipca 2012 13:38
tak,dodajesz kiszonego ogórka/konserwowego,czerwoną cebulę i mozna ale nie trzeba ryż/malutki makaron (te kuleczki),do tego majonez i mniam!
ugotowany i ostudzony ryż +kukurydza z puszki+tuńczyk i właśnie jeszcze ogórek kiszony czy jakiś tam, nie świeży, no ale to bez jajka
Obydwie fajne  😜 jutro jakąś stworzę- akurat powinny mi się ogóreczki kiszone zrobić
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się